Skocz do zawartości

Dead Space


LiŚciu

Rekomendowane odpowiedzi

o a w Dead Space od razu mamy telekineze, staze, nic nowego nie dochodzi w sumie.

z ta staza to wogole przegiecie - zawsze kiedy jest potrzebna - myk i pojawia terminal - dopiero pod koniec kiedy mamy do czynienia z "szybkimi" przeciwnikami, wtedy mozna z tym kombinowac i jakos nabiera to sensu - szkoda ze tak pozno.

 

gra nie straszy

jesli chodzi o straszenie to jak juz pisalem - "strach" jest na poziomie 13 letniego pierwszego Residenta - zenada :o

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
gra nie straszy

jesli chodzi o straszenie to jak juz pisalem - "strach" jest na poziomie 13 letniego pierwszego Residenta - zenada :o

 

No jak bylem mlodszy i 1 raz gralem w RE1 na PC to sie balem zejsc do lazienki i mnie brat za raczke prowadzil =D

 

Demko DS tez mnie wystraszylo mimo gry w dzien i kolegi obok siedzacego, ot taka ze mnie little pussy i jak widac

dla takich jak ja dawka straszku to jest cos czego w DS az za duzo =d i jak widac mozna znalesc takowe osoby =]

 

Gierka mi sie naprawde spodobala po demku i chyba sobie full kupie bo mi sie bardzo podoba klimacik =^.^=

Odnośnik do komentarza

No to jak demko Ci się spodobało to łykaj. Mnie demko wręcz zniechęciło do tej gry, a jak wpadła mi w ręce pełna wersja to nie mogłem się oderwać. Klimat urywa łeb, od czasu Bioshocka nie widziałem żadnej gry z takim klimatem i tak dopracowanymi lokacjami. Dla mnie top 5 ubiegłego roku.

Odnośnik do komentarza

Ano wlasnie, gra jest genialna. Jak dla mnie bez dwoch zdan gra roku 2008. Ostatnio zakupilem ponownie, bo obecnie chodzi za smieszne pieniadze i choc kolejny raz gre przechodze, to nie moge sie od niej oderwac. To bedzie pierwsza gra, ktora zamierzam scalakowac. Ubolewam ze tak slabo sie sprzedala (niewiele ponad 1mln sztuk ;/ ) bo moze sie to przyczynic do tego ze EA w przyszlosci moze nie chciec finansowac nowych marek. Tak to juz bywa w branzy ze jak cos nie nazywa sie Fifa, badz Need For Speed to sie pewnie nie sprzeda...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Widocznie zle sie nastawiles do tej gry i stad masz o niej nienajlepsza opinie. Oczekiwales pewnie przerazajacego survival horroru, (co nie dziwne bo przeciez tak EA reklamowalo ta gre, "najstraszniejszy survival horror w historii" - lol) a wyszla z niej strzelanka w klimatach s-f z elementami zaszczucia. Na dobra sprawe w Dead Space przestraszyc moze w 3 momentach: na poczatku gry podczas ucieczki do windy, kiedy zlapie nas z zaskoczenia ta wielka łapa i w momencie kiedy pierwszy raz przyjdzie nam walczyc z tym kozakiem, ktory wciaz sie regeneruje.

 

Mnie w Dead Space urzekl arsenal broni, swietny klimat Ishimury, staroszkolne klimaty (pasek energii, apteczki zamiast regeneracji zdrowia). Na srednim poziomie trudnosci gra jest łatwiutka, a walki z bossami rzeczywiscie zbyt proste, fakt. Mimo to DS mi podszedl bardziej od Bioshocka, do ktorego byl bardzo podobny.

Odnośnik do komentarza
No generalnie Dead Space IMO na wiecej niz 7+ nie zasluguje, o wiele bardziej mi FEAR podszedl. Nie czulem tak ogromnego podjarania grajac w nia, a zwyczajnie zamiast straszyc mnie raczej ciekawilo co bedzie dalej; chociaz pozniej zaczelo juz monotonnie byc a pojedynki z bosami stanowczo za latwe; taka 7+ i tyle; hype troche zgubil ta gre.

