Skocz do zawartości

Mistrzostwa Europy 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy był Boniek,taką beke toczyliśmy z jego tekstów.

Mecz słaby ale miał czasem momenty.Czasem akcje Hiszpanów mogły się podobać,sporo podań i ten strzał Senny mogło być dwa zero. Niemcy lipa,tracili co chwile piłki,oddali 4 strzały.Szkoda Holendrów od dziecka im kibicowałem i była taka okazja coś zdobyć bodaj od 92'

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ssmany nie wygrały, więc euro niesprzedane

 

cały trik helmutów na tych mistrzostwach polegał na farcie = prezentach od przeciwników i wydatnej pomocy arbitrów, w finale też były takie momenty, coraz częstsze dyskusje zbulwersowanych świńskich ryjów z sędzią w miarę nadciągania ostatniego gwizdka mówią wszystko + typowe szwabskie faule jak zwykle "niewidzialne" dla liniowych i głównego <germanożerca>

 

wyróżnienia dla:

- casillasa, który nie popełnił żadnego błędu i nie raz nie dwa uratował zespół przed babolem przy dośrodkowaniach - zdjęcie piłki z czoła tureckiego niemca było piękne,

- ramosa, który zamknął całą prawą stronę, powodując, że niemiecki skrzat lahm sobie w ataku nie pograł

- torresa , który przeskakiwał niemieckich stoperów, mało co nie trafiając dwóch bramek

 

wygrała najlepsza ekipa na tych mistrzostwach, grająca najrówniej, należało im się, choć zacząłem im kibicować dopiero w finale;]

 

aha, boniek jest genialny, a jego teksty miażdżą

Edytowane przez golab
Odnośnik do komentarza

Kurczę, no nuda. Przez choćby sekundę nie było cienia złudzeń, że Niemcy mogą to wygrać. Nic. Nawet Casillas nie musiał pokazywać swego geniuszu. Zrobił to raz Fernando Torres (genialny gol - obiegł obrońcę raz, dwa, przymierzył w sposób niewiarygodny, przeskoczył bramkarza - a wszystko w prędkości wręcz błyskawicznej). I starczyło. Niemcy nie byli nawet przez chwilę blisko. Zero emocji.

 

Hiszpanie? Ewidentnie najlepsi. Grali jak nigdy, zwyciężyli jak nigdy.

 

Najlepszy bramkarz Euro, najlepsza obrona, najlepsi pomocnicy i najlepszy atak. Casillas i Puyol - skały bez skazy, Senna - bezbłędny w środku pola, Torres, Villa i Guiza - strzelali zawsze, kiedy trzeba było.

 

MVP? Trudny wybór... Praktycznie każdy mecz wygrywał dla Hiszpanów inny zawodnik. Podolski i Arszawin odpadają, bo przecież w starciu z Hiszpanami byli jak dzieci we mgle. Więc chyba jednak Marcos Senna. Skała, na której Aragones zbudował Kościół swój.

Odnośnik do komentarza

Taaaaak! Świetny turniej, z emocjami do końca. Wygrywa drużyna, która obok Holandii prezentowała najładniejszą grę w całościowym przekroju i Lineker ze swoim powiedzeniem o wygrywającyh Niemcach to, sobie może iść rzepak zbierać.

 

Finał mimo wszystko z wyraźnym wskazaniem na Hiszpanów (poza pierwszymi 15 minutami) i powinno być dwa, trzy zero. Ińjesta momentami zbyt dużo kombinował, dryblował niepotrzebnie gdy miał okazję do strzału, a gdy raz zdeydował się na strzał, to stojący przy słupku obrońca wybił. Szkoda okazji Senny, gdy zgrywał mu głową Giza - Brazylijczykowi z hiszpanskim paszportem ta bramka należała się jak mało komu. Kasijas ma przed sobą zbyt dobrą obronę, by mieć okazję popisać się obronami w stylu 1-on-1 Boruca, ale niesamowicie pewny przy piąstkowaniach i wyjściach do piłki, a to ściągnięcie futbolówki z głowy Kurańjego (o którym wspominał Gołąb), który już machał głową, to taka swoista pieczątka solidnego występu Hiszpana na całym Euro.

