Skocz do zawartości

GTA IV - wrażenia, komentarze


Rekomendowane odpowiedzi

Od razu obalam mit o tym, jakoby gra wyglądała lepiej na SDTV. Kolega zobaczył o mnie w jedynej słusznej postaci, czyli w HD i się zachwycił. Kupił w piątek Xbox'a z GTA, ale niestety musiał jechać na działkę. Tam ma zwykły TV. I stwierdził, jak go zapytałem o wygląd, że niestety spora różnica na niekorzyść SD. Tak więc pogłoski o lepszym wyglądzie gry na standardowych odbiornikach można włożyć między bajki.

 

Edytowane przez Keymaker
Odnośnik do komentarza

powiedzcie mi jak jest z ilością samochodów, bo z tego co narazie widzialem na filmikach i screenach wynika że nie jest ich za wiele... (chodzi mi tutaj o ogólną ilość rodzajów samochodów a nie oto ile jest jednocześnie wyświeltanych)

no i czy są pojazdy specjalne? w san andreas podobała mi sie rożnorodność maszyn, gokarty, kombajn, buldożer, wózek widłowy...:) czy i w gta 4 moge sie spodziewać podobnych zabawek?

są już na necie jakieś strony z opisami pojazdów dostepnych w grze?

 

dla mnie seria gta zawsze była freeroamingowa samochodówką z bardzo przyjemnym modelem jazdy, z tego co widze w filmikach, fizyka zachowania samochodów w "czwórce" jest jak dla mnie idealna :) a dym z palonych opon - coś pięknego, imo w żadnej innej grze (nawet stricte samochodowej) dym nie byl jeszcze tak... prawdziwy :)

ale sie jaram, musze wytrzymać i poczekać jeszcze kilka dni na moją ps3 i gta...

Odnośnik do komentarza

Tekst, że gra (nawet nie GTA - jakakolwiek) wygląda lepiej na SD niż HD, to dla mnie hit miesiąca :) Strzelam, że ploty rozpowszechnieją wyznawcy VHS i oddani fani kaseciaków.

 

Ja też zacząłem przygodę z GTA IV "w gościach", na SD - gra wygląda ładnie, co nie dziwi. Ale gdy potem u siebie w HD zacząłem węszyć w uliczkach, czytać najdrobniejsze napisy, widzieć każdy detal... Nie no, nie mogę, rodzyn po prostu.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłem tryb fabularny i powiem tak rozumiałbym te wszystkie dychy dla tej gry gdyby nigdy nie ukazało się się GTA:SA. W bezpośrednim porównaniu to właśnie SA wychodzi na grę nextgenową nie wierzysz ?? to przypomne pare szczegółow: samoloty, gagngi, statystyki, kupowanie nieruchomości, wpływ na wygląd bohatera, i 3x większy teren działania.......

IV wnosi tylko JEDNĄ rzecz wpływającą na rozgrywkę - telefon komórkowy.

JAk dla mnie ocena za single'a 8,5 bo wiem na co stać R*!!!!!!!!! :wkurzony:

Odnośnik do komentarza

A mi dziewczyna prezent zrobila i kupila mi GTA4(PS3) wraz z ksiazka;)

Wrazenia po dwoch dniach grania pozytywne-. Jedynie musialem sie przyzwyczaic do modelu jazdy(glownie hamowanie).

A co do obrazu SD-wesole stwierdzenie:) To oprocz TV zmienie tez monitor w komputerze na ,,kwadrata''(moze lepiej bedzie mi wyswietlac forum:))

Odnośnik do komentarza
Zawiodlem sie na ilosciu ludzi na timesquere gdzie sa te tlumy ten kto byl lub widzial wie ze szpilki sie wcisnac nie da miedzy ludzi ;/

 

..A ja dla odmiany jestem pod DUŻYM wrażeniem times square w GTA4 - graficznie to jest najlepszy widok w mieście jaki widziałem , wygląda tak realnie , że aż ciężko w to uwierzyć. W ogóle cała druga wyspa to centrum miasta, które jest klasą samą dla siebie . Time Square w nocy z tymi neonami powali nie jednego. GTA = grafika generację wstecz? GTA4 to zmieniło. A jak deszcz pada na drugiej wyspie (tam jest jaśniej, więc więcej widać, bo jest pełno świateł)...poezja, te odgłosy, jak prawdziwej ulewy .

