Skocz do zawartości

Mięsień Piwny


ping

Rekomendowane odpowiedzi

trening silowy? da sie to robic w domu? jakie proste cwiczenia typu podciaganie (mam drazek), pompki i brzuszki moge robic, ale pewnie to za malo.

Styka, ewentualnie hantle jak masz.

 

A myślicie że płatki z mlekiem to dobry pomysł na śniadanie, czy ktoś ma jakiś sprzeciw? :)

Najlepsza opcja to płatki owsiane na wodzie + 3 jajka. Można kombinować z tymi produktami na rożne sposoby. Ja jem dzien dzien od roku taki zestaw.

 

wydaje mi sie, ze platki z pelnego ziarna sa ok. ja duzo jadlem takich co sie nazywaja "zdrowy blonnik". w smaku przecietne, ale z opisu na opakowaniu wydawaly sie zdrowe. duzo blonnika, pelne ziarno itd. itd.

 

ja teraz rezygnuje z platkow raczej bo planuje ograniczac wegle.

Noo nie inaczej. Owsiankę w smaku mozna ulepszyć dodając łyżkę stołową mleka, kilka rodzynek, albo łyżkę miodu. Mi smakuje:]

 

Nie rezygnuj z owsianki na sniadanie. Już lepiej sobie chleb daruj, albo poobcinaj węgle z owoców i warzyw jak jesz. poza tym, nie same węgle straszne a IG w nim. Owsianka to najlepsza opcja. Nie mój wymysł, po prostu z rana trzeba wybudzić orgianizm i przyspieszyć przemianę materii

 

 

Jak kogoś interesuje to

 

DIETA REDUKCYJNA - LOW CARB


Przedstawiam poniżej dietę, która opiera się na utrzymywaniu stałej ilości węglowodanów. W dni treningowe mniej więcej na poziomie 2-3g na kg masy (zależnie od typu sylwetki, metabolizmu, itp.). Taką ilość należy przyjąć za bazową. Gdy utrata tłuszczu będzie zbyt wolna należy zmniejszyć ich ilość, a gdy zbyt szybka- zwiększyć. W dni wolne "obcinamy" ich ilość poprzez eliminacje węglowodanów potreningowych, które w dzień zmagań z żelastwem służą odbudowaniu zapasów glikogenu.
Należy wybierać węglowodany o niskim indeksie glikemicznym (wyjątek stanowią węgle spożywane po treningu). Do takich należą: płatki owsiane, brązowy ryż, kasza, pieczywo razowe, warzywa. Najwięcej węglowodanów powinno się spożywać na śniadanie oraz przed i po treningu. Po wysiłku fizycznym należy uzupełnić zapasy glikogenu (carbo, banany, sok, itp.). W przedostatnim posiłku dnia powinno się zjeść posiłek na bazie białka z ograniczona ilością węgli, np. z warzywami o niskim IG (albo całkowicie bez węglowodanów). W ostatnim posiłku dnia rezygnujemy z węglowodanów całkowicie, wybieramy wtedy same białko, można dodać do tego odrobinę "zdrowych" tłuszczy w celu spowolnienia trawienia.

Ilość białka należy utrzymywać na poziomie ok. 2,5g na kg masy ciała. Jego główne źródła w tym czasie to: piersi drobiowe, białka jaj, chudy twaróg, ryby, odzywki białkowe.

Należy unikać łączenia dużych ilości tłuszczy z węglowodanami. Ich głównym źródłem powinny być: tłuszcze pochodzenia roślinnego, oliwa z oliwek i z pestek winogron, ryby.

