Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro można można znaleźć przykłady które o czymś świadczą (np. iż nie jest najtrwalszy itp) to czemu mi piszesz że generalizuję kiedy sam generalizujesz twierdząc że wszystkim pasuje, że nikt z SADu (w ogóle co za przykład, jak oni mieliby używać czegoś innego?) nie zgubił zasięgu przez tzw: death grip (czyli z fizycznego punktu widzenia zwarcie anten i zamknięcie obwodu)? Sprawdziłeś to? Dżizas :-/ Ja miałem ten telefon, byłem z niego zadowolony ale nie znaczy że nie ma wad, jesteś inteligentny facet, wiem że stać cię na więcej :-)

 

nie mogą używać czegoś innego ale mogą spokojnie na to narzekać (jak np. pracownicy firmy Panasonic na to że muszą używać laptopów Panasonic). A tymczasem nie narzekają i nic się nie dzieje. Co więc sam zauważyłeś że zwrotów było 1-2% więc jak widać to raczej rozdmuchana bańka.

 

Naprawdę IP to świetny projekt pod kątem wyglądu. Jak tylko wyszedł był szalenie oryginalny i tak jest nadal. Zresztą wiele razy przytaczano wygląd telefonu w erze przed Iphonowej oraz post-IPhonowej. Tak właśnie przy okazji chciałbym zauważyć, że obecnie dzieje telefonów komórkowych dzieli się na przed powstaniem Nokii 3310, przed powstaniem IPhone'a i teraz czekamy co będzie dalej.... Niech samo to będzie dowodem jak bardzo dobrym projektem był/jest iPhone.

 

 

ps. przy okazji. W(pipi)ił mnie ajfon niemiłosiernie dzisiaj - odpiąłem go naładowanego rano o 5.40 i jak zacząłem gadać to o 14.30 pokazał mi 5% baterii. To jakaś kpina. Fakt, że wykonałem dziś łącznie 67 połączeń ale mimo wszystko kurka do tej 16 mógłby pociągnąć. IP to chuy.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

 

ps. przy okazji. W(pipi)ił mnie ajfon niemiłosiernie dzisiaj - odpiąłem go naładowanego rano o 5.40 i jak zacząłem gadać to o 14.30 pokazał mi 5% baterii. To jakaś kpina. Fakt, że wykonałem dziś łącznie 67 połączeń ale mimo wszystko kurka do tej 16 mógłby pociągnąć. IP to chuy.

Kozbinio czas rozmow w 3g(zakladam ze masz ip4)do 7 godz,w 2g to 14godz. Net miales wlaczony?

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

tak tak, gadałem prawie non stop, pisałem smsy, odbierałem maile (mam konto exchange więc się same odbierają), włączone wifi + google mapy w tle. I telefon wymiękł.

 

Szajs nie telefony te smartfony wszystkie.

To nic dziwnego,ze padl po 9 godz. Szczerze to jestem zaskoczony,ze wytrzymal AZ 9 godz ;)

Odnośnik do komentarza

zacząłem gadać sporo tak od 7.00 wtedy firmy zaczynają pracę i koło 14.30 poszedł do ładowary. Szit nie business fon. Jedyne co ma usprawiedliwienie to jak był nowy to trzymał dłużej. Tego się bardzo boję przy tym NoteII bo to wielkie bydle i może się okazać że nówke mi trzyma 7 godzin. To na cholerę mi taki telefon?

Odnośnik do komentarza

Tak jak ktoś tu wspomniał - coś jest nie tak bo i IP4 i IP4S mają słabe czasy na gadaniu przy 3g. Jakiś goowniany modem czy jak? Na andkach raczej nie ma aż takiej różnicy, przy 2g jest np 9 godzin a przy 3g 7.5. Ja na IP4 wyłączałem 3g bo chodził żałośnie krótko (pół dnia, miałem w nim służbowy numer więc telefonów miałem od groma). Na SGS3 nie ma prawie różnicy, ok 1 dzień przy intensywnym użytkowaniu i na 3g i na 2g więc można zostawić 3g włączone. Ale fakt - 1 dzień to jak na KOMÓRKĘ słabo :-) Cena za resztę bajerów. Co nie zmienia faktu, że te 3g w 4 i 4s jest słabe ale czy poprawili to w 5ce to nie wiem :confused: Nie mam styczności teraz z tym telefonem. Walduś, co ty masz?

 

P.S. Widzę, że o Note2 piszesz coś - ma baterię ponad 3000 mah więc porównywalnie to taniego tabletu :-) Chodzi ok 2 dni przy intensywnym użytkowaniu BEZ GRANIA (to zabija WSZYSTKIE maszyny w parę godzin).

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

@Nemo

Ale to nie są komórki. To są smartphony. Era komórek już odeszła w zapomnienie.

 

BTW: byłem świadkiem ciekawej rozmowy pomiędzy klientem, a Panią kwiaciarką:

- słyszałem, że jakieś nowe telefony Pani kupiła. Jakiej firmy, jeżeli można wiedzieć?

