Skocz do zawartości

Bioshock


Don_Pedro

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie mają oceny z innych platform, solucje, opisy fabuły. Można wiedzieć co w Bioshocku piszczy i w niego nie zagrać. jest spora różnica pomiędzy premierą Bio na PS3 a premiera GTA IV. Ale Walduś nie o tym przeciez rozmawiamy więc z łaski swej nie wymyślaj bezsensownych problemów.

 

dobra, to wracając do meritum. Zobacz chociażby na temat poświęcony Bio na X360 - tam też znajdziesz ludzi, dla których Bio to strzelanka z kilkoma bonusami, a w dodatku nudna na dłuższą metę... więc to nie jest tylko to moja obawa. z resztą trochę ciężko mi rozmawiać, bo nigdy w Bio nie grałem (x-a nie mam, a na PC nie gram...)

Odnośnik do komentarza
Ludzie mają oceny z innych platform, solucje, opisy fabuły. Można wiedzieć co w Bioshocku piszczy i w niego nie zagrać. jest spora różnica pomiędzy premierą Bio na PS3 a premiera GTA IV. Ale Walduś nie o tym przeciez rozmawiamy więc z łaski swej nie wymyślaj bezsensownych problemów.

 

dobra, to wracając do meritum. Zobacz chociażby na temat poświęcony Bio na X360 - tam też znajdziesz ludzi, dla których Bio to strzelanka z kilkoma bonusami, a w dodatku nudna na dłuższą metę... więc to nie jest tylko to moja obawa. z resztą trochę ciężko mi rozmawiać, bo nigdy w Bio nie grałem (x-a nie mam, a na PC nie gram...)

Musisz sprecyzowac jasno czego oczekujesz od gier. Jeśli zawsze na słowo shooter widzisz w myslach akcję itd to się na Bio zaiwedziesz. To gra, która porusza zmysły scenariuszem i przede wszystkim miejscem akcji. Jako strzelanka jest raczej kiepska. Każdy ma inne preferencje, nie chcę nikogo obrażać ale są wśród nas ludzie oczekujący od gier innych wrażeń niż "ręka, noga mózg na ścianie". Niektórzy oczekują historii, niebanalnych postaci, klimatu a przede wszystkim potrafią docenić stworzenie gry z głębią jakiej próżno szukać w innych pozycjach tego gatunku.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Artyzmem i fabułą Bioshocka zachwyca się sam Del Toro. Nie ma(sz) się więc czego obawiać.

 

A w pokazach HR nie pokazano nawet zarysu fabyły. Scenariusz i główna bohaterka dema zostały zrobione tylko dla tego pokazu, dostaliśmy tylko mechanikę.

Odnośnik do komentarza
I co demko jest na PSS? No panowie dawać wrażenia czy się podoba.

Po 1. Dema nie ma jeszcze. Pewnie będzie dopiero koło 16:00, czy o której tam zwykle bywa update.

Po 2. Nawet jakby się pojawiło dzisiaj o 0:00 (co oczywiście nie ma miejsca, bo update'y są dopiero po południu), to wątpię żebyśmy zdołali w ciągu tych trzech minut od twojego posta, ściągnąć, zainstalować i przejść. :)

 

Ja czekam na demko, bo jestem ciekaw jak wypadła konwersja na PS3. Fulla zaliczyłem już na X360 i PC.

Odnośnik do komentarza

Ja mam inne pytanie: w sklepie Extrima data jest 24.10 a u konkurencji z Wawy u ultimaków i elekroników kolejno 10.10 i 17.10 - jak to jest z tą datą premiery? Coś się zmieniło? Bo na oficjalnej stronie nadal widzę 21.10 i 24.10. Help? :/

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

A więc tak: (demko ściągnąłem, zainstalowałem i przeszedłem kawałek). Spodziewałem się czegoś lepszego. Spodziewałem się przynajmniej wersji PC. A dostaliśmy niestety coś na poziomie X360 (chyba nie tego oczekiwaliśmy po grze wydanej rok później). Odpaliłem na tym samym monitorze demo na PC, oraz na PS3. Różnica jest kolosalna. Zaznaczam, że gram na DirectX 9. Teksturki w wersji na PS3 są strasznie rozmazane. Rozdzielczość to z pewnością nie jest prawdziwe 1080p (na X360 też było, ale tylko skalowane, więc tutaj jest tak samo). Na PC odpaliłem w 1680x1050 i efekt jak po operacji oczu. Wszystko jest przejrzyste, ostre i dokładne. Na PS3 jest jednym słowem kupa. Zero różnicy między wersja na X360. Nie tego oczekiwałem. Framerate pozostawia wiele do życzenia. Jak samolot tonie, albo ogień się rozchodzi, to wszystko zwalnia. Na moim leciwym PC sprzed roku, za 400 euro, wszystko chodzi znacznie płynnej w lepszej rozdzielczości. Słaba konwersja.

