Skocz do zawartości

CoATI

iPhone

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, raven_raven napisał:

Mało tego, przy przekazywaniu telefonu można wyłączyć face ID i żadne zbliżanie telefonu do twarzy nie pomoże. Zresztą sugerowanie, że jak ktoś bardzo by chciał to by nie przyłożył siłą Twojego palucha. 

Dokładnie. Mi tak się łapy pocą, ze przy siłowej akcjeo, całe mokre paluchy bym miał i nici z odczytania odcisku. Ba, czasem jak pomyslę o tym, że muszę odblokować telefon już pot się zbiera i touch id wariuje xDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to samo. Nawet mając schizę na punkcie mycia rąk nie da się utrzymać tego przycisku czystym, zawsze się po 5-10 razach pokryje czymś, co przeszkodzi odczyt. To wciąż super wygodna metoda na odblokowywanie telefonu, ale Face ID jest jeszcze wygodniejsze - nie trzeba wycelować palcem, wystarczy podnieść telefon i na niego patrzeć, co się i tak zawsze robi jak chce się go używać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

okulary nie przeszkadzają w odczycie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, raven_raven napisał:

U mnie to samo. Nawet mając schizę na punkcie mycia rąk nie da się utrzymać tego przycisku czystym, zawsze się po 5-10 razach pokryje czymś, co przeszkodzi odczyt. To wciąż super wygodna metoda na odblokowywanie telefonu, ale Face ID jest jeszcze wygodniejsze - nie trzeba wycelować palcem, wystarczy podnieść telefon i na niego patrzeć, co się i tak zawsze robi jak chce się go używać. 

Mało kto dodaje sobie kciuka z różnych kątów. Gram bokiem, to kciuk bokiem ma odblokować, itp. Polecam w opcjach dodać kciuk 1 kciuk 2 itp. Mendrek cicho 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet qtasa możesz przyłożyć, parę takich zaprogramować i nie ma problemu z odblokowaniem telefonu. Mam z 5 takich zrobionych odciski palca i styka.

Edytowane przez Faka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie skumaliście o co mi chodziło. Jak powiedzmy podbiegnie do ciebie 2 kolesi na ulicy, złapią za ręce i wezmą telefon to najłatwiej byłoby im cię "zmusić" do odblokowania przez FaceID zapewne, palec drugi w kolejności a hasło musielibyście im podać wy. Tylko tyle i aż tyle. Wygoda nie znaczy bezpieczeństwo ale lepiej mieć FaceID niż nic.

Wiem, że tutaj iphonowcy sami, ale całkiem fajnym rozwiązaniem jest czytnik z tyłu. O ile nie sprawdza się jak telefon leży bądź jest w aucie w uchwycie (co można zniwelować pozwalając nie blokować telefonu gdy jest w połączeniu BT z autem), to w codziennym użytkowaniu sprawdza się dobrze. U mnie czytnik nie łapie tylko w deszczu. No i z przodu nie ma wtedy ogromnej ramki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

boże jakie czarne scenariusze, napadną i każą palec przykładać xD

podpowiedź: jakby was dopadło 3 sebiksów to nawet zabezpieczenie polegające na zaśpiewaniu roty/zatańczeniu macareny by wam nie pomogło, bo ze strachu zrobilibyście wszystko. zabezpieczenia znajdujące się w telefonach służą do:

a) ochrony przed wścibską żoną/dziewczyną/siostrą

b)ochrony w razie zgubienia telefonu

c)racjonalizacji wydania 3k na telefon, no bo halinka patrz jaki bajer, jak fajnie odblokowuje

1-1.jpg

PRZYKŁADAJ, KUR,WO, TEGO PALUCHA

Edytowane przez ragus
  • Plusik 5
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, ragus napisał:

Używam Xs Max i Faceid jeszcze szybciej reaguje, co więcej w czarnych jak smoła okularach, w czapce i z zarostem odczytuje bez problemu a przy konfigurowaniu w domu ani czapki, okularów nie miałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.10.2018 o 20:12, ragus napisał:

Przeciwsłoneczne (duże np. aviatory) przeszkadzają.

Przeciwsłoneczne (małe np. takie zwykłe prostokątne) czasem przeszkadzają.

Przezroczyste nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy od szkieł. U mnie w wayfarerach i clubmasterach łapie bez problemu, ale już w aviatorach jest tak samo jak u estela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurła, pierdyknął mi telefon na posadzkie tak z około metra i coś się zje bawszy - mianowicie przy włączeniu aparatu mam czarny ekran :frog: przełącza na przednią kamerę bez problemu, lampa/latarka też bez zarzutu, soczewka nie wygląda na pękniętą - jakieś pomysły jak to odratować/naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem służbowego X i testuję od paru dni. Wszystkie moje obawy się sprawdziły. Odblokowywanie to koszmar, za każdym razem trzeba podnosić telefon z biurka co biorąc pod uwagę, że ma aluminową ramkę lada chwila skończy się rysami i zadrapaniami na niej. Ekran do samych krawędzi też irytuje momentami, gdy przez przypadek go dotknę. Oglądam youtube i co kilkadziesiąt sekund się pokazuje UI z przyciskami tak jakbym dotknął ekranu co oczywiście nie ma miejsca. Bateria w porównaniu do mojego 8 Plus też słabiutka. 

Plusy też oczywiście są, ale plusy są nudne, lepiej skupić się na wadach.

Przekładam jednak kartę do swojego Plusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A no i zapomniałem, że telefon za 5000PLN nie jest w stanie wyświetlić % baterii na ekranie, więc nie wiem kiedy mi się wyłączy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A łap minusa za brak kompetencji i wiedzy :lapka: 

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawy gorny rog przesun na dol (Control Center). Tam masz procent. Poza tym masz pasek postepu na baterii i dodatkowo tez znaczek baterii swieci na czerwono ponizej 20%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, w pracy używamy jeszcze takich z napisem "OKCS" i ładować tablet mi ładuje bez większej spiny. Nie polecam z kolei kabli Amazon Basics, raz na jakiś czas coś pier,dolą ajfony, że trzeba je odblokować, żeby akcesorium zadziałało. No niby wystarczy odblokować, zablokować i wtedy ładuje, ale na dłuższą metę to irytujące. A tak poza tym to mój stary dobry Targusik i prawie rozsypany kabel od 5S wciąż mi służą, niczego nowego nie musiałem próbować :smutas:.

• Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi