Skocz do zawartości

Mirror's Edge


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

To ta gra jest nie dość, że zabugowana, to jeszcze ma s(pipi)ą detekcję skoków(tzn. naciskania klawiszy)? Pytam, bo w sumie rozważam kupno.

Przede wszystkim jest SKILLOWA, już nawet wyrzucić jakiekolwiek bugi itp itd !!. To właśnie dla tego "atutu" ją kupiłem XD.

Odnośnik do komentarza

Jaka tam skillowa. Doświadczonemu graczowi nie będzie sprawiać problemów. Osobom grającym pierwszy raz stanowczo odradzam. Są trudniejsze momenty ale nie na tyle żeby popadać w jakąś frustracje. Ja grę już sprzedałem z powodu braku kasy. Jednak kiedyś do niej wrócę bo bicie czasów jest wciągające a ten lekko psychodeliczny DLC zapowiada się wyśmienicie. Gra jest genialna i mimo że jest krótka można ją przejść dwa razy z rzędu. Speedruny też są wciągające ale zmuszają gracza do przechodzenia danego poziomu kilkanaście razy. Co za dużo to i świnia nie zeżre. Nie ma opcji, żeby ktoś ukończył grę 20 razy, w krótki okresie czasu. Dlatego wrócę do niej za pół roku. A wszystkim trophy hunterom życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Ja dziś ukończyłem i powiem tak - szału nie ma. Po ogólnym rozgłosie, recenzjach spodziewałem się czegoś lepszego, a tak naprawdę to dla mnie takie mocne 7, słabe 8. Fajna grafika, odświeżone ujęcie FPP, jednak detekcja kolizji czasem szwankuje, a strzelanie/walka to już w ogóle jakieś nieporozumienie. Wiem, że nie o wymianę ognia tutaj chodzi, ale jeżeli już dodano możliwość używania giwer, to powinni to jakoś dopracować po ludzku. Strzela się jakoś bez mocy, drewniane sterowanie, brak ataku melee z bronią w ręku, brak AI przeciwników. Strasznie mnie denerwowały poziomy gdzie było więcej przeciwników.

 

Gra niby prowadzi za rączkę, jednak czasem trzeba pokombinować jak gdzieś wskoczyć. Przygoda z Mirrors Edge zajęła mi 3 wieczory, jednak napewno do niej wróce. Speedruny i ogólnie te tory na czas daja radę, powtarza się po kilkanaście razy, ale perfekcyjny "przelot" przez miejscówkę podnosi adrenalinkę. Gra wygląda wtedy tak jak na trailerach, hehe, bo w czasie misji fabularnych tak różowo już nie jest.

Odnośnik do komentarza
Jaka tam skillowa. Doświadczonemu graczowi nie będzie sprawiać problemów

Owszem skillowa (a twój post wbrew pozorom tylko się z tym zgadza :P) , chyba że masz na myśli samo jej przejście (no to wtedy nawet gry "skillowe" a'la DMC czy tam Ninja Gaiden da się przejść bez kombinowania ?).

Jeżeli ktoś szuka gry w której trzeba trochę "wysiłku" i "pomyślunku" (w przypadku TT i Speedrun - wykombinowanie jak najkrótszej trasy, dla wielu znalezienie sposobu na skrócenie paru tych sekund już będzie dodatkową atrakcją do dalszego szukania) gra jak znalazł, z pewnością nie da jej się zupełnie wsadzić w półkę "casual" jak większość obecnych gier.... .

Ja jestem zawiedziony tylko i wyłącznie na fabule, która notabane pokazana w konwencji jakiejś kreskówki (wtf?) z Cartoon Network (boję się już co będzie w 2 i 3 częsci, fajnie gdyby to było anime :P).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

jestem po 5 chapterach.Strasznie mi się ta gra podobała kiedy grałem w demo-teraz wreszcie mogę skonfrontować moje wyobrażenia z pełną wersją.