 

O reszcie się nie wypowiadam, bo gra jest dokładnie taka sama. Demo mnie interesowało, bo chciałem właśnie porównać wersje i liczyłem na poziom PC, albo nawet lepiej. W końcu w rok myślałem, że zdążą zrobić lepszą wersję.

 

Czy warto grę nadal kupić? TAK!!! Gra się przecież nie zmieniła. Jest dokładnie taka sama.

 

Rozczarowuje po prostu poziom graficzny, który po takim czasie mógłby być lepszy.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czemu liczyłes na poziom PC. Druga sprawa to teksty o tym, że to nie jest prawdziwe 1080p. A ktoś mówił, że będzie? Przecież gry na Xboxie i PS3 bardzo często działają w 1024-576 i są dopiero rozciągane do 1280-720. Nie mówiąc juz o rozciąganiu do 1920-1080. Na PC miałes natywnie 1680-1050 więc porównywanie jakości tekstur z tym co jest na PS3 to głupota. A i jeszcze jedno - mówisz, że zrobiłęś porównanie z wer. PC ale chwilę później, że wersja PS3 nie rózni się w ogóle od tej na X360. A masz obecnie Xboxa w domu żeby takie teksty pisać?

Odnośnik do komentarza

Chłopie, o czym ty (pipi) w ogóle?

 

Nie masz zielonego pojęcia, a próbujesz mi coś tu prawić. No ale jedziemy:

 

Ciekawe czemu liczyłes na poziom PC.

Dlatego, że konwersja na PS3 trwa już bardzo długo, a ponadto była robiona przez 4 teamy. Następna sprawa to taka, że wersję na PC w maks detalach, śmieszny i stary PC udźwignie z palcem w bucie. A niby PS3 nie potrafi? Świadczy to tylko o ekipach, które Bioshocka konwertowały.

 

Dowiedz się następnym razem, jak wygląda dzisiaj rynek PC - części kosztują grosze, a taki byle jaki składak ciągnie grę lepiej, niż high-endowe PS3. Powtarzam, świadczy to o ekipach developerskich.

 

 

Druga sprawa to teksty o tym, że to nie jest prawdziwe 1080p. A ktoś mówił, że będzie?

Po 1. Na PS Store było info o tym (no ale co ty możesz wiedzieć, jak ty posiadasz jedynie X360 - rozmowa ze ślepym o kolorach).

Po 2. Ja po prostu stwierdzam fakt, że to nie jest prawdziwe 1080p (mimo, że mi monitor wyświetla 1920x1080).

Przecież gry na Xboxie i PS3 bardzo często działają w 1024-576 i są dopiero rozciągane do 1280-720

 

Dzięki za oświecenie ( :lol:) . Dla twojej informacji, gier w 1024-576 wcale tak dużo nie ma. 3/4 gier jest w natywnym 720p. Poza tym, to są tylko cyferki. Dlaczego? Dlatego, że nie wszystko zależy od rozdzielczości. Ponadto, wiele gier w natywnym 1080p, wygląda kupiasto, a taki Wipeout HD wygląda przepięknie. Dziwne prawda?

Nie mówiąc juz o rozciąganiu do 1920-1080. Na PC miałes natywnie 1680-1050 więc porównywanie jakości tekstur z tym co jest na PS3 to głupota

Nie, głupota to jest to, co ty tutaj wypisujesz. Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcia, wiedziałbyś, że rozdzielczość tekstur zależy od ich indywidualnego ustawienia, a nie od rozdzielczości. Mogę sobie nawet na PC odpalić rozdzielczość 2056x1500 - tylko co to zmieni, jak tekstury i tak będą na low. Mogę sobie odpalić nawet 800x600, tekstury będą te same, dopóki indywidualnie nie zmienię ich. Przecież tekstury na PS3 mogły być np. na poziomie High z PC, w rozdziałce 720p.

 

A i jeszcze jedno - mówisz, że zrobiłęś porównanie z wer. PC ale chwilę później, że wersja PS3 nie rózni się w ogóle od tej na X360. A masz obecnie Xboxa w domu żeby takie teksty pisać?