To powiedz mi teraz czym straszy nowy Fear? Skoro Dead Space zasługuję max na 7+ to Fear max na 5. W ogóle nie wiem jak można porównywać te dwie gry :blink:

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ta gra lepiej by się sprzedała gdyby wyszła tylko na jedną konsolę jako EX, ludzie nie tak chętnie inwestują w gry multiplatformowe, które do tego są nowe na rynku. Do tego "straszaki" nie są tak popularne na rynku jak zwykłe strzelanki.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Kilka dni temu skończyłem Dead Space.

Survival Horrory to mój ulubiony gatunek gier, RE to moja ulubiona seria a Dead Space to chyba najlepszy "nie-Resident" w jakiego grałem.

Świetny klimat, ciekawa historia, genialna oprawa AV (dźwięk jest wprost genialny).

Grałem od razu na hard i nie wyobrażam sobie gry na niższym poziomie trudności, z pewnością mocno nadszarpnęłoby to klimat. Co prawda na hard nie ma jakiegoś mega hardkoru, ale i tak zdarzyło mi się powtarzać pewne elementy kilka razy.

No i oczywiście patent z grawitacją - świetna sprawa, szkoda tylko, że nie było dane spędzić więcej czasu w otwartej przestrzeni kosmicznej.

Co mi się nie podobało?

Hmmm, nie ma tego wiele, ale z pewnością totalnie bezpłciowy główny bohater - równie dobrze mógłbym sterować robotem albo androidem i moja identyfikacja z nim byłaby na takim samym poziomie, jak z Izzy'm :P

 

Ale generalnie to naprawdę świetna produkcja i oby więcej takich!!!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Wear Military suit in Impossible mode

 

Successfully complete the game in New Game Plus mode with the Military suit bought and equipped, and save the game immediately before the final Boss. Once the game ends and the credits begin, skip them, and do not save the game when prompted. Instead, immediately start a new game on the Impossible difficulty to start with the Military suit.

Robię wszystko tak jak w cytowanym fragmencie jest wytłumaczone ale pomimo tego Isaac nie ma założonego na siebie Military Suit gdy rozpoczynam nową grę na poziomie niemożliwym. Czyżby jakiś patch wyeliminował tego cheata?

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Uwaga schemat! ;)

 

Pierwsze przejście na normalu ulepszenie ze dwóch, trzech broni oraz pancerza. Drugie podejście w Nowa gra + (będziesz wiedział ocb jak skońćzysz pierwszy raz i każe ci zapisać stan gry) i maksowanie wszystkiego węzłami (kupuj tego ile wlezie a w ostatnim etapie popsprzedawaj rubinowy półprzewodnik i skarb penga by mieć sianko na 5-6 węzłów. AI na koniec kampania na imposibble z uzyciem jedynie Plasma Cutter. Takim sposobem wywriesz calaka bez problemu.

 

---------------------

 

Fajnie, że ktoś mi odpisał na pytanie z posta 552. ;)

Odnośnik do komentarza
Pierwsze przejście na normalu ulepszenie ze dwóch, trzech broni oraz pancerza. Drugie podejście w Nowa gra + (będziesz wiedział ocb jak skońćzysz pierwszy raz i każe ci zapisać stan gry) i maksowanie wszystkiego węzłami (kupuj tego ile wlezie a w ostatnim etapie popsprzedawaj rubinowy półprzewodnik i skarb penga by mieć sianko na 5-6 węzłów. AI na koniec kampania na imposibble z uzyciem jedynie Plasma Cutter.

Tak właśnie robiłem, z małym wyjątkiem - przejście z samym Plasma cutter było za drugim razem ;)

Odnośnik do komentarza

Można zrobić za dwoma podejściami - plasma cutter + impossible. Plasma cutter jest bardzo dobrą bronią i imo wystarczającą. Trzymamy inne bronie przy sobie zbierając do nich amunicje, sprzedając w sklepie i kupując apteczki i amunicję do cuttera.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...