Skocz do zawartości

Depeche Mode


J.D

Rekomendowane odpowiedzi

Aż sie zdziwiłem ze nie ma na tym forum tematu o Depeche Mode !

 

Depeche Mode - brytyjska grupa muzyczna z kręgu elektronicznego popu, która powstała w 1980 w Basildon w Wielkiej Brytanii. Nazwa grupy powstała na podstawie inspiracji francuskim magazynem mody, zasugerował ją Dave Gahan. Powstanie Depeche Mode poprzedzała grupa Composition Of Sound.

 

Grupa ma wielu fanów na całym świecie, którzy tworzą dość charakterystyczną subkulturę. Nazywani są depeszowcami lub depeszami. Fani grupy spotykają się na organizowanych przez siebie zlotach fanów Depeche Mode oraz depotekach. Organizują się także w fanklubach. W 2006 zespół zdobył statuetkę MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy zespół.

 

Grupa tworzy muzykę, którą trudno jednoznacznie zaszeregować do konkretnego gatunku muzycznego. W zasadzie każdy album tej grupy jest kolejną ewolucją rodzaju muzycznego. Parę razy okazało się, że grupa była pionierem jakiegoś gatunku muzycznego. Grupa zaczynała tworzyć w epoce New Romantic i tak też nazywał się pierwszy styl, który zaobserwować można na albumach Speak & Spell oraz A Broken Frame - jej ewolucję można obserwować aż do albumu Playing The Angel.

 

Depeche Mode i ich najlepsza piosenka na koncercie w Niemczech Yeah :D

http://pl.youtube.com/watch?v=ncvx8OVWaqg

 

Depeche Mode 14.03.2006 Katowice Spodek

http://pl.youtube.com/watch?v=OhdXdEyMzT8

 

Oficjalna Polska strona zespołu

http://www.depechemode.pl/news.html

 

Ja kocham po prostu ten zespół za takie hity jak Enjoy the Silence, Precious, Personal Jesus, Walking in my shoes, Stripped i wiele wiele wiele innych :D

Depeche Mode to po prostu sposób na zycie !

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość _Milan_

lubie pare kawalkow, moja byla kieeedys mnie tym meczyla, i nie powiem , pare kawalkow im sie udalo.

 

home

useless

in your room

i feel you

condemnation

barrel of a gun

walkin in my shoes

 

te kawalki lubie, i czasami do nich wracam ( o ,np. teraz), co nie zmioenia faktu ze to jest troche takie niesmaczne ;]

roz,pierdalaja mnie imprezy depeszowcow, mam w grupie jednego i pokazuje mi zdjecia, masakra xD

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza
sorry, ale to chyba nie ten dzial

 

Napisalem by tu zalozyl, wiec juz niech zostanie, w szeroko pojetym rocku mozna ich zakwalifikowac.

 

 

Dobry zespol, ale specyficzny. Tak jak Milan moge ich sluchac wybiorczo. Nagrali kilka wielkich klasykow, stworzyli samodzielnie odrebna subkulture, mieli ogromny wplyw na wieele zespolow. Szacun jak najbardziej zasadny.

Odnośnik do komentarza

depeche mode ma tak wiele swietnych numerow, ze moznaby je wyliczac w nieskonczonosc, ja od siebie dodam jeszcze dwa flagowe:

 

barrel of a gun

 

http://youtube.com/watch?v=40yeIIMbqDY

 

klip i kawalek rozpie.przaja.

 

 

oraz

 

never let me down again

 

http://pl.youtube.com/watch?v=W0f8HHRpSSE

 

 

 

 

uwielbiam depeche mode, ale glownie za dokonania z koncowki lat 80 i 90.

sluchalo sie sporo przed laty. teraz z przyjemnoscia sie powraca od czasu do czasu.

 

no i mozna lubic lub nie, ale coby nie gadac, jeden z najwazniejszych zespolow w historii muzyki, ktorego tworczosc dla wielu byla inspiracja i przyczynila sie do rozwoju muzyki.

Odnośnik do komentarza

u nas kiedyś regularnie organizowali tak zwane Depeszówy, co tam się działo łojezuuuuuuuuuuuuuu

panny się przynajmniej jakoś ubierały hehehehehno chyba że krezji krokos jakiś ale na takie nie ma rady

 

a co do kapeli to ich toleruję, znaczy obojętni mi są

jak w radio leci coś ze starszych płyt to jeszcze ok (personal dżizas itp.), ale tego nowego szitexu to nie wytrzymuję - w(pipi)iająca muza

 

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_
mi się kojarzą z lotniskami na głowach i z glanami z blachą na zewnątrz

O_o

 

wlasnie ze znajomym depeszem( zel na wlosach( tylko bruneci chyba sluchaja tej muzy ;o) skora i dziwne buty) idziemy przez korytarz i widze takiego kaleke w butach, podeszwa 5 cm, jakies metalowe klamry, wstawki, i mowie:

-ja pie,rdole patrz jaka kaleka

-czemu? fajne, ale wiesz na impreze, bo normalnie bym w tym nie chodzil

 

no styl ubierania maja przech,ujowy ;]

na imprezach wiara nosi takie czarne siatkowe podkoszulki, jammi

Odnośnik do komentarza

Widze sami znawcy muzyczni tutaj :D :D

I wiekszości bardziej podobaly sie starsze kawalki DM, a co powiecie na utwory takie jak Martyr czy Lilian ?

Nie pytam sie nawet o "Suffer well" bo to takie niesmaczne ;)

Co do ubioru depeszów to faktycznie sa specyficzni :D

 

 

Odnośnik do komentarza

nie kojarze zbyt dobrze, jedynie pare wybiórczo kawałków. słuchałem jednej całej płyty, tej na której jest people are people ale nie weszło dobrze i wyrzuciłem. w każdym razie jest to napewno wyższa liga z tego co można czasami w radiu usłyszeć. a ze ultras fani taki styl maja? nie ma sie co dziwic, zostal zapoczatkowany w latach 80, stad raczej logiczne, ze wygladaja dzisiaj smiesznie. na koncert, jakbym miał z kim to pewnie bym się mimo wszystko przeszedł, w końcu to legenda, symbol.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=8WsVtD41E80&...feature=related people are people, z tego co znam to mój ulubiony ich kawałek.

Edytowane przez Blok
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Fanem nie jestem ale DM zawsze gdzieś tam przy mnie było i czasem sobie słucham. Uwielbiam ich płytę "Ultra" z 1997, takie kawałki jak "It's No Good", "Useless", "Barrel Of A Gun" czy "Home" znam na pamięć i od czasu do czasu zapuszczam. Genialna płyta łącząca pop, rock i elektronikę. Lubię też płytkę "Exciter" choć nie tak bardzo jak "Ultrę". No i mam też składankę "Singles (86-98)" która zupełnie mi starcza jak chodzi o starsze dokonania grupy. Ostatnich piosenek nie znoszę, tak samo jak tych z początku działalności. Trzeba jednak panom przyznać że stworzyli ponadczasowy hymn który zna każdy bez względu na muzyczne preferencje. "Enjoy The Silence" rządzi!

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

depeche mode dobrzy są do chlania.szczególnie takiego co się zaczyna w pewnej krakowskiej knajpie o 10 rano Free Love, a kończy o 4 rano zamykając knajpę przy Dream On.Ogólnie mają całkiem sporo dobrych kawałków,choć całościowo biorąc przy ich muzyce mi za bardzo nie pryka.

 

 

a koncert mam za darmochę i koszt dojazdu do w-wy,może się ruszę ;D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...