Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem, iPhone potrzebuje przebubowy iOS'a. Software, który jest teraz oferowany, jest ... nudny. W piątek byłem w iSpocie i dorwałem wreszcie w łapy piątkę. Niby spoko, ładna, ale co z tego, skoro dalej śmiga na tym samym, oklepanym do wyrzygania systemie. Nie potrafiłbym przeskoczyć z 4 na 5 i tu już nawet nie chodzi o pieniądze.

 

iOS musi iść naprzód. Na szczęście kroki w tym kierunku zostały już chyba podjęte, bo wypier.dolili Forstalla, a jego miejsce zajął Ive. Może dzięki temu iOS się zmieni.

 

Tymczasem, komórki Apple mnie nie interesują - pobawię się teraz 2-3 lata Androidem (a może i niedługo WP8), a do iOS'a wrócę wtedy, gdy nowości nie będą ograniczały się do dodania zdjęć panoramicznych i zepsutych map.

Odnośnik do komentarza

Hahaha, bardzo mam podobne odczucia jak wy. Sam zrezygnowałem z iPhone'a po 4ce. Miałem ją prawie od premiery (chyba 2 miesiące później) i 5ka NICZYM mnie nie przyciąga. Baaa, sam napisałem że firma chyba zmienia strategie bez Jobbsa i zostałem zbesztany, a tak chyba się dzieje. Jobbs nie był zwolennikiem tabletów mniejszych niż 10". Tak samo twierdził, że większe telefony nie mają racji bytu (ja głownie dlatego zmieniłem IP4 na SGS3 - EKRAN!). I nagle, wychodzi 4 calowy iPhone i 8 calowy iPad. WTF? A już czytam, że iPad mini też szybko doczeka się ekranu "retina style". Najpierw iPad 3-4, zaraz iPhone 5s i pewnie The New iPad Mini.

 

Oczywiście Smasung czy HTC nie są lepsze w tej kwestii ale tu jakby wszyscy są przyzwyczajeni że modele krótko żyją. A Apple przyzwyczaił ludzi do innego działania i nagle zmienia strategie. Ciekawe czy np przy zmianie kolejnej, powiedzmy z iOS6 na iOS7 zaczną odpuszczać produkty szybciej niż teraz? Do tej pory na każdym produkcie chodziły najmniej 2 generacje iOS'a. Człowiek kupował telefon i wiedział że przez 2-3 lata ma support a teraz nie wiadomo jak będzie.

 

I z takich ciekawostej muszę wam powiedzieć, że jeśli u support systemu (chociaż nie na komórki czy tablety) to najlepszy jest Microsoft. Np na modelu Macbooka z 2008 nie zainstalujecie Mountain Lion czyli MacOSa w wersji 10.8. Wiecie ile supportu ma Windows XP, najpopularniejszy system w dziejach PC (którego moim zdaniem NIGDY nie przeskoczy żaden inny w liczbie instalacji, wchodzimy w erę Post-PC, sprzedaż kompów spada)? W tej chwili już 11 lat ;-) Cały support: 26.10.2001 - 8.04.2014. To się nazywa wsparcie ;-)

 

@LUCEK: Dobrze że tu Yano nie zagląda co? ;-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że ipad4 razem z 5s to będą pierwsze wpadki tej firmy

Rozwiń bardziej słowo "wpadka".

Mam iP5 i jestem mega zadowolony. Porównując 5 z 4 lub 4s widać dużą różnicę, nie tylko w wyglądzie, wadze i wymiarach, ale i w szybkości działania. Rysowanie się obudowy? Nie mam żadnej najmniejszej ryski, choć przez pierwszy miesiąc nie miałem żadnego pokrowca lub etui.

iPad 4? Także nie do końca rozumiem. Wpadką nazwałbym bardziej iPada 3, który ma za słaby procesor na Retinę. Dzięki temu, że odświeżyli iPada do 4 generacji, najnowszy tablet w testach wychodzi lepiej nawet od iPhone 5, co jest świetnym wynikiem! W końcu można komfortowo z niego korzystać :)

 

PS: Sorry, nie przeczytałem dokładnie, że chodziło Ci o iPhone 5S, a nie 5 :P Ale iPada 4 nie nazwałbym wpadką mimo wszystko. Trzeba też przypomnieć, że jeśli ktoś kupił iPada do miesiąca przed premierą 4 generacji to mógł go bezpłatnie wymienić na nowszy model.

