Skocz do zawartości

Gry ponadczasowe, które uwielbiacie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Gothic I/II+NK - każdy pc'towiec wie o co b

Seria MGS - kazdy wie o co chodzi;)

Devil May cry I,III - po prostu świetna giera, zabójczy klimat i grywalność. Ale druga część...to już nie to samo

Elder Scrolls III - Morrowind - gigantyczna gra, naprawdę wciągająca. Na tą grę wywaliłem ok. 400h mojego życia;p Jak nie więcej xD

Elder Scolls IV - Oblivion - też niebywała gierca, grałem na Pc'cie ale teraz sobie kupuje ps3 no i wiadomo co dalej

Lineage II - ta gra była po prostu moim uzależnieniem:D Nie wiem ile poświęciłem na nią godzin i nie chce wiedzieć bo bym się chyba powiesił;p Powiem tak: grałem 3 lata z małymi przerwami (czasem 1,2 miesiące przerwy, czasem!). To mmorpg na pc'ta. Czasem jeszcze do niej wracam na jekiś private servki

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 - to jest gierca w ktora pykalem i pykac bede;p Nigdy mi sie nie znudzi, watpie by Japonczycy zrobili kolejnego Sparking'a i to na Ps3, ale gdyby jednak to byłoby cudownie;p Kupiłem z premierą i gram do tej pory, minimum jedna walka co 2 dni:) Ale najczęściej po 10-20 pojedynków.

Edytowane przez KainGorn
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

seria COD od 2 do 5 pomijajac 3- filmowy singiel, arcadowy multi

Tetris - najbardziej go lubie z takich staroci jak Galaga, Asteroids, Arka,itp

Mortal w 2d - najlepsza bijatyczka

GTA 3-SA, dla funy po wykonaniu fabuly tylko stunty, poscigi, wyglupianie sie skaczac z gorki w SA

Burnout 3 - najlepszy Bern, takedowny (aftertouch), Crash bez durnot typu Breaker czy jak to sie nazywa w Revege czy posuwanie aut.

Carmageddon 1 - ze 3 razy ukonczony, swietna gra choc model jazdy zawodzi, niby w grze mozna ukonczyc wyscig na 3 sposoby to zapewnie 99% osob wybierala opcje 1 - zniszczyc wszystkich, pozostale to wygrac na okrazenia czy zabic wszystkich ludzi czy zwietrzeta, chyba wykonywalne tylko Stella ;)

Quake, Duke 3d - swietny SP, COOP, Multi. Dzisiaj brakuje takich gier

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

GTA:SA-w mojej opinii najlepsza gra w historii.Kapitalne misje,świetna fabuła.dłuuugi czas gry.mnóstwo broni i wisielczy humor.

Jack Orlando-darzę ją wielkim sentymentem,ale dawno nie grałem mogłaby mnie ta przygodówka odrzucić a tak w mojej pamięci pozostanie jako świetna gra ;).

Hitman od 2 do BM-Jestem fanem tej serii no ! :D

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ponadczasowe...tak naprawde grami ponadczasowymi nie mozna nazwac nic poza arcade (poza minimalnymi wyjatkami)...tylko gry arcade maja w sobie to cos co pozwala do nich wracac i wracac...i zahaczajac o salon gier wrzucac mimo iz sie ma w domu konsole kolejnego zeta zeby zagrac :)

 

Grami ponadczasowymi sa wiec:

 

- Metal Slug (rzeznik salonow gier)

- Pierwszy Final Fight (kolejny rzeznik salonow po dzis dzien)

- Cadillac i dinosaur (kolejny...)

- Wszelakie Shumpsy takie jak seria RType, Donpachi, Radiant Silvergun,

- Tetris, Arkanoid, Galaxian

- wszelkie nawalanki 2D (Seria Street Fighter i KoF swieci tu triumfy)

- Ponadczasowa jest tez Stepmania (salony gier od wielu lat juz na tym zarabiaja mase kasy)

- Wszelkej masci giery gdzie wsiadasz do maszyny, na maszyne i smigasz (a jak sie jeszcze rusza to juz wogole frajda, niewazne wtedy jaka grafa w grze :P ) przykladem sa skutery wodne, hulajnoga, wszelkie symulatory wyscigow, motory, quady, deskorolka itp

- Wszelakie gry z wielkimi ekranami i 2 pistoletami :)

 

A z gier stricte dla sprzetow domowych...

 

Dla mnie chyba taka gra jest Chrono Trigger...muzyka, ktora pomimo iz na dzien dzisiejszy dla wielu archaiczna, dla mnie jest cudo, postacie, fabula i nawet grafika po tylu latach nie zniecheca. Nawet genialny nastepca z piekna grafika Chrono Cross nie byl w stanie przebic tej (jakby to nazwala dzisiejsza mlodziez) pikselowatej po(pipi)ki ktora po dzis dzien i na wsze czasy bedzie Chrono Trigger :)

Edytowane przez Yuki
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Crash, Spyro i ISS Pro Evolution 2 (wszystkie z PSX).

 

Crash - najlepsza trylogia w historii gier

Spyro - jedyna w swoim rodzaju

ISS - wychowała mnie. Najlepsza piłka jaka kiedykolwiek wyszła. Pamiętam że jak za 50 zetonów kupowałem Ronaldo z Interu to miałem gęsią skórkę. A wyłapaliście te perełki z Nigerii i Kamerunu co miały po 19 speed? Mowa o Babangidzie i Semau ;) Baba kostował chyba 21 a Semau 19.

Odnośnik do komentarza

1. Metal Gear Solid, Mafia - gry ponadczasowe, idealne, perfekcyjne, nie do znudzenia, nie do zajechania. Mogę zawsze w nie pograć.

2. GTA2, VC, SA - tak jak wyżej. Z tym, że w GTA2 to raczej "tak se" gram dla śmiechu, dla wspomnień mimo to uważam, że to gra ponadczasowa. VC i SA gry które zabrałbym na bezludną wyspę. Obydwie kocham, obydwie za co innego. Nie razi mnie ani grafa, ani fizyka nic. Tyle, że gram w nie na kompie ale nawet to jestem w stanie znieść. Co ja bym dał za wsteczna kompatybilność w Ps3. Myślę, że więcej bym grał w te perełki niż w nowe gry.

3. The Bully - skończona kilkukrotnie na Ps2, na XO a z miłą chęcią zaliczyłbym ponownie ten ponadczasowy tytuł np. na Ps3. Uwielbiam tą grę , jest jedyna i wyjątkowa. Nie było, nie ma i wątpię żeby wyszedł drugi taki tytuł. Chyba, że Bully 2; może.

 

4. FFIX, FFX, Chrono Cross - te rpg-i nigdy mi się nie znudzą. Bo niby co w nich jest stare; grafika, phiii. Nie przeszkadza mi to w czerpaniu przyjemności z tych genialnych tytułów.

 

5. Gears of War - tytuł stosunkowo nowy. Ale już mogę powiedzieć, że jest i będzie dla mnie ponadczasowy.

 

I jeszcze gry również ponadczasowe dla mnie ale już po przecinku:

 

Harvest Moon: BTN, Silent Hill 1 i 2, Resident Evil 1 i 2, MGS3, J&D1-3, PeS3 i 5.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Wipeout 2097 - śmiganie na Phantomie nigdy mi się nie znudzi, a w tle leci FSOL :]

 

Resident Evil 4 - kończyłem tego Resa jakieś 50 razy, znam praktycznie każdą lokację na pamięć, a mimo to zabijanie wsioków ciągle sprawia radochę

 

Devil May Cry - najlepszy slasher, pomimo ubogiego systemu walki, jednak klimat jest świetny, no i ten zamek...

 

Okami - perfekcyjny szpil pod każdym względem, większość obecnych gier będzie za kilka lat wyglądać słabo, Okami zachwyci zawsze, no i nie da się zapomnieć ciotowatego Susanoo, czy debeściaka Oki'ego :]

 

Metroid Prime - najlepsza gra FPP, nie sądziłem, że zmiana perspektywy wpłynie tak korzystnie na gameplay, a jednak

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Seria Pro evolution soccer - gram przynajmniej 2 razy w tygodniu do dziś. Oczywiście z bratem :) Mimo, że nic tak nie wpienia, gra wciąga jak bagno. Mamy własne teamy, robimy transfery, turnieje(min. rzutów wolnych), dzięki tej grze zacząłem się interesować piłką, również jej początkami. Nowe części a szczególnie najnowsza odsłona jest dla nas nie do grania, dlatego na nowo katujemy PES'a 6 ^^

 

Gears of war - jedyna gra multi, przy której spędziłem tyle czasu(to będzie już ponad 2 lata O_o), gram na piecu. Liczba ludzi jaką poznałem dzięki temu tytułowi nie zna granic. Ultra miód, duża randomowość, klimat i flaki :) Oczywiście bez polskiej sceny to nie było by to. Imo najlepsza gra multi jaka powstała.

 

Resident evil 4 - najlepsza gra single na konsole. Przeszedłem z 8 razy, jak nie więcej. Do dziś jest dla mnie zagadką dlaczego ta gra mi się nie nudziła. Pamiętam pierwsze odpalenie i szok graficzny. To były czasy gdy grę się chłonęło a nie znało się już wszystkie lokacje ze screenów i filmików z Youtuba :/

 

Final fantasy X - best JRPG of all time. Zdobyłem przy niej ps2'kową platynę. Wszystko na maxxa i to z 3 razy. Łzy, muzyka którą do dziś słucham, fenomen w każdym calu.

 

Metal gear solid(seria) - może gra nie wciągnęła mnie gameplayowo tak jak w/w ale posiada najlepszą fabułę jaką widziałem w elektronicznej rozrywce. Oczywiście bawiłem się przy niej wybornie, żeby nie było^^Losy Snejka i spółki będę opowiadał wnukom.

 

Diablo 2 - chyba nie muszę komentować. Istny szał, zawalone sprawdziany i poprawki.

 

Seria Castlevania - :wub: W odsłonę SOTN młócę regularnie co jakiś czas, teraz na ps3 :) Dane mi było skończyć najważniejsze i najpopularniejsze części. Czysta radość obcowania z tym tytułem(wymagająca). Współczesnym grom opierającym się na systemie Castlevanii(budowa zamkowa, specyficzna mapa) zawsze dodaję +2 do grywalności. Również rewelacyjne odsłony na ps2. Czekam na Lord of Shadow z wypiekami na twarzy.

 

Oczywiście wyróżniłbym tu o wiele więcej tytułów(SotC, seria GTA, DMC). Starałem się jednak wybrać gry, którym poświęciłem najwięcej czasu. Bo to jest dla mnie wyznacznikiem czy gra jest wybitna czy tylko dobra.

Jak widać żadna współczesna(Gearsy już mają swe lata) gra nie wywołała na mnie takiego wrażenia. Pewnie za kilka lat będę tak wspominał Uncharted czy kolejne odsłony GTA. Mam przynajmniej taką nadzieje :)

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...