Skocz do zawartości

Dead Space


LiŚciu

Rekomendowane odpowiedzi

Węzeł kosztuje 10k w sklepie. W Chapterze 3 jak otworzyłem drzwi to było 5k kredytów + mnóstwo innego badziewia o łącznej wartości grubo ponad 10k.... więc chyba się opłaca :>

BTW - gierka kopie zad.... ale po ciemku i w słuchawkach nie mogę grać więcej niż 1 chapter na posiedzenie - potem jakiś roztrzęsiony jestem :D ale to i lepiej bo będę dłużej się grą cieszył <ok>

Odnośnik do komentarza

Jestem właśnie w 4 chapterze i co mogę powiedzieć gra jest dobra , choć bez większych wypieków na twarzy w nią gram(ale to raczej przez znudzenie grami :unsure: ) . Pewnie po przejściu powiem to samo hehe . Póki co mam 4 węzły 2x upgradowałem pancerz i w sumie na brak kasy nie narzekam . Zagadki nie są wkurzające i mają sens a to dla mnie ważne. Dalej będę grał po zmroku bo muszę trochę światła do pokoju wpuścić bo mi kwiaty powiędną :lol:

 

aaa odkryłem myk taki że ten boss(4 rozdział) nie atakuje nas ja wejdziemy na schody które prowadzą do tego bambusa z ekipy naszej.tzn podchodzę do bosa , on na mnie szarżuje kiedy jest blisko robię krok na schody a on się wycofuje , wtedy ja krok do przodu i napier.dalam mu po plecach :D

Edytowane przez Usagi
Odnośnik do komentarza

nie no zagrałem jeden chapter "po polskiemu" i jestem znów ( po Gearsach) zaskoczony niskim poziomem polonizacji...:/ Taki Fable 2 jest moim zdaniem za(pipi)iście zlokalizowany a przecież tam dużo więcej tekstu jest do przeniesienia na nasz ojczysty język i w sumie dużo więcej tekstu sytuacyjnego/humorystycznego - generalnie trudniejszego... Następnym razem przy rozpoczęciu gry wybiorę flagę USA/GB, bo ta Polski psuje klimat :(

 

"Round 1" pod save'm przetłumaczone jako "Pocisk 1"??? No proszę ja was <wacko>

Edytowane przez opall
Odnośnik do komentarza

Chłopie jak Ty się takich pierdół czepiasz to ja nie wiem. Pocisk może tak sobie to nazwali autorzy . Ja dalej tkwię w 4 rozdziale i dopiero teraz późną nocą ta gra się rozkręciła,parę razy wystraszyłem się ale to głównie przez nagłe pojawianie się czegoś(monster jakiś) . Kupiłem Laserowy coś tam i nie wiem czy dobrze zrobiłem bo wypompowałem się z hajsu a znalazłem schemat tej strzelby :unsure:

Odnośnik do komentarza
Chłopie jak Ty się takich pierdół czepiasz to ja nie wiem. Pocisk może tak sobie to nazwali autorzy .

 

własnie w tym problem, że tłumacze to nie autorzy... a oni chyba czasem bardzo by chcieli mieć wpływ na koncepcje gry :/

 

pierdól jak pierdól.... podałem tylko przykład, a takich przekłamań jest znacznie więcej. Moim zdaniem to po prostu psuje klimat. Tak jestem przeczuloy na punkcie tłumaczeń, tym bardziej, że Polacy pokazali, że potrafią je zrobić dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Czasami są jakieś literówki, podwójnie napisane "do", zamiast "ty", jest "wy". Trochę tego jest, ale czy to bardzo psuje klimat? Imo nie.

 

Moim zdaniem jedyne bronie, które warto mieć to piła plazmowa, strzelba energetyczna, gdy dużo wrogów mamy przy sobie w wąskich korytarzach, karabin pulsacyjny do szybkiego odcinania kończyn w przypadku dużej ilości wrogów, ew. z nadmiaru nabojów pulsacyjnych i może broń, którą trzeba naładować przed wystrzałem.

 

Niepolecam szczególnie miotacza ognia.

 

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

Dobra bo nie kminie . Jak podłączyć ten 3 ADS w 4 rozdziale ? jak wychodzi się na powierzchnię statku, gdzie nie pójdę to rozwalają mnie meteoryty . Coś tam ten bamber mi mówi że muszę znaleźć osłonę ale jak mówiłem gdzie nie pójdę to mnie rozwala

Edytowane przez Usagi
Odnośnik do komentarza
Dobra bo nie kminie . Jak podłączyć ten 3 ADS w 4 rozdziale ? jak wychodzi się na powierzchnię statku, gdzie nie pójdę to rozwalają mnie meteoryty . Coś tam ten bamber mi mówi że muszę znaleźć osłonę ale jak mówiłem gdzie nie pójdę to mnie rozwala

 

 

z tego co pamiętam to akcja z meteorytami jest tylko jak leci się do działka żeby je rozwalać przez jakiś czas aż kolega czegoś nie uruchomi, na tej ścieżce w próżni są osłony metalowe po prawej i lewej w postaci skrzyń/nadbudówek metalowych i za nimi się chowałem. na pewno potrzeba jeden średni zasobni tlenu bo na 100% zapas tlenu nie wystarczy żeby tam dotrzeć.