 

W nocy wybrałem się na przelot helikopeterem nad 2 wyspą (heli tour) ... JAK TO @*%^(* WYGLĄDA, screeny nie oddały tego widoku............ Widok z wysokości kilkudziesięciu/kilkuset?! pięter na Algonquin (Manhattan) jest nie do opisania. Widać nawet samochody, a jak jesteśmy za wysoko to tylko ich światła...ale jest ich...tak jak to kiedyś pisano w zapowiedziach, naprawdę tysiące . Warto się wybrać i podziwiać widoki, bo naprawdę jest co .

 

Wiadomo, że chciałoby się więcej ... 2x tyle miasta (dodatki do X360? Nowe wyspy, o których mówi microsoft do GTA4 TEJ KLASY co w GTA4 byłyby chyba czymś więcej niż marzenie, ale kto wie...) , 2x tyle ludzi (nota bene można sobie stanąć, wyjść z samochodu, a kamera po chwili SAMA będzie robiła najazdy na ciekawe sytuacje...), samochodów, a przy tym elementy z SA: siłownia, misje taksówkarz (choć w sumie coś podobnego daje ******:) ), nieruchomości, gangi itd itp . Ale... moim zdaniem do TAK wyglądającego miasta np. na times square nie dałoby się wcisnąć więcej ludzi , bo by zaczęło haczyć . Rozwiązaniem jest wykorzystanie HDD i... jeśli dodatki do X360 mają być właśnie na HDD to mamy teoretyczne rozwiązanie tych dodatków: pewne kwestie zostały wycięte z GTA4 (podstawowej, sklepowej wersji) bo nie zmieściły się na płycie itp - dodatki najprawdopodobniej te elementy uzupełnią . Na nową wyspę bym nie liczył, ale jeśli tak się stanie... MS zarobi, i to bardzo dużo.

 

Wiem jedno - poprzeczka tworzenia gier przez Rockstar została tym razem postawiona na NIEBYWALE wysokim poziomie. Utrzymanie tak wielkich możliwości przy NAPRAWDĘ dobrej grafice , wybitnej fabule i wielkości ścieżki dźwiękowej oraz TAKIEJ wielkości miasta (każda ulica jest inna, w każdej widać, że to wielkie miasto, z wielkim obszarem) to wyzwanie dla każdego .

 

Myślę, że GTA5 się na tej generacji konsol nie doczekamy. Za to pojawią się kolejne podczęści - nowe miasta i związana z nim fabuła - analogicznie jak z GTA3.

 

Jeśli dodatki do GTA4 będą tym czym sądzę, może to spowodować bardzo wysoką sprzedaż X360 . Ludzie bezwzględnie łykną każdy dodatek do tej gry i żaden argument typu konieczny do dokupienia (dla Arcade) dysk raczej nie spowoduje rezygnacji z jego zakupu. MS ma powody do radości - jeśli dodatki będą czymś więcej niż dodatkowymi misjami , to mogą one ostatecznie zdecydować o zwycięzcy w pojedynku między MS a Sony. Jest jeszcze inna opcja, że Sony dostanie ekskluzywną część GTA - i wcale się nie zdziwię, jeśli ona spowoduje np. że posiadacze X360 dokupią konsolę Sony.

 

Piszę to wszystko jeszcze nie grając w multi, które sądzę, że jeszcze bardziej mnie poskłada.

 

PS. w kwestii wad: zdarzają się niewielkie spadki framerate'u i jakiś tam pop'up . Nie mniej nie przeszkadza to w grze wcale - wersja x360.

 

PS2. Śmieszy mnie to wypisanie PCtowców, że GTA4 nie ma na PC i oni będą czekać aż się pojawi. Śmieszy, bo X360 można na allegro wyrwać za 700-800zł co jest ceną NIŻSZĄ od wyższej klasy karty graficznej. Na co oni czekają to nie wiem, tym bardziej ,że 90% z nich będzie musiało kupić tą kartę graficzną by w GTA4 pograć, jeśli ew. na PC się pojawi. Czysty idiotyzm.