Co do 5S to zobaczymy, jeśli wyjdzie rzeczywiście, to pewnie zamienię moją piątkę na nowszy model tylko dlatego, żeby mieć większą pamięć (jak kupowałem to tylko 16GB byłem w stanie dostać) i biały kolor (niestety białych nie było jak kupowałem, chociaż czarny też jest fajny), bo jeśli chodzi prędkość i poprawność działania to nie mam żadnych zastrzeżeń.

Edytowane przez Norbi13
Odnośnik do komentarza

idea była taka, że modele wymienia się co drugi. Czyli jak ktoś miał iPhone2G to wymieniał na 3S, potem na 4S i jak ma teraz IP4 to teoretycznie dla niego produktem powinien być właśnie 5S. Co nie zmienia faktu że to słaba strategia. Apple od lat słynęło właśnie tym, że ich produkty są długo na rynku. np. Mac Pro (obudowa) nie była aktualizowana kila lat, podobnie było kiedyś z PowerBookami, sam iPhone też nie miał tylu aktualizacji. A tutaj to się normalna pececiarnia robi, MacBooki Pro wyskakują z du.py szybciej niż pecety Samsunga a iPhone staje się "stary" w 3 miesiące. Szkoda.

Odnośnik do komentarza

No mi i myślę że Yackowi o to chodzi, że nagle zaczęły się szybkie wymiany. Ludzie którzy kupią iPada 4 nie będą się czuli pewnie oszukani ale ci co kupili iPada 3 pewnie będą. Podobnie jak ci co ew. kupią IP5S (jeśli się ukaże). Yacek pewnie ma na myśli że im się to odbije czkawką i ludzie tego nie kupią po prostu ale myślę że z tak mimo wszystko silną marką, tak się nie stanie. Ale np słabsza niż zakładana sprzedaż pokazałaby firmie, żeby jednak się bardziej zastanawiała.

Odnośnik do komentarza

Wpadką nazwałbym bardziej iPada 3, który ma za słaby procesor na Retinę.

Co ma? Za dużo się androidowych for naczytałeś chyba (albo gównianych serwisów pokroju Spidersweb), bo iPad 3 działa sprawnie i szybko i nie ma powodu do narzekań na procesor.

 

W końcu można komfortowo z niego korzystać :)

 

Ja z iPada 3 też korzystam komfortowo. Mój sąsiad z 2jki też.

 

 

Trzeba też przypomnieć, że jeśli ktoś kupił iPada do miesiąca przed premierą 4 generacji to mógł go bezpłatnie wymienić na nowszy model.

 

To nieprawda. Nic takiego nie miało miejsca.

Odnośnik do komentarza

idea była taka, że modele wymienia się co drugi. Czyli jak ktoś miał iPhone2G to wymieniał na 3S, potem na 4S i jak ma teraz IP4 to teoretycznie dla niego produktem powinien być właśnie 5S. Co nie zmienia faktu że to słaba strategia. Apple od lat słynęło właśnie tym, że ich produkty są długo na rynku. np. Mac Pro (obudowa) nie była aktualizowana kila lat, podobnie było kiedyś z PowerBookami, sam iPhone też nie miał tylu aktualizacji. A tutaj to się normalna pececiarnia robi, MacBooki Pro wyskakują z du.py szybciej niż pecety Samsunga a iPhone staje się "stary" w 3 miesiące. Szkoda.

 

No dokładnie o to chodzi. Kupiłem iP4. Kupiłem 4 ipady: :dwie dwójki i dwa ipady 3. Mająć ip4 czekałem 2 lata prawie na IP5. A tu nagle jest ipad4 i 5s. Ja nie zdąże do sklepu podjechaća będzie już ipad 5 i jakiś kolejny nowy ajfon. Do tego ipad mini w międzyczasie.

