Skocz do zawartości

Która gre wybrać?


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam.

 

Przeszedłem ostatnio kolejny raz FF7:CC (New Game +, 100% misji, hard mode itepe) i szukam czegoś co równie mocno by mnie wciągnęło :) Szczerze mówiąc warunek jest tylko 1, a mianowicie tytuł musi mieć jakiś ciekawy interface, kombinowanie (coś ala materia w CC) bawienie się w ulepszanie ekwipunku z niekoniecznie mega rozbudowanym systemem. Po prostu szukam gierki w którą gra się więcej niż 5 minut: może być tak rozbudowana jak Disgaea 2, ale równie dobrze tak uboga jak świetna Jeanne D'Arc czy Dungeon Siege (najlepiej coś na styl Crisis Core).

 

PS: Oprócz wyżej wymienionych odpadają MH i Dissidia.

 

 

Pozdrawiam i dzięki za potencjalne odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza

Kupiłem kilka dni temu PSP chciałbym się dowiedzieć w co warto zainwestować. Z gatunków, które lubię to RPG, strategie turowe, survival horror. Nie pogardzę również dobrymi gierkami w stylu starej Castelvani, GoW (widziałem że jakiś tytuł jest na PSP), czy takim gierkom jak Patapon, które mam zamiar sobie sprawić. Raczej nie interesują mnie wyścigi, bijatyki, platformówki, sportowe.

 

Od razu mam takie pytanie czy można zagrać w RE1, RE2, SH1 z PSStore, bo kiedyś przewinęła mi się wiadomość że któreś z tych gier nie działają na PSP.

Odnośnik do komentarza

Jeśli RPG i strategie turowe to polecam (kolejność przypadkowa): Jeanne d'Arc, Disgaea: Afternoon of Darkness, Metal Gear Acid 1 & 2, Crisis Core: Final Fantasy VII, Star Ocean 1 & 2, Final Fantasy 1 & 2, oraz jeśli japońszczyzna Ci nie groźna Super Robot Wars Portable.

 

Z innych typowo PSP-owych, Patapon, God of War: Chains of Olympus (na 4h zabawy...), Burnouty, Silent Hill: Origins.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem kilka dni temu PSP chciałbym się dowiedzieć w co warto zainwestować. Z gatunków, które lubię to RPG, strategie turowe, survival horror. Nie pogardzę również dobrymi gierkami w stylu starej Castelvani, GoW (widziałem że jakiś tytuł jest na PSP), czy takim gierkom jak Patapon, które mam zamiar sobie sprawić. Raczej nie interesują mnie wyścigi, bijatyki, platformówki, sportowe.

 

Od razu mam takie pytanie czy można zagrać w RE1, RE2, SH1 z PSStore, bo kiedyś przewinęła mi się wiadomość że któreś z tych gier nie działają na PSP.

Crisis Core i Jeanne d'Ark zdecydowanie na pierwszym miejscu jeśli chodzi o jrpg pisane pod tylko pod psp (przy czym JD to taktyczny jrpg).Jeśli ominęła Cię era psx to atakuj reedycje wielkich hiciorów jak Star Ocean 1 i 2,Valkyrie Profile Lenneth czy Final Fantasy Tactics albo po prostu inwestuj w klasyki z psx z ps store z Finalem 7 na czele.

 

Ja bym jeszcze polecił obok Pataponów- Loco Roco i Luminesy,GoW choć krótki jest przekozacki a Silent Hill na słuchawach daje czadu(no i niesamowicie wygląda,zwłaszcza realtimowe oświetlenie z latarki)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Kupiłem kilka dni temu PSP chciałbym się dowiedzieć w co warto zainwestować. Z gatunków, które lubię to RPG, strategie turowe, survival horror. Nie pogardzę również dobrymi gierkami w stylu starej Castelvani, GoW (widziałem że jakiś tytuł jest na PSP), czy takim gierkom jak Patapon, które mam zamiar sobie sprawić. Raczej nie interesują mnie wyścigi, bijatyki, platformówki, sportowe.