 

PS3. Mam 24 lata i wymagania moje w stosunku do gier są już bardzo duże - przy rzadko której przesiedzę więcej niż 10h . Z grami od 16 lat.

 

Tak jak ktoś napisał. Mamy nową erę gier, którą zapoczątkowało GTA4 . Od teraz wymagania graczy są na sporo wyższym poziomie i będzie ciężko developerom je spełnić . Osadzenie gry w naszych czasach było świetną decyzją - to, co widzimy to świat, w którym tak naprawdę żyjemy (Nowojorczycy mogą stwierdzić, że nawet dosłownie;p) . Rewelacja .

Edytowane przez neopb20
Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu
Wczoraj skończyłem tryb fabularny i powiem tak rozumiałbym te wszystkie dychy dla tej gry gdyby nigdy nie ukazało się się GTA:SA. W bezpośrednim porównaniu to właśnie SA wychodzi na grę nextgenową nie wierzysz ?? to przypomne pare szczegółow: samoloty, gagngi, statystyki, kupowanie nieruchomości, wpływ na wygląd bohatera, i 3x większy teren działania.......

IV wnosi tylko JEDNĄ rzecz wpływającą na rozgrywkę - telefon komórkowy.

JAk dla mnie ocena za single'a 8,5 bo wiem na co stać R*!!!!!!!!! :wkurzony:

 

SA ssało kule, jakos nie jara mnie bieganie przerysowanym czarnuchem i walenie do ludzi z miotacza ognia lub latanie na dżetpaku

 

4 jest za(pipi)ista pod wzgledem realizmu i klimatu, tylko szkoda, ze nie zostawili samego pistoletu i szotgana.

Odnośnik do komentarza
Wczoraj skończyłem tryb fabularny i powiem tak rozumiałbym te wszystkie dychy dla tej gry gdyby nigdy nie ukazało się się GTA:SA. W bezpośrednim porównaniu to właśnie SA wychodzi na grę nextgenową nie wierzysz ?? to przypomne pare szczegółow: samoloty, gagngi, statystyki, kupowanie nieruchomości, wpływ na wygląd bohatera, i 3x większy teren działania.......

IV wnosi tylko JEDNĄ rzecz wpływającą na rozgrywkę - telefon komórkowy.

JAk dla mnie ocena za single'a 8,5 bo wiem na co stać R*!!!!!!!!! :wkurzony:

 

SA ssało kule, jakos nie jara mnie bieganie przerysowanym czarnuchem i walenie do ludzi z miotacza ognia lub latanie na dżetpaku

 

4 jest za(pipi)ista pod wzgledem realizmu i klimatu, tylko szkoda, ze nie zostawili samego pistoletu i szotgana.

 

Specjalnie nie napisałem o głównym bohaterze z SA i nic o broniach bo to kwestia gustu......

Według mnie IV przy SA jest mała, nie można kupować domówco to powrót do czasów III?? Jak dla mnie R* wprowadzi wszystkie bajery znane z SA w PŁATNYCH

dodatkach.

Można pocieszać się tak jak ty to robisz mówiąć żew SA bohater był przerysowany miotacz ognia to be ( w SA była misja z paleniem plantacji ganji:)) ale co powiesz na to że dostałem miasto trzy razy mniejsze niż w POPRZEDNIKU co bezpośrednio wpływa na czas zabawy ( single ofkoz).

Realizm w GTA??!! Ta gra nigdy nie była ani nie będzie realistyczna....

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu
Wczoraj skończyłem tryb fabularny i powiem tak rozumiałbym te wszystkie dychy dla tej gry gdyby nigdy nie ukazało się się GTA:SA. W bezpośrednim porównaniu to właśnie SA wychodzi na grę nextgenową nie wierzysz ?? to przypomne pare szczegółow: samoloty, gagngi, statystyki, kupowanie nieruchomości, wpływ na wygląd bohatera, i 3x większy teren działania.......