- Eee, no Plusa wzięłam.

- Nie, nie, Plus to operator ja się pytam o firmę.

- Aaa, to smartphone.

 

 

...

Ogar jest niesamowity wśród starszego pokolenia ;]

Odnośnik do komentarza

Próbowałem googlować, ale nie znalazłem rozwiązania. Ostatnią deską ratunku pozostaje forumek. Dziewczyna kupiła iP 5, wgrany iOS to 6.0.1, przez pierwsze dwa dni wszystko działało bez problemu, ale w niedzielę pojawił się problem z wifi. Telefon znajduje dostępne sieci, ale z żadna z nich nie może się połączyć, wyświetlając komunikat " nie można połączyć się z siecią". Na routerze domowym nic nie było zmieniane, próbowaliśmy resetować ustawienia, zmieniać proxy (auto/wylaczone) itp. Jednocześnie iP 3G łączy się z tą samą siecią bez problem. Przyczyną nie jest filtrowanie maców. Czytałem, że to częsty problem "wieku dziecięcego" i niby Apple wypuściło poprawkę, ale telefon pokazuje, że wgrane oprogramowanie jest aktualne. Macie jakiś pomysł, poza oddaniem telefonu do serwisu?

Edytowane przez ShtaS
Odnośnik do komentarza

Hahaha, ale strzał. Niezawodne Apple ;)

 

Zrób tak. W iPhonie kliknij mu "zapomnij sieć" (strzałka do ustawień danej sieci wifi). Później możesz spróbować hard reset -> przycisk home i do blokowania trzymane razem aż telefon się zrestartuje. Jak dalej dupa to przywróć z backupa. Jak to nie pomoże to możliwe że to hardware i zostaje serwis. Jeżeli kupowałeś u operatora, to musisz oddać do operatora. Jeżeli w iSpocie albo u Apple to do ichnich sklepów.

Odnośnik do komentarza

19.12 Apple wypuscilo update do iOS 6.0.2 dla iP5 i nowych iPadow mini, ktory mial naprawic blad z wifi, ale niestety - problem lezy najprawdopodobniej po stronie sprzetu i po swietach telefon leci do iSpotu na wymiane.

 

Inne pytanie, mam iPhone'a 3G. Jak na nim korzystać z facebooka? Oficjalna apka nie działa bo wymaga iOSa 4.3, jakiej alternatywy mogę szukać?

 

I jeszcze jedno - dlaczego AppStore pokazuje mi wszystkie aplikacje nawet te które nie będą działać na moim telefonie (np. GTA III, Vice City, Angry Birds Star Was, Facebook itp.)?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie rozumiem opcji Roaming Danych w iPhonie. Rozumiem, że jak przekraczam polską granicę to mam to wyłączyć, ale po co w Polsce mam to mieć włączone? Za granicą w ogóle wyłączyć transmisję danych i włączać tylko jak pilnie potrzeba, czy jak to jest w tych smarfonach yebanych?

 

nie rozumiem pytania. Roaming z definicji dotyczy tylko zagranicy więc na terenie Polski czy masz włączony czy nie nie ma żadnego znaczenia.

Co do za granicy chodzi o to, że IP masę danych pobiera automatycznie. Np. sprawdza czy są uaktualnienia do aplikacji (i wtedy wyskakuje Ci cyferka przy AppStore) czy np. sprawdza maile z automatu jak masz konto exchange, Dodatkowo np. nawigacja w IP używa danych GSM do lepszej lokalizacji (wspomaga moduł GPS) etc. Za granicą lepiej to wyłączyć bo nie korzystając z neta zabulisz jak za woły.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem opcji Roaming Danych w iPhonie. Rozumiem, że jak przekraczam polską granicę to mam to wyłączyć, ale po co w Polsce mam to mieć włączone? Za granicą w ogóle wyłączyć transmisję danych i włączać tylko jak pilnie potrzeba, czy jak to jest w tych smarfonach yebanych?

 

nie rozumiem pytania. Roaming z definicji dotyczy tylko zagranicy więc na terenie Polski czy masz włączony czy nie nie ma żadnego znaczenia.

Co do za granicy chodzi o to, że IP masę danych pobiera automatycznie. Np. sprawdza czy są uaktualnienia do aplikacji (i wtedy wyskakuje Ci cyferka przy AppStore) czy np. sprawdza maile z automatu jak masz konto exchange, Dodatkowo np. nawigacja w IP używa danych GSM do lepszej lokalizacji (wspomaga moduł GPS) etc. Za granicą lepiej to wyłączyć bo nie korzystając z neta zabulisz jak za woły.

 

Oj nie do końca tak ;) W Polsce roaming dotyczy np Playa, który ma umowę z Plusem i Orange na korzystanie z ich nadajników i jeszcze jakieś 2 lata temu, kiedy internet w telefonie nie był tak powszechny jak teraz, oferowali pakiety, które działały tylko w obrębie nadajników Play, więc żeby uniknąć dodatkowych kosztów trzeba było mieć to włączone. Nie wiem jak w innych sieciach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...