Skocz do zawartości

GTA IV - wrażenia, komentarze


Rekomendowane odpowiedzi

Misje super, klimat miazdzy. Kozak.

 

Co do grafy na tri-sixty to nie szarpie animacja, nie chrupie, nie zwalnia, ale jest dziwny efekt grafiki komiksowej, szczegolnie przy szybkiej jezdzie.

 

C h u j o w o prowadzi sie te auta, motory. Troche to kaszana jest, bo pojscie w strone realizmu na pewno nie. Jade motorem, wjezdzam w latarnie i robie salto.

 

Podobaja mi sie obszerne statystyki.

Odnośnik do komentarza

a do mnie właśnie zmiana fizyki prowadzenia pojazdów to jeden z największych plusów tej części-jak widać rzecz gustu.

 

Za to jestem olbrzymie zawiedziony stacjami radiowymi-na tyle piosenek tylko kilka jest naprawdę fajnych,a jedyną stacją radiową,której mogę słuchać cały czas jest Vladivostock,reszta jest bardziewna (choć i tak zdarzają się perełki min.Queen,Jean michael Jarre).Soundrack Vice City jest jednak nie do pobicia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość tk

podoba mi się ta gra, w sumie powiela schematy, ale robi to w znakomitym stylu. propsy dla rockstar za stacje l.c.h.c i świeżutkie numery (eksluzywne kawałki od papoose'a czy numer z nadhodzącej płytki craiga g & marley marla a to wszystko zapowiadane przez samego DJ PREMIERA o_O). są bugi, są pop-upy (na stacji kolejowej przy skręceniu na któreś z kolei schody dorysowały mi sie dwa wielkie okna + wszystkie efekty świetlne z tym związane, czy też wje.bałem się w słup którego nie było, no ku.rwa) ale za to ile smaczków. wbijam o zachodzie słońca w zaułek niedaleko chaty a tam menel mnie się pyta czy nie mam przypadkiem ohoty na małe obciąganko :D przestraszyłem się i zakopałem typa na śmierć, ale pojawił się tip w lewym górnym rogu ekranu więc pewnie jest opcja ;) grałem dopiero pare godzin a już jestem pod wielkim wrażeniem. nico można polubic już od paru pierwszych minut - naprawde udana postać. reszta nie gorsza, oglądanie cut-scenek czy przysłuchiwanie się rozmowom to czysta przyjemność.

 

ano i jeszcze jedno !F-I-Z-Y-K-A! euphoria to majstersztyk jak dla mnie.

Edytowane przez tk
Odnośnik do komentarza
Za to jestem olbrzymie zawiedziony stacjami radiowymi-na tyle piosenek tylko kilka jest naprawdę fajnych,a jedyną stacją radiową,której mogę słuchać cały czas jest Vladivostock,reszta jest bardziewna (choć i tak zdarzają się perełki min.Queen,Jean michael Jarre).Soundrack Vice City jest jednak nie do pobicia.

Ja na razie nie mam swojej ulubionej stacji radiowej, ale myślę że jeszcze nie czas oceniać soundtrack - różnych stacji jest ogrom, więc poznanie ich wszystkich i właściwa ocena zajmie nam miesiące...