Po pierwsze jestem zachwycony grafiką i animacją-wg mnie to pierwsza 5 najładniejszych gier tej generacji.Design świata po prostu mnie niszczy :).Jednak już teraz bardzo wyraźnie dostrzegam największą wadę tej gry-to walka i detekcja kolizji i otoczenia.Nie dość,że czasem trzeba trochę pokombinować z tym jak wskoczyć w jakieś miejsce to jeszcze często robimy wszystko dobrze a, nasza bohaterka dziarsko nie chwyci się poręczy i lecimy w dół i powtarzamy sekwencję od początku :/ Naskrobię więcej jak skończę grę

 

btw-zdarzył się komuś loading podczas levelu?mi na razie raz na te 5 chapterów,konsola mi nie wyrobiła czy to normalne ,że raz na ruski rok wskoczy napis "loading" podczas levelu by dograć jego pozostałą część ? :)

Odnośnik do komentarza
btw-zdarzył się komuś loading podczas levelu?mi na razie raz na te 5 chapterów,konsola mi nie wyrobiła czy to normalne ,że raz na ruski rok wskoczy napis "loading" podczas levelu by dograć jego pozostałą część ?

To normalne...... .

nasza bohaterka dziarsko nie chwyci się poręczy i lecimy w dół i powtarzamy sekwencję od początku

....... To też :P.

Odnośnik do komentarza

Gra skończona,bardzo fajna pozycja jednak nie rewelacyjna jak się spodziewałem pierwotnie po obadaniu demka.Zdecydowanie gra dla pasjonatów,dla reszty to będzie krótka fajna przygoda,coś trochę odmiennego na tej generacji konsol.Niestety po początku,który jest świetny gra zaczyna nużyć i przede wszystkim irytuje,baa w mojej skali irytacji tej generacji niektóre sekwencje przebiły dotychczasowego nr 1 czyli ostatnią walkę z Heavenly Sword.

To czym mnie bezsprzecznie gra zauroczyła to klimat i design świata-jest mistrzowski wg mnie.Dobry tytuł do pożyczenia lub skończenia w 2 wieczorki i wymiany na inny.

 

btw.ewidentny bug ma ta gra-też miałem 3 zwisy konsoli przy sekwencji z snajperami w bodajże 5 chapterze

 

ps.szacun dla wszystkich co mają w tej grze platynę bo jest to tytuł ewidentnie nie na moje nerwy :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gre rowniez przeszedlem i nie zaluje wydanych pieniedzy. Gra mi sie raz zawiesila na tym nieszczesnym chapterze 5. Po demie bylem podjarany jak glupi. Podczas gry bylo tak samo sie bawilem jakbym gral w demo (nawet jeszcze lepiej) jednak w polowie gry zaczela mnie nuzyc schematami. Wystarczylo gre odlozyc na kilka dni i znowu wracalem z poprzednim apetytem :)

Jedynie zakonczenie mnie nie satysfakcjonuje. Slabe i za krotkie. Czekam na dodatek i na druga czesc ;]

 

Btw: Czy ktos moze mi dac linka do lokacji walizek z screenami? Bylbym wdzieczny (tak, jestem trophy whore) ;*

Odnośnik do komentarza
Gre rowniez przeszedlem i nie zaluje wydanych pieniedzy. Gra mi sie raz zawiesila na tym nieszczesnym chapterze 5. Po demie bylem podjarany jak glupi. Podczas gry bylo tak samo sie bawilem jakbym gral w demo (nawet jeszcze lepiej) jednak w polowie gry zaczela mnie nuzyc schematami. Wystarczylo gre odlozyc na kilka dni i znowu wracalem z poprzednim apetytem :)

Jedynie zakonczenie mnie nie satysfakcjonuje. Slabe i za krotkie. Czekam na dodatek i na druga czesc ;]

 

Btw: Czy ktos moze mi dac linka do lokacji walizek z screenami? Bylbym wdzieczny (tak, jestem trophy whore) ;*

http://www.gamesradar.com/f/mirrors-edge-r...111214161962005

Tu jest wszystko ładnie pokazane.

