Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam parę pytań. Otóż planuję kupić notebooka. Nie musi on być super wypaśny, ale podstawa to obsługa filmów HD. Nigdy nie miałem do czynienia z żadnym z produktów Apple, ale słyszałem o nich bardzo wiele dobrego, dlatego chcę Was zapytać ile musiałbym mniej więcej zapłacić za MacBooka, które spełniałby moje, w sumie niezbyt wygórowane wymagania i jaki model moglibyście mi polecić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam parę pytań. Otóż planuję kupić notebooka. Nie musi on być super wypaśny, ale podstawa to obsługa filmów HD. Nigdy nie miałem do czynienia z żadnym z produktów Apple, ale słyszałem o nich bardzo wiele dobrego, dlatego chcę Was zapytać ile musiałbym mniej więcej zapłacić za MacBooka, które spełniałby moje, w sumie niezbyt wygórowane wymagania i jaki model moglibyście mi polecić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

tez chcialbym wiedziec jak z filmami HD. Mogłby ktos odpowiedziec??

Odnośnik do komentarza

Z nowych Maczków to każdy da radę obsłużyć ejdżdi w 1080p. Szybka szukajka na YT:

Podstawowy, najsłabszy Maczek obsługuje HD w 1080p po podłączeniu do HDTV. Mac Os X to potężne bydle, mój Mak wyświetla filmy HD bez zająknięcia.

najtanszy czyli macbook white yes?? przez co trzeba go podlączyc do tv full hd zeby bylo full hd??xD bo on chyba nie ma hdmi... (ale ja sie nie znam, prosze tylko o odpowiedz :P)

Odnośnik do komentarza

Z nowych Maczków to każdy da radę obsłużyć ejdżdi w 1080p. Szybka szukajka na YT:

Podstawowy, najsłabszy Maczek obsługuje HD w 1080p po podłączeniu do HDTV. Mac Os X to potężne bydle, mój Mak wyświetla filmy HD bez zająknięcia.

najtanszy czyli macbook white yes?? przez co trzeba go podlączyc do tv full hd zeby bylo full hd??xD bo on chyba nie ma hdmi... (ale ja sie nie znam, prosze tylko o odpowiedz :P)

Białe są najtańsze. Na zwykłej 13' pójdzie film HD na ekranie lapka. Tylko 17 calówki mają ekrany Full HD, więc żeby takową jakość uzyskać na mniejszych trzeba podłączyć do zewnętrznego monitora albo telewizora. Macbooki mają wyjścia DVI i wystarczy kabel DVI - HDMI żeby takowe złącze uzyskać.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Najtaniej kupisz na allegro, tylko nie wiem co z gwarancją.

 

Zamiast kupować w jakimś matloszu przeszedłbym się na twoim miejscu po prostu do iSpotu albo jakiegoś innego resellera. Nie ma to jak kontakt twarzą w twarz. Weź pod uwagę ewentualną reklamację. iSpot czy Cortland mają swoje serwisy, a internetowy sklep raczej nie.

Odnośnik do komentarza

Nowe expose, stacksy, wspolpraca z exchange, QTX to jest fajne. Dodatkowo jesli masz EFI 64-bit (terminal: ioreg -l -p IODeviceTree | grep firmware-abi), to powinienes odczuc skok w szybkosci dzialania, jesli uruchomisz w trybie 64-bit. Chociaz zwazywszy na to, ze jak wspomniales: masz nieco zapchany dysk, to nawet przy czystej instalacji SL poprawa dzialania bedzie widoczna.

 

Instalowac, czy nie? Tu sa zdania podzielone. Jedni nie widza roznicy, a nawet ich irytuja niektore rzeczy w SL. Inni natomiast Snow Leoparda uwielbiaja.

 

 

Tiger wciaz zywy :)

Edytowane przez kurczakov
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Mam takie pytanie do posiadaczy ps3 i macbook pro

 

Nadszedł czas wymiany PC i wybór prawdopodobnie padnie na Macbook pro wersja 13 calowa.Konwertuje sobie seriale w 720p co by oglądać na ps3 bo na PC jednak nie jest tak wygodnie.I tu moje pytanie ile zajmuje Macbook pro konwersja serialu w 720p z napisami/bez napisów.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Takie pytanko, na pare tygodni bede w kraju (wroclaw i trojmiasto) i chce zakupic swoje pierwsze jablko:)

Mozecie polecic sklepy wlasnie w tych miastach w ktorych nie przeplace za nowy sprzet, rozrzut na skapcu/ceneo jest niesamowity.

Dwa czy nie ma problemow z zainstalowanie Win7 na drugiej partycji i jak wtedy wyglada odpalenie aplikacji z pod Windy (sa jakies problemy czy wszystko dziala normalnie)

Odnośnik do komentarza

 Jeżeli masz zamiar kupić w PL to pogódź się z tym, że przepłacisz. Ja bym brał w Cortlandzie albo szukał na eBayu/Allegro (a propos, dzisiaj na ebayu wyrwałem MacBooka Pro 13" z 2010 za 820 funtów nówka, gdzie w sklepie kosztuje 5000 zł).

 

Win7 możesz zainstalować na dwa sposoby:

 

1. BootCamp - wtedy przy odpalaniu komputera wybierasz sobie pod jakim systemem chcesz pracować. Wersja najlepsza, bo Windows7 działa tak jak na każdym innym normalnym laptopie, który spełnia minimalne wymagania oprogramowania.

 

2. Emulacja - jesteś na MacOS i masz po prostu otwarte okienko z Windowsem. Wersja nie najlepsza, bo działa wolniej, może wywalać błędy i w ogóle jest be.

 

BTW: Kupowanie Maca z nastawieniem "Jak tu zainstalować Windowsa" mija się trochę z celem. A jak do pracy koniecznie potrzebujesz programów, które są tylko pod Windowsa to w ogóle nie wiem po co się w jabłka pakujesz.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...