Skocz do zawartości

Która gre wybrać?


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście się nie zgodze z tym że GoW jest rewelacyjne. Gra prócz krótkiego czasu zabawy jaki oferuje ma kilka innych większych wad. Jestem fanem Kratosa więc edycje na PSP łykłem z ochotą. Pierwszy level powalił mi szczene, szybka akcja, walka z chimerą i wodzem Persów to poezja. Uważam że pierwszy level był najlepszy z wszystkich 3 części (w trójkę jeszcze nie grałem) ale potem jest tylko gorzej. Brak dodatkowych mocy ( no chyba że weźmiemy pod uwagę tarcze) skrzynie ułożone po drodze, grafika owszem ładna ale nie aż tak jak w recenzji psx bo co z tego że kamera w niektórych momentach jest bardzo daleko skoro widoki nie zapierają dechu w piersi a poza tym gra jest bardzo łatwa i nie wiem po co taki ługi pasek energi. Moim zdaniem gra na max 8. Takie gry to bolączka PSP co ztego że ładne i kreowane na kilerów skoro krótkie i bez polotu. Zapomniałem dodać że finałowy boss to porażka.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ja pocinam suto w Jeanne D'arc tez nidgy nie miałem stycznosci z tego typu grą i mnie wessała jak bagno. Intuicyjny system turowej walki, ciekawe zwierzątko do łaczenia kryształów, świetna oprawa graficzna (wielkie łby głównych bohaterów są obłędne), pokaźna drużyna do zebrania, przyjemnie się leveluje, genialne przerywniki animowane w stylu mangi, w fabułę się nazbyt nie wgłębiałem ale jakas tam występuje. Mam 30 godzin na liczniku i jestem przy jednym z końcowych stage' ów.

 

Co boli w tej grze brak jakiejkolwiek eksploracji, poruszac postacią można jedynie podczas walki, a skoki pomiędzy stage'ami odbywają sie na mapie. Lokacji jest okolo 30-40. Z czasem zaniedbana postac ktorej nie wykorzystywaliśmy okazuje sie byc niezbędna do wykonania jakiejś misji np. Gostek o imieniu Roger ma u mnie lvl 30 a przeciwnicy 50-55 i trzeba go wystawic do walki gdzie oni zadają atak rzędu 100-150dmg a on daje 10-16 dmg. Więc łatwo można się u(pipi)c.

 

Ogólnie bardzo polecam tę grę gdyż jest bardzo satysfakcjonująca po wygranej trudnej walce. Moja ocena na 10 to 8.8

Odnośnik do komentarza

Final Fantasy Tactics, Jeanne D`arc czy Disgaea?

 

wczesniej nie gralem w zadną grę tego typu.

To zależy czy szukasz wyzwania czy raczej prostej, niezobowiązującej rozrywki.

 

Wyzwanie (ale satysfakcjonujące!) - FF Tactics.

Proste, ładne i przyjemne - Jeanne d'Arc.

Śmieszne, ładne i już nie takie banalne jak Jeanne - Disgaea (1, dwójki nie znam).

 

Najlepiej kolejno każdą, nie wiem, jaki masz staż w strategiach turowych.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie Final Fantasy Tactics.Ta gra jest po dziś dzień w swoim gatunku bezkonkurencyjna.Swego czasu(era PSX-a)sam się wahałem z zagraniem w nią(miałem już za sobą Finale, Suikodeny i Vagranta, ale do taktycznych RPG nie mogłem się przekonać), ale kiedy zagrałem to wsiąkłem bez reszty.

Genialny system walki, świetna fabuła i wysoki poziom trudności(który dla mnie okazał się wielką zaletą).Disgaea ma rewelacyjny humor ,jest trudna i ma ciekawy i rozbudowany system, ale dla początkującego w gatunku może okazać się zbyt nieprzystępna i skompliokowana(polecam na póżniej).

W Jeanne d'Arc dopiero zaczynam grać i pomimo sporej ilości pozytywnych opini gra mi średnio podchodzi, wychwalana wszędzie fabuła wydaje mi się nudna i z kiepskimi dialogami(przemiana głównej bohaterki i odkrycie powołania zachodzi ultra szybko i nie jest poparta żadnymi żadnymi sensownymi zdarzeniami), system walki dość sztampowy i niski stopień trudności, ale liczę na to że gra się z czasem rozkręci.

Koniecznie zacznij od Tacticsa.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A ja polecam skorzystanie z nowej edycji gier PSP Essentials. 37-40 PLN za nową grę na UMD to dobra cena zwłaszcza, że kilka ciekawych tytułów jest. Ja sobie kupiłem Daxtera, wiem, że jest jeszcze Patapon 2, LocoRoco, Ratchet, Buzz, Wipeout Pulse i Burnout Legends.

Edytowane przez Krupier
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

wydaje mi sie, ze rival swords.

ta najnowsza na psp jest IMO slaba... iphone dostal lepsza wersje tej gry.

Gram sobie wlasnie w nowe POP i jest wlasciwie moje pierwsze podejscie do tej serii. No i fajne jest... jak mowicie ze Rival Swords lepsze to wypas.

 

Nie grałem w tego najnowszego, ale Rival Sword jest świetne. Mega miodna, i wciągająca platformowa przygodówka, choć to zasługa tego że to konwersja "trójki" która sama w sobie była rewelacyjna. Niestety konwersje dość słaba bo oprawa graficzna jest obrzydliwa, ale sama grywalność rządzi.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

no to ja polece losowymi grami typu MH:

 

patapony, lumines, ridge racer, wipeout, loco roco, mgs pw, silent hill origins/SM, killzone, resistance, dj max, tekken dr, exit, GITS, coded arms, syphon filter 1/2, daxter, R&C, monster hunter, castlevania, disgaea, taiko no tatsujin, gow:coo, fired up, space invaders extreme, ff7cc, power stone collection, prinny, tenchu4, dissidia ff, LBP, valkyrie profile, gt, wrc, blazblue, socom... jeszcze z 10 RPG ;]

Odnośnik do komentarza

Moja lista musthave wszystkich kategorii gier na PSP (kolejność według ocen na gamerankings - od najlepiej ocenianych w dół):

-Persona 3 Portable

-God of War Chains of Olympus

-GTA Vice City Stories

-Lumines (wszystkie części)

-Ridge Racer 2 (ew. jedynka, bez sensu mieć dwie, zbyt podobne do siebie, lepiej dwójkę)

-Tekken Dark Resurrection (szóstka imo słabsza)

-Wipeout (wszystkie części)

-FF Tactics (jak ktoś nie grał wcześniej w wersję PSX)

-Disgaea (wszystkie części)

-Burnout (wszystkie części)

-Daxter

-Loco Roco 2 (po prostu lepsza od jedynki)

-Patapon 2 (jw)

-Half-Minute Hero

-Crisis Core Final Fantasy 7

-Motorstorm Arctic Edge

-Dissidia Final Fantasy

-Valkyrie Profile Lenneth

-Killzone Liberation

-Field Commander

-Prinny

-Pursuit Force Extreme Justice

 

W resztę albo nie grałem albo nie uznałem za godne miana must have (jak np. gran turismo)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...