Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

(....) a przesiadajc sie z Winowsa na MacOS brakuje mi tylko funkcji "Wytnij" (...)

Command (jabłko)+X ;)

Owszem dziala ale tylko w niektorych momentach, dokumenty tekstowe itd. ale plikow nie da rady wyciac i przeniesc w inne miejsce.

Dopiero teraz sprawdziłem i faktycznie nie da się:/ Nie sprawdzałem czy działa to na plikach - skoro działało na tekście, to na logikę zakładałem że działa w Finder'ze - huh. Niby wiedziałem że nie ma "wytnij" w menu, ale nie testowałem skrótu klawiszowego. Sorki za wymądrzanie się;)

Może Snow Leopard wprowadzi odpowiednią poprawkę, bo używać "drag&drop" bez możliwości otwarcia dwóch okienek Finder'a też nie jest wygodne.

można mieć dwa/więcej okien w finderze..

Odnośnik do komentarza
(....) a przesiadajc sie z Winowsa na MacOS brakuje mi tylko funkcji "Wytnij" (...)

Command (jabłko)+X ;)

Owszem dziala ale tylko w niektorych momentach, dokumenty tekstowe itd. ale plikow nie da rady wyciac i przeniesc w inne miejsce.

Dopiero teraz sprawdziłem i faktycznie nie da się:/ Nie sprawdzałem czy działa to na plikach - skoro działało na tekście, to na logikę zakładałem że działa w Finder'ze - huh. Niby wiedziałem że nie ma "wytnij" w menu, ale nie testowałem skrótu klawiszowego. Sorki za wymądrzanie się;)

Może Snow Leopard wprowadzi odpowiednią poprawkę, bo używać "drag&drop" bez możliwości otwarcia dwóch okienek Finder'a też nie jest wygodne.

można mieć dwa/więcej okien w finderze..

...

to może już się nie będę odzywał, bo na nooba nieziemskiego wychodzę xD

 

Odnośnik do komentarza

Sam myslalem nad hacintoshem ale jednak sprzet Apple to sprzet Apple, pewnosc dzialania, jakosc wykonania, DESIGN, i pomysly - np. zupelnie rozwalil mnie patent w przewodowej klawiaturze Alu gdzie CapsLock dziala w zaleznosci jak szybko sie go nacisnie, jak bardzo szybko to sie nie wlaczy, a wystarczy ulamek sekundy dluzej go przytrzymać i juz dziala. Bardzo pomocne przy pisaniu, chyba kazdy mial mial takie przypadki ze piszac niechscy wlaczal CL.

Odnośnik do komentarza
Oczywiście dobrze wiesz, że to Apple po raz pierwszy wprowadziło sytem pulpitu obsługiwanego za pomocą myszki na rynek komputerowy?
A Henry Ford jako pierwszy wprowadził do obiegu coś co obecnie nazywamy samochodem zatem kupujmy Fordy.

jednak sprzet Apple to sprzet Apple, pewnosc dzialania, jakosc wykonania, DESIGN, i pomysly
Sprzęt Apple to procesory Intel, grafika AMD/nVidia, głośniki JBL, dyski Seagate etc.

Jakość wykonania/design? Nikt nie każde kupować PC w obudowie Mustanga a do tego mysz i klawiaturę A4Tech.

Pomysły? Tilt, air mouse, pivot... i tak w nieskończoność; tylko po co? Jak coś jest dobre to idzie na każdą platformę; jak coś jest gadżetem to gadżetem zostanie.

 

 

Nie zrozumcie mnie źle - sam posiadam maka i cenię sobie jego prostotę obsługi ale czytając niektóre wypowiedzi powoli zaczynam rozumieć dlaczego "blacharze" mówią na użytkowników maków macfags. Prawy przycisk to zbytek łaski ale przesuwanie okien przy pomocy klik+ctrl to już miły dodatek? Proszę was panowie - odrobina obiektywizmu.

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza
jednak sprzet Apple to sprzet Apple, pewnosc dzialania, jakosc wykonania, DESIGN, i pomysly
Sprzęt Apple to procesory Intel, grafika AMD/nVidia, głośniki JBL, dyski Seagate etc.

Jakość wykonania/design? Nikt nie każde kupować PC w obudowie Mustanga a do tego mysz i klawiaturę A4Tech.

Pomysły? Tilt, air mouse, pivot... i tak w nieskończoność; tylko po co? Jak coś jest dobre to idzie na każdą platformę; jak coś jest gadżetem to gadżetem zostanie.