IV wnosi tylko JEDNĄ rzecz wpływającą na rozgrywkę - telefon komórkowy.

JAk dla mnie ocena za single'a 8,5 bo wiem na co stać R*!!!!!!!!! :wkurzony:

 

SA ssało kule, jakos nie jara mnie bieganie przerysowanym czarnuchem i walenie do ludzi z miotacza ognia lub latanie na dżetpaku

 

4 jest za(pipi)ista pod wzgledem realizmu i klimatu, tylko szkoda, ze nie zostawili samego pistoletu i szotgana.

 

Specjalnie nie napisałem o głównym bohaterze z SA i nic o broniach bo to kwestia gustu......

Według mnie IV przy SA jest mała, nie można kupować domówco to powrót do czasów III?? Jak dla mnie R* wprowadzi wszystkie bajery znane z SA w PŁATNYCH

dodatkach.

Można pocieszać się tak jak ty to robisz mówiąć żew SA bohater był przerysowany miotacz ognia to be ( w SA była misja z paleniem plantacji ganji:)) ale co powiesz na to że dostałem miasto trzy razy mniejsze niż w POPRZEDNIKU co bezpośrednio wpływa na czas zabawy ( single ofkoz).

Realizm w GTA??!! Ta gra nigdy nie była ani nie będzie realistyczna....

 

Kupowanie domów czy chodzenie na siłke nie jest mi do niczego potrzebne.

Miast wcale nie jest dla mnie małe a, ze w sa było wieksze nie obchodzi mnie

Nie jest realistyczna tak jak mafia ale od czasow SA poczyniono spore kroki zeby choc troche zblizyc sie do realizmu.

 

Odnośnik do komentarza
Wczoraj skończyłem tryb fabularny i powiem tak rozumiałbym te wszystkie dychy dla tej gry gdyby nigdy nie ukazało się się GTA:SA. W bezpośrednim porównaniu to właśnie SA wychodzi na grę nextgenową nie wierzysz ?? to przypomne pare szczegółow: samoloty, gagngi, statystyki, kupowanie nieruchomości, wpływ na wygląd bohatera, i 3x większy teren działania.......

IV wnosi tylko JEDNĄ rzecz wpływającą na rozgrywkę - telefon komórkowy.

JAk dla mnie ocena za single'a 8,5 bo wiem na co stać R*!!!!!!!!! :wkurzony:

 

SA ssało kule, jakos nie jara mnie bieganie przerysowanym czarnuchem i walenie do ludzi z miotacza ognia lub latanie na dżetpaku

 

4 jest za(pipi)ista pod wzgledem realizmu i klimatu, tylko szkoda, ze nie zostawili samego pistoletu i szotgana.

 

Specjalnie nie napisałem o głównym bohaterze z SA i nic o broniach bo to kwestia gustu......

Według mnie IV przy SA jest mała, nie można kupować domówco to powrót do czasów III?? Jak dla mnie R* wprowadzi wszystkie bajery znane z SA w PŁATNYCH

dodatkach.

Można pocieszać się tak jak ty to robisz mówiąć żew SA bohater był przerysowany miotacz ognia to be ( w SA była misja z paleniem plantacji ganji:)) ale co powiesz na to że dostałem miasto trzy razy mniejsze niż w POPRZEDNIKU co bezpośrednio wpływa na czas zabawy ( single ofkoz).

Realizm w GTA??!! Ta gra nigdy nie była ani nie będzie realistyczna....

 

Płatne dodatki? Też tak sądzę. Ale słuchaj, niech sobie zarobią - naprawdę zasłużyli i jestem w stanie wydać + - 500zł na tą grę z wszelkimi dodatkami .

Co do wielkości miasta - ale CO miałeś w SA . Tak naprawdę 3 miasta (zamiast 3 wysp - bo teren podobny, nawet chyba w GTA4 teren wysp jest większy niż miast w SA a do tego jak wygląda :o ) i cała masa prawie pustego terenu , nie oszukujmy się. Poza tym porównaj grafikę GTA SA a IV . To zupełnie inne gry, inny silnik.