 

W przeciągu jednego roku mamy nagle wysyp nowszych urządzeń i każde jak zwykle lepsze od poprzedniego na konferencjach dlatego licze, że beda jeszcze szybciej wydawane kolejne wersję, tak abym nie miał czasu się zastanowić co kupić a firmie w końcu sięto odbiję czkwaką i to ogromną - niech ich rynek zweryfikuje w postaci klientów, którzy kupują sprzęt za kilkaset dolarów a 3 miesiące dostają info - sorry ale to co kupiliście nie było zaje biste więc zrobiliśmy coś lepszego. Kupujcie nowe i lepsze.

 

 

SGS3 wyszedł szybko po SGS2 tak naprawdę ale apple jak narazie wygralo z predkoscia wypuszczania swoich produktow po face lifcie jeśli chodzi o tablety i telefony - mocno za szybko.

Odnośnik do komentarza

Samsung też święty nie jest - 5 miesięcy po premierze SGS3 pojawi się SGS3 LTE ze wparciem dla LTE i 2gb ramu zamiast 1gb. To jest dopiero KOSMETYKA ale też ludzie narzekają (w tym ja). Mi chodzi o to, że po prostu to PIERWSZA CHYBA (bo nie wiem niestety dokładnie) taka sytuacja w przypadku Apple. A czy procesor nie jest za słaby - nie wiem. Wiem że Gameloft narzekał i jego klienci też, do tego stopnia że była aktualizacja do N.O.V.A. 3 pozwalająca wyłączać jakieś efekty graficzne, bo gra haczyła na ipadzie 3. Jak nie grasz to pewnie nie odczuwasz bo w zasadzie procka i grafikę to nie zżera nic tak jak gry i programy graficzne. Sama retina to fajny pomysł w iPadzie bo naprawdę podniosła komfort z czytania czy przeglądania zdjęć i zmusiła pośrednio konkurencję do wypuszczenia tabletów z wyższą rozdziałką. Przy IP4 i nowszych telefonach - 1024x768 kuło po oczach (czy nawet te 1280x720/800). Ziarno jest widoczne.

 

Ale moja opinia na temat iPada 3 jako TESTU na klientach pozostanie a utwierdza mnie w tym przekonaniu fakt, że jako model budżetowy w produkcji zostanie iPad2 a nie 3. Będą 3 ipady - 2, mini i 4 a 3 znika :-) Ciekawe prawda?

Odnośnik do komentarza

Wpadką nazwałbym bardziej iPada 3, który ma za słaby procesor na Retinę.

Co ma? Za dużo się androidowych for naczytałeś chyba (albo gównianych serwisów pokroju Spidersweb), bo iPad 3 działa sprawnie i szybko i nie ma powodu do narzekań na procesor.

 

W końcu można komfortowo z niego korzystać :)

 

Ja z iPada 3 też korzystam komfortowo. Mój sąsiad z 2jki też.

 

 

Trzeba też przypomnieć, że jeśli ktoś kupił iPada do miesiąca przed premierą 4 generacji to mógł go bezpłatnie wymienić na nowszy model.

 

To nieprawda. Nic takiego nie miało miejsca.

 

Może trochę przesadziłem, ale bardziej chodziło mi o to, że nie było skoku wydajnościowego pomiędzy 2, a 3 ze względu na to, że trzeba było obsłużyć dużo lepszy ekran.

Co do wymiany to działa ona chyba dobrze tylko w USA :/ Przed chwilą znalazłem info. Szkoda', żyjemy w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Samsung też święty nie jest - 5 miesięcy po premierze SGS3 pojawi się SGS3 LTE ze wparciem dla LTE i 2gb ramu zamiast 1gb. To jest dopiero KOSMETYKA ale też ludzie narzekają (w tym ja). Mi chodzi o to, że po prostu to PIERWSZA CHYBA (bo nie wiem niestety dokładnie) taka sytuacja w przypadku Apple. A czy procesor nie jest za słaby - nie wiem. Wiem że Gameloft narzekał i jego klienci też, do tego stopnia że była aktualizacja do N.O.V.A. 3 pozwalająca wyłączać jakieś efekty graficzne, bo gra haczyła na ipadzie 3. Jak nie grasz to pewnie nie odczuwasz bo w zasadzie procka i grafikę to nie zżera nic tak jak gry i programy graficzne. Sama retina to fajny pomysł w iPadzie bo naprawdę podniosła komfort z czytania czy przeglądania zdjęć i zmusiła pośrednio konkurencję do wypuszczenia tabletów z wyższą rozdziałką. Przy IP4 i nowszych telefonach - 1024x768 kuło po oczach (czy nawet te 1280x720/800). Ziarno jest widoczne.

