Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

A propos przejściówek - czy ktoś z was używa (używał) sprzętu sprowadzonego z USA? Ja mam MacBooka, na zasilaczu wprawdzie pisze 100-240V i na bazie tego sądzę że zwykła przejściówka z Allegro za 2zł by wystarczyła, ale sprzedawcy w Apple retail store twierdzą że lepiej kupić u nich wymienne końcówki do zasilacza bo adaptery "no name" mogą spowodować spięcie. Ja jednak mam wątpliwości, czy rzeczywiście opłaca się mi wydawać 40$ na końcówki które praktycznie działają tak samo jak taka przejściówka? Macie jakieś doświadczenia w temacie?

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś roku używam lapa i telefonu z wysp - ładowarki podpiete przez najtańsze przejściówki jakie mieli w sklepie, do dziś działają. Wniosek - nie warto kupować wymiennych końcówek za astronomiczna cene.

 

Jeszce tak patrze na te końcówki....czy w miejsce gdzie się je podpina w zasilaczu nie wejdzie przypadkiem standardowy kabel zasilający? Taki np. od radia ? Obeszło by się wtedy i bez przejściówki ;)

Edytowane przez koniol21
Odnośnik do komentarza
Od jakiegoś roku używam lapa i telefonu z wysp - ładowarki podpiete przez najtańsze przejściówki jakie mieli w sklepie, do dziś działają. Wniosek - nie warto kupować wymiennych końcówek za astronomiczna cene.

 

Jeszce tak patrze na te końcówki....czy w miejsce gdzie się je podpina w zasilaczu nie wejdzie przypadkiem standardowy kabel zasilający? Taki np. od radia ? Obeszło by się wtedy i bez przejściówki ;)

 

Też zauważyłem, jednak w zasilaczu jest trzpień na który końcówka zachodzi, nie wiem czy ma on jakiś udział w przesyłaniu energii, choć mam kabel od ładowarki PSP - który pasuje w otwory, to boję się to podpiąć i sprawdzić czy zadziała xD

Tak czy siak, dzięki za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Wystarczy dodac nowa rozdzielczosc, w tym wypadku tv, do w menu sterownika karty graficznej i dziala wiec nie strasz niepotrzebnie.

Nie zawsze to takie proste, jak piszesz. U mnie na PC z Vistą i karcie nvidii rozdziałka 1360 była, ale na szaro i nie dało się jej wymusić.

Niemal taka sama sytuacja była u mego kumpla z kartą ATI.

 

Zero problemów na d-sub.

Odnośnik do komentarza

zmieniam laptopa i padlo na mac'a ;]

znaczy sie mam zamiar kupic... potrzebuje czegos malego [opcjonalnie 13'] bo moje wczesniejsze 15' to o duzo za duzo [wielkosc/waga] i mam kilka pytań.

 

co tak naprawde zawiera nowo postawiony system mac os? edytor tekstu/arkusz kalkulacyjny? wszystko jest tak jak na linuxie czy trzeba dokupic?

mam zamiar kupic uzywanego mac'a. czy to dobry pomysl? bo wiem, ze kupno np takiego acera czy tam asusa z drugiej reki, to jak kupic auto po 3 stluczkach i nie wiem czy tak samo jest z macami ;]

 

jesli potrzebuje lapka glownie do pracy [gl. z tekstem], internetu i czasem jakiegos filmu/mp3 to mysle, ze wystarczy mi c2d 2ghz / 1gb ramu /jakas intelowska grafika. tak?

jak sprawuje sie zintegrowana karta muzyczna?

 

.

.

.

czy przesiadka z windowsa to bedzie duzy szok xDDDD ?

Odnośnik do komentarza

Do kupowanego laptopa masz dołączone oprogramowanie iLife '09. Nie wiem jak to jest z laptopami używanymi. Za nowe oprogramowanie musisz dopłacić. Wiem, że w USA są packi iLife + iWork, ale w PL chyba jeszcze tego nie ma.

 

Jak potrzebujesz czegoś małego to nie kupuj Macbooka tylko powerbooka czy ibooka. Najlepiej popytaj na myapple.pl to ci udzielą profesjonalnych porad ;]

 

Edit: Jeżeli kupujesz laptopa ze starym oprogramowaniem, gdy na rynku jest już nowe to możesz zapłacić za przesyłkę + chyba 30 zł i dostajesz nowe na płytce. Tyczy się to i systemu i iLife'a.

 

Edit2: Na Maca jest darmowy OpenOffice, więc z edytorami tekstu czy namiastką Excela nie powinno być problemów. Ja jak bawiłem się Mackiem koleżanki to trochę zazonczyłem ;] Na początku ciężko się połapać, ale po chwili łapiesz o co chodzi i świat staje się prostszy. Jeszcze jak nauczysz się skrótów klawiszowych to już w ogóle cud, miód i orzeszki ;]

 

Edit3: Zobacz co znalazłem -> http://www.myapple.pl/sprzedam-mac/95994-i...-dvd-torba.html

 

Myślę, że spełniałby twoje potrzeby ^^

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak zobaczyłem cenę i parametry mini to się troszkę oburzyłem - na parametrach porównywalnych z moim MacBookiem jest o 800$ tańszy (troszkę słabszy procesor, dużo więcej miejsca na HDD), do tego FireWire (mam nadzieję że pomysłodawca by zabrać ten port MacBookowi będzie się smażył w najniższych kręgach piekła) i 5(!) gniazd USB. Taka różnica w cenie nie jest raczej winą twierdzenia że laptopy są zawsze droższe od desktopa o tych samych parametrach, bo mini to taki kieszonkowy desktop;) W prawdzie cena skacze w górę po dodaniu Apple LED cinema display i myszki z klawiaturą z logiem jabłka (kabel) ale kupno do kompletu sprzętu Apple to rozwiązanie drogie.

Podobna sytuacja miała miejsce przy premierze MacBooków alu - gdy posiadacze BacBooka Air pluli sobie w brodę. Odświerzona linia była niewiele cięższa i grubsza, ale mocniejsza i tańsza.

Taki mankament z komputerami Apple - nie da się rozbudować (poza HDD i pamięć), jest się skazanym na konfigurację początkową, jedynie można zrobić upgrade wymieniając całość (jak ja zrobiłem, ale mam sprzęt na gwarancji więc nie wiem czy się tak da zawsze).

 

tylko szkoda że nowy miniak wygląda jak stary. mogli odświeżyć też wygląd coś na wzór imaców i macbooków..

Mi też się tak wydaje, ale jedynie mogli zaokrąglić krawędzie, bo cechą charakterystyczną nowych komputerów jest czarny margines dookoła wyświetlacza, którego mini jest pozbawiony.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

A ja mam pytanie z innej beczki: Mam Macbook'a alu (2.4 GHz, 4GB DDR) - mam wątpliwości czy pociągnie Oblivion'a (bootcamp) w na znośnych detalach. I jaką wersję windy byście polecali do gier? Z jednej strony XP nie muli jak Vista, ale ta druga ma DirectX 10...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Niedlugo czas zmienic sprzet, a rzygam juz problemami z Winda. Potrzebowalbym Maca 13'3 cala, wazne by mial nagrywarke DVD i dysk 120 GB no i DVI by sie przydalo. Zastosowania typowo domowe-multimedialne, musi ciagnac filmy HD (ripy mkv) ladnie. Jaki model znawcy i ile takie cacko kosztuje?

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...