Robaczku, ja nie dość, że mam X360, to w dodatku na nim w Bioshocka grałem miesiącami. Starczy chyba na porównanie prawda?

 

 

Różnica między nami jest taka, że ja grałem już we wszystkie wersje Bioshocka i nie mam klapek na oczach jak ty.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Jacobss bredzisz - tylko tyle ci powiem. Z rynkiem PC mam więcej wspólnego niż się tobie wydaje, a twoje zabujanie się w niby możliwościach PS3 jest wręcz legendarne na tym forum. To, że konwersja była robiona przez 4 teamy miało według ciebie świadczyć o lepszej jakości grafiki wer. PS3? Żenujące. W ogóle nie wiesz o czym mówisz, nadal ślepo wierzysz, że słabośc RSXa nadrobi Cell z tą swoją przepastną mocą. Jeszcze usłyszymy jak Bio na PS3 nie ma natywnie 1280-720. MGS czy GTA IV są najlepszymi przykładami na co stać PS3 w kwestii generowania natywnego 720p.

 

Robaczku, ja nie dość, że mam X360, to w dodatku na nim w Bioshocka grałem miesiącami. Starczy chyba na porównanie prawda?

Robaczku - kup sobie jeszcze raz Bioshocka na X360 i wtedy porównuj.

 

Na resztę odpowiem jak wróce do chaty bo teraz muszę wyjść do roboty.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Jacobss napisz coś jeszcze zabawnego w temacie F1 hehehe bo tu wypisujesz bzdury

Zarówno PC jak i sonego mam podłączonego pod ten sam 47”TV i ku mojemu zaskoczeniu ps3 lepiej sobie radzi na przykład z AA…moment gdy nasz bohater wychodzi z wody, zobacz sobie na schody i porównaj.

Na początku zraziła mnie obsługa światła, myślałem że coś jest nie halo, wyblakłe tektury i ta wszędobylska mgła ze słabym rozproszeniem światła…wystarczyło brightness ustawić tak aby na panelu kontrolnym napisy po lewej stronie było ledwo widoczne i wszystko gra!!! Wersja na PS3 nie ma się czego wstydzić , brać i grć

 

 

Odnośnik do komentarza
Jacobss bredzisz - tylko tyle ci powiem. Z rynkiem PC mam więcej wspólnego niż się tobie wydaje, a twoje zabujanie się w niby możliwościach PS3 jest wręcz legendarne na tym forum. To, że konwersja była robiona przez 4 teamy miało według ciebie świadczyć o lepszej jakości grafiki wer. PS3? Żenujące. W ogóle nie wiesz o czym mówisz, nadal ślepo wierzysz, że słabośc RSXa nadrobi Cell z tą swoją przepastną mocą. Jeszcze usłyszymy jak Bio na PS3 nie ma natywnie 1280-720. MGS czy GTA IV są najlepszymi przykładami na co stać PS3 w kwestii generowania natywnego 720p.

Potrafisz podać jeszcze jakieś konkrety, oprócz twojego legendarnego zwrotu na tym forum, pod tytułem "bredzisz"? Bo jak już wielokrotnie zdołałem zauważyć, potrafisz być jasnowidzem. Wiesz lepiej od mnie, co ja myślę i co chcę powiedzieć. Wiesz, w co wierzę, a w co nie. Robisz z siebie idiotę po prostu.

Jeszcze usłyszymy jak Bio na PS3 nie ma natywnie 1280-720.

I co zmieni to coś? Siusiak ci od tego urośnie? Zapłaci ci ktoś za to? Daj se koleś na wstrzymanie. Ciebie tak naprawdę nie obchodzi wersja na PS3, bo tobie zależy tylko na udawaniu mędrca. Więc jedyne osoby, które by się tym przejęły, to właśnie ty.

 

Ty w ogóle masz jakieś problemy ze sobą. Gry muszą mieć wysokie oceny, odpowiednie cyferki itd. Ty się po prostu nie potrafisz cieszyć graniem. Problem po prostu leży w tobie.

 

Gdybym grał w Bioshocka po raz pierwszy na PS3, to bym się grafiką nie przejmował i po prostu grał. Jako, że jednak grę przeszedłem kilka razy, to interesują mnie wyłącznie aspekty techniczne wersji na PS3. Nic więcej.

 

GS czy GTA IV są najlepszymi przykładami na co stać PS3 w kwestii generowania natywnego 720p.