 

Ale moja opinia na temat iPada 3 jako TESTU na klientach pozostanie a utwierdza mnie w tym przekonaniu fakt, że jako model budżetowy w produkcji zostanie iPad2 a nie 3. Będą 3 ipady - 2, mini i 4 a 3 znika :-) Ciekawe prawda?

 

 

Nie można porównywać Samsunga do Apple bo to firma, która tworzy tylko garstkę produktów i wszyscy je znają od wielu lat. Samsung robi 196 różnych modeli telefonów w przerwie przed projektowaniem nowych lodówek więc to zupełnie nie ta półka do porównania. Po Apple każdy spodziewa się przewidywalności a tu nagle w bardzo krótkim czasie zrobili wszystkich w ch uja ipadem 3 i ipadem mini.

Odnośnik do komentarza

Witam zastanawiałem się ostatnio na kupnem pierwszego smartfona (wczesniej uważałem to za zbędny bajer) i gdy już byłem zdecydowany na nexusa 4 z androidem stałem się przypadkowo posiadaczem iphone4s. Leży dalej orginalnie zapakowany w pudełku i rozmyślam czy lepiej go sprzedać i kupić to co zamierzałem czy jednak rozpakować i używać. Telefon chciałem głównie kupić do słuchania muzyki i oglądania telewizji. Druga sprawa już z miejsca chyba odpada bo wtyczka telewizji internetowej którą oglądam (weeb.tv) jest tylko na androida. A w temacie produktów apple jestem na tyle zielony że nie wiem nawet czy można sobie bezpośrednio zrzucic swoje mp3 z komputera, czy trzeba wszystko ładować z itunes i płacic drugi raz (zresztą większości mojej muzyki bym tam pewnie nie znalazł). Dodam także że nie posiadam żanego innego sprzetu od apple, nie mam facebooka, twittera, nie robię fotek śniadania na instagram itp, więc z większości super funkcji nawet nie będę korzystał. Pomocy

Odnośnik do komentarza

No jak chcesz głównie oglądać TV, na dodatek przez aplikację niedostępną na iOS, to wybór chyba jest prosty :).

 

I gwoli ścisłości: by wgrać muzykę na iPhone'a potrzebujesz iTunes, ale nie musisz nic kupować drugi raz. iTunes wykrywa pliki mp3 już obecne na komputerze i łaskawie umożliwia ich skopiowanie na telefon.

Odnośnik do komentarza

Nieeee, Samsung nie chce i nie musi być porównywany do iP bo przede wszystkim nie musi. Jego flagowe produkty oraz liczba sprzedanych telefonów mówi sama za siebie, że to bezsprzeczny sukces.

 

Tylko że Samsung obrał jako cel reklam porównawczych właśnie Apple także CHCE być z nim porównywany w moim mniemaniu.

Odnośnik do komentarza

Nieeee, Samsung nie chce i nie musi być porównywany do iP bo przede wszystkim nie musi. Jego flagowe produkty oraz liczba sprzedanych telefonów mówi sama za siebie, że to bezsprzeczny sukces.

 

@Yacuś Samsung chce być porównywany już od początku. Premierowa reklama obwieszczająca wejście SGSIII na rynek pokazywała kolejkę ludzi czekających po nowe iPhone w kolejce przed sklepem Apple, i informację na co oni czekają, prawdziwa rewolucja już jest, czy coś takiego. Samsung większość swojej kampanii początkowo oparł o Apple, obecnie w spotach nie nawiązuje ale chętnie się porównuje

Odnośnik do komentarza

Pewnie jest tak jak mówicie - moja opinia wynika z patrzenia z boku na rynek i jego rozwój a reklam nie ogladam ani takich porównań tylko ewentualne rzetelne testy więc nie wiedziałem, że Samsung gra taką kartą. No szkoda trochę ale z drugiej firma od lodówek, która tak mocno dokucza Apple to dla mnie akurat bardzo fajny widok.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...