Skocz do zawartości

Mistrzostwa Europy 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Sebastian Boenisch, obrońca Werderu Brema chce grać w reprezentacji Polski. Ale stawia warunki...

 

Boenisch ma 20 lat, gra na lewej obronie - czyli pozycji, na którą Leo Beenhakker poszukuje lewonożnego zawodnika (w tej chwili występuje tam prawonożny Michał Żewłakow). - Boenisch to jeden z najbardziej utalentowanych niemieckich piłkarzy. Nie było jeszcze sytuacji, aby tak dobry piłkarz chciał zostawić Niemcy i grać dla Polski - mówi Maciej Chorążyk, koordynator sekcji monitoringu i rozwoju młodych polskich piłkarzy grających za granicą z PZPN.

 

Latem Werder zapłacił Schalke za Boenischa 3 mln euro. - Ma za sobą kilka meczów w niemieckiej młodzieżówce, ale powiedział mi, że chce grać dla Polski - dodaje Chorążyk. Młody zawodnik postawił jednak warunek: musi zostać sprawdzony w pierwszej reprezentacji w najbliższym meczu towarzyskim, powołania do reprezentacji U-21 nie przyjmie. - Czekamy, co powie na to Leo Beenhakker. Do niego należy decyzja - mówi Chorążyk.

 

Holender musi się śpieszyć, niedawno Boenisz dostał kolejne powołanie do niemieckiej młodzieżówki. Nie pojechał jednak na zgrupowanie z powodu kontuzji. - Oni chcą go jak najszybciej zaklepać. Jak tylko Leo się zdecyduje, rozpoczynamy przyśpieszoną procedurę przyznania Sebastianowi obywatelstwa. Nie będzie z tym problemu, bo jego rodzice są Polakami - kończy Chorążyk.

 

sport.pl

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Takie szybkie powołania to nie w stylu Beenkahera chyba, poza tym on daje szanse wszystkim po równo i twierdzi, że ma po dostatkiem talentów w lidze, że branie kogoś na siłę w innych lig to nie jest konieczność. Jakby to wyglądało? Zawodnicy harują jak woły, by zostać powołanym, a jakiś koleś bo gra w niemieckiej lidze, ma zostać ot tak powołany na wielki mecz z Czechami? :D

Odnośnik do komentarza
Gość Słoik

Ale on rowniez walczy na treningach o miejsce w skladzie, poza tym jest graczem mlodziezowki Niemiec. Wystarczy obejrzec kilka jego spotkan, aby sie przekonac, czy sie nadaje. Wczesniej nikt nie rozwazal jego powolania, ani nie analizowal doglebnie wystepow, poniewaz wszyscy traktowali go jako Niemca.

 

Jesli chlopak, ma rodzicow z Polski, jest zainteresowany gra w Naszej kadrze - w mojej opinii, powinnismy sprobowac. Boenisch to nie Roger, Radovic czy Olisadebe.

Odnośnik do komentarza
Ale on rowniez walczy na treningach o miejsce w skladzie, poza tym jest graczem mlodziezowki Niemiec. Wystarczy obejrzec kilka jego spotkan, aby sie przekonac, czy sie nadaje. Wczesniej nikt nie rozwazal jego powolania, ani nie analizowal doglebnie wystepow, poniewaz wszyscy traktowali go jako Niemca.

 

Jesli chlopak, ma rodzicow z Polski, jest zainteresowany gra w Naszej kadrze - w mojej opinii, powinnismy sprobowac. Boenisch to nie Roger, Radovic czy Olisadebe.

 

Otóz nie jest , bo gdyby był , moglibyśmy już o nim zapomnieć jeśli chodzi o reprezentacje Polski.

Fakt ,dostał powołanie, ale akurat (dziwnym zrządzeniem losu) wtedy był kontuzjowany i nie móglł wystąpić w tym spotkaniu.

Według mnie powinniśmy go jak najszybciej wypróbować(nie koniecznie patrząc przez pryzmat euro 2008) moglibyśmy sobie go już "zaklepać" na przyszłość

co by się nie obudzić z ręką w nocniku tak jak z Klose i Podolskim.

