Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maiden
No wlasnie ciagnie mnie stabilnosc i ta magia marki Apple. Tylko on slaby jest, nie wiem czy z tymi HD wyrobi, chociaz czytalem ze to bardzo efektywny sprzet.

 

Bez najmniejszego problemu. Moj leciwy Powerbook 1.67 ghz PPC nawet wyrabia ;)

 

Bierz, Mac to Mac, PC to PC. Moze to zabrzmi dziwnie ale przyrownujac PC vs MAC patrz na Maca tak jak na konsole gdy porownujesz ja do PC. Mam nadzieje, ze cos zrozumiales ;)

Odnośnik do komentarza
Moze to zabrzmi dziwnie ale przyrownujac PC vs MAC patrz na Maca tak jak na konsole gdy porownujesz ja do PC.

 

Kiepskie porównanie jak dla mnie. Twórcy softu na Maki z racji ograniczonej liczby konfiguracji na chłopski rozum mogą trochę lepiej zoptymalizować soft niż aplikacje na "zwykłe" pc, ale tak czy siak raczej dalek im do konsol gdzie mamy tylko jedną konfigurację, mini os i ograniczoną liczbę zastosowań. Zarówno w Maku jak i zwykłym kompie widzę x86/x64 (przyjmuje że PPC w domowych kompach to przeszłość), żadnych wyjątkowych podzespołów nie widzę.

 

Nie wiem jak odpowiedzieć na pytanie w stylu "czy z HD wyrobi?". Zero szczegółów. Pal licho, przyjmijmy że filmik 1080p, AVC. Jaki bitrate? No i gdzie do cholery akcelerowane dekodowanie filmów przez GPU? Sprzęt który obsługuje PureVideo/UVD Apple przecież ma od dawna w swoje ofercie, to gdzie ta cholerna akceleracja? Ach, tak...pewnie w Snow Leopardzie będzie. Pod wingrozą jest DXVA, CoreAVC (korzystający z CUDA). Pod linuksem jest VDPAU. A Mac OS jako ostatni wprowadza toto dla nowszych kodeków...chociaż słyszałem że niektóre nowsze laptopki apple coś tam wprowadziły...tylko dlaczego nie wcześniej? Hardware przecież jest.

Edytowane przez Thomas_PL
Odnośnik do komentarza

Ej no, znam co najmniej kilku ludzi, którzy się na tym znają (mają/mieli Maka) i chwalą nowego Windowsa, mówiąc, że różnica między pecetem a makiem znacznie się zmniejszy dzięki tak dobrej Windzie. Więc jest to pewien argument. Zawsze lepiej mieć dwie dość dobre alternatywy, niż dobrą i złą.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dobra jestem juz zmuszony zakupic nowy sprzet i sie wacham. Kupie Mac'a do 3,5 kola nowego? Bede chcial ma lcd filmy w HD ze sprzetu ogladac, ale Mac'ki nie maja HDMI, wiec podlaczalbym go dvi-hdmi, a co z dzwiekiem? Jack - chinche?

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Kupisz nowego Maca w tej cenie. Tylko po co Ci nowy Mac. One się starzeją dużo, dużo wolniej od pecetów.

 

Ja bym się zainteresował:

http://www.allegro.pl/item700816185_macboo..._gb_gf9400.html

http://www.allegro.pl/item700569546_macboo...core_2_duo.html

 

 

Tu to nawet niczego nie musisz podłączać pod TV. Sam mam taki i ekran jest wy.(pipi)any

http://www.allegro.pl/item701500416_imac_2...00_500gbhd.html

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Psyko - weź sobie kup HP. Mam oba, ale do filmów używam HP.

Jeśli chcesz oglądać filmy na HDTV, to i tak nie potrzebne Ci dobre wykonanie, bo lapek będzie gdzieś tam za TV leżał.

Jak będziesz chciał oglądać film na laptopie, to też lepiej HP, bo 17" HP i tak jest lepsze od 13" w Macu.

 

Kwestia zaczyna się komplikować, jak komp ma służyć też do innych rzeczy. Weź pod uwagę fakt, że Mac ma całkiem niezły dźwięk.

Przy HP od razu pomyśl o kupnie zewnętrznej karty dźwiękowej. Podobnie z myszką. Z maca bez myszki korzysta mi się wygodniej, niż z z. Windows bez myszki u mnie nie przejdzie.

Mobilność leci na łeb.

Odnośnik do komentarza
~łukasz: spróbuj tego.

 

a co do snow leoparda to miniak zauważalnie poprawił osiągi, wszystko chodzi szybciej. tylko nie wiem czy to kwestia nowego systemu czy tego, że jest świeżo po instalacji i nie jest zasyfiony. kolejnym plusem jest zaoszczędzenie sporo miejsca na hdd, generalnie warto aktualizować.

 

Dzięki! Działa. Będe tu pisał, bo jestem nowicjuszem, a widzę, że dobrze rozkminiliście sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Psyko - weź sobie kup HP. Mam oba, ale do filmów używam HP.

Jeśli chcesz oglądać filmy na HDTV, to i tak nie potrzebne Ci dobre wykonanie, bo lapek będzie gdzieś tam za TV leżał.

Jak będziesz chciał oglądać film na laptopie, to też lepiej HP, bo 17" HP i tak jest lepsze od 13" w Macu.

 

Kwestia zaczyna się komplikować, jak komp ma służyć też do innych rzeczy. Weź pod uwagę fakt, że Mac ma całkiem niezły dźwięk.

Przy HP od razu pomyśl o kupnie zewnętrznej karty dźwiękowej. Podobnie z myszką. Z maca bez myszki korzysta mi się wygodniej, niż z z. Windows bez myszki u mnie nie przejdzie.

Mobilność leci na łeb.

 

C1rex postanowilem we wrzesniu biore hpeka, 3,5 kola ale ma HDMI, dobra karte itd. Muzyki nie slucham na sluchawkach, tylko glosniki, melomanem tez nie jestem, wiec mi styka 320 kbps puszczone na takim secie. Mam nadzieje, ze jakosciowo sprzet da rade, znjomy ma dobrego hpeka kupionego rok temu i trzyma sie jak zloto. Na to walne Winde 7 RC i powinno byc bdb. Mac odpadl przede wszystkim przez brak HDMI, no i cene w stosunku do technikaliow. Fajnie by bylo jakby lap lyknal Starcrafta 2 i Diablo 3, ale powinien sobie z tym radzic.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...