 

Od razu mam takie pytanie czy można zagrać w RE1, RE2, SH1 z PSStore, bo kiedyś przewinęła mi się wiadomość że któreś z tych gier nie działają na PSP.

Crisis Core i Jeanne d'Ark zdecydowanie na pierwszym miejscu jeśli chodzi o jrpg pisane pod tylko pod psp (przy czym JD to taktyczny jrpg).Jeśli ominęła Cię era psx to atakuj reedycje wielkich hiciorów jak Star Ocean 1 i 2,Valkyrie Profile Lenneth czy Final Fantasy Tactics albo po prostu inwestuj w klasyki z psx z ps store z Finalem 7 na czele.

 

Ja bym jeszcze polecił obok Pataponów- Loco Roco i Luminesy,GoW choć krótki jest przekozacki a Silent Hill na słuchawach daje czadu(no i niesamowicie wygląda,zwłaszcza realtimowe oświetlenie z latarki)

 

W gry z psx'a grałem, ale mam wielkie parcie żeby zagrać jeszcze raz w Valkyrie Profile. Pamiętam, że był to dla mnie obok Vagrant Story i FF7 mój ulubiony tytuł z RPG. Na pewno odświeżę sobie stare RPGi. Ze starych tytułów zagrałbym sobie w Suikodena 2 ^^

Odnośnik do komentarza

niestety obecnie by zagrać w suikodena 2 potrzebujesz zmodyfikowanego softu(nie wiem jaki posiadasz) bo na ps store jest dostępna tylko pierwsza część.Szkoda,że Sony jakoś bardzo powoli wpuszcza do swojego sklepu największe klasyki jrpg z psx i grający na legalu są wg mnie bardzo poszkodowani

Odnośnik do komentarza

Nie mam przerobionego i jakoś mnie nie ciągnie do przeróbki. Chyba zadziałało przyzwyczajenie z PS3, gdzie kupuje oryginały. Jeżeli mnie stać to kupuję. Nie muszę od razu mieć wszystkich gier. Z zestawem dostałem 4 gry - obecnie gram w Tales of the World i próbuję wycisnąć z gry 100%. Starczy mi gierki na dłużej, a w tym czasie zaopatrzę się w kolejną.

 

Zrobiłem sobie listę gier, które w najbliższym czasie sobie kupię na pierwszym miejscu są oba Silent Hill, z tego co wyczytałem jakoś niedługo wychodzi Shattered Memories i Valkyrie Profile oraz Jeanne d'Arc ^^ sądze, że wystarczą mi na długi czas :) zwłaszcza, że zbliża się sesja i nie mogę sobie pozwolić na poświęcanie czasu na granie.

Edytowane przez Dark_Slide
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Kupiłem właśnie Silent Hill Origins i w promocji mogę sobie wybrać drugą grę w cenie 15 zł. Którą wzielibyście na moim miejscu z tej listy:

 

Untold Legend

Smash Court Tennis 3

NFL Street 2

Field Commander

Gangs of London

Ridge Racer

Lumines

Daxter

Everybody's Golf

Pursuit Force

 

Na pierwszy rzut oka najbardziej zachęciły mnie gry, których nazwy są pogrubione

 

Ponawiam moje pytanie

 

Czy można zagrać w RE1, RE2, SH1 z PSStore, bo kiedyś przewinęła mi się wiadomość że któreś z tych gier nie działają na PSP?

Edytowane przez Dark_Slide
Odnośnik do komentarza

Everybody's Golf, stałem ostatnio w sklepie i musiałem zdecydować, czy wziąć Patapony 2 czy EG i co prawda to pierwsze wybrałem, ale tylko dlatego, że miałem dobrą ofertę, jak wróci do mnie PSP i będę miał troszkę grosza to ten jajcarski golf jest właśnie pierwszy na liście zakupów :).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...