Odnośnik do komentarza

ja dopiero ochłonąłem i moge napisać co o tym cudzie myśle...Piękna gra chociaż na początku byłem trocher zawiedziony ze względu na te filtry przez które gra na początku wydaje sie jakaś brudna ale z czasem zacząłem sie do tego przyzwyczajać i w teraz wogóle mi to nie przeszkadza (chociaż powinna być opcja on/off).Inne rzeczy w temacie grafiki wyglądsają wyśminicie - efekty świoetlne nap[rawde rządzą.Model jazdy - o to nasjbardziej się bałem bo czytałem wcześniej na tym forum wypowiedzi naszych kochanych piracików że model jazdy jest tragiczny dużo gorszy niż w poprzedniczkach.tymczasem jakże daleko mija się to z prawdą - model jazdy jest najlepszy ze wszystkich części GTA a napewno najlepszy ze wszystkich gier freeroamingowych (saints row czy crackdown - w tych grach model jazdy chyba nie istnieje samochody to pudełka i kartony).Pop-up zdarza się czxasem i nie odnotowałem jakichś większych felerów z tym związanych jeżeli coś już się dorysowuje to na dalszym planie.Framerate spada czasami jak to w tej serii i mi wogóle nie przeszkadza.Jest jednak rzecz która wywołuje szczękopad - FIZYKA!!!Euphoria jest najlepszym silnikem fizycznym jaki widziałem i po prostu rządzi.Fabuła jest coraz lepsza z misji na misje muzyka niezła - nowy busta czy exkluzywny kawałek papoosa dają rade chociaż ostatnio słucham duzo stacji the journey - fajna ambientowa muzyka.GTA zarządziło chociaż w sumie czego mogliśmy się spodziewać - oto król gier freeroamingowych.

 

P.S.Wcześniej czytałem wypowiedzi piratów jak narzekali na grafike model jzdy stacje radiowe itp.Jak zagrałem to zobaczyłem że albo oni mają coś z głowami albo R* ''ekskluzywnie'' wypuścił dla nich ''ekskluzywny'' kod gry;)

Odnośnik do komentarza
podoba mi się ta gra, w sumie powiela schematy, ale robi to w znakomitym stylu. propsy dla rockstar za stacje l.c.h.c i świeżutkie numery (eksluzywne kawałki od papoose'a czy numer z nadhodzącej płytki craiga g & marley marla a to wszystko zapowiadane przez samego DJ PREMIERA o_O). są bugi, są pop-upy (na stacji kolejowej przy skręceniu na któreś z kolei schody dorysowały mi sie dwa wielkie okna + wszystkie efekty świetlne z tym związane, czy też wje.bałem się w słup którego nie było, no ku.rwa) ale za to ile smaczków. wbijam o zachodzie słońca w zaułek niedaleko chaty a tam menel mnie się pyta czy nie mam przypadkiem ohoty na małe obciąganko :D przestraszyłem się i zakopałem typa na śmierć, ale pojawił się tip w lewym górnym rogu ekranu więc pewnie jest opcja ;) grałem dopiero pare godzin a już jestem pod wielkim wrażeniem. nico można polubic już od paru pierwszych minut - naprawde udana postać. reszta nie gorsza, oglądanie cut-scenek czy przysłuchiwanie się rozmowom to czysta przyjemność.

 

ano i jeszcze jedno !F-I-Z-Y-K-A! euphoria to majstersztyk jak dla mnie.

 

Wlasnie mnie troche zaczyna wkurzac ze powiela schematy...a dodatkowo w paru elementach uwstecznila sie w stosunku do San Andreas - szkoda ze R* przy okazji dodania paru fajnych patentow zabral i wyrzucil te znane z San Andreas np. silownie itp....szkoda...no chyba ze naprawde gra jeszcze mnie czyms zaskoczy :] ...co do muzyki to ja tez jestem srednio zadowolony...choc stacja "electro shock" daje rade :]

Odnośnik do komentarza

Ogolnie gierka wymiata i to jest najwiekszy i najlepszy tytul tego roku, bez dwoch zdan ;] Ciagle odkrywam w tej grze cos nowego, masa mozliwosci, granie w bilard/rzutki/kregle, efektowanie wypadniecie kierowcy przez szybe przy czolowce, czy na przyklad swietny motyw byl gdy zabralem gosciowi samochod to fajnie 'przyssal' sie do klamki i tak pociagnalem go chwile za soba. Wspaniale zrobiony jest efekt wybuchu no i ogolnie oswietlenie w tej gierce daje rade na maksa :] Niko moze sie uchlac i takie tam ;] Znalazlem juz jednego przechodnia gadajacego po polsku. Kwestie 'co to (pipi)a jest' i tym podobne rozwalaja ;] Czasem zdarzaja sie spadki animacji, ktora i tak nie jest superplynna i pop-upy ale ogolnie jest git :]

Odnośnik do komentarza
mam problem z wersją na ps3. po podłączeniu pod SD wyświetla mi taki oto komunikat: "you cannot play this game at current video output setting" konsolę mam podłączoną zwykłym kablem euro, wiecie moze o co chodzi?