Edytowane przez Cris
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zrobmy kawal Wlochom .... Na wloskiej stronie prestizowej gazety LaGazzetta dello Sport jest ankieta, ktorego kraju Wlosi boja sie najbardziej na Euro 2008. Rano Polska miala 0,9 % i byla na koncu! Glosujcie na Polske, niech sie Wlosi zdziwia (wystarczy zaznaczyc Polonia i wcisnac Risultati) http://www.gazzetta.it/appsSondaggi/pages/...etta/d_1504.jsp

 

jak już łańcuszki to tylko takie ;]

Odnośnik do komentarza

chyba bolało .

 

Okropna kontuzja Eduardo Da Silvy po bandyckim ataku rywala

pk

W 2. minucie meczu Birmingham - Arsenal Martin Taylor wyprostowaną nogą zaatakował chorwackiego napastnika Arsenalu Eduardo Da Silvę. Kontuzja jest bardzo poważna i nie wiadomo czy piłkarz wystąpi w Euro 2008

 

Do starcia doszło w niegroźnej sytuacji na środku boiska. O piłkę jednocześnie walczył Da Silva i Taylor. Ten drugi z impetem wykonał wślizg wyprostowaną nogą w stopy napastnika Arsenalu, któremu złamał nogę. Piłkarz momentalnie padł na murawę, a winowajcę czerwoną kartką ukarał sędzia Dean. Uraz wygląda na złamanie z przemieszczeniem.

 

Mecz zatrzymano na niemal 8. minut, w trakcie których piłkarzowi podano tlen ponieważ zemdlał z bólu...

 

Telewizja SkySports stwierdziła, że nie przeprowadzi zbliżenia zajścia ponieważ wyglądało zbyt okropnie.

 

Eduardo został zabrany prosto do szpitala. Chorwacki piłkarz brazylijskiego pochodzenia doznał szoku po tym jak dowiedział się jak poważny jest to uraz.

Odnośnik do komentarza

Beenhakker i de Zeeuw przyjechali wczoraj do Wwy, by zmobilizowac do szybszego przeprowadzenia procedury naturalizacji Rogera. Ten ostatni zlozyl wniosek o obywatelstwo kilka dni temu.

Troche pozno sie tym zajeto, no ale procedure mozna przyspieszyc, jezeli zajda szczegolne okolicznosci, wiadomo jak bylo z Olisadebe. Dobry rozgrywajacy na Euro moze sie przydac.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś myślałem podobnie jak Wy, ale teraz to mam to głęboko gdzieś.

Ta praktyka jest stosowana na całym świecie,naturalizowanie piłkarzy (i nie tylko) jest zjawiskiem już bardzo normalnym (niestety).

Rogera , o ile będzie miał formę ,wziąłbym na euro,posadził na ławce i wpuszczał w ciężkich momentach.

Może się przydać.

Radość zdobycia gola przez niego nie będzie mniejsza niż zrobiłby to np.Krzynówek.

Gol będzie dla Polski... nie dla niego.

Odnośnik do komentarza

Z jednej stronie piszesz, że naturalizowanie zawodników nie jest dobrym zjawiskiem (wnioskuję po słowie "niestety" w Twoim poście), a z drugiej, że skoro wszyscy tak robią, to my też powinniśmy. Wolę, żebyśmy grali słabiej, ale swoimi zawodnikami. Możemy oczywiście zrobić drugą reprezentację Niemiec, gdzie Niemców jest mniej (lub wkrótce mniej będzie) niż Polaków, Afrykańczyków, Turków itd, ale jak mielibyśmy się utożsamiać z taką reprezentacją?

Odnośnik do komentarza

Nie napisałem , że My też powinniśmy bo inni tak robią.Skoro to nie jest zakazane to czemuby nie.

Z Olisadebe się udało(eliminacje) i nie mów mi że nie skakałeś z radości gdy ten strzelał bramki dla Polski.

Naturalizowanie nie jest dobrym zjawiskiem to fakt, ale jest też zjawiskiem nieuniknionym,

a skoro nic nie można z tym zrobić to trzeba się z tym pogodzić i wierzyć , że nam to wyjdzie na dobre.

Możemy oczywiście zrobić drugą reprezentację Niemiec, gdzie Niemców jest mniej (lub wkrótce mniej będzie) niż Polaków, Afrykańczyków, Turków itd, ale jak mielibyśmy się utożsamiać z taką reprezentacją?