Tylko ze bebechy te maja w wiekszosci przypadkow znak jabluszka i napis for mac, sa robione specjalnie dla Apple. Nawet Ferrari czy Ducati nie robi wszystkiego w swoich fabrykach. Mojego Mini rozbieralem juz ze 20 razy i za kazdym razem geba mi sie smieje jak widze jak to wszystko jest ladnie upakowane. Co do wygladu to zawsze przywiazuje do niego wage, obudowe pieca mam Coolermastera (cavalier), klawiatura Everglide, myszka Razer, podkladka Razer, monitor Benq, glosniki Creative T40 itd. Wszystko niby ldanie i cacy ale ten kurdupel pod monitorem i tak zjada to wszystko na sniadanie, nie mowiac juz o klawiaturze Alu ktora komfortem dzialania po prostu niszczy a jej design to juz w ogole poezja.

 

Tez nie jestem jakims maniakiem Apple (za 5 minut instaluje Windowsa 7 i Ubuntu 8.10 na piecu) ale co poradze jak firma ta trafia w moje gusta idealnie ?

Odnośnik do komentarza

@Cerb: z tasmy wychodza procesory, te ze srodka plastra krzemowego maja nazwe Xeon, reszta Core2Duo oraz Designed for Apple. Nie nabierajmy sie na jakis tani marketing.

 

Jesli komus sie podoba mac to go kupi. Jesli komus dobrze sie na nim pracuje to bedzie pracowal na leopardzie a nie na linuxie lub windowsie. Ale jesli ktos ma maca i rzuca haselkami, ze "Apple po raz pierwszy wprowadziło sytem pulpitu obsługiwanego za pomocą myszki na rynek komputerowy" po czym jako argument chwyta sie "oczoje bnej" i niewiarygodnie innowacyjnej funkcji dotyczacej okien to sadze, ze jest chory psychicznie. Jesli komus zalezy tylko na leopardzie to zrobi sobie hackintosha. Jesli komus zalezy na designie apple to kupi oryginalnego maca.

 

 

Mam WinServer2003, ustawilem go sobie raz i przez dwa lata nie zawiesil sie ani razu, nie mialem tez klopotu z wirusami. Gram, korzystam z Photoshopa i Corela, slucham muzy i ogladam filmy w hd, komp dziala po kilkanascie godzin dziennie, czasami przez tygodnie. Na windowsie tez mozna. Tylko przekonywac nie mam zamiaru bo kazdy wybierze to co mu bardziej odpowiada.

 

Ale nie robcie sobie jaj tak jak maiden.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Z całym szacunkiem Yacek, ale daruj sobie tak durne aluzje. Do "Jednoprzyciskowej" myszki w komputerach Apple'a odwołał się swego czasu Oqgozo, pytając jednocześnie dlaczego porzucono jej produkcję.

 

Przykład oczoje.bnej funkcji zarządzania "okienkami" podałem pisząc o innowacjach które wprowadzą Snow Leopard/Windows 7 - Nie miał to być argument przemawiający za wyższością jednego systemu nad drugim tak jak to bardzo oryginalnie zinterpretowałeś.

 

 

Jeżeli chcesz zabrać głos w temacie to najpierw przeczytaj go wnikliwie i upewnij się, że zrozumiałeś treść postów do których się odwołujesz. Jeżeli Ci się nie chce, to siedź cicho. Proste?

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
Posłużę się z lekka pokrętnym przykładem - cola z Biedronki jest robiona przez Hoop ale jest robiona specjalnie dla Biedronki i ma jej znaczek na butelce. Czy to oznacza, że cola z Biedronki jest lepsza niż Hoop cola?

 

I czym "zjada to wszystko na śniadanie" jeśli pominiemy kwestię OSa?

Cola dla Biedronki moze byc robiona przez Hoop'a ale na pewno nie bedzie miala takiego samego smaku chociaz niewykluczone ze moze miec (kwestia ceny, ale jak Biedronka to musi byc tanisza zeby sie sprzedala). Tak samo proszek do prania ktory kupujecie w promocjach nie jest tym samym proszkiem ktory do tej pory kosztowal wiecej, jest tanszy bo czegos w nim brakuje (kumpel mi to kiedys ladnie wytlumaczyl). Ale i tak bardziej chodzilo mi o to ze dla Aplle moga isc czesci wyzszej jakosci ktore spelnia kryteria Apple a nie oemowych skladaczy komputerow PC. Podobnie robia inne firmy komputerowe (Dell, Compaq). Kupujac sprzet od Appla lub od ktorej z takich firm masz pewnosc ze to wszystko do siebie idealnie pasuje, ze nie bedzie jakis klopotow sprzetowych czy braku sterownikow.

 

A co do Mini to zjada cala te moja elektrownie designem i jakoscia wykonania.

 

Mam WinServer2003, ustawilem go sobie raz i przez dwa lata nie zawiesil sie ani razu, nie mialem tez klopotu z wirusami. Gram, korzystam z Photoshopa i Corela, slucham muzy i ogladam filmy w hd, komp dziala po kilkanascie godzin dziennie, czasami przez tygodnie. Na windowsie tez mozna. Tylko przekonywac nie mam zamiaru bo kazdy wybierze to co mu bardziej odpowiada.

