Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Recenzji w necie nie brakuje. M1 wydajnościowo (poza GPU) zostawia intelowskiego MBP 16" w tyle, o kulturze pracy nie wspominając (hałas, grzanie). Ja się póki co nie rzucam na silicona z uwagi na brak natywnego wparcia używanego przeze mnie oprogramowania. 

Edytowane przez japco
Odnośnik do komentarza

Jak potrzeba na już, to spoko. 

Ja sobie poczekam na nowego, bo liczę że w końcu będzie bez ramki. Plotki mówią, że kamerkę dadzą w ekran i będzie można się pozbyć ramki. I tak jest lepiej niż poprzednie generację Aira. Większych problemów nie ma, klawisze wróciły, motylkowe wyleciały.

Jak wyżej- potrzebujesz, kupuj. Nowe pod koniec roku pewnie.

Odnośnik do komentarza

Szkoda kasy na dopłatę. 

Kwestia do czego to ma być? 

Różnice w ekranie pomijam, bo większość nie zwróci uwagi i bez 1:1 obok siebie nie ma sensu tego rozkminiać.

Air wygrywa bateria i czasem pracy. Ale jak ktoś chce dopłacić do lepszego procka, to spoko. Tylko kupować bez touchbara, bo ten pasek jest totalnym niewypałem. Mówiłem koledze, nie słuchał i teraz potwierdza moje obawy. Ja tego w ręku nie musiałem mieć żeby to wiedzieć :) Teraz dysk startuję od 256GB, co ujdzie. Pytanie do czego, bo 8GB ramu u Apple starczy, ale na grubsze rzeczy lepiej dopłacić do tego ramu niż PRO. 

 

Widzę że już nie ma Pro bez tego paska. Wszystkie mają touchbar. Rok temu były modele bez. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Jak nie chcesz obrabiać video po kilka GB, to te 8 starczy. System i soft działa inaczej niż Windows. To wszystko jest pod jedna konfiguracje jednych producentów w kilku wariantach. Ot cała magia systemu. 
Poszukaj kumpla co weźmie na firmę i 4200 wyjdzie Air. Piękna cena, nic tylko brać.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, michal napisał:

byku ale po co ci az 16 gb? bedziesz oglądał jakies seriale na vod tvp czy jak?

 

Zależy jak często sprzęt wymieniacie. Ja mam MacBook Pro late 2012 8GB ram i 128GB SSD, i pewnie wezmę w przyszłym roku coś na procku Apple. Jeśli znowu ma mi posłużyć więcej niż 5 lat, to wezmę 16GB ram kosztem mniejszego SSD.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

 

Możesz rozwinąć? Bo jak mówisz o generowaniu kosztów to lipa xd


 

Musisz pogadać z kimś kto ma firmę i może sobie odliczyć VAT za to. Dobra flachę postawisz i wyjdzie sporo taniej ten komputer. A jak, dlaczego, po co- to już musisz rozmawiać z kumplem co ma firmę :) 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, iluck85 napisał:


 

Musisz pogadać z kimś kto ma firmę i może sobie odliczyć VAT za to. Dobra flachę postawisz i wyjdzie sporo taniej ten komputer. A jak, dlaczego, po co- to już musisz rozmawiać z kumplem co ma firmę :) 

Po co wprowadzasz w błąd. To nie jest taki hop siup bo jak się odlicza vat to ten sprzęt trzeba posiadać. Kupowanie dla kumpla może się skończyć słabo jak wpadnie kontrola. 

Odnośnik do komentarza

Nie jest hop siup. Dlatego napisałem, ze musi pogadać.
 

Edit- myk polega na tym ze laptop jest urządzeniem mobilnym jak telefon czy tablet. Może być w terenie. 
Gorzej jest z kompem stacjonarnym. Można używać sprzętu służbowo jak i prywatnie.
Nie traktuje tego jako wyłudzenie, ale można ładnie cenę obniżyć. 
Wada jest rok gwarancji-producenta tylko. Nie masz 2 lat. Drugi rok to sklep i tam musisz udowodnić ze w dniu zakupu coś nie halo było. 
To można wyjaśnić zakupem Apple Care. 
 

Nie polecam, nie neguje. W temacie o iPhone swego czasu się tym jarali jak to będą brać na firmę, bo drogo.
 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

No 980zł jakoś. Nie wąski hajs :D 

Na chilloucie można użyć zniżki studenckiej/nauczycielskiej- 6%. Jakieś 340zł taniej. 

Ale nadal nie wiem do czego chcesz, bo zakup jest najmniej ważny. Ten sprzęt i tak jest warty tej piątki. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.