Cała drużyna wywiązała sie ze swoich zadań wyśmienicie. Pujol w jednej z ostatnich akcji wyskoczył głowę wyżej od obrońcy (chyba Mertezaker) mierzącego głowę więcej, Senna praktycznie bezbłędnie przez całe Euro, Torres i Wija zrobili swoje, Ramos z Ruskimi poezja, w finale miał do upilnowania zarówno Podolskiego jak i ofensywnego Lama, wiec siłą rzeczy było go mniej w napadzie, ale i tak odje'bał tam kupę roboty.

 

Generalnie pozytywne zakończenie Mistrzostw, zwycięstwo zasłużone. Rzadko można oglądać świętującą Hiszpanię ;]

Odnośnik do komentarza

mecz nie był taki zły,a moim zdaniem nawet dobry,Hiszpanie pokazali fajny futbol(najlepsza ekipa obok Holandii).Na każdej pozycji znakomity piłkarz,a zawodnik wchodzący zazwyczaj wprowadzał dużo ożywienia.Niemcy dobrze w piłkę to grali 2 lata temu......jak im się teraz udało śliznąc aż do finału?!Ogólnie turniej udany(chyba nikt się nie zawiódł na Naszych orłach,scenariusz łatwy do przewidzenia :) ),wygrał jeden z moich faworytów którego obstawiałem przed turniejem,drugim byli pomarańczowi.

Odnośnik do komentarza

Grali pięknie jak zawsze, wygrali jak nigdy ;)

 

W zasadzie to w momencie gdy Hiszpania pokazała, że nie spadła z formy jaką prezentowała przez całe Euro 2008, to było już wiadomo, że Niemcy nie mają czego szukać. Przeważali większą część gry, Niemcy grali swoje - czyli średnio. Nie działali w ogóle napastnicy, pomoc nie dawała rady, obrona Hiszpanów była nie do sforsowania (choć się nie murowali :) ) i błędy były sporadyczne. W sumie napastnikom z Hiszpanii też brakowało skuteczności i gdyby nie Torres, pewnie byłyby karne.

Odnośnik do komentarza
ssmany nie wygrały, więc euro niesprzedane

 

cały trik helmutów na tych mistrzostwach polegał na farcie = prezentach od przeciwników i wydatnej pomocy arbitrów, w finale też były takie momenty, coraz częstsze dyskusje zbulwersowanych świńskich ryjów z sędzią w miarę nadciągania ostatniego gwizdka mówią wszystko + typowe szwabskie faule jak zwykle "niewidzialne" dla liniowych i głównego

 

Nie chce bronić tutaj Niemców, ale przy odrobinie aktorstwa Podolskiego w sytuacji poniżej mogła być czerwień dla Silvy.

 

 

silva_podolski_final470.jpeg

Odnośnik do komentarza

Polska mimo , że nie wyszła nawet z grupy , otrzymała 8 milionów euro (czytamy na sport.pl)

Za sam udział reprezentacje otrzymały po 7,5 mln (Polska dodatkowo za remis otrzymała 0,5 mln).

Najwięcej oczywiście otrzymała Hiszpania (23,5mln) , a najmniej Grecja ,która nie zdobyła nawet punktu.

 

Dostaliśmy tyle co Francja :)

 

 

 

e: acha , Ballack to cienias.

Edytowane przez Cris
Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Polska mimo , że nie wyszła nawet z grupy , otrzymała 8 milionów euro (czytamy na sport.pl)

Za sam udział reprezentacje otrzymały po 7,5 mln (Polska dodatkowo za remis otrzymała 0,5 mln).

Najwięcej oczywiście otrzymała Hiszpania (23,5mln) , a najmniej Grecja ,która nie zdobyła nawet punktu.

 

Dostaliśmy tyle co Francja :)

 

 

 

e: acha , Ballack to cienias.

Za bardzo to Ty się na piłce nie znasz x_x

Odnośnik do komentarza
Niemcy mając tylko jednego gracza klasy światowej i tak osiągneli wielki sukces. Szkoda ,że Ballack trafił na tak marne pokolenie niemieckich piłkarzy , bo mógłby osiągnać znacznie więcej w piłce.

Dobra, też ich nie cierpię. Nie, wróć, nienawidzę. Ale trzeba przyznać, że mają kilku dobrych zawodników, bądźcie obiektywni.