 

Odnośnik do komentarza

@ Usagi

wychodzisz na powierzchnię i chowasz się za te wystające leemnty co wyglądają jak ogromne kaloryfery pierwszy z nich jest zaraz jak wyjdzie po prawaj i jest w nim zapas tlenu. potem jak przestanie napierdzielać meteorytami lecisz do następnego po lewej... czekasz i potem znów i tak aż do wyjścia

 

 

z tego co pamiętam to akcja z meteorytami jest tylko jak leci się do działka żeby je rozwalać przez jakiś czas aż kolega czegoś nie uruchomi, na tej ścieżce w próżni są osłony metalowe po prawej i lewej w postaci skrzyń/nadbudówek metalowych i za nimi się chowałem. na pewno potrzeba jeden średni zasobni tlenu bo na 100% zapas tlenu nie wystarczy żeby tam dotrzeć.

 

no widzisz a ja przeszedłem bez używania dodtakowych zbiorników :)

Edytowane przez opall
Odnośnik do komentarza
@ Usagi

wychodzisz na powierzchnię i chowasz się za te wystające leemnty co wyglądają jak ogromne kaloryfery pierwszy z nich jest zaraz jak wyjdzie po prawaj i jest w nim zapas tlenu. potem jak przestanie napierdzielać meteorytami lecisz do następnego po lewej... czekasz i potem znów i tak aż do wyjścia

 

 

z tego co pamiętam to akcja z meteorytami jest tylko jak leci się do działka żeby je rozwalać przez jakiś czas aż kolega czegoś nie uruchomi, na tej ścieżce w próżni są osłony metalowe po prawej i lewej w postaci skrzyń/nadbudówek metalowych i za nimi się chowałem. na pewno potrzeba jeden średni zasobni tlenu bo na 100% zapas tlenu nie wystarczy żeby tam dotrzeć.

 

no widzisz a ja przeszedłem bez używania dodtakowych zbiorników :)

ale napewno nie na podstawowym pancerzu

Odnośnik do komentarza

poradziłem sobie ^_^ . Teraz jestem w 5 rozdziale , kurcze z rozdziału na rozdział gierka wydaję się być coraz lepsza :pifpaf: . Już teraz wiem że jak przejdę na śnormalu poziomie to zaczynam na hardzie i tam będę maxował bronie od nowa i cały ekwipunek by potem móc zabijać ścierwo z przyjemnością . Co mogę powiedzieć odnośnie broni? na pewno to że piła plazmowa aka pistolet to chyba najuniwersalniejsza giwera , karabin póki co trzymam na te małe paskudztwa , miotacza nie kupiłem nawet , laserowe coś co się ładuję przed strzałem trzymam w sejfie tak jak strzelbę energetyczną . Piła jest ciekawa i chyba zacznę w nią inwestować bo miło mi było kiedy te ścierwo na ścianie w 5 rozdziale pociąłem :wkurzony: . ok do gry wrócę nocą , a póki co muszę do kobiety lecieć

Odnośnik do komentarza

Nie wymaxujesz stroju i broni na jednym podejściu, więc nic Ci to nie da - "stracisz" czas, misiu :E

 

Chyba, że chcesz tylko zobaczyć jak bronie wymaxowane działają - imo, odrobine silniej i szybciej, tyle. A trzeba mieć wszystko wymaxowane przy sobie - bronie, staza, tlen by dostać achieva "Na maksa".

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza
Nie wymaxujesz stroju i broni na jednym podejściu, więc nic Ci to nie da - "stracisz" czas, misiu :E

 

Chyba, że chcesz tylko zobaczyć jak bronie wymaxowane działają - imo, odrobine silniej i szybciej, tyle. A trzeba mieć wszystko wymaxowane przy sobie - bronie, staza, tlen by dostać achieva "Na maksa".

 

 

wiem że w jednym podejściu się z tym wyrobię misiu malinowy. nadinterpretujesz ;)

Odnośnik do komentarza

Zaraz mnie coś weźmie :x 5 rozdział mam znaleźć próbkę dna ścierwa.wchodzę do pomieszczenia wszystkie drzwi się blokują i pełno gnoi na mnie maszeruje , w tym ten pacan co się odradza. Nie wiem za huj co mam zrobić. W ścianie jest ten taki "dżinks" kwadratowy co go wcześniej kinezą trza było wsadzić do gniazda , ale ten jest wsadzony i iskrzy . Kminię że o to tutaj chodzi ale co z tym zrobić? strzelanie do tego nic nie daje :lol:

Odnośnik do komentarza
Zaraz mnie coś weźmie :x 5 rozdział mam znaleźć próbkę dna ścierwa.wchodzę do pomieszczenia wszystkie drzwi się blokują i pełno gnoi na mnie maszeruje , w tym ten pacan co się odradza. Nie wiem za huj co mam zrobić. W ścianie jest ten taki "dżinks" kwadratowy co go wcześniej kinezą trza było wsadzić do gniazda , ale ten jest wsadzony i iskrzy . Kminię że o to tutaj chodzi ale co z tym zrobić? strzelanie do tego nic nie daje :lol:

Strzelaj do pozostałych przeciwników, Huntera tylko spowalniaj odcinając mu nogi.

