Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach bede miał macbooka pro i mam teraz pytanie odnośnie synchronizacji zdjęć z iPhonem, czy na jednym profilu jest możliwość synchronizacji zdjeć z mojego i żony iphona? Podejrzewam ze nie i każde z nas bedzie musiało miec osobny profil tak ? Oczywiscie na dysku zdjecia będą w pełnej rozdzielczości tylko na icloud są ucięte ?

 

A i dzieki za poradniki i appki które przydadzą sie na start, plusy porozdaje jak sie odnowią:)

Odnośnik do komentarza

Nie do końca rozumiem. Gdy chcesz zrzucić zdjęcia z iPhone na komputer to przy synchronizacji z Makiem przerzuci ci te zdjęcia do archiwum w iTunes i do iPhoto, ale z komputera do iPhone możesz sobie zrzucić takie zdjęcia jakie chcesz. Możesz manualnie synchronizować konkretne foldery. Po premierze iOS8 uaktywnisz sobie z żoną Family Sharing i będziecie mogli mieć wspólny Strumień Zdjęć w iCloud. Po premierze Yosemite dojdzie AirDrop OS X <->iOS i iCloud Drive, więc współdzielenie plików będzie o wiele prostsze w tym temacie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Faktycznie trochę nie po ludzku to napisałem, chodziło o to czy jak na Macu będziemy miec jeden wspólny profil czy zdjecia automatycznie beda sie zagrywały na kompa z naszych iPhonów ? Nie wiedziałem o funkcji Family Sharing wiec sprawa wydaje sie rozwiązana, 1 komputer, 2 profile + family sharing. Super sprawa z AirDrop pomiędzy systemami.

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem ze praca na baterii znacząco sie skraca jeśli używamy Chrome, Dropbox ciagle jest włączony do synchronizacji, mamy ustawioną automatyczna jasność ekranu i klawiatury. Ja mam ekran ciagle na 4-5 kresek i wyciqg spoko wartości, ale przez ostatnie tygodnie ssałem sporo gigabajtów z torrentów całymi dniami, mało seedow, ściągałem bezpośrednio na dysk z USB 3.0 i baterie jadło bardzo szybko.

 

Dobrze zauważyłeś, ostatnio czytałem że jest jakaś afera Chrome zabija baterie bo bardzo obciąża procki. Mają to naprawić łaskawie w najbliższym czasie..

Odnośnik do komentarza

 

Zauważyłem ze praca na baterii znacząco sie skraca jeśli używamy Chrome, Dropbox ciagle jest włączony do synchronizacji, mamy ustawioną automatyczna jasność ekranu i klawiatury. Ja mam ekran ciagle na 4-5 kresek i wyciqg spoko wartości, ale przez ostatnie tygodnie ssałem sporo gigabajtów z torrentów całymi dniami, mało seedow, ściągałem bezpośrednio na dysk z USB 3.0 i baterie jadło bardzo szybko.

 

Dobrze zauważyłeś, ostatnio czytałem że jest jakaś afera Chrome zabija baterie bo bardzo obciąża procki. Mają to naprawić łaskawie w najbliższym czasie..

 

To samo mam, samo wlaczenie Chrome sprawia ze przewidywany czas na baterii spada o 1h

Odnośnik do komentarza

Wina Flasha. W Safari mam odinstalowanego Flasha, YT przestawiłem na html5, jest też jakaś wtyczka click2flash, która włącza go kiedy potrzeba, ale nie chciało mi się instalować. Safari ma płynniejsze scrollownie, iCloud tabs i Listę Czytelnię, więc wolę. Polecam włączać Chrome tylko jeśli potrzeba nam Flasha, gdy mamy PopClip, to jednym kliknięciem otworzymy link od razu w Chrome. Tylko, że jak korzystacie z Androbiedy to jesteście na tego śmiecia skazani, nic wam nie poradzę, że przegrywacie życie.

Odnośnik do komentarza

 

No i przeszedłem na ciepłą stronę mocy. Zdecydowałem się jednak na 11 cali Air, 13 za duze. Gdzie znajdę podręcznik użytkownika, aby to wszystko ogarnąć? ;) I wymieńcie mi jakies 5 programów, które zainstalować muszę z appstore

 

 

ProTip: Sformatuj na wszelki wypadek wszystkie swoje pendrive w Narzędziu Dyskowym na exFAT, i zastosuj jakiś sposób na ogarnięcie w systemie NTFS (na przykład kup TuxeraNTFS) bo inaczej nie zapiszesz nic na nośniku sformatowanym pod Windowsem na NTFS właśnie.

 

Czyli co musze zrobic aby przerzucic film albo zdjecia z windy do maca uzywajac dysku zewn?

Odnośnik do komentarza

Chyba ma też w sobie router. Możesz kupić jakiś tańszy NAS, jeśli potrzebujesz backup bezprzewodowy. Czytaj iMagazine, oni od czasu do czasu testują różne NASy do archiwizacji przez wifi. Ostatnio usłyszałem o CrashPlan, podobno bardzo fajny i tani sposób na archiwizację backupu w chmurze, ale wiadomo potrzeba szybkiego uploadu. Ja kopie TimeMachine robię na zwykłym dysku zewnętrznym na USB 2.0, nie musisz się spuszczać nad rozwiązaniami Applowymi. W tym akurat segmencie nie są wcale lepsze od konkurencji. 

Odnośnik do komentarza

Mam od wczoraj swojego macbooka i troche nie ogarniam narazie co i jak :(

 

Ale na ta chwile jedno pytanie. Probowalem wydrukowac dokument .docx, komp szybko znalazl drukare (hp deskjet 4200 chyba) po usb, wszystko elegancko i kiedy nacisnalem drukuj na tym pasku na dole pojawila sie ikonka drukarki z tym powaidomieniem (czerwona kropka z cyferka 1) i za chwile zniknela a dokument oczywiscie sie nie drukowal. Jak zyc?

 

W ogole przeskok z androida na iphone latwiejszy niz z windy na macbooka ale mysle ze z czasem ogarne xd

Odnośnik do komentarza

Jak oni to zrobili ze bateria laduje sie godzine a starcza na 9? Pieknie. Najlepszy moj zakup od czasow kindla. System dziala pieknie, troche musialem sie przestawic, ale teraz jest idealnie, te gesty, szybkosc dzialania. System startuje z 5sek? wybudza sie w ulamku sekundy. Moj tablet na androidzie wlacza sie minute [*] o windzie nie mowie. 

Odnośnik do komentarza

Da się zastąpić ale może się różnić czas ładowania. 

Mój MacBook Pro 17 cali z 2008 na zwykłej ładowarce ładuje się z 2 godziny, na tej od MacBook Aira a więc ten drugi obrazek, z 5 godzin. Tak więc można i tak. Inna sprawa, że jak używam MBP na tej drugiej ładowarce to praktycznie bateria się nie naładuje. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...