Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz za to po prostu są hamulcem rozwoju - tapety jako nowość w CZWARTEJ wersji systemu? Wideorozmowy? WTF!? Co to w ogóle za nowości?

tak samo jak ipad bez multi taskingu, ta sama 4 loetnia komorka moja ktora miala vieorozmowy potrafila miec otwarte kilka programow na raz (SE 610 czy cos) , nie mowiac juz o komorkach z androidem ktore wszystkie potrafia robic jednoczesnie, w dodatku praktycznie wszystkie programy moga ze soba wspolpracowac i z jednego przechodzic w drugi nie zamykajac tego pierwszego

Odnośnik do komentarza

i takiej szybkosci i sprawnosci dzialania systemu.

W tym telefonie mam wszystko co mi jest potrzebne i nic ponadto. Wszyscy sie smiali z iphona ze nie mial i w sumie nadal nie ma pelnoprawnego BT, a ja sie pytam i co z tego? Bt uzylemw swoim zyciu moze 3 razy to przeslania tapety. Teraz widze ze wszyscy sie spuszczaja ze dopiero teraz beda videorozmowy, (pipi)a czy uzywaliscie tego kiedys? Oczywiscie ze nie, albo raz na probe, ale fajnie ze macie to w telefonie nie? Nie ma bardziej intuicyjnego i sprawniej dzialajacego telefonu niz iphone. Wiele razy sie spotkalem z tym ze na iP pluja Ci ktorzy w reku go nie mieli, albo bawili sie 5 minut i z odblokowaniem mieli problem o wykonaniu polaczenia nie mowiac.

Juz pare razy mi sie mnie pytali, znajomi jak widzieli ze wyciagam iPhona, co w nim takiego fajnego? Ja zawsze odpowiadam prostota uzytkowania. Mozecie sie smiac, ale ja uwazam ze w iPhonie najlepsze jest to ze przy wlaczaniu nie pojawia sie megakolorowe logo ze z(pipi)ana muzyczka ktorego nie mozna wylaczyc, albo jak bateria sie rozladowuje to pojawia sie komunikat, a nie napierdala dzwonek co 2 minuty zeby naladowac telefon, albo na co mi 10 roznych profili: normalny, wibracje, na zewnatrz, do samochodu i (pipi) wie co jeszcze. Tu jest po prostu jeden przelacznik, ktory wlacza wibracje.

Odnośnik do komentarza
W tym telefonie mam wszystko co mi jest potrzebne i nic ponadto. Wszyscy sie smiali z iphona ze nie mial i w sumie nadal nie ma pelnoprawnego BT, a ja sie pytam i co z tego? Bt uzylemw swoim zyciu moze 3 razy to przeslania tapety. Teraz widze ze wszyscy sie spuszczaja ze dopiero teraz beda videorozmowy, (pipi) czy uzywaliscie tego kiedys? Oczywiscie ze nie, albo raz na probe, ale fajnie ze macie to w telefonie nie? Nie ma bardziej intuicyjnego i sprawniej dzialajacego telefonu niz iphone. Wiele razy sie spotkalem z tym ze na iP pluja Ci ktorzy w reku go nie mieli, albo bawili sie 5 minut i z odblokowaniem mieli problem o wykonaniu polaczenia nie mowiac.

to by miało sens gdyby kosztowal 4 razy mniej

 

co do vieo rozmów to rzeczywiscie malo przydatna opcja, sam uzylem tego ze 3 razy, ale to tym gorzej swiadczy o ip4 - zbędna debilna opcja dostpena gdzie indziej od 5 lat jest teraz reklamowana jako rewolucja i cud techniki.. litości <_<

Odnośnik do komentarza

To jest racja, ze marketing appla to zenada jak dla mnie. Reklamuja videorozmowy jakby nie wiem co to bylo. Najgorsze jest to ze debile sie spuszczaja nad tym. I masy na to poleca. Znaczy ja tez na to polece, bo chce miec 40% lepsza baterie w najlepszym telefonie na swiecie :D

Odnośnik do komentarza

Dobre... :D

 

Wideorozmowy w iPhonie 4 beda na razie przez Wi-Fi ze wzgledu na jakosc obrazu. Na razie nie ma mozliwosci przez 3G przesylac na żywo takiego obrazu (ten jest VGA) z przyajmniej 25 klatkami na sekunde. To muszą opanować operatorzy.

 

Ktoś powiedział, że konkurencja na wszystkich frontach przescignęła Apple. Poproszę o przykłady bo trudno wytrzymać ze śmiechu.