Odnośnik do komentarza

Zassał ktoś Pure Map Pack? Logika mi podpowiada, że prócz Synesthesia'i jest jeszcze 9 kolejnych. Ukończyłem na trzy gwiazdki i dalej nie ma kolejnych. WTF? 14MB to dość podejrzana waga jak na zestaw 10 mapek, czy może mają sie one w zamierzeniu pojawiać co jakiś czas? No jak "Map Pack" to chyba map pack, a nie level add-on, prawda? :|

Odnośnik do komentarza

Ja nie lubię 'laparkur', ale ME uważam za jedną z najciekawszych (żeby nie używać słowa: najlepszych) gier ostatnich lat. Może przemówił do mnie ten specyficzny ascetyzm? Kto to wie.

 

Jedno co mnie boli to długość gry i niewielki stopień trudności (pomijając kilka sekwencji ze strażnikami, które potrafią porządnie pod... zirytować). Niepotrzebnie zablokowany hard i runners mode w normal. I w sumie tyle dla mnie poważnych wad.

Odnośnik do komentarza
No stary :) A grałbyś w Pro Evo gdybyś nie lubił piłki nożnej???

Jak Boga nie kocham, mam dwóch znajomych którzy nie przepadają za piłką nożną a w Pro Evo się zagrywają ;) . Dla mnie ME jest dobrą grą i nic ponad to, nie wiem czegoś zabrakło. Zmuszam się żeby przejść ją drugi raz(mam pożyczoną od znajomego) i czas do niedzieli ale nie wiem czy dam radę. Gra dosyć prosta, chodź ostatni etap i ostatni motyw ze strażnikami dał mi grubo popalić. Zdecydowanie za krótka, chodź TT wciągają.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza
No chyba wlasnie trzeba nacisnac a nie przytrzymac.

 

Raz wciskasz jak chcesz zrobić obrót na ziemi po skoku z dużej wysokości; jak przytrzymiesz podczas skoku to Faith podnosi nogi do góry, co również widać na ekranie. Używasz np jak po skoku wiesz, że nie trafisz czysto i np spadniesz w dół.

 

Jeśli gra jest za łatwa, to polecam ukończyć speed runy :) może poziom jest taki sam, ale jednak ten czas uciekający daje nieźle popalić. W połowie speed runów, żeby się zmieścić ledwo ledwo trzeba znać całą trasę + ani razu się nie zatrzymać....

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Tak gra jest dla specyficznych ludzi. Nie chodzi tu o to czy lubisz parkour czy też nie. Ta gra polega na poczuciu wolności, ucieczce. Po prostu istniejesz tylko ty i przestrzeń. Reszta się nie liczy. Dlatego oszczędna kolorystyka, (mimo wszystko) mała ilość detali i słaba interakcja z otoczeniem nie mają znaczenia. Jeśli więc kogoś to razi i przeszkadza w grze to znaczy, że nie rozumie o czym ona jest i jak w nią grać. A muzyka jest genialnym dopełnieniem całości. Oprócz theme song, które czasem (ale tylko czasem) może wydawać się lekko kiczowate, cały OST jest perfekcyjny. Jeśli ktoś napisał w temacie "oceny gier na ps3", że soundtrack jest słaby lub beznadziejny to ma coś nie tak z głową. Po prostu nie ocenia się rzeczy, których z założenia się nie lubi. Dla mnie każda gra o piłce nożnej jest nudna i w ogóle nie grywalna. W FIFA nie grałem nigdy chociaż stoi u mnie na półce od półtora roku (własność brata). Nie oceniam więc tego typu gier. Jeśli ktoś nie potrafi docenić piękna tej gry niech żałuje bo druga taka gra się szybko nie trafi. Obym się mylił.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...