Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni mam zainstalowaną tą siódemkę. Jak na razie nie widzę żadnych specjalnych profitów z jej posiadania, ale mniejsza o to.

 

W nawiązaniu do powyższego: Otóż, kiedy na xp zamykałem klapę od monitora w lapku, albo upłynął określony czas komp przechodzi w stan (nie mam pojęcia czy hibernacji czy uśpienia) taki, że był jakby wyłączony, ale po wciśnięciu power nie ładował się ani bios, ani sam windows, tylko od razu byłem w explorerze. Max 5 sekund do pełnej funkcjonalności sprzed wyłączenia. A teraz przechodzi przez ekran biosa, ładowania windowsa i dopiero do pulpitu. Trwa ze 20 sekund.

Da się coś z tym zrobić? Bo jak nie, to chyba wracam do xp.

 

 

hmm, http://malektips.com/windows-7-stop-sleep-close-lid-laptop.html

dla niego już pewnie za późno, ale może innym sie przyda.

 

ktos może probował zmienic jezyk wyswietlania na home premium? niby wiem jak to zrobic, ale znależć plik lp.cab z polskim jakos nie umiem :( to co znalazłem to zbiory plików, ale jakos nic tam wyczaić nie mogę. a po co mi polski? bezpieczeństwo, ilu potencjalnych hakerow zna polski?

Edytowane przez skyblue
Odnośnik do komentarza

na coś w tym utrudnianiu jest :D microsoft tez sobie utrudnia życie :) ostatnie ataki "pruf of koncept" rozpierdalają mnie... np. MEMlk on PwShell i Parall DSKinject over LAN(ip v6) obydwa ataki pozwalają na kompletne przejęcie kontroli nad komputerem ofiary z wykorzystaniem 1. nie usuniętego(miało go nie być!) klienta protokołu telnet zaimplementowanego w nowy power shell windowsa (zastącpł linię poleceń) 2. dziurę w mechanizmie zdalnego pulpitu przez ip v6 wykorzystywanym przez pomocnika windows (operator który może przejąć kontrolę nad klientem w celu rozwiązania problemu...)

 

ten drugi przetestowałem i tylko jeden pakiet bezpieczeństwa mnie złapał :( KAspersky 2010, panda 2010 była blisko bo ostrzeżenie było ale i tak zezwoliła na połączenie (przekazała kontrolę nad połączeniem windowsowi i jego regułom...) :D ciekawe ile jest jeszcze takich dziur? w office 2010 przetestowałem już kilka opublikowanych konceptów i jak dotąd żaden nie działał tak jak powinien lub warunki niezbędne do zadziałania wirusa były nadzwyczaj nieprawdopodobne...

 

Windows 7 zawiódł mnie niestety tylko czekać jak pojawi się cała masa netbus-ów i innego tego typu badziewia :( fakt że w tj chwili ataki wymagają naprawdę sporej mocy obliczeniowej napastnika ale to tylko kwestia czasu gdy OpenCL (na przyzwoitym poziomie) zagości w przedziale midend a wtedy klapa :(

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Taki bonus z PCżłoba

 

 

GodMode w Win7 :D

 

 

GodMode udostępnia użytkownikowi łatwy dostęp do wszystkich ustawień konfiguracyjnych systemu operacyjnego. Wystarczy utworzyć w dowolnym miejscu nowy folder, a następnie nadać mu nazwę uzupełnioną przez ciąg znaków:

 

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

 

Po zatwierdzeniu tej nazwy wygląd ikony utworzonego folderu ulegnie zmianie. Zmieni się również zachowanie tego obiektu, dwukrotne kliknięcie nie uruchomi pustego okna Eksploratora Windows, lecz okno wypełnione listą posortowanych w kategorie ustawień. Są to wszystkie ustawienia do których użytkownik ma dostęp poprzez aplety Panelu sterowania, konsole administracyjne, panele zadań itp. Jak łatwo zauważyć, funkcja GodMode nie daje dostępu do nowych, nieznanych możliwości, ale już samo grupowanie wszystkich ustawień systemu w jednym oknie jest dużym ułatwieniem dla zaawansowanych użytkowników i administratorów.

 

Trik działa nie tylko w Windows 7. Można z niego korzystać także w Windows Vista, ale UWAGA! z wyjątkiem 64-bitowej edycji tego systemu. Próba utworzenia folderu GodMode w 64-bitowym wydaniu Windows Vista może spowodować zawieszenie się systemu i uniemożliwić jego ponowne uruchomienie - konieczne może się okazać uruchomienie systemu w trybie awaryjnym lub start konsoli odzyskiwania w celu skasowania kłopotliwego folderu.

 

Warto dodać, że sugerowana przez Inę Fried z serwisu CNET nazwa GodMode nie jest obowiązkowa. Dla funkcjonalności tego specjalnego obiektu istotny jest ciąg znaków ograniczony nawiasami klamrowymi. Jest to tzw. identyfikator klasy, stanowiący o faktycznej tożsamości danego obiektu, nazwa (obowiązkowo zakończona kropką) umieszczona przed tym identyfikatorem może być zupełnie dowolna, ale GodMode całkiem nieźle pasuje.