Miałem to samo na tv sd. Jeżeli masz konsole z usa a grę z eu na telewizorze sd chyba nie pograsz (nie dotyczy to wszystkich gier):/

Odnośnik do komentarza

Po 13 godzinach grania w gta 4 (z malymi przerwami) na moim x360 Elite coraz bardziej zauwazylem doczytywanie sie tekstur np gdy wchodze do sklepu z ciuchami dopiero po chwili sie stojaki pokazuja, gdy w jednym momecie jadac samochodem wyskoczylem zobaczylem jak droga sie doczytuje i po tych 13 godzinach z kilkadziesiat razy gra sie doczytywala niestety.

Odnośnik do komentarza

pierwsze wrażenie z gry:

 

- intro, zajfajne

- grafika, jak dla mnie wystarczająca, tylko troche za ciemno w tym mieście i denerwuje przenikanie.

- prowadzenie pojazdów, też troche wkurza, zwłaszcza praca kamery

- klimat gry świetny

- interakcja ze środowiskiem bardzo dobra

- wygląd komórki która pojawia się na ekranie, żenujący.

- szczegółowość otoczenia, imponująca

- savy po misji automatyczne, to zbawienie dla świata ;)

 

wstępna ocena tego co widziałem do tej pory 9-/10, na dokładniejszą ocenę gry trzeba poczekać, przynajmniej do odblokowania wszystkich części miasta.

 

Odnośnik do komentarza

mega wkręt na tą gre mam. aż cała rodzina czasem siada przed tv jak gram, hehe - też im się udzieliło. dzisiaj jak wybrałem się na zwiedzanie śmigłowcem, lot nad statuą przy wschodzie słońca - magicka! no a te zdezelowane fury rządzą, czarny dym i strzały z rury, detale typu włączająca się lampka w aucie przy otwartych drzwiach. rzeź.

Odnośnik do komentarza
Gość tk

multi jest do duuuu.py! zero dynamiki, nuda i średnio wkręcające tryby. za to w singlu zabawa pierwsz klasa. dzisiaj je.bnąłem po wyskoku typce w bok auta, chwila spokoju a tu nagle silnik zaczął jej się fajczyć, ogien przeszedł do wnętrza i zajęła się sama zainteresowana. w płomieniach wybięgła na ulice a kiedy już z wrzaskiem dogorywała na glebie truchło zostało potraktowane kołami innego auta. kierowaca zachamował, wysiadł i zaczął się wydzierać "oh my god! what have I done?!". jaram sie.

Odnośnik do komentarza

Może w GTA V lub VI ... czy jeszcze dalej ;) w końcu doczekamy się, że większość sklepów na mieście będzie aktywna.... ehh..,. wracanie przez pół wyspy aby zjeść hamburgera... i mijanie dziesiątek zamkniętych bud z żarciem trochę mnie wkurza ;D:D

Odnośnik do komentarza

tak troszke na inny temat,to w UK nie ma dnia od jakiegos miesiaca,zeby czegos o GTA w gazetach nie napisali,glownie gadanina o tym,jak to owa gra negatywnie wplywa na zachowania mlodziezy.a najwieksza woda na mlyn to fakt,ze ponoc jakiegos kolesia dzgneli nozem,gdy stal o 24 w kolejce po gre pod sklepem,a ten zamiast zadzwonic na policje,to poszedl do domu,wzial swoja "kose" i wrocil rozprawic sie z napastnikiem ;) ktos inny ponoc kupil GTA,a za kilka minut napadnieto go w celu kradziezy plyty :) a juz konkretnie rozbawil mnie list ktoregos z wyzej postawionych przeciwnikow GTA do matek tworcow gry,gdzie rzucal haslami typu "mam nadzieje,ze jestesciedumne ze swych synow,zarabiajacych na psuciu mlodych umyslow seksem,przemoca i narkotykami" :)