A, że z formą było różnie to już inna bajka. Najważniejsze, że przegrali decydujący mecz xD

Pedalski, Klozet, Hitlerburger, Lama, Szwajnestinger...

 

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony nawet chciałbym, żeby Hiszpania przegrała. Dlatego, że jestem od dawien dawna jej fanem. Po prostu teraz pojawią się setki sezonowych kibiców, którzy pewnie nawet nie będą potrafili wymówić imion, lub nazwisk piłkarzy. Cóż, jakoś trzeba będzie to przeżyć.

 

Jeśli o mecz chodzi - wszystko już chyba zostało powiedziane. Szkoda tylko, że Villa nie mógł zagrać.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Niemcy mając tylko jednego gracza klasy światowej i tak osiągneli wielki sukces. Szkoda ,że Ballack trafił na tak marne pokolenie niemieckich piłkarzy , bo mógłby osiągnać znacznie więcej w piłce.

Dobra, też ich nie cierpię. Nie, wróć, nienawidzę. Ale trzeba przyznać, że mają kilku dobrych zawodników, bądźcie obiektywni.

A, że z formą było różnie to już inna bajka. Najważniejsze, że przegrali decydujący mecz xD

Pedalski, Klozet, Hitlerburger, Lama, Szwajnestinger...

Kroolik ty mówisz o kilku dobrych zawodnikach ja mówie o zawodnikach klasy światowej. Podolski nie jest żadnym graczem klasy światowej tylko co najwyżej europejskiej. Wiesz kto oddał najgroźniejszy strzał dla Niemców ? pomocnik Ballack. Trójka napastników przy lepszym kryciu to nie umiała piłki prosto kopnąć. Siła Niemców to kolektyw tylko ,że kiedyś mieli więcej graczy , którzy umieli indywidualną akcją zmienić bieg meczu. Dzisiaj mają jednego. O słabym pokoleniu niech świadczy nabór jakiś Gomezów i innych kolorowych.

 

 

Hm, a czy zwycięska bramka Hiszpanów Torresa nie była czasami z PES-owego podania na... "Lahme" ? :twisted2:

 

Na lame to jest z boku do środka i od razu strzał. To był klasyczny trójkąt /_\

 

 

 

 

Jak dla was wygląda jedenastka mistrzostw? Dla mnie napewno musiałby w niej być Arszawin , Ballack i Casillas . Później wkleje mój typ.

Odnośnik do komentarza

lukasz,myślałem że sobie jaja robisz z tym balakiem a Ty jednak serio.

Jeśli w Twoim mniemaniu , graczem światowej klasy można nazwać piłkarza,który oddaje JEDEN groźny strzał na bramkę w finale Mistrzostw Europy,no to masz bardzo niskie wymagania.Ja dodam od siebie , że specjalnie oglądałem właśnie Ballacka i jego poczynania w tym meczu.Był powolny,mało zwrotny a jego podania z rzadka trafiały do adresatów.Powinien być liderem,a nie był.

Ballack był dobry,kiedyś,ale się skończył.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
lukasz,myślałem że sobie jaja robisz z tym balakiem a Ty jednak serio.

Jeśli w Twoim mniemaniu , graczem światowej klasy można nazwać piłkarza,który oddaje JEDEN groźny strzał na bramkę w finale Mistrzostw Europy,no to masz bardzo niskie wymagania.Ja dodam od siebie , że specjalnie oglądałem właśnie Ballacka i jego poczynania w tym meczu.Był powolny,mało zwrotny a jego podania z rzadka trafiały do adresatów.Powinien być liderem,a nie był.

Ballack był dobry,kiedyś,ale się skończył.

Ale gdzie ja napisałem ,że Ballack jest graczem światowej klasy , bo oddał jeden groźny strzał? Leży u ciebie czytanie ze zrozumieniem. On był najlepszym niemcem mimo kontuzji w finale i w całym turnieju. On doprowadził przeciętnych Niemców do srebra i był współtwórcą sukcesów Chelsea w tym roku. Ballack nigdy nie był lepszy niż teraz.

 

Mordechay zastanawiam się nad tym Lahmem <_< Do półfinału miał świetny turniej. Później Kazim ogrywał go jak dzieciaka , ale troche zwycięska bramka odsuneła uwagę od niego.W finale bramka też z jego winy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...