Skocz do zawartości

Prasa



Rekomendowane odpowiedzi

Często słyszy się że jakas gazeta jest niewiarygodna, że nie jest żadnym źródłem, że jest nieobiektywna blablabla. Jakie są według was najbardziej wiarygodne pisma w Polsce i dlaczego?

 

Ja zaglosowałem na Rzeczpospolitą, oprócz prawicowego charakteru podobają mi się w niej rzetelne felietony przedstawione wraz z cała bibliografią, zdrowy rozsądek przy podchodzeniu do niektórych spraw (szczególnie w stosunku do homoseksualistów) i fajne, nie narzucające się niuwsy.

Edytowane przez kopaa
Odnośnik do komentarza

Najbardziej lubię "NIE"

 

Dlaczego? Wysoki poziom merytoryczny , dystans oraz poczucie humoru i ogólny talent pisarski naczelnego.

 

Cenię sobie też lewicowy charakter oraz zdrowy rozsądek przy podchodzeniu do niektórych spraw (szczególnie w stosunku do homoseksualizmu) ;]

 

 

edit: To jeśli chodzi o politykę , jeśli chodzi o informacje kulturowe , sportowe czy ogólne newsy to czasem przejrzę Dziennik i Wyborcza w szczególności przy piątku.Przekrój też jest ok jeśli oto chodzi.

Odnośnik do komentarza

Kilka razy w tygodniu, w drodze do szkoły, wyrzucam na przystanku drobne na Wyborczą i Dziennik. Pierwszą cenię za niezależność, jaką zachowała za rządów PiS'u i walkę z tymże :) Lekko lewicowy charakter też zyskuje tej gazecie u mnie uznanie. Z innych czynników chociażby to, że swego czasu kolekcjonowałem "30 filmów wszech czasów" - udało sie :D A teraz zacząłem z "The Sopranos".

 

Dziennik z uwagi na większe zróżnicowanie tematyczne niż w przypadku Wyborczej. Trochę lepiej też mi się czyta tę gazetę i tyle.

Edytowane przez Keymaker
Odnośnik do komentarza

W domu bywa Dziennik Polski (nie "Polska" i nie "Polska, Europa, Świat). Ciekawe felietony, w sumie brak konkretnego ukierunkowania politycznego (jak szydzić to ze wszystkich), dobre wiadomości regionalne, to jego plusy. Niestety, nie bryluje w dodatkach typu filmy. Jednak co piątek jest "w zestawie" z dobrym programem TV.

 

Oprócz tego Angora, dobre podsumowanie tygodnia z różnych punktów widzenia, oprócz tego bardzo ciekawe artykuły.

Odnośnik do komentarza

Rzeczpospolita - nie czytam, ale doceniam

Wybiórcza - główne źródło wiedzy o świecie. Ulubiony dział? - gospodarka

Dziennik - nie czytam

Newsweek - nie trafia do mnie, gazetka o wszystkim i niczym

Wprost - ciekawy, lecz podchodzę z dystansem

Przekrój - czytam sporadycznie, ale sentyment mam duży

Fakt - dno, jeśli widzę człowieka czytający tę podkładkę do klatki z ptakami to zakładam, że mam styczność z osobą o raczej niskim poziomie

Super Express - j.w. choć punkcik wyżej

Nasz Dziennik - jak będę moherem to zacznę czytać, czyli nigdy

Nie - bezkompromisowość, bezpośredniość + kontrowersyjny Urban, fajnie się czyta, lecz czasami zbyt rynsztokowo pisany

Dziennik Polska - co?

Najwyższy CZAS! - jak?

Polityka - nie czytam

 

Ogólnie gardzę tabloidami, brukowcami i gazetami katolickimi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Hmm, niby każdy ma prawo głosu, ale ankieta mówiła o rzetelnej i w miarę obiektywnej gazecie, a lewicowe (owszem GW też ma zaciągnięcia z lewicy, ale daleko jej do NIE) NIE Urbana. Hmm, chyba ktoś myli pojęcia gazety, która reprezentuje jego poglądy z gazetą rzetelną.

bez sensu post.

 

Więcej w ankiecie jest pism ciągnących w prawo , jest najwyższy czas , jest rzeczpospolita nawet nasz dziennik jest :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...