Odnośnik do komentarza
Gość tk

telewizja ryje beret - po przebudzeniu siadłem na moment i trafiłem na tą całą kreskówke. rednecki w kostiumach master chiefa napier.dalają w tępych kosmitów z karabina - prawie jak nasz rodzimy kapitan bomba. reklama pisswassera nie gorsza, beka w chu.j. nie ma to jak po zakoszeniu pierwszego hummera usłyszeć głos guru w "who can handle the weight?" bujając się po ulicach brooklynu. dobra wracam do ciorania - tydzień wolnego mam to moge sobie pozwolić na nolajf mode on.

Odnośnik do komentarza

Kurier mi grę dzisiaj przyniósł. Gra jest wspaniała, Euphoria rządzi, najlepiej jest jak ukradniemy auto i kierowca chce wrócić do niego. Dajemy lekko gaz, i chyta sie on drzwi :D Pierdut o lampe albo o inne auto i problem z głowy :D Grafika jest wspaniała, animacja postaci też. Lecz gra ma swoje swoje wady. Popupa miałem jednego, jechałem autem kiedy na chodniku wyskoczyła skrzynka. Mam też małe spadki frameratu, nie do 3 klatek, ale do około 25. Nie jest to uciążliwe, ale myślałem że tego nie będzie. Muzycznie nie jest źle, i tak nie zwróciłem na to uwagi. Multi jeszcze nie próbowałem.

 

Ogólna ocena: 9/10, z uwagi na framerate i popupy.

Odnośnik do komentarza

Ja chciałbym wykazać podziw dla R* i tego, że nie dali ciała i nie poszli w Havok Engine. Może na początku kiedy fizyki praktycznie nie było w grach, ten engine się nadawał, ale teraz ? Odcinanie kuponów. Euphoria Engine - to jest przyszłość ! Po prostu jak to wszystko śmiga, niszczy się, zależy od siebie, szczęka przy podłodze :o I do tego te wszystkie kontekstowe animacje, ruchy zależne od sytuacji i wpływ fizyki na nie, no nie mam pytań :lol:

Odnośnik do komentarza

gra wypas.lubie to uczucie kiedy patrze na statsy a tam 30 % gry skonczone a na liczniku 15 h

 

grafa mi nie przeszkadza ( PS3 ) pop up-u nie uswiadczylem . za to framerate jak na moje oko slaby.podczas chodzenia z buta i luzackiej jady samochodem jest git.sajgon zaczyna sie pow. 3 gwiazdek .

jestem freak-iem jesli chodzi o frejmrejt.naprawde chcial bym byc w gronie wiekszosci graczy ktorrzy tego nie widza/albo im to nie przeszkadza

Edytowane przez KrężeL
Odnośnik do komentarza

gra jest naprawde wciagajaca. co do grafiki jednak, to zaraz po wlaczeniu wyszedlem z gry do ustawien konsoli czy aby na pewno mam wlaczona rozdzielczosc 720p , bo bez kitu nie bylem pewien. ogolnie to denerwuje mnie troche ten filtr ktory zamazuje wszystko co jest daleko, no i jeszcze przydalaby sie wieksza ostrosc no i framerate wieksze chociaz o te 10fps.

chcialem jeszcze dodac ze jest to moje pierwsze gta, wiec nie mam porownan. na co dzien gram wlasciwie tylko w guitar hero3 i czasami w ninja gaiden sigma a ty gry maja 60fps, .

Edytowane przez Jazdaone
Odnośnik do komentarza

hej, możecie mi podpowiedzieć jak na ps3 przyspieszyć włączanie sie tej gry ??

 

1. uruchamiam konsole, płyta już siedzi w srodeczku

2. włączam grę, i zanim wczyta sie save pokazuje sie kilka grafik z gry, no i po minucie wczytuje sie save, no może przesadzam ale na oko ze 40 sekund te obrazki sie pokazują.

 

mam już zainstalowane gta, tzn pliki sie wgrały. ale na moje oko to za wolno mi sie wgrywa ta gra. taki szybki jestem <_<

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.