Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie macie racji. 4 działa bardzo sprawnie i solidnie na iOS 6, bez jailbreaka. Nie ma problemu z aplikacjami, może z płynnością w grach pokroju Rayman Jungle Run. Gdzieś usłyszałem takie porównanie, które jest bardzo trafne, że obsługa iPhone 4 to jak granie w gry w 30 klatkach na sekunde, gdzie w 4S to 60 klatek na sekundę a 5 to jeszcze więcej. Wiadomo, że jeśli ktoś chce używać iPhoto, iMovie, to 4 będzie wyraźnie wolniejsza, nawet przy Evernote potrafi lekko zamulać, ale jest nadal fenomenalnym telefonem. Tylko, że nie za cenę 1650 zł, za 1000 zł jest to świetny telefon, który z rok, czy dwa posłuży spokojnie dla nie wybitnie wymagającego power usera.

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, 3GS dostal IOS6.

 

Mnie gry tak srednio interesuja. Nawet napisze co wgram- rzucanie papierkiem do kosza-paper cos tam. Cut the rope i jeszcze jedna taka. Glownie chodzi mi o ekran, bo imo nikt ich nie przebil. Klawiatura, najlepiej mi sie pisalo, generalnie bez bledow pisalem albo ios swietnie poprawial literowki. Swype w androidzie nie przypasowal mi. No i ekran, przyjemniejszy jak dla mnie od tych super amoledow samsunga. 

Mialem S3 mini- S3 za duzy, a podoba mi sie dizajn. Advance z obudowie S3 ot co. Android mnie wku**a, gaszcz ustawien itp bzdur ktore sa dla mnie malo uzyteczne. Ma dzwonic i wysylac sms. Dlatego 4 ;) Nowego mam za 1400zl. S4 to wydatek 1800-2000. Za 2300-2400 dostane nowego iPhone'a 5 16GB, wiec zakup 4s odpada i chce nowego.

S3 mini sprzedalem, jeszcze sprzedam Ipoda touch 5g i tutaj kolejna rzecz ktorej bede uzywac w ajfonie- ipod. No i cena za 4 przesadzona, 1400zl za ponad 2 letni tel, to duzo. Ale fona znam, bo mialem. Z tego co widze na allegro, to i tak sie trafiaja kwiaty, co kupuja kup teraz 4 za prawie 1,7...

Czytalem na myapple, ze ludzie ogladaja nowe 5-black przed zakupem, bo sa przypadki odprysku farby. Czarny jest z innego alu, a bialy z innego. Lepiej brac bialego, problemu nie ma. Tylko bialy mi sie nie podoba, a nie dam 2,5k za tel, bo 2k to max. A nawet wydajac 2k nie bede chcial ogladac odpryskow farby na obudowie WTF?! Nie jestem takze fanem zadnych etui itp gowien. Jedynie folie mialem z tylu 4, bo ten tyl sie rysowal. To tyle :D

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

E, bez przesady z tym, że do dzisiaj nikt nie pobił ekranu czwórki. Mamy 2013 rok i Retina Display to nie jest już nic nadzwyczajnego. Nie mówię tutaj o SGS3, który przez swoją matrycę pentile jest zaledwie dostateczny za te pieniądze, ale jest przynajmniej kilka innych modeli, które mają zbliżoną jakość i gęstość pikseli do ekranów Apple. Swego czasu to było coś, ale dzisiaj już nadgoniono.

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi raczej o obsluge tego ekranu. Dzialanie, reakcja na dotyk. Ja mam wrazenie, ze to lepiej dziala niz ekrany w samsungach- S3,S3. 

Do ekranu apple najblizej ma HTC. Oni juz za czasow HTC Legend byli tuz za apple. Legend fajny, caly z alu, tylko ta klapka na baterie... HTC One X tez przyjemny, ale android ma to do siebie, ze update dostaja topowe telefony, a HTC co kwartal wypluwa po X nowych modeli. Kumpel do dzisiaj czeka na update w S2- chyba na 4.1.2. Takze odpuszczam na dobre androida. 

 

Troche mnie zmieszaliscie z ta czworka :D Ale 4S wysoko stoi, lepiej doplacic do 5. A z 2 strony nie pasuje mi specjalnie dizajn tej 5. Ten tyl szczegolnie, nie jest jednolity, te paski na dole i na gorze psuja ogolny odbior- ale to imo i kwestia gustu ofcoz. Ta 4 planowalem kupic na rok, pod koniec roku obstawiam nowego ajfona, ale dizajnu nie zmienia zapewne.

Odnośnik do komentarza

 

Android mnie wku**a, gaszcz ustawien itp bzdur ktore sa dla mnie malo uzyteczne. Ma dzwonic i wysylac sms. Dlatego 4 ;) Nowego mam za 1400zl. 

w takim razie polecam :

0001S8C6V0CPII1N-C116-F4.jpg

po cholere wydawac 1400 zl na cos co ma dzwonic i sms'owac? 

powyzszy telefon za 20 zl pewnie nawet lepiej spełnia te wymagania

 

 

A sprawdze na tym poczte, zainstaluje aplikacje wbk? :) 

O tym nie wspomnialem, bo chyba min do neta sie kupuje smarta.

Odnośnik do komentarza

 

 

Android mnie wku**a, gaszcz ustawien itp bzdur ktore sa dla mnie malo uzyteczne. Ma dzwonic i wysylac sms. Dlatego 4 ;) Nowego mam za 1400zl. 

w takim razie polecam :

0001S8C6V0CPII1N-C116-F4.jpg

po cholere wydawac 1400 zl na cos co ma dzwonic i sms'owac? 

powyzszy telefon za 20 zl pewnie nawet lepiej spełnia te wymagania

 

 

A sprawdze na tym poczte, zainstaluje aplikacje wbk? :)

O tym nie wspomnialem, bo chyba min do neta sie kupuje smarta.

O klawiaturze qwerty, która jest dużo wygodniejsza i samej wygody obsługi też nie pomyślał. Słaby hejt.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Może kumpel ma brandowany telefon i jego sieć wciąż zwleka z wypuszczeniem swojej wersji update'u "wzbogaconej" o trzy tapety i bootanimację.

brand nie mq nic do rzeczy. Samsung polska nie wydal jeszcze aktualki wiec komorka nie znajdzie aktualizacji. Recznie mozna instalowqc od grudnia i co najlepsze tamta wersja ma jezyk polski w sobie
Odnośnik do komentarza

OK, nie wiedziałem, że Polska jeszcze w ogóle nie dostała 4.1.2. Wiem, że można ręcznie zainstalować, niektórzy tego usilnie nie uznają, więc siłą rzeczy patrzę z tego punktu widzenia.


A że ma język polski to nic specjalnego, dlaczego miałaby nie mieć ;).

Odnośnik do komentarza

co by nie pisać generalnie IPhone jest stworzony dla takich ludzi jak Ty, @luck. Andka se słabym dotykiem i miliardem opcji zostaw masturbującym się nerdom. Dla takich jak my telefon to narzędzie, nie cel. 

 

 

I super :) Jak mialem milestone, to sobie podkrecalem procka, rootowalem i inne bzdury ktore do szczescia mi nie sa potrzebne ;) Jak ktos chce sie bujac po tych opcjach, to ok. Jak ktos chce w opcjach wylaczac programy, czyscic ram, to ok. Jak ktos chce sie bujac wsrod srednich aplikacji na markecie, to tez ok ;) Mamy wybor, to jest najwazniejsze. 

Pamietam opinie osob ktore chwytaly 1 raz do reki smarta, ios zawsze zgarnial props za intuicyjnosc i latwosc poruszania sie po menu/opcjach. Bez zadnego szukania, kazdy wiedzial gdzie wejsc, gdziew dotknac zeby cos zmienic. Android ma tego wiecej i po jakims czasie jak cos chcialem zmienic, to mialem pare razy zawieche- gdzie to bylo.

Odnośnik do komentarza

No cóż, różne są gusta i guściki. Ja już w sumie nic nie zmieniam i jestem zadowolony. Dla mnie telefon to narzędzie i w sumie głupio że o niego nie zadbałem jak powinienem bo mi się zbiła w jednym miejscu szybka ale bez przesady z tym brakiem intuicyjności. To że na iPhonie jest 1 przycisk nie znaczy, że wszystko w nim jest prostsze i łatwiejsze. Co jak mi nie pasuje klawiatura w iOS? Bo nie pasuje w IP4 (mam za duże dłonie). To muszę zmienić telefon ;-) Super. A i z Notification Center - no kurde, toż to na andku jest od dawna i jest zarąbiście wygodne, iOS doczekał się tego rok temu? Mogę sprawdzić 100 rzeczy bez wchodzenia w aplikacje bezpośrednio - dla mnie jest to super wygodne i skraca czas poszukiwania aplikacji. Kto co lubi. Dla mnie też ten telefon ma za mały ekran i wydłużona 5ka to jakieś pośmiewisko po prostu.

 

Także - rozumiem wasze opinie ale każdy ma swoją, ja ze zmiany iOS -> Andek jestem zadowolony i znam jeszcze z 2 osoby które są. Także nie jest tak idealnie Panowie. I ja naprawdę używam telefonu do pracy i np brak możliwości otworzenia RARa czy przesłania go dalej w telefonie to dramat a tam miałem bez Jaila na IP4 i IP5.

Odnośnik do komentarza

Czy na iPhone da się mieć push w mailu na onecie, czy tylko z Gmaila i iCloud?

 

to nie kwestia Iphone tylko kwestia czy dany host udostępnia usługę push. Np. GMAIL to udostępnia poprzez MS Exchange. Onet tego nie ma niestety. Najpopularniejsze serwery Exchange to MobileMe/Exchange/Yahoo/Gmail/Zimbra, choć ten Gmail to też naciągany bo de facto masz przez Exchange :D

 

odpowiadając na Twoje pytanie, nie da się mieć push w Onecie w iPhonie. 

 

ALE JEST ROZWIĄZANIE INNE TEŻ DZIAŁA

 

Robisz tak - logujesz się to GMAILa, podpinasz konto Onetowe pod Gmail jako konto powiązane i odbierasz pocztę Onet poprzez Gmail, po czym konfigurujesz swoje konto Gmail jako Exchange w IP i wszsytko działa. Jest jednak opóźnienie, gdyż Gmail będzie sprawdzać pocztę na Onecie (jako koncie POP3) tam chyba co 30 minut i potem zasysać do siebie i przez Push pchać na IP więc to nie jest idealne rozwiązanie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...