Skocz do zawartości

GTA IV - wrażenia, komentarze


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w Bielskim MM i zauważyłