Skocz do zawartości

Dead Space


LiŚciu

Rekomendowane odpowiedzi

czesc panowie ,gram w ta gierke od soboty , dla mnie jest to do tej pory najlepsza gra w jaka gralem w tym roku, grafika, dzwiek, grywalnosc, po prostu kosmos, gram na hardzie , jestem na 4 poziomie zajelo mi to ponad 5 godzin ,a poziomow jest 12, denerwuje mnie to tylko ze malo jest amunicj a obcych do rozwalki cala masa,kto sie waha co do tej gry to polecam :D

Odnośnik do komentarza

Gra pekla na normalu w 9h. Fajny klimat (ale nie straszy jak powinna), interesuja cwiartowanie przeciwnikow, itd ;) Nie bede powtarzal tego co inni pisali ;) wiec wymienie kilka zalet i wad ;)

 

Plusy

- klimat

- grafika

- bronie

- odpadajace konczyny

- bedzie trylogia ;)

- krew

- "brak huda"

- PL

- 0G

 

Wady

- dropy (sporadyczne ale sa, silnik nie jest jakos specialnie obciazony)

- fizyka

- troche malo rodzajow przeciwnikow

- malo bossow

 

9/10

 

 

Teraz pytanie o watek fabularny oraz filmu Downfall.

W anime pokazane jest ze "artefakt" chronil przede nerko podkoniec animacji, w grze on nas juz nie chorni? Why?

 

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

 

nie ogladałem anime wiec nie wiem co ten artefakt tam robil ale przeciez w grze pomaga nam lub stara sie nas wykorzystac do swoich celów poprzez ta iluzje zmarłej dziewczyny... profesorek który ginie w 11 rozdziale tez widział jakas tam swoja dziewczyne i cały czas o niej mowił. Postaram sie znaleśc i obejzec anime wtedy skomentuje ;p

 

Co do zakonczeń to jest tylko jedno

Edytowane przez marycha
Odnośnik do komentarza
Ea zawsze będzie próbowało wyciągnąć kasę z graczy. 13 listopada trafią do nas kolejne paczki z "dodatkami" do gry (czytaj nowe skiny )

http://www.onlinecenter.pl/3709/Aktualnosc...w-czwartek.html

 

 

a już myślałem że jakiś dodatkowe misje będą a tu zawód lekki :( niepotrzebne bajery bez nich da się ją przejść :)

Odnośnik do komentarza

9h ? Pewnie musialesz sie spieszyc Signap. Mnie srednio jeden Chapter zajmuje okolo godziny, ale wchodze do kazdych zakamarkow, itd.

Gra jest rewelacyjna, swietny klimat, gameplay, fabuła. Tylko ze w wielu momentach jest straszna zrzynka z Bioshocka. Raptura - Ishimura, Podobnie jezdzimy kolejka po zakonczeniu kazdego chaptera, zbieramy dzienniki, itd. No i wcale sie nie zdziwie jesli

ten murzyn okaze sie zdrajca jak Atlas

 

Edytowane przez Strong
Odnośnik do komentarza

ma ktos poradnik tej gry , bo mam problem jestem w rozdział 3 korekta kursu

w pomieszczeniu gdzie miałem załączyć dwa sprzęgła (cyntafrudze) gdy ja aktywuje wtedy silnik zaczyna się kręcic do okoła po drodze przez którą mam przejsc do wyjscia i za h**a pana nie da rady przejsc przez to , a tlen sie konczy , uzywałem stazy ale to praktycznie nic nie daje , wiecie jak to przejść ?

Odnośnik do komentarza

najlepiej robisz tak

 

po aktywacji silnika odwracasz sie i korzystasz z windy w dół, na dole przechodzisz po pomoscie w prawo (przeciwnie do obrotu silnika) , ruszasz zaraz jak silnik cie minie. Co jakis czas są wgłębienia (jak idziesz to po twojej prawej) w które musisz sie ukryć by nie oberwać od silnika tam czekasz jak znów silnik cię minie i do następnego wgłebienia. Nie używaj stazy bo to nic nie daje. I tak 3 lub 4 razy (nie pamietam) i dochodzisz do drzwi przez które przechodzisz.

 

I po robocie

Odnośnik do komentarza

Gra jest mroczna, przygnebiajaca i.... cholernie SMUTNA ;] Nie ma tam nic z wesolosci i optymizmu, mozna powiedziec, ze klimacik Dead Space jest wrecz zywcem wyjety z pierwszej czesci Aliena . Fabula (pomysl na nia), jest swietna i choc z poczatku w ogole mnie nie wciagnela, to po przejsciu calosci uwazam, ze jest naprawde bardzo dobra . I bardzo pokrecona ;] Klimat i otoczka tego wszystkiego, to najwiekszy moim zdaniem plus tej gry, tak samo grafika i design statku - cos pieknego . Ale draznila mnie przede wszystkim monotonia, sama mechanika tej gry bardzo przypomina RE 4, ktorym to sie wszyscy zachwycali, mnie niestety po pol godzinie zmeczyl . Kamerka nad prawym ramieniem glownego bohatera i wio rozwalac co sie rusza . Przeciwnicy smieszni, przypominali mi roslinki na dwoch nogach :) Fajny klimat zaszczucia i ponuractwa, ale zeby sie bac, nic z tych rzeczy . Raz sie przestraszylem tej wyskakujacej macki co wciaga do dziury, ale potem juz nie robi to wrazenia . Dosc zaskakujace zakonczenie i ostry zwrot w ostatnich minutach gry, mozna powiedziec, ze sama koncowka naprawde robi wrazenie i powala na glebe . Choc koncowy boss to pratkycznie jednostrzalowiec, prostszy do rozwalenia byl chyba tylko Corpser w pierwszej czesci Gears of War ;)

Dead Space ma podobno byc trylogia . I fajnie, wymyslono ciekawy swiat, z za(pipi)istym klimacikiem (a to dla mnie w grach podstawa), jak jeszcze urozmaica gameplay, bedzie jeszcze lepiej . Porownania natomiast do Bioshocka sa chybione . Bioshock dla mnie jest dzielem sztuki, Dead Space jest "tylko" bardzo dobra gra . Tak samo nie nazwalbym Dead Space horrorem, bardziej thrillerem .

 

Moja ocena to 8/10 .

Odnośnik do komentarza

(...) Porownania natomiast do Bioshocka sa chybione . Bioshock dla mnie jest dzielem sztuki, Dead Space jest "tylko" bardzo dobra gra.(...)

 

Ile osób, tyle opinii. Dla jednych Bioshock to sztuka dla innych zwykła, choć b.dobra "szczelanka". Mnie bardziej wciągnął Dead Space. To kolejna gra, po Gearsach (pierwszej odsłonie...) i Asassynie, która na dłużej przyciagneła mnie do konsolki. Aktualnie całkiem fajowo (mimo lekkiej monotonii) gra mi sie w Mirror's Edge. Kolejną bedzie nowy Ksiaże Persji...

 

Sztuka - Ico, Shadow of the Colossus, troche Okami, może Rez - tym grom najbliżej. Czy to dzieła sztuki, nie wiem... ale czemu nie? :rolleyes:

Tyle mojego :P

Odnośnik do komentarza

Skonczylem dzisiaj ten tytul i jak na razie dla mnie to jest gra roku. Gra przypomina Bioshocka, ale osobiscie gameplay dziela elektronikow mi bardziej przypadl do gustu. Nie ma to jak wyciagnac pistolet liniowy i obciac nogi jakiemus nadbiegajacemu debilowi. Swietna zabawa jest tez cwiartowanie rozpruwaczem.

 

Przejscie gry zagladajac w kazdy zakamarek zajelo mi niecale 11 godzin, takze sredni wynik, ale bylo to intensywne 11 godzin. Gra moze nie straszy jakos szczegolnie, ale w paru momentach zaatakuje z zaskoczenia. Buduje jednak dobrze klimat niepewnosci, podrozujac po Ishimurze, wciaz niewiedzialem czego sie spodziewac.

No i kto by przypuszczal ze z Kendry okaze sie taka suka, dobrze sie patrzylo jak marnie konczy. Na poczatku gry spodziewalem sie ze to murzyn nas wystawi, okazalo sie zupelnie inaczej

 

 

Pakowałem wezly glownie w pile plazmowa, bo naboje byly tanie i zadawaly dosc duze obrazenia. Na Nekromorfow bardzo dobrze dziala pistolet liniowy (warto pakowac ta bron na maxa, szczegolnie obrazenia, szerokosc i pojemnosc), 1 celny strzal w kolana i ciach po nozkach. Na walki z bossami wystrzal jest jednak za wolny. Warto tez uzywac duzo rozpruwacza i strzelby elektrycznej, ktora w malych pomieszczaniach pozwala odepchnac od siebie przeciwnikow. Strzal z RB dobrze sie sprawdza na tych nekromorfow na scianach, co wypluwaja te dziadostwa.

Oczywiscie trzeba pakowac wezly w hp na maxa, warto z 1-2 krazki poswiecic na wieksza ilosc tlenu, sprzyda sie w kilku momentach, oraz kupowac kolejne poziomy kombinezonu. Dlugosc trwania stazy tez trzeba pakowac na maxa.

 

Podoba mi sie obecna polityka EA, kolejna super gra po Army of Two, czekam na sequel.

Odnośnik do komentarza
Zrobil z was ktos juz calaka ? W sumie problem moze sprawic tylko przejscie na tym najtrudniejszym poziomie trudnosci, duzo nerwow na nim mozna stracic ? Mysle zeby sie za to wziasc, tylko zeby jakis zbyt bardzo przegiety nie byl.

Nie jest przegięty, choć czasem bywa trudno. Trzeba szybko odcinać kończyny, często wycofywać się na z góry upatrzone pozycje(czytaj: uciekać ;)), oraz inwestować przede wszystkim w piłę plazmową i stazę. Przydaję się Scorpion Suit z marketplace.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...