Jest prawdopodobieństwo jakieś, że dodatki do IV to właśnie kolejne "dzielnice" (zrobili miasto na wodzie - aby szybko "dodać" kolejne części?:) - BP się kłania) - i może tak być. Pamiętaj, że GTA4 mieści się na DVD . Cholernie mało miejsca na tak potężną grę.

Pamiętajcie, że odpowiednie rzeczy na Microsoft Breakfast coś tam;) zostały powiedziane - dodatki do GTA4 to nie kwestia misji czy ciuchów. Stawiam ...coś :-) , że dostaniemy dodatkowe tryby/elementy rozgrywki albo faktycznie nową wyspę/(y) ?

 

Dodatek może mieć z 3GB - tyle by wychodziło na dodatkowe miasto - mniej więcej (skoro gra się mieści na DVD9) - nierealne? Zawsze może być tak, że ściągnie się dodatek a gra się zainstaluje na dysku z 2x taką pojemnością. Nierealna wielkość do pobrania? Realna , przecież takiej wielkości są choćby gry z Xbox Originals. Dorzucą kilka pojazdów, jakieś tryby, cutscenki związane z fabułą, kolejne stacje radiowe?! i tyle wyjdzie. Engine mają, kwestia "postawienia" terenu , zaplanowania fabuły itp .

 

Pamiętacie pierwszy trailer? Wyszedł już bardzo dawno, a gra wygląda dokładnie tak, jak z pierwszego trailera (choć w życiu w to wtedy nie wierzyłem) . Dodatki to to, nad czym teraz pracują w R* i podejrzewam, że to od dawna, a to, co dało się z dodatków umieścić jeszcze w wersji "podstawowej" wprowadzili do czasu "pozłocenia" GTA4 .

 

Tak się zastanawiam: dodatki w postaci potencjalnej nowej wyspy... : spowodują, że miasto LC urośnie i będzie "widać" gdzieś np. Vice City, czy po prostu wejdziemy do nowej gry (tak jak było w kolejnych częściach GTA3) ? No i czy mówimy o potencjalnie jednej nowej "wyspie" czy całym nowym "mieście (z kilkoma wyspami) ? . Tak czy inaczej przyszłość jest jasna - przyszłość w branży gier to GTA :-)

 

Jeszcze odnośnie tych elementów, których nie ma: Siłownia, samoloty itp - zobaczcie: w GTA4 dostaliśmy elementy, z których każdy jest odmienny i ma swój cel - nie ma "zapchaj dziur" . Co z tego, że w GTA3 mieliśmy misje taksówkarza/strażaka/karetki, skoro wszystkie mniej więcej miały ten sam schemat -> "jechać do celu, wrócić do celu" ? Zamiast tego wrzucono misje Romana i ŚWIETNIE wykonane misje policjantów. Już ciekawsze byłoby np. wrzucenie kierowcy autobusu i np. przewiezienie po trasie tak, by ludzi nie pozabijać i dojechać na czas w korkach ;) Są elementy, które wpływają na rozgrywkę a nie sztucznie przedłużają gameplay. To jest zbędne: mamy cholernie dobre wyścigi uliczne, świetne misje telefoniczno/smsowo/internetowe (np. odstawianie pojazdów - nota bene zarąbiście pomyślane:)))) - internet/pojazd/odstawka) i naprawdę dobrze rozwinięte kwestie randek i wypadów ze znajomymi. Do tego świetny multiplayer - "zapchaj dziury" są zbędne.

 

Oczywiście to tylko domysły, ale są dość realne .