Wszystko to należy rozłożyć na 5-6 posiłków w ciągu całego dnia. Tak duża ilość ma na celu zwiększenie tempa metabolizmu. Przykładowy jadłospis może wyglądać następująco:

1. Płatki owsiane na mleku lub wodzie + jaja.
2. Pieczywo żytnie pełnoziarniste, pierś z indyka, warzywa.
3. (Przed treningiem) Ryz brązowy, pierś drobiowa, warzywa.
4. (Po treningu)Banany + WPC
5. tuńczyk w wodzie, oliwa z oliwek, warzywa.
6. Jaja kurze całe lub makrela wędzona

DO GŁÓWNYCH PRODUKTÓW NA LOW CARB MOŻEMY ZALICZYĆ:

BIAŁKO:

Mięsa chude: pierś z kurczaka, pierś z indyka, wołowina, cielęcina, tuńczyk, panga, dorsz, mintaj, pstrąg
Mięsa tłuste rybie: makrela, pikling
Jaja, ew 1 raz na noc twaróg

WĘGLOWODANY rano i okołotreningowo:

Ryż brązowy, ewentualnie biały, makaron najlepiej razowy, kasze, płatki owsiane, ew. 1 raz pieczywo żytnie pełnoziarniste

TŁUSZCZE:

Oliwa z oliwek, olej lniany, olej z pestek winogron, tłuszcze rybie

W porach porannych mogą być orzechy, bądź słonecznik

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

a jak zamienie owsianke na platki pelnoziarniste z mlekiem to bedzie mega zle czy da sie przezyc?

 

ile jajek mozna jesc dziennie/na tydzien?

No da się przeżyć z tymi płatkami, rozumiem żytnie pełnoziarniste z mlekiem 0,5. Chociaż wiadomo, owsianka dużo lepsza. Tak kolega wyżej, możesz usmażyć z tego placek. Genialna sprawa, szukaj w google Placek KFD

 

 

Z jajkami to głupi mit. Jedz ile chcesz. Ja jem nawet 6 dziennie i jest git

Odnośnik do komentarza

No opcja jest mega. Wiadomo, lepiej więcej białek bo żółtka sie przypalają, a płatki owsiane muszą być najpierw odpowiednio zagotowane, zeby wymieszały sie z jajkami na jedną masę.

 

Polewasz jogurtem naturalnym i łyżką miodu. Trudno o lepsze żarcie

Odnośnik do komentarza

Nie inaczej. Z doświadczenia wiem, że lepsze wychodzą mniejsze, nizeli miałbyś wlac wszystko na patelnie.

 

 

 

 

 

 

O tutaj masz co i jak. Żarcie dla prawdziwych sportowców:)

http://www.kfd.pl/49748-str-200.html

 

 

oczywiście bana sobie darujemy jesli nie robimy masy

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Tak sobie z nudów czytam forum i coś Wam napiszę. Ja miałem w 2007 roku nadwagę. Nie żeby coś strasznego, ale przy wzroście 179 ważyłem z 85 kg. Mięsień piwny zaczął rosnąć. Co zrobiłem?

 

Pojechałem na wakacje chodzone. Tj. za(pipi)iście lubię góry, chodzenie po plenerach wtedy byłem w Hiszpanii na trasie, na której w 14 dni zrobiłem ok. 400 km. Jednocześnie żarłem co popadnie, ale regularnie 3 razy dziennie. Schudłem ok 10 kg. Potem co wakacje powtarzałem takie wyjazdy. Teraz ważę na stałe ok. 76 kg (doszedłem do 69, ale przesada), tłuszczu mało, bardziej mięśnie. Dbam żeby co najmniej 1-2 razy w tygodniu popływać z pół godziny lub pobiegać. O jedzenie się nie za bardzo martwię, piwka sobie nie odmawiam.

 

I to jest dobra metoda - ale wymaga regularności. Nie myślcie, że samym żarciem bez ruchu cokolwiek załatwicie bo to błąd. Chudnie się tylko wtedy gdy to co żresz jest mniej kaloryczne niż wydatek energetyczny. Inaczej nie ma bata. No i wysiłek fizyczny powinien trwać powyżej pół godziny, bo przy normalnym jedzeniu do tego czasu organizm zużywa tylko to co zbuforował w komórkach. Żeby ciągnąć z zapasów musi mieć pusty bufor - tak dla informatyków :)

Odnośnik do komentarza

Kilka pytań:

1. Wiadomo, że zielona herbata ma dobry wpływ na chudnięcie i należy pić jej jak najwięcej. Można pić zarówno zimną jak i ciepła? Nie ma to znaczenia?