 

Tez mialem kiedys postawionego XP przez poltora roku i chodzil ladnie, skasowalem go z tego powodu ze juz mi sie znudzil. Kilkanascie dni temu kupilem nowiutkiego kompa i niestety ten sam XP tu po prostu nie dziala.

 

Tak jak pisalem, nie jestem fanatycznym wyznawca Apple i MacOS, ale o komputerach tej firmy myslalem zawsze i zawsze pociagaly. Kupilem na probe Mini i okazal sie strzalem w dziesiatke, jak Steve Jobs pokaze nowego Imaca to pewnie sie na niego skusze. Design komputerów tej firmy zawsze był bezbłędny, chciałem spróbować MacOS, oryginalnego, bez półśrodków jak Hackintosh, spróbowałem i mi sie spodobało się, na tyle ze teraz jestem gotów wyłożyć kasę na cos lepszego.

Odnośnik do komentarza

Cerb

 

Jest tak jak napisał Yacek - z wafla centralną część stanowią procesory Xeon podczas gdy reszta (co nie znaczy, że gorsza) to c2d i c2d z wygrawerowanym logo Apple. W kwestii jakości niezależnie czy jest to procesor pod PC czy pod iMaca jest on takiej samej, równie dobrej jakości więc dorabianie do tego skądinąd zbędnej ideologii mija się z celem. To tak jakby powiedzieć, że Windows sygnowany znakiem Dell jest lepszy niż Windows bez powyższej "certyfikacji" ograniczającej się do dodatkowego jpg w systemie. Na czystą logikę - Intel nie będzie robił we własne gniazdo faworyzując jednych a drugim odpuszczając - oni dzielą procesory na serwerowe i domowe a nie jabłkowe i blaszakowe.

 

Osobiście nigdy ale to nigdy nie miałem problemów z PC a dodatkowo bardzo sobie cenię w nich to, że nikt mi niczego nie narzuca i zamiast stockowego chłodzenia mogę założyć swoje, mam mnogośc wyboru komponentów przez co od strony czysto technicznej mogę złożyć coś co dokładnie odpowiada moim preferencjom. Powiedzmy sobie szczerze - moc maków leży w OSie i oryginalnym designie a nie mocy i możliwościach rozbudowy i to właśnie tym kierują sie kupujący... tyle, że dla większości ładne pudełeczko to trochę za mało zwłaszcza w momencie gdy lwią część ceny stanowi właśnie opłata za ową oryginalność.

Odnośnik do komentarza
Z całym szacunkiem Yacek, ale daruj sobie tak durne aluzje. Do "Jednoprzyciskowej" myszki w komputerach Apple'a odwołał się swego czasu Oqgozo, pytając jednocześnie dlaczego porzucono jej produkcję.

 

Przykład oczoje.bnej funkcji zarządzania "okienkami" podałem pisząc o innowacjach które wprowadzą Snow Leopard/Windows 7 - Nie miał to być argument przemawiający za wyższością jednego systemu nad drugim tak jak to bardzo oryginalnie zinterpretowałeś.

 

 

Jeżeli chcesz zabrać głos w temacie to najpierw przeczytaj go wnikliwie i upewnij się, że zrozumiałeś treść postów do których się odwołujesz. Jeżeli Ci się nie chce, to siedź cicho. Proste?

 

Nie stresuj sie maiden bo i tak w niczym to nikomu nie pomoze. Poprostu rozbawilo mnie to info na sam koniec, ze apple pierwsze uzylo myszy do poruszania sie po systemie. Dobrze wiesz, jak to zabawnie brzmi jak sie to czyta, i dobrze wiesz, ze tego typu niusy sa poprostu slabe.

 

 

Co do Hoop Coli w biedronce. Ceny sa nizsze, bo odpada koszt reklamy i logistyki (biedrona sama wysyla swoje auta po to). Co do smaku i jakosci to jest on ten sam lub podobny. Zaleznie jaka umowa jest zwiazany market z producentem.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Greah

 

W pełni się zgodzę tyle tylko, że brak możliwości rozbudowy Maców (poza Maciem PRO) paradoksalnie jest ich wadą ale zarazem ogromną zaletą. Dzięki temu ilość "wersji" Maców na rynku jest mocno ograniczona co eliminuje problem sterowników, a nader wszystko pozwala na znakomitą optymalizację systemu.

 

Trzeba też pamiętać o tym, że OS X (który stanowi o sile Maców) jest zdecydowanie mniej zasobożerny i dzięki temu odpalisz jego najnowszą wersję na komputerze z procesorem o sile 800 mhz. I przy odpowiedniej ilości ramu wszystko będzie Ci pięknie chodzić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...