 

Świetna rzecz, mnóstwo różnistych opcji :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Od niedzieli korzystam z Win7 i jako osoba, która nie miała wcześniej do czynienia z Vistą, jestem pewien, że każdy kto przesiada się z XP będzie miał na początku problemy z przyzwyczajeniem się :biggrin: Jak na pierwsze dni użytkowania to jestem bardzo zadowolony, ale mam kilka uwag:

 

- słabe nasycenie kolorów - czy Wy też tak mieliście? zanim wziąłem się za ustawianie kolorów w panelu sterowania nvidii, to już po godzinie bolały mnie oczy i nie pomagało zmniejszenie jasności laptopowego wyświetlacza

- tak jakby przytłumiony dźwięk - np. odgłosy z tlena; z drugiej strony dźwięk z YT, czy z foobara brzmi tak samo, a sterowniki są te same co w XP

 

 

BTW

Czy da radę zrobić tak, aby po kliknięciu w przycisk eksploratora (? - ten na prawo od Startu) zamiast bibliotek uruchamiał się "Mój Komputer"? Zawsze to jedna ikonka mniej na pulpicie :P

"

Odnośnik do komentarza

BTW

Czy da radę zrobić tak, aby po kliknięciu w przycisk eksploratora (? - ten na prawo od Startu) zamiast bibliotek uruchamiał się "Mój Komputer"? Zawsze to jedna ikonka mniej na pulpicie :P

"

 

Usun ten przycisk ktory masz, otworz moj komputer, i na psaku kliknij go prawym - bedzie tam opcja przypiecia. Potem tylko przesuwasz go gdzie tam chcesz i dziala. A tak ogolnie to polecam skrot win+e, nie trzeba syfic ani na pasku, ani na pulpicie ;)

Odnośnik do komentarza

BTW

Czy da radę zrobić tak, aby po kliknięciu w przycisk eksploratora (? - ten na prawo od Startu) zamiast bibliotek uruchamiał się "Mój Komputer"? Zawsze to jedna ikonka mniej na pulpicie :P

"

 

Usun ten przycisk ktory masz, otworz moj komputer, i na psaku kliknij go prawym - bedzie tam opcja przypiecia. Potem tylko przesuwasz go gdzie tam chcesz i dziala. A tak ogolnie to polecam skrot win+e, nie trzeba syfic ani na pasku, ani na pulpicie ;)

 

Nie idzie :/ Próbuję też przenieść ikonkę mojego komputera na ten przycisk i zakotwiczyć ją , ale nadal otwiera mi się biblioteka.

Odnośnik do komentarza

BTW

Czy da radę zrobić tak, aby po kliknięciu w przycisk eksploratora (? - ten na prawo od Startu) zamiast bibliotek uruchamiał się "Mój Komputer"? Zawsze to jedna ikonka mniej na pulpicie :P

"

 

Usun ten przycisk ktory masz, otworz moj komputer, i na psaku kliknij go prawym - bedzie tam opcja przypiecia. Potem tylko przesuwasz go gdzie tam chcesz i dziala. A tak ogolnie to polecam skrot win+e, nie trzeba syfic ani na pasku, ani na pulpicie ;)

 

Nie idzie :/ Próbuję też przenieść ikonkę mojego komputera na ten przycisk i zakotwiczyć ją , ale nadal otwiera mi się biblioteka.

 

Po pierwsze, to wypi erdol wszystkie ikonki z paska start i stworz normalny pasek narzedzi taki jak QuickLaunch, ktory bedzie dzialal jak w winxp i po klopocie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam taki problem, że po odpaleniu lapciaka zanim pokaże się obraz z wgrywaniem windowsa pokazuje mi się czarny ekran z 2 opcjami do wybory: Insalator Windows, Windows Xp. Za każdym razem musze szybko kliknąć sztrzałke w góre żeby mi normalnie odpaliło windowsa, jak dosyć szybko nie zareaguje to zaczyna mi instalować jakieś sterowniki itd. pierdoły. Kolejny mój problem jest taki, że nie moge sformatować dysku w żaden sposób i tu całkowicie nie wiem ocb, raz mi pisze jakby dysk w ogóle nie był podłączony, raz, żebym powyłączał wszystkie programy itp. laptop to hp compaq 6720s. :confused:

Odnośnik do komentarza

Mam problem. Dzisiaj podłączyłem mój stary dysk twardy (osiemdziesiątka) z zainstalowanym Windowsem XP do nowego komputera. Teraz siedzę na Windows7, ale brakuje mi Starcrafta więc dlatego potrzebne mi dwa systemy. Problem polega na tym że Windows7 nie wykrywa mi drugiego systemu, jak włączam komputer nie ma ekranu wyboru Win7/WinXP. Od razu się bootuje Win7. Jak mam ustawić ten ekran wyboru systemów? Ta opcja z obrazka nie działa, na liście do rozwinięcia brakuje Windowsa XP :

 

komppppil.png

 

Nie wiem czy to w czymś pomoże ale tak wygląda konfiguracja moich dysków. Zielona ramka nowy dysk, pomarańczowa - stary HDD z WinXP

 

dyskik.png

Odnośnik do komentarza

Jakie polecacie kodeki? Właśnie co postawiłem system, jedyne co to musiałem do instalować grafikę, hm wzięło mnie lekkie zdziwko, wydajność Areo mam gorszą niż w Viscie:/ Można to jakoś poprawić, czy to wina karty graficznej ? (GeForce 8400M GS)

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

A inastlowłeś sterowniki dla karty pod W7?

 

Kodeki? Żadne śmieciowe paczki. Najlepiej ponstaluj to co ci potrzeba. Ja mam AC3Filter, CoreAVC Professional Edition, ffdshow, MatroskaSplitter, Real Alternative. do tego dobry odtwarzacz juz bez bazy wbudowanych kodeków - GOMplayer/KMPlayer/WMPC

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...