 

Aktualnie nie znam mocniejszego telefonu na rynku. Jakie telefony kręcą filmy HD w 720p? Które mają tak dużą rozdzielczość? Które mają tak mocny system jak iOS 4? Android to lipa. Użytkowałem wszystkie rodzaje telefonów i naprawdę cholernie trudno wrócić do innych telefonów jak już miało się iPhone.

 

Wyjaśnijmy sobie jedno. Apple to firma typowo na rynek US. Pod niego dostosowywują produkty i co mnie cholernie wkurza, Polski nie widzą na mapie. Z tego wynikają ceny. Czy dla przeciętnego amerykanina 200 dolców to dużo? Jasne, że nie. To nie chodzi o to, że dopłaca się za logo jabłka. Te ceny nie są dla nas przystosowane. A czemu w iSpotach są tak cholernie wysokie ceny? To zawdzięczamy SADowi - importerowi który każdy produkt sprzedaje za 200% ceny.

 

Teraz przenieśmy cene iPhone 4 na polski rynek. Załóżmy, że będzie go można kupić za 400 dolarów bez umowy (16 GB). Mamy 1400 zł. Teraz weźmy pod uwagę polskie realia i już mamy cene 2800 zł tak jak za 3G gdy miał premierę.

 

Co do specyfikacji, sorry. Na rynku aktualnie nie ma konkurencji.

 

iAds. Reklamy w mniej w(pipi)iającej formie. Przynajmniej będzie to ładny baner a nie cały ten syf jaki z reklamami jest w darmowych wersjach wielu aplikacji. Paskudne banery które wyłączają aplikacje. Przynajmniej to. No cóż, biznes to w dużej części reklamy. Apple strzeliłoby sobię w stopę, gdyby się tym nie zainteresowali.

 

Multitasking. Dostępny od iOS 4. Historia bardzo podobna jak z Copy & Paste. Apple robi to bardzo długo ale jak już wypuszcza do dopracowane na maxa. Mają świra na punkcie wytrzymałości bateri i nie wypuścili tego dopóki bateria na tym nie cierpiała. Zobaczymy jak wyjdzie to w praniu.

Odnośnik do komentarza

Z tego co widze to najbardziej na iPhone pluja osoby, ktore nigdy sie nim dluzej nie bawily, tak jak Michu napisal. W ogole zauwazylem tendencje do zachowywania sie jakby ktos Wam tego iP wciskal na sile i byliscie zmuszani do jego zakupu, a przeciez to jest be, do dupy "i w ogole to android jest lepszy" ;] Sam uwazam iPhone za najlepszy obecnie telefon na dostepny na rynku. Nie ze wzgledu na mozliwosci, jak wlasnie te slynne wideorozmowy itp bajery, ale ze wzgledu na latwosc i intuicyjnosc w uzytkowaniu - do tego dochodzi niesamowita wrecz szybkosc i stabilnosc samego telefonu i systemu, no i oczywiscie AppStore. I nie, nie mam iPhone - dopiero zamierzam miec jak ceny 4 spadna do przyzwoitego poziomu :)

 

 

<napinka> a Android jest IMO przekombinowany i zupelnie nieintuicyjny </napinka>

 

Odnośnik do komentarza
Teraz przenieśmy cene iPhone 4 na polski rynek. Załóżmy, że będzie go można kupić za 400 dolarów bez umowy (16 GB). Mamy 1400 zł. Teraz weźmy pod uwagę polskie realia i już mamy cene 2800 zł tak jak za 3G gdy miał premierę.

 

Skąd ta cena?!

 

Obecnie 3GS 16GB kupowany w USA "na prezent" (czyli bez lojalki) kosztuje 599$.

Preorder na 4G to 899$ (lub więcej).

Odnośnik do komentarza
Teraz przenieśmy cene iPhone 4 na polski rynek. Załóżmy, że będzie go można kupić za 400 dolarów bez umowy (16 GB). Mamy 1400 zł. Teraz weźmy pod uwagę polskie realia i już mamy cene 2800 zł tak jak za 3G gdy miał premierę.

 

Skąd ta cena?!

 

Obecnie 3GS 16GB kupowany w USA "na prezent" (czyli bez lojalki) kosztuje 599$.

Preorder na 4G to 899$ (lub więcej).

Cena iPhone 4 będzie taka sama jak każdego wcześniejszego w dniu premiery. Apple zapowiada co roku te same ceny w swoich modelach, więc sytuacja się analogicznie powtarza. Teraz po prostu jest model 32 giga za 299 dolcow (tutaj akurat sroga przesada) i tyle. Tak czy siak, ludzie będą celować w 16 GB bo to w ZUPEŁNOŚCI wystarcza. Sam mam 8 GB iPhone i jest z pojemnoscia spokoj.