PS. 20GB dysk z premiuma może nie wystarczyć by się cieszyć dodatkami ...;)

PS2. Znacząco większe problemy z działaniem itp GTA4 ma PS3 - co teoretycznie by oznaczało, że być może są jakieś ograniczenia tej konsoli o której nie wiemy (ale być może to po prostu tylko jakiś bug, który zostanie usunięty - nie liczować mnie!!:) - sam niedawno planowałem kupić PS3:P ) i być może tworząc dodatki na XO Twórcy nie będą musieli brać pod uwagę tych ograniczeń (bo przecież płyta DVD - co jest głównym problemem XO - już ich w tym momencie nie ogranicza) . Fanboyem nie jestem - jeśli wyjdzie exclusive GTA na PS3 , kupię PS3 :) - konsolę kupuję taką, gdzie są gry. To tylko spekulacje i jakieś rozważania, ale od tego jest Forum ;)

PS3. Sorry , że tyle piszę - ale nie pamiętam by kiedykolwiek jakakolwiek gra zrobiła na mnie wrażenie do tego stopnia... ;)

Edytowane przez neopb20
Odnośnik do komentarza

Inny robia...

 

Meser - mam podobne zdanie do twojego, 4 poza paroma rzeczami takimi jak grafika, fizyka, itd nie oferuje nic praktycznie czego nie bylo w poprzednich GTA - nadodatek wyglada to na mozliwosci GTA3 (3d, liberty,itp)+ Direction Cut (helikoptery, motorki, plywanie,itd). Mnie te misje nudza - sa latwe i nie bylo jakis ciekawych jak w poprzednich GTA- ukranij kombajn, czy jetpacka. Po co dali mozliwosc restartu misji? Zawsze w GTA po misji jechalem po save by potem nie stracic broni gdy zgine czy zlapie mnie policja a tutaj odradzasz sie i masz wszystko, potem tylko wystarczy odebrac telefon i dac RESTART. Multi jest taki ze wiecej sie chodzi/czeka w lobby niz sie gra :/

 

nie to nie tak ze jestem jakims gta hejterem czy wszystkim sie podoba ale bede inny i napisze o gta zle - NIE, to sa moje odczucia po ok 50 misjach

Odnośnik do komentarza
Tekst, że gra (nawet nie GTA - jakakolwiek) wygląda lepiej na SD niż HD, to dla mnie hit miesiąca :) Strzelam, że ploty rozpowszechnieją wyznawcy VHS i oddani fani kaseciaków.

 

Mam tez LCD 32'' i zwyczajnie bardziej podchodzi mi na kineskopie, na lcd wyglada sztucznie i nie moge ustawic dobrze kolorow. Zlinczuj mnie. Albo czekaj, podjedz do mnie, odbiore cie z dworca, postawie knyche w 4 budce i mi ustawisz, tej? :D

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu
Inny robia...

 

Meser - mam podobne zdanie do twojego, 4 poza paroma rzeczami takimi jak grafika, fizyka, itd nie oferuje nic praktycznie czego nie bylo w poprzednich GTA - nadodatek wyglada to na mozliwosci GTA3 (3d, liberty,itp)+ Direction Cut (helikoptery, motorki, plywanie,itd). Mnie te misje nudza - sa latwe i nie bylo jakis ciekawych jak w poprzednich GTA- ukranij kombajn, czy jetpacka. Po co dali mozliwosc restartu misji? Zawsze w GTA po misji jechalem po save by potem nie stracic broni gdy zgine czy zlapie mnie policja a tutaj odradzasz sie i masz wszystko, potem tylko wystarczy odebrac telefon i dac RESTART. Multi jest taki ze wiecej sie chodzi/czeka w lobby niz sie gra :/

 

nie to nie tak ze jestem jakims gta hejterem czy wszystkim sie podoba ale bede inny i napisze o gta zle - NIE, to sa moje odczucia po ok 50 misjach

 

O (pipi) przeszedlem 35% gry i nie wiedziałem, ze mozna restart zrobic ;]

Odnośnik do komentarza
Tekst, że gra (nawet nie GTA - jakakolwiek) wygląda lepiej na SD niż HD, to dla mnie hit miesiąca :) Strzelam, że ploty rozpowszechnieją wyznawcy VHS i oddani fani kaseciaków.

 

Ja też zacząłem przygodę z GTA IV "w gościach", na SD - gra wygląda ładnie, co nie dziwi. Ale gdy potem u siebie w HD zacząłem węszyć w uliczkach, czytać najdrobniejsze napisy, widzieć każdy detal... Nie no, nie mogę, rodzyn po prostu.