No do tego mam nadzieję że nigdy nie dojdzie.

A raczej jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Nie napisałem , że My też powinniśmy bo inni tak robią.Skoro to nie jest zakazane to czemuby nie.

Bo to reprezentacja Polski, w której powinni grać Polacy, a nie Brazylijczycy, Nigeryjczycy itd.

Z Olisadebe się udało(eliminacje) i nie mów mi że nie skakałeś z radości gdy ten strzelał bramki dla Polski.

Jasne, że się cieszyłem. Ale niesmak był i to duży.

Naturalizowanie nie jest dobrym zjawiskiem to fakt, ale jest też zjawiskiem nieuniknionym,

Nieuniknionym, bo...? Jakiś argument podaj. Co niby ma nas zmuszać do naturalizowania obcokrajowców? Ponieważ takiego argumentu nie ma (chyba, że mnie zaskoczysz), to zdanie poniżej też jest nieprawdziwe:

a skoro nic nie można z tym zrobić to trzeba się z tym pogodzić i wierzyć , że nam to wyjdzie na dobre.
Możemy oczywiście zrobić drugą reprezentację Niemiec, gdzie Niemców jest mniej (lub wkrótce mniej będzie) niż Polaków, Afrykańczyków, Turków itd, ale jak mielibyśmy się utożsamiać z taką reprezentacją?

No do tego mam nadzieję że nigdy nie dojdzie.

A raczej jestem pewien.

A ja nie. Bo zawsze znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że naturalizacja jest nieunikniona ;] Taki drobny prztyczek na koniec, bez obrazy.

Odnośnik do komentarza
Nieuniknionym, bo...? Jakiś argument podaj.

 

Bo nic nam (im) tego nie zabrania ;]

Bo FIFA jak narazie nie zmienia co do tego swoich przepisów (mam nadzieję,że chociaż "trochę" zmieni (max 1 zawodnik w reprezentacji z 2 paszportami wydaje się nie być złym pomysłem,dodatkowo mieszkający na obczyźnie minimum 5 lat)).

 

Mam nadzieję , że teraz mnie zrozumiesz (bo narazie Ci to nie wychodzi).

Jeden obcokrajowiec w kadrze to nie grzech ,więcej ich,jak najbardziej tak.

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Bo nic nam (im) tego nie zabrania ;]

Bo FIFA jak narazie nie zmienia co do tego swoich przepisów (mam nadzieję,że chociaż "trochę" zmieni (max 1 zawodnik w reprezentacji z 2 paszportami wydaje się nie być złym pomysłem,dodatkowo mieszkający na obczyźnie minimum 5 lat)).

To nie jest argument za tym, że naturalizowanie zawodników jest nieuniknione. To jest argument za tym, że można tak robić. Ale nie trzeba. Skoro nie trzeba, to nie jest "nieuniknione".

No chyba, że chodzi Ci o to, że żeby dołączyć do czołówki, trzeba zasilać reprezentacją obcokrajowcami, bo to powszechna praktyka. Ale chyba jednak nie o tym piszesz, bo przecież:

Nie napisałem , że My też powinniśmy bo inni tak robią
Odnośnik do komentarza

Co do naturalizowania obcokrajowców i włączania ich do reprezentacji narodowej, to jestem na nie... obcokrajowiec nie został wyszkolony w Polsce, urodził się gdzie indziej, tak naprawdę nigdy nie będzie czuł się Polakiem i do końca swojej kariery będzie śnił o występach w swojej reprezentacji (choć i tak nie będzie mógł grać)... Nie będę dumny z gry takiego piłkarza (czy piłkarzy), nie będę dumny z reprezentacji...

Oczywiście co innego, gdy dany zawodnik ma powiązania rodzinne z Polską (np. matka jest Polką) i chce grać (Smolarek, S-latef itd.), wtedy wiem, ze będzie dumny z tego, że nosi nasza koszulkę, oczywiście to samo się odnosi do ewentualnych dzieci imigrantów w Polsce, które zostały tutaj wyszkolone i chcą dla nas grać...

Edytowane przez Paweł Sz.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...