Odnośnik do komentarza

Oka wreszcie udało mi się zrobić calaka, kilka rad dla tylko którzy zaczynają grę a chcieli by zrobić 1000 gs to podam kilka rad jakich bym sie trzymał robiąc od początku archivy

 

Grę zaczął bym przechodzić na normalu robiąc archiva na 30 kilsów z każdej broni, zaglądał w każde pomieszczenie żeby zdobyć logi, nie jest to takie trudne i da się zrobić bez poradnika , większość archvów powinna wpaść sama po drodze, w tym podejściu, zrobił bym też oba archivy na ADS cannon, z-ballera i tego z strzelnicy tylko po to żeby aima poćwiczyć trochę, węzła mocy pakował bym w plasma cuttera, HP i stazę ... nie chcę spojlować gry wiec załóżmy ze grę jakoś uda się skończyć

 

2 podejście to by było przede wszystkim zrobienie archiva na przejśćie gry używając jedynie plasma cutter'a ( po to wcześniej go upgrejdowałem, każdy upgrade się przydaje wiec najlepiej zrobić wszystkie ) używając jedynie plasma cuttera najlepiej mieć przy sobie jeszcze laser stykowy, amunicja jaką znajdujemy w grze najczęściej jest do broni które mamy przy sobie a jeden nabój do lasera stykowego kosztuje 1000 kredytów wiec kasy na amunicje i więzy mocy nie powinno brakować, pierwszym nekrosom, najlepiej odstrzelić nogi użyć na nich stazy i dobijać nogą żeby zrobić archiva na 30 killów z meele, w tym podejściu dał bym się jeszcze 10 raz złapać lukerą żeby zdobyć archiva "Kickin it", wiadomo skoro używamy tylko jednej broni, i cała kasę ładujemy w amunicje i więzła mocy to upgrejdujemy wszystkie bronie, mnie to zajęło 2x przejśćie gry na "niemożliwym" tutaj tracąc mniej ammo na zabicie wroga powinno udać się wcześniej

 

Ostanie podejście do gry to zrobienie gry na imposible wcale nie jest to takie trudne i nie potrzeba żadnych dodatkowych broni z market place, zasada jest prosta najpierw odstrzelić jedną nogę jak już leży na ziemi odstrzelić ręce, jak jest większa grupa to odstrzelić jednemu nogą, potem następnemu jak wszyscy leżą to wtedy dobijać, nekro są praktycznie bezbronne jak leżą i można spokojnie wokół nich biegać zachowując niewielki dystans, jak jakiś biegnie szybko na nas to wtedy jeden nabój w korpus ( to ich zawsze spowalnia ) i potem po nogach, stazy używałem tylko na bersekera i tych drani z ogonami bo ich ciężej trafić w ręce chcąc tracić jak najmniej ammo

 

Kilka rad :

 

Drzwi które trzeba otwierać za pomocą węzłów opłaca się otwierać bo w każdych znajduje się kredytów i amunicji za ponad 10k a nie trzeba latać do magazynu

 

Duże apteczki najlepiej chować do sejfu i używać tylko w razie konieczności, grę da się nawet na imposible przejść nie używając ich a 2x duża apteczka = 1 węzeł mocy, archivment na upgrejd broni jest chyba najbardziej uciążliwy

 

 

Gierka bardzo mi się podobała odciągnęła mnie od halo na dłużej a rzadko jakiej grze się to udaje :) , parę razy zdarzyło mi się podskoczyć mimo ze grę przechodziłem 3 raz, ale żeby gra mogła przestraszyć najlepiej grać w ciemnym pomieszczeniu z słuchawkami na uszach, 2-ujka dla mnie na pewno będzie dla mnie obowiązkowym tytułem

 

To tyle mam nadzieje ze komuś przydadzą się moje rady

Edytowane przez Heero
Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz tak gram w grę. 1 chapter na dzień, a właściwie na noc ^_^ Delektuję się grą, a gra chyba delektuje się straszeniem mnie, bo nader często jej to wychodzi - super. Jestem po 7 chapterze i gra na hardzie dostarcza baaardzo dużo satysfakcji. Tak dopiero teraz sobie uświadomiłem jak wiele gra czerpie z Bioshocka :

audiologi, halucynacje, lokacje łudząco podobne do Fort Frolic i Medical Pavilon ( no to akurat musiało być na Ishimurze ale mimo wszystko) , bohater niemowa...

Ale cóż jak kopiować to tylko od najlepszych. Dla mnie Bioshock obok FF7 jest najlepszą grą w jaką grałem w życiu, także Dead Space podpasował mi w 100%. Brawo, brawo dla EA, że sili się na wypuszczanie nowych serii vide Mirror's Edge, Army of Two, Dead Space - jakby nie patrzeć są to zawsze produkcje na poziomie.

Edytowane przez opall
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...