Odnośnik do komentarza

Narazie premiera czerwcowa i lipcowa jest ogloszona i nie ma Polski.

 

Jeszcze mi sie cos przypomnialo, po co jest w telefonie wielozadaniowosc? Do czego mi sie to moze przydac? Serio pytam, bo jakos nigdy tego nie potrzebowalem, a oczywiscie wszyscy pluja ze dopiero teraz bedzie dostepna.

Odnośnik do komentarza

Hero, Magic, G1, Desire, Legend, HD2, Samsung Galaxy S, Spica, Motorola Milestone. Mam dalej wymieniać?

 

Co do pytania o

Jeszcze mi sie cos przypomnialo, po co jest w telefonie wielozadaniowosc? Do czego mi sie to moze przydac? Serio pytam, bo jakos nigdy tego nie potrzebowalem, a oczywiscie wszyscy pluja ze dopiero teraz bedzie dostepna.

 

Np. Ja w moim herosie moge odbierać email, słuchac muzyki i przeglądać neta jednoczesnie + GG. Dla mnie jest to ogromy plus.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze mi sie cos przypomnialo, po co jest w telefonie wielozadaniowosc? Do czego mi sie to moze przydac? Serio pytam, bo jakos nigdy tego nie potrzebowalem, a oczywiscie wszyscy pluja ze dopiero teraz bedzie dostepna.

Co jak co, ale tutaj to pojechales. Wyobrazasz sobie prace na komputerze, gdzie sluchasz muzyki, ale musisz wylaczyc wszsytko by zobaczyc maila, przegloadac internet?

Odnośnik do komentarza

Hero, Magic, G1, Desire, Legend, HD2, Samsung Galaxy S, Spica, Motorola Milestone. Mam dalej wymieniać?

 

Co do pytania o

Jeszcze mi sie cos przypomnialo, po co jest w telefonie wielozadaniowosc? Do czego mi sie to moze przydac? Serio pytam, bo jakos nigdy tego nie potrzebowalem, a oczywiscie wszyscy pluja ze dopiero teraz bedzie dostepna.

 

Np. Ja w moim herosie moge odbierać email, słuchac muzyki i przeglądać neta jednoczesnie + GG. Dla mnie jest to ogromy plus.

 

Dodaj jeszcze ze porobisz tak przez 3-4h i Ci telefon bedzie napieprzal po glowie ze bateria wyczerpana,dla mnie to ogromny minus.

Mialem dylemat miedzy HTC Desire a iPhonem i po tym jak w terenie HTC po 6 godzinach prawie padal uznalem ze to nie dla mnie,teraz gdy mam iPhone'a wiem ze nie chce juz zadnego innego telefonu,zaspokaja wszystkie moje potrzeby,a jak dodamy do tego Phoenix Wright i coraz smielsze tytuly od square to nawet mozna w cos pograc.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Sam byłem bardzo sceptycznie nastawiony do iP, jak i zresztą do całego Apple. Zawsze uważałem, że Maci to takie PCty dla lansiarzy, a iPhone to po prostu trend, który nie ma żadnego poparcia w jakości. Później pobawiłem się iPhonem 2G kolegi i... się zakochałem. Pojechałem do roboty i pierwsze na co wydałem hajs to właśnie na swojego ukochanego 3G 8GB. Teraz nie wyobrażam sobie mieć innego telefonu. Cofnąłem się w rozwoju i nie umiem pisać SMSów na Nokii, czy Sony Ericssonie. Inne interfejsy są dla mnie nieczytelne i niepraktyczne. Jakbym miał zmieniać telefon to tylko na nowszego iP.

 

Natomiast co do prędkości no to przesadzacie panowie. Prędkość nie powala, przynajmniej na moim 3G. Czekanie z 5 sekund aż się załadują głupie SMSy? Nawet częste zwiechy aplikacji (biorąc pod uwagę, że hardware i software robi jedna firma)? Kilka hot pixeli po roku użytkowania telefonu? Coś nie halo.

 

BTW: Słyszałem dzisiaj od znajomego, że już się znaleźli co mądrzejsi i opracowali sposób jak zmienić SIM w Micro SIM. Ponoć wystarczy nożyczkami przyciąć i działa ;) A więc teraz, skoro nowy model karty nie stoi na przeszkodzie... iP4 przybywaj!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...