 

Umi czytac ? ;]

 

Napisalem, ze gra chodzi o wiele plynniej, a nie ze wyglada ladniej. Choc nie powiem, dla mnie skaczacy framerate i zabki to najgorsze zlo jezeli chodzi o gry - moze dlatego na 32 calowym CRT gra zrobila na mnie wieksze wrazenie niz na 32 calowym LCD - gra sama w sobie jest rozmazana troszke, wiec jeszcze wieksze rozmycie w SD nie zrobilo mi roznicy =P

 

Odnośnik do komentarza

Spokojnie ludzie nie narzekajcie tak.

Przecież tą grę musieli zmieścić na płycie DVD z tą grafiką i fizyką więc i tak naprawdę im się to udało ;)

Jak będą robili następne Gta to prawdopodobnie tylko na blu-ray i wtedy będzie ogromne miasto (jeszcze większe niż to) i jeszcze więcej możliwości takich jak kupowanie domów.

Edytowane przez terror
Odnośnik do komentarza
Inny robia...

 

Meser - mam podobne zdanie do twojego, 4 poza paroma rzeczami takimi jak grafika, fizyka, itd nie oferuje nic praktycznie czego nie bylo w poprzednich GTA - nadodatek wyglada to na mozliwosci GTA3 (3d, liberty,itp)+ Direction Cut (helikoptery, motorki, plywanie,itd). Mnie te misje nudza - sa latwe i nie bylo jakis ciekawych jak w poprzednich GTA- ukranij kombajn, czy jetpacka. Po co dali mozliwosc restartu misji? Zawsze w GTA po misji jechalem po save by potem nie stracic broni gdy zgine czy zlapie mnie policja a tutaj odradzasz sie i masz wszystko, potem tylko wystarczy odebrac telefon i dac RESTART. Multi jest taki ze wiecej sie chodzi/czeka w lobby niz sie gra :/

 

nie to nie tak ze jestem jakims gta hejterem czy wszystkim sie podoba ale bede inny i napisze o gta zle - NIE, to sa moje odczucia po ok 50 misjach

 

O (pipi) przeszedlem 35% gry i nie wiedziałem, ze mozna restart zrobic ;]

 

Po kazdej misji nieudanej dostajesz smsa z pytaniem czy chce powtorzyc - (A) i zaczynasz od nowa! 8)

Odnośnik do komentarza
Tekst, że gra (nawet nie GTA - jakakolwiek) wygląda lepiej na SD niż HD, to dla mnie hit miesiąca :) Strzelam, że ploty rozpowszechnieją wyznawcy VHS i oddani fani kaseciaków.

 

Mam tez LCD 32'' i zwyczajnie bardziej podchodzi mi na kineskopie, na lcd wyglada sztucznie i nie moge ustawic dobrze kolorow. Zlinczuj mnie. Albo czekaj, podjedz do mnie, odbiore cie z dworca, postawie knyche w 4 budce i mi ustawisz, tej? :D

 

Jak masz Funai albo Emprexa sprzed 5 lat, to już nic nie pomoże :D

 

Ins - nie piłem bezpośrednio do Ciebie :) Na LCD widać o wiele więcej bugów niż na SD, co jest oczywiste - na HD pop-up się bardziej rzuca w oczy, bo widać horyzont ;)

Odnośnik do komentarza

Ok, dobra jasne że rozumiem że IV to zupełnie nowy silnik graficzny itp. Jednak od kolejnej części gry danej serii oczekuje rozwoju nawet najmniejszego, a nie kroku w tył. Jakie było wasze odczucie gdy zobaczyliście voodoo na ulicy? Moje takie "o kozak zaraz sobie poskacze" jak się okazało jednak sobie nie poskakałem <_<

Powtarzam oprócz tel kom ta gra nic nowego nie wnosi, animacje z łokciem czy odpalania na krótko sprzęta są fajne ale nie wpływają na rozgrywke no ludzie.

Ja po prostu pytam za co ta gra ma średnią ocen powyżej 99%? Nie mówię, że gra jest zla co to to nie ale ja dla mnie GTAto klasa sama w sobie i po każdej ćzęści oczekiwałem dużo a dostawał jeszcze więcej, natomaist IV oprócz pary pomysłów na misje niczym mnie nie zaskoczyła, a nawet zawiodła.