2. Czy posłodzenie całego dzbanka takiej herbaty łyżką miodu nie wpłynie destrukcyjnie na dietę? W ostateczności mogę pić niesłodzoną

3. Jak z mrożonkami? Uwielbiam warzywa na patelnię na parze i kalafior gotowany bez dodatków. Kalorii to ma prawie zero, wartości też swoje zachowuje. Można wsuwać?

Odnośnik do komentarza

No to gitara, dzięki

 

No to teraz nabiał:

1. Kefir 0% lepiej pić naturalny, czy może być też smakowy?

3. Rzeczy typu jogurty, serki homogenizowane, deserki nabiałowe najlepiej unikać wcale,tak?

 

I dalej:

Co polecacie do kanapek? Poza twarogiem chudym oczywiście, bo wiem że jest dobry

Z owoców poza jabłkami i cytrusami, co moze się jeszcze nadawać?

Odnośnik do komentarza

do kanapek? zalezy co lubisz, tez wydaje mi sie, ze nie ma co przesadzac. jakas chuda szynka/poledwica z indyka np.

 

ja jadlem tez tatar, kurczaka gotowanego, czasem z markela.

 

oczywiscie na to warzywa, salata, pomidor, ogorek.

 

 

ja nie przesadzalem i jak raz na jakis czas mialem ochote zjesc kanapke z pasztetem, albo serem to zjadlem i tyle. biegalem 5 minut dluzej, zeby miec czyste sumienie i gitara xD

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza

Trochę nad tym siedzialem, ale w koncu sie udalo. Ulozylem sobie plan na 6 dni, prosze o sprawdzenie i wytkniecie bledow to do jutra zdaze pozmieniac co bedzie trzeba

 

16 marca 2010

placek z płatków owsianych i jajek na oliwie z oliwek

dwie kromki pieczywa żytniego z serem i pomidorem

zupa jarzynowa

TRENING AEROBOWY

grejpfrut

makrela wędzona

 

17 marca 2010

placek z płatków owsianych i jajek na oliwie z oliwek

kefir, jabłko

warzywa na patelnię i filet z mintaja na parze

TRENING SIŁOWY

orzechy włoskie

twaróg chudy

18 marca 2010

płatki z mlekiem

dwie kromki pieczywa żytniego z chudą szynką i pomidorem

ziemniaki, śledź w śmietanie

TRENING AEROBOWY

banan, jabłko

makrela wędzona

 

19 marca 2010

dwa jajka sadzone na oliwie z oliwek, jogurt naturalny

cztery kromki pieczywa żytniego z serem i pomidorem, jabłko

zupa pomidorowa

jabłko

twaróg chudy z pomidorem

20 marca 2010

płatki z mlekiem

cztery kromki pieczywa żytniego z serem i pomidorem, jabłko

kalafior, pierś z kurczaka

TRENING AEROBOWY

banan, jabłko

tuńczyk w sosie własnym z odrobiną oliwy z oliwek

21 marca 2010

placek z płatków owsianych i jajek na oliwie z oliwek

jogurt naturalny, jabłko

zupa pomidorowa

TRENING SIŁOWY

banan, orzechy włoskie

warzywa na patelnię i filet z mintaja na parze

 

Do tego codziennie dochodzi duzo wody i dzbanek herbaty zielonej. Raz w tygodniu chcę zjadac jakis konkretniejszy obiadek, a w pozostale dni bardziej przycisnac. trening redukcyjny chce robic co drugi dzien, a silowy co czwarty.

Odnośnik do komentarza

dzisiaj robilem. do momentu obrotu bylo ok, potem mi sie rozje.balo, ale jakos to uratowalem i wygladalo normalnie. zjadlem z jogurtem naturalnym.

 

w sumie dobre :) ino sie musze nauczyc obracac.

 

Ja robie takie male placuszki.Latwiej sie obraca.