Generować 720p, to potrafi nawet PS2. RSX potrafiłby nawet wygenerować 4000x2000. Tu nie chodzi wcale o to. Tu chodzi o framerate i poziom detali. Np. gdyby GTA IV było w natywnym 720p, to framerate by o wiele częściej spadał. Więc aby nie ciąć już poziomu graficznego, woleli obciąć rozdziałkę. Halo 3 też mogłoby być w 720p, gdyby wycięli HDR.

 

Robaczku - kup sobie jeszcze raz Bioshocka na X360 i wtedy porównuj.

A co tu chcesz porównywać?

Na resztę odpowiem jak wróce do chaty bo teraz muszę wyjść do roboty.

Moim zdaniem, nie musisz niczego więcej pisać. I tak jedyne co potrafisz, to wpadać z buciorami do działu PS3, wypowiadać się o grach nie grając w nie wcześniej (ba, nie posiadając nawet PS3) i robiąc po prostu burdel.

 

Ja wyraziłem swoje zdanie, ty nie mając żadnych podstaw (nie grałeś nawet w demko Bioshocka na PS3) zaatakowałeś mnie i próbujesz mi prawić mądrości. Nie tędy droga.

 

Edit:

 

Jacobss napisz coś jeszcze zabawnego w temacie F1 hehehe bo tu wypisujesz bzdury

Zarówno PC jak i sonego mam podłączonego pod ten sam 47âTV i ku mojemu zaskoczeniu ps3 lepiej sobie radzi na przykład z AAâŚmoment gdy nasz bohater wychodzi z wody, zobacz sobie na schody i porównaj.

Na początku zraziła mnie obsługa światła, myślałem że coś jest nie halo, wyblakłe tektury i ta wszędobylska mgła ze słabym rozproszeniem światłaâŚwystarczyło brightness ustawić tak aby na panelu kontrolnym napisy po lewej stronie było ledwo widoczne i wszystko gra!!! Wersja na PS3 nie ma się czego wstydzić , brać i grć

Leczysz kompleksy?

 

Mówisz tak, jakbym negował sens kupowania wersji BioShocka na PS3. Nie, ja po prostu porównałem obie wersje. Sens BS na PS3 ma sens, bo to wciąż ta sama gra.

 

Moment, a jaką rozdzielczość ma twój TV?

 

Jakiego masz pieca i jakie detale ustawione? Bo tak, to można sobie gadać.

 

Na przyszłość, jeszcze nikomu nie udało się mnie zmusić do trzymania gęby i udawaniu, że wszystko jest ok. Ja będę wyrażał swoje zdanie i MOIM ZDANIEM, wersja na PS3 prezentuje się gorzej od tej na PC. Mówcie sobie, wierzcie w sobie co tam chcecie. Zawsze tak było, jest i będzie, że każdy widzi co innego. Np. W wielu grach na X360 i PS3, nie ma żadnych różnic. Zdarzają się jednak takie talenty, które widzą w jednej przewagę tej wersji, w drugiej tej, mimo że ona nie istnieje. Więc się nie dogadamy. Każdy będzie widział co innego.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
A więc tak: (demko ściągnąłem, zainstalowałem i przeszedłem kawałek). Spodziewałem się czegoś lepszego. Spodziewałem się przynajmniej wersji PC. A dostaliśmy niestety coś na poziomie X360 (chyba nie tego oczekiwaliśmy po grze wydanej rok później). Odpaliłem na tym samym monitorze demo na PC, oraz na PS3. Różnica jest kolosalna.

Z reguły nie wtrącam się w dyskusje o grafice, bo mnie nie interesują, ale w tym wypadku jestem zmuszony to zrobić. BioShocka na PS3 nie widziałem, ale jeśli mówisz, że graficznie jest on porównywalny do wersji X360, to chyba ktoś z nas ma poważne problemy ze wzrokiem. Ja również grałem w edycję komputerową na tym samym monitorze, do którego mam podpiętą konsolę i większych różnic nie zauważyłem. Oczywiście detale możliwie najwyższe, bo i wymagania nie są za wysokie. Już o kolosalnych różnicach mowy nie ma, bo jak wyżej napisałem, w grę wchodzą problemy ze wzrokiem, nie jego brak.

 

Dywagacje dotyczące oprawy wydają mi się całkowicie niepotrzebne. BioShock prezentuje w tym punkcie wysoki poziom, ale jego wielkość opiera się na czymś innym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...