Zanim ktoś będzie chciał mnie za to zlinczować niech zrobi zestawienie IV z SA i naprawde po takim zestawieniu wychodzi że SAjest DUŻO bardziej nextgenową grą! I tłumaczenie że gra powstała na nowym silniku i nie potrafią jeszcze z niego w pelnii korzystać na mnie nie działają, bo JA jestem konsumentem ja oczekuje płace i oceniam!

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu
Ok, dobra jasne że rozumiem że IV to zupełnie nowy silnik graficzny itp. Jednak od kolejnej części gry danej serii oczekuje rozwoju nawet najmniejszego, a nie kroku w tył. Jakie było wasze odczucie gdy zobaczyliście voodoo na ulicy? Moje takie "o kozak zaraz sobie poskacze" jak się okazało jednak sobie nie poskakałem <_<

Powtarzam oprócz tel kom ta gra nic nowego nie wnosi, animacje z łokciem czy odpalania na krótko sprzęta są fajne ale nie wpływają na rozgrywke no ludzie.

Ja po prostu pytam za co ta gra ma średnią ocen powyżej 99%? Nie mówię, że gra jest zla co to to nie ale ja dla mnie GTAto klasa sama w sobie i po każdej ćzęści oczekiwałem dużo a dostawał jeszcze więcej, natomaist IV oprócz pary pomysłów na misje niczym mnie nie zaskoczyła, a nawet zawiodła.

Zanim ktoś będzie chciał mnie za to zlinczować niech zrobi zestawienie IV z SA i naprawde po takim zestawieniu wychodzi że SAjest DUŻO bardziej nextgenową grą! I tłumaczenie że gra powstała na nowym silniku i nie potrafią jeszcze z niego w pelnii korzystać na mnie nie działają, bo JA jestem konsumentem ja oczekuje płace i oceniam!

 

Chyba tylko dla Ciebie bo napewno nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza

To ja juz nie wiem jak powinna dla was wygladac gra-strzelam-grafika jak filmiki renderowane? Miasto 10 razy wieksze od poprzedniego? Misje wziete ze wszystkich filmow gangsterskich na przelomie lat? 1000 aut do wyboru wraz z traktorami itp.? Wtedy to bedzie next generation? Pozdro dla wszystkich nie narzekajac i bawiacych sie przy tej grze nie patrzac na spadki animacji czy dorysowywanie sie czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza

i dla mnie - uzasadnilem to pare postow. Porownaj sobie mozliwosci 3 do SA, (o curwa, roznica jest olbrzymia!!) a teraz SA do 4 (fajna grafika, ble ble ble ale gra jest o WiELE mniejsza podwzgledem mozliwosci, i nadodatek b.malo nowosci) - od nastepnej czesci oczekuje sie czegos nowego a nie kroku wstecz a nawet 2 krokow. Widze flatbeta z rampa ale jej sie nie da obsunac :/, o firetruck/karetka/taxi - fak nie ma misji :/, brak jakis stundtowych miejscowek a nawet komunikatu INSANE STUNT BONUS za jakas akrobacje. Gra w sobie jest dobra gra, dosc spora roznica podwzgledem A/V niz gameplayu/mozliwosci gra cofnela sie o kilka czesci. Narazie nie jest warta 200zl.

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

Suuuuuper!!! Ciesze sie ze bardziej podoba ci sie San Andreas,pogramy razem przez neta? Gta IV dostaje '10' za caloksztalt, klimat, grafike, miasto, muza, dzwieki broni/samochodow/ulicy to miasto ZYJE , IGN nie dal by dychy po 2 dniach grania, a najwieksza nowoscia jest Potezny online, komora, Taxi, jezdzenie z kims na chlanie itp,itd a teraz przerwe dyskusje i zadam pytanie : Na mapie na wyspie BOHAN w dzielnicy chyba Industrial mam punkcik z napisem Garage, jade tam i drzwi mi sie nie otwieraja, WTF?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...