Dodalem sobie tylko do plackow troszke bakali i kawalki jablek.

Odnośnik do komentarza

Trochę nad tym siedzialem, ale w koncu sie udalo. Ulozylem sobie plan na 6 dni, prosze o sprawdzenie i wytkniecie bledow to do jutra zdaze pozmieniac co bedzie trzeba

 

16 marca 2010

placek z płatków owsianych i jajek na oliwie z oliwek

dwie kromki pieczywa żytniego z serem i pomidorem

zupa jarzynowa

TRENING AEROBOWY

grejpfrut

makrela wędzona

 

17 marca 2010

placek z płatków owsianych i jajek na oliwie z oliwek

kefir, jabłko

warzywa na patelnię i filet z mintaja na parze

TRENING SIŁOWY

orzechy włoskie

twaróg chudy

18 marca 2010

płatki z mlekiem

dwie kromki pieczywa żytniego z chudą szynką i pomidorem

ziemniaki, śledź w śmietanie

TRENING AEROBOWY

banan, jabłko

makrela wędzona

 

19 marca 2010

dwa jajka sadzone na oliwie z oliwek, jogurt naturalny

cztery kromki pieczywa żytniego z serem i pomidorem, jabłko

zupa pomidorowa

jabłko

twaróg chudy z pomidorem

20 marca 2010

płatki z mlekiem

cztery kromki pieczywa żytniego z serem i pomidorem, jabłko

kalafior, pierś z kurczaka

TRENING AEROBOWY

banan, jabłko

tuńczyk w sosie własnym z odrobiną oliwy z oliwek

21 marca 2010

placek z płatków owsianych i jajek na oliwie z oliwek

jogurt naturalny, jabłko

zupa pomidorowa

TRENING SIŁOWY

banan, orzechy włoskie

warzywa na patelnię i filet z mintaja na parze

 

Do tego codziennie dochodzi duzo wody i dzbanek herbaty zielonej. Raz w tygodniu chcę zjadac jakis konkretniejszy obiadek, a w pozostale dni bardziej przycisnac. trening redukcyjny chce robic co drugi dzien, a silowy co czwarty.

Ogólnie jest git. Z tym ziemnaki i sledz w smietanie kiepsko mi się widzi, zwłaszcza w jednym daniu. Nie za duzo tych zup? Jeszcze zależy jak ją robisz. Zdecydowanie smietane sobie daruj

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Zacząłem jeść małe śniadania, jeszcze mniejsze obiady, przestałem jeść kolację i ograniczyłem picie piwa. Ogólnie głodziłem się i bez żadnych ćwiczeń w rok schudło mi się 10 kilo, obwód pasa o kilka cm, teraz fituje w rurki rozmiaru 32. Z 88kg do 78kg przy wzroście 188cm. Dieta auschwitz jest okej.

Edytowane przez Czappi
Odnośnik do komentarza

Ogólnie jest git. Z tym ziemnaki i sledz w smietanie kiepsko mi się widzi, zwłaszcza w jednym daniu. Nie za duzo tych zup? Jeszcze zależy jak ją robisz. Zdecydowanie smietane sobie daruj

To jednak jest tylko raz w tygodniu i cztery razy w miesiącu, wiec mysle ze nie tak zle. Nadrobie to ewentualnie wieksza liczba cwiczen w danym dniu, w koncu trzeba raz na jakis czas sobie na cos pozwolic ;) Co do zup to jem wersje chude, na kosci i kostce rosolowej, bez smietany.

No to jak git to git ;p START! :teehee: w pozniejszym terminie dam znac jak mi poszlo :)

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem te placki z płatków owsianych i jajek (dokładniej trzech białek i jednego żółtka) i nie powiem, wyszlo za(pipi)iste, ale mam kilka wątpliwosci. Jest to danie smażone, pije trochę tej oliwy, do tego łyżeczka miodu, a ilosc tez duza, bo wyszlo mi osiem plackow, zjadlem szesc i mialem dosyc. Czy to na pewno jest takie malo kaloryczne? :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...