Skocz do zawartości

Far Cry 2


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

starego "pirata", na ktorego uwzial sie Diabeu, nahnahnah! Tak, jestem zlem wcielonym co nawet swoja stara z Rapida sciagnal) wciagam oryginal - oni zasluguja na moje pieniadze!

I dobrze, że się uwziął ;) Ale do tego typu produkcji podchodzisz dokładnie tak jak ja. To nie jest shooter po sznurku. To freeroam jak w erpegach Bethesdy czy w GTA Rockstara. A niektórzy smakosze FPSów się w takim środowisku po prostu gubią.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

No i zamówiłem od wtorku będę szpilał :) W piątek zobaczyłem grę w akcji u kolegi (on to wredny pirat jest) i w weekend wyprzedałem starsze gry z kolekcji , nic prostszego :)

 

Po 4 h u kolegi mogę powiedzieć jedno : CUDO! :) Nie czekałem na Far Cry 2. Ba dopiero miesiąc temu się dowiedziałem że wychodzi na konsole :P A teraz to mój must have obok fallouta 3 i GoW2 na tą gwiazdkę.

Odnośnik do komentarza

Spędzilem trochę więcej czasu z Far Cry 2 w ten weekend, więc mam już pewną opinię o tej grze. Graficznie jest naprawdę pięknie. Gra masakruje beret, dżungla wygląda przezaiebiście. IMO je dzungle z Halo 3 i Uncharted na śniadanie. Jedyne do czego bym się doczepił to do braku jakichkolwiek zwierząt. Są jakieś odgłosy owadów. Zmiana pór dnia, piękny wschód słońca. Tonacja kolorów dobrana tak, że od razu czuć że jesteśmy w jakimś gorącym i wilgotnym miejscu. Ponadto HDR nieźle doprawia klimat. Ogień wygląda OK, nie wiem jak wygląda na PC, pewnie lepiej, ale na konsoli nie wygląda źle. Modele postaci, voiceacting wszystko moim zdaniem ok. Tylko tą towarzyszkę mogli zrobić lekko młodsza bo jej cycki wiszą za bardzo (sa na wysokosci brzucha).

 

Gameplay... każdy wie jak ja kocham freeroaming. Do tej pory tylko w dwóch grach mi on nie przeszkadzał. Assassins Creed i Naruto: RoN, ale w Far Cry 2 jest w sumie ok. Jedziesz sobie furą. Dojezdzasz do posterunku, wyskakujesz z auta sciagasz kolesi, zajmujesz posterunek, jedziesz do chatki, godzinka drzemki, robisz save. Jedziesz na misje, zakradasz się, ściagasz kolesi. Potem jedziesz po nowa misje... IMO nie skoncze tej gry bo mnie zacznie ten freeroaming wkurzac, ale poki co jest oka.

 

Multiplayer

Daje rade. Oczywiscie gram jak n00b i muszę się przestawić, ale jest pozytywnie. Brak radaru, brak apteczek. Ciężko się strzela i ciężko kogoś zabić. Najlepiej sprawdza się skradanie się po cichu. Są pojazdy. Fajna akcja z paleniem trawy. Fajny patent na przywracanie sobie healtha.

Odnośnik do komentarza

Gram na Piecu i o dziwo podoba mi się(ani FC1 ani Crysis mi nie podszedł). Ale to zasługa Ubi pewnie. Gram na normalu i strasznie nieraz kuleje SI. Najdziwniejsze, że nie zawsze. Raz miałem sytuacje, że bambus dostał porządną serie ołowiu i kulejąc chował się przede mną w jakimś domu. Normalnie szczena mi opadła jak próbował za wszelką cenę mi uciec, i sprytnie zmieniał pomieszczenia(na początku myślałem, że to zwidy(w końcu gość ma

malarie

:P, tak przelatywał mi przed oczami hehe). Nie wiem to jakiś wyjątek, błąd , wybryk programisty był :) Ogólnie mam 10% i na razie fajnie się gra choć szału nie ma.

Odnośnik do komentarza

No mi też się zdarza że kuleją, padają jeszcze tam się podnoszą. Fajna akcja wtedy jest jak podbniegniesz i z maczety ciah.

Mnie ta gra strasznie rajcuje, gram w nią i ciesze. Bekowe momenty jak np. pułapka na cięzarówke (stanąłem na środku drogi walnąłem z bazooki i cieżarówka zaczeła kręcic w powietrzu piruety). Brakuje mi większej brutalności choćby takiej jak w pierwszym FC.

Odnośnik do komentarza

Gra się i gra, naglę patrze i ja w ciągu 1,5h żadnej misji nie zrobiłem :P, tą grę się sączy powoli i delektuje się nią :).

Mam pytanie, właśnie doszedłem do momentu gdzie

musiałem uratować buddyego, no i uratowałem tylko zagapiłem się i nie wiem zbytnio jakie są opcje, mogę mu dać strzykawkę jak mam, zabić albo...?

.

 

Jak robicie polecam robić to co zleca na buddy, trochę się namęczy, ale warto :)!

 

Po skończeniu gry można nadal sobie jeździć po Afryce?

No i jeszcze o tych obozach przeciwnika, te jakby wioski ich, rozwalam wszystkich, wysadzam wszystko, spalam wszystko, a tu mi nie ma info że odebrałem ten obóz ich... :/ też tak macie?

Edytowane przez marcin0903
Odnośnik do komentarza
Trzeba wyczaić gdzie mają skład z amunicją/napalmem/lekami. Nie trzeba koniecznie wpieprzać się i wybijać wszystkich w obozie. Można z dystansu zaznaczyć dany skład lornetką (zmienia się na zielony kolor) i wtedy też zaliczy obóz jako spenetrowany.

Co daje ta penetracja tych obozów?Obozy przeciwników są dla dla mnie najbardziej drażniącym elementem w tej grze, jadąc na misje przejezdżasz przez np. 5 takich obozów wycinając wszywstkich w pień, a wracając z misji w obozach znowu są ludzie i znowu trzeba się z nimi rozprawiać lub obchodzić w koło, ale to zajmuje jeszcze więcej czasu.Gra jest ogólnie prosta (gram na hardcorze), nie uświadczyłem w niej żadnych trudniejszych momentów, a moje wkurzenie obozami wcale nie jest spowodowane poziomem trudnoś, bo większych problemów z nimi nie mam, drażni mnie po prostu ich ilość, bo momentami jak widze na mapce kolejny obóz, to aż mi się rzygać chce...Gra ma jeszcze kilka mniejszych lub większych błędów, ale koniec narzekania, jest to naprawde dobry tytuł, na wiele godzin zabawy, jest grywalny, bo misje można wykonywać na różne sposoby, graficznie jest to najwyższa półka jeśli chodzi o konsolowe FPSy (w dzień, bo kiedy w grze robi się ciemno wychodzi na wierzch dużo niedoskonałościtej grafiki - pop-up i nabieranie detali przez obiekty, a dlaczego to rzuca się w oczy w nocy nie wiem), chociaż to jeszcze nie jest poziom na "10" (zgadzam się tu z Hivem).Na liczniku mam już przeszło 12 h zabawy, a grywalność nie spada ani trochę.Świetny tytuł, polecam wszystkim mimo kilku drobnych wad.

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza
Co daje ta penetracja tych obozów?Obozy przeciwników są dla dla mnie najbardziej drażniącym elementem w tej grze, jadąc na misje przejezdżasz przez np. 5 takich obozów wycinając wszywstkich w pień, a wracając z misji w obozach znowu są ludzie i znowu trzeba się z nimi rozprawiać lub obchodzić w koło, ale to zajmuje jeszcze więcej czasu.

Co ty gadasz? Jak dla mnie pierwszy babol w FC2.

Odnośnik do komentarza

a nie jest tak, ze jak wytniesz juz tych kolesi, to pojawia sie info, ze oboz zostal zajety czy cos... i juz ich tam nie ma pozniej?

 

Anyway multi zas gralem wczoraj i idzie mi coraz lepiej, kwestia przestawienia sie. Dalej n00b ze mnie, ale powoli opanowuje system grania. Wkurzaja oczywiscie najbardziej kamperzy.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie wydaje mi sie ze pojawiaja sie na nowo, ale pewnosci nie mam, bo jeszcze nie ogarniam mapy.

 

buggy radzi jakby co ;P

 

Troche meczy mnie to jezdzenie od punktu do punktu, jakis teleport czasem by sie przydal.

 

Zastanawia mnie czy savy z ENG wersji beda dzialalu w PL?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...