Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
3 hours ago, Il Brutto said:

No wkurwilem sie troche ze nie bedzie M2 w 14" Pro a tylko w Air i 13". Oba modele maja max 24gb ram a chce teraz brac 32gb, do tego 13" ma touchpada ktorego mam teraz i juz nie chce bo mi sie psuje.

Myslalem ze sobie wezme 14" Pro z 32gb + 1TB SSD a tutaj poki co zostaja przy M1.

M2 jest raczej wolniejszy od M1 Pro, więc w sumie nic dziwnego że nie wrzucili go do 14, z kolei trochę słabo że dalej air będzie obsługiwał max 1 zewnętrzny ekran. Całe szczęście że kupiłem 14 w wersji z 10-core jakieś 2 miesiące temu, bo z tego co widzę to podrożał o prawie 1,5k :obama:

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, _Shaman_ said:

M2 jest raczej wolniejszy od M1 Pro, więc w sumie nic dziwnego że nie wrzucili go do 14, z kolei trochę słabo że dalej air będzie obsługiwał max 1 zewnętrzny ekran. Całe szczęście że kupiłem 14 w wersji z 10-core jakieś 2 miesiące temu, bo z tego co widzę to podrożał o prawie 1,5k :obama:

to na tamtych wykresach co pokazywali ze milion razy szybszy od intela i 30% od M1 to bylo porownanie z ta podstawowa wersja z aira?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o te 30% (tam było 25-35% w zależności od poboru mocy) to było porównanie GPU, to raczej na pewno porównywali z podstawową wersją z Air, która ma o jeden rdzeń GPU mniej, żeby była jeszcze większa różnica procentowa. A co do porównania CPU M1 Pro i M2 to w wydajności wielordzeniowej pewnie ten 1 będzie wydajniejszy. Porównując właśnie pracę wielordzeniową to M1 Pro jest prawie 2x szybszy niż M1, a przy okazji wzrost wydajności M2 w stosunku do M1 to 18%, więc można mniej więcej przewidzieć, który jest szybszy, ale wszystko się okaże po testach.

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Il Brutto said:

to na tamtych wykresach co pokazywali ze milion razy szybszy od intela i 30% od M1 to bylo porownanie z ta podstawowa wersja z aira?

tak.

Air m2(base) ma:

8-Core CPU
8-Core GPU

Air m2 lekko mocniejszy
8-Core CPU
10-Core GPU

 

w pro masz
8-Core CPU
14-Core GPU

i lekko mocniejszy

10-Core CPU
16-Core GPU

 

Plus air ma passive cooling a pro masz wiatraki. Air to nie jest laptop do pracy za bardzo. Jakas lekka edycja video to moze tak, ale programowanie to zycze powodzenia. 

Edytowane przez Wolfie_
Odnośnik do komentarza

Jeżeli będziesz korzystał z 1 rdzenia to wszystkie wersje M1 mają podobną wydajność.

 

A co do Aira i braku wentylatorów to ja na moim MBP 14 z M1 Pro korzystam Photoshopa, Illustraotra, czasem After Effects i póki co laptop ani razu nie włączył wiatraków (w Pro 14 są dwa). Monitoruję temperatury przez apkę Macs Fan Control i maksymalna temperatura przy pracy wynosiła koło 55 stopni, więc jest to świetny wynik (wcześniej korzystałem z Air 2017, który dobijał do 95-100 stopni przy tej samej pracy, ale też sam z siebie bardzo późno włączał wentylator.). Myślę, że mniej wydajny M1 jeszcze lepiej sobie radzi z temperaturami, więc do pewnych zastosowań Air z M1 na pewno świetnie się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Odebrałem po prawie miesiącu oczekiwania podstawowy model Macbooka Air M2 w kolorze Midnight. Przesiadłem się z Macbooka Pro 13" 2018 i5, którego zmieniłem z czystej fanaberii i chujowej klawiatury. Do tego wreszcie zmieniony design, lepszy ekran, czyli dwie rzeczy, które mnie powstrzymywały przed Airem z M1.

No więc:

- wygląda zajebiście

- palcuje się zajebiście, trochę żałuję wyboru koloru ale jak go wyczyszczę i przez pierwsze parę minut wygląda jak z pudełka, to mi przechodzi

- zapierdala elegancko, ledwo mrugnę i już mam załadowaną stronę w safari, otwartą kolejną aplikację. Komfort użytkowania na duży plus

- klawiatura to mistrzostwo w stosunku do tej motylkowej, ale to było do przewidzenia

- przy codziennym użytkowaniu biurowym, ani przy aktualizacji systemu nie zauważyłem aby się grzał jakkolwiek. W MBP 2018 wiatraki przy aktualizacjach wkręcały się cholernie wysoko. Tak samo przy 7-10 zakładkach w safari MBP był dość gorący, a tutaj nic. 

- 10 zakładek i żadna strona się nie przeładowuje, a mam tyle samo ramu co w MBP (8 xD)

- w końcu 500 nitów jasności ekranu w Airze i zauważalnie lepszy filtr przeciwodblaskowy

- znane mi są problemy wolniejszego dysku 256GB ale dla mnie są nieistotne, a prędkości i tak bardzo zadowalające. Zresztą rzadko coś przerzucam większego niż parę GB.

- przetestuję jakieś gierki ale tylko z czystej ciekawości, wiadomo, że do gier to tylko XSX

- dźwięk z głośników też jest dużą poprawą względem niby lepszej konstrukcji modelu Pro z głośnikami po bokach klawiatury

- bezgłośna praca to jest złoto

- no i jeszcze raz - ta prędkość działania, zdumiewa mnie czasami. Przesiadka z intela jest druzgocąca.

 

 

 

05FABE4A-4446-4CE6-B398-6D7FC74A9B7F.thumb.jpeg.74487cc5bd3d74444f65784565ce83e1.jpeg

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Forumki, czy jest jakiś sposób aby z iPada WiFi wysyłać SMSy na numery komórkowe? Sprzęt jest podłączony pod to samo WiFi i konto Apple co mój telefon na którym aktywne są również dane komórkowe.

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.08.2022 o 19:25, Marcin_wawa napisał:

Odebrałem po prawie miesiącu oczekiwania podstawowy model Macbooka Air M2 w kolorze Midnight. Przesiadłem się z Macbooka Pro 13" 2018 i5, którego zmieniłem z czystej fanaberii i chujowej klawiatury. Do tego wreszcie zmieniony design, lepszy ekran, czyli dwie rzeczy, które mnie powstrzymywały przed Airem z M1.

No więc:

- wygląda zajebiście

- palcuje się zajebiście, trochę żałuję wyboru koloru ale jak go wyczyszczę i przez pierwsze parę minut wygląda jak z pudełka, to mi przechodzi

- zapierdala elegancko, ledwo mrugnę i już mam załadowaną stronę w safari, otwartą kolejną aplikację. Komfort użytkowania na duży plus

- klawiatura to mistrzostwo w stosunku do tej motylkowej, ale to było do przewidzenia

- przy codziennym użytkowaniu biurowym, ani przy aktualizacji systemu nie zauważyłem aby się grzał jakkolwiek. W MBP 2018 wiatraki przy aktualizacjach wkręcały się cholernie wysoko. Tak samo przy 7-10 zakładkach w safari MBP był dość gorący, a tutaj nic. 

- 10 zakładek i żadna strona się nie przeładowuje, a mam tyle samo ramu co w MBP (8 xD)

- w końcu 500 nitów jasności ekranu w Airze i zauważalnie lepszy filtr przeciwodblaskowy

- znane mi są problemy wolniejszego dysku 256GB ale dla mnie są nieistotne, a prędkości i tak bardzo zadowalające. Zresztą rzadko coś przerzucam większego niż parę GB.

- przetestuję jakieś gierki ale tylko z czystej ciekawości, wiadomo, że do gier to tylko XSX

- dźwięk z głośników też jest dużą poprawą względem niby lepszej konstrukcji modelu Pro z głośnikami po bokach klawiatury

- bezgłośna praca to jest złoto

- no i jeszcze raz - ta prędkość działania, zdumiewa mnie czasami. Przesiadka z intela jest druzgocąca.

 

 

 

05FABE4A-4446-4CE6-B398-6D7FC74A9B7F.thumb.jpeg.74487cc5bd3d74444f65784565ce83e1.jpeg

 

 

Przesliczny jest ten kolor na zywo. Ile dales?

 

W tym roku wymiana laptopa i ten swedzi mnie niemilosiernie tylko nie potrafie sie zdecydowac czy taki jak twoj, czy air m1 (ponad 1k tanszy) czy pro m1 2020. Z drugiej strony nowy model to zawsze nowy model. Po ponad miesiacu jakies problemy z nim miales? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.10.2022 o 08:29, schabek napisał:

 

Przesliczny jest ten kolor na zywo. Ile dales?

 

W tym roku wymiana laptopa i ten swedzi mnie niemilosiernie tylko nie potrafie sie zdecydowac czy taki jak twoj, czy air m1 (ponad 1k tanszy) czy pro m1 2020. Z drugiej strony nowy model to zawsze nowy model. Po ponad miesiacu jakies problemy z nim miales? 

 

Kupiłem na zniżkę studencką żony, ale nikt tego nie sprawdzał. Kupiony na apple.pl, 600 zł upustu na komputer i 600 zł karty upominkowej. 

Ja bym szedł w M2 albo PRO. Jednak nowy wygląd komputera też swoje robi no i masz jaśniejszy ekran. Do moich zastosowań wystarczy 8GB ramu, co jest śmieszną wartością ale nie zauważyłem jego braku w codziennej pracy biurowej. Niestety każą sobie płacić słono za 16GB, i uznałem, że nie zauważę różnicy, która by była tyle warta.

 

Żadnych problemów z nagrzewaniem, czy innymi pierdołami ale zaznaczam, że nie robię nic specjalnego. Pograłem chwilę w Civilization VI i tyle. :)

Jestem mega zadowolony i to jest komputer jaki potrzebowałem. Lekki, zgrabny, z dobrą klawiaturą i świetnym ekranem.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Marcin_wawa napisał:

 

Żadnych problemów z nagrzewaniem, czy innymi pierdołami ale zaznaczam, że nie robię nic specjalnego. Pograłem chwilę w Civilization VI i tyle. :)

Jestem mega zadowolony i to jest komputer jaki potrzebowałem. Lekki, zgrabny, z dobrą klawiaturą i świetnym ekranem.

 

 

A lakier przy wejsciach nigdzie nie odchodzi? Ten air w tym wlasnie kolorze to dla mnie najladniejszy mac w historii ale podobno jest problem z palcowaniem i miejscami lakierem. Chyba ze to tylko gadanie jutuberkow. Mnie chyba znizka studencka ominie bo moglbym wziac na dziewczyne ale potrzebuje fakture a dane musza sie pokrywac takze szukam po mediaexpertach ale ponizej 6299 nie ma nic, a i tak wiekszosc jest z klawiatura US.

Odnośnik do komentarza

@schabek 6300 i na fv23% to też dobra oferta. :) Właśnie jestem wyczulony na schodzenie lakieru przy wejściach, ładuję co kilka dni i ani śladu odchodzenia farby. Mam nadzieję, że tak samo będzie jak z problemami klawiatury motylkowej. Jak oglądałem zdjęcia na reddicie jak ludzie wrzucali info o problemach z zacinaniem klawiatury, to za głowę się łapałem jaki muszą mieć syf w domu, skoro w klawiaturze jest tyle kurzu i jedzenia...

 

Odnośnie palcowania, to fakt palcuje się okrutnie, ale poszczególne klawisze na klawiaturze również jak nie gorzej pokazują gdzie w nie stukam, a to widać niezależnie od koloru maka. Na początku czyściłem go co 2 dni, a teraz mi to nie przeszkadza, poza tym już go tak nie macam jak wcześniej, tylko normalnie użytkuję. Nadal wybrałbym ten sam kolor, chociaż przez pierwsze dni miałem chwile zawahania i chęci zmiany na szary. Czy Ty wytrzymasz, to chyba dowiesz się dopiero jak go kupisz.

 

 

 

Cytat

 Ten air w tym wlasnie kolorze to dla mnie najladniejszy mac w historii 

Też tak uważam i cały czas morda się cieszy jak z niego korzystam :) 

Edytowane przez Marcin_wawa
Odnośnik do komentarza
Forumki, czy jest jakiś sposób aby z iPada WiFi wysyłać SMSy na numery komórkowe? Sprzęt jest podłączony pod to samo WiFi i konto Apple co mój telefon na którym aktywne są również dane komórkowe.

Na iPhonie: Ustawienia-> wiadomości -> przekazywanie i tu zaznacz swojego iPada.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Kolejny raz MBP na M2 przesuniete, prawdopodobnie na jesien wiec wzialem M1 Max bo juz nie mam sily czekac. 32GB i 1TB, wystarczy na pare lat, przeskoku technologicznego i tak nie bedzie. 3.5k euro mnie to wynioslo a najlepsze ze w PL byloby chyba z 400 euro drozej.

Miesiac czekania tak czy inaczej, co za pojebane czasy ze nie idzie wejsc do sklepu i wyjsc ze sprzetem.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Il Brutto napisał:

Kolejny raz MBP na M2 przesuniete, prawdopodobnie na jesien wiec wzialem M1 Max bo juz nie mam sily czekac. 32GB i 1TB, wystarczy na pare lat, przeskoku technologicznego i tak nie bedzie. 3.5k euro mnie to wynioslo a najlepsze ze w PL byloby chyba z 400 euro drozej.

Miesiac czekania tak czy inaczej, co za pojebane czasy ze nie idzie wejsc do sklepu i wyjsc ze sprzetem.


Właśnie wprowadzili do sprzedaży MBP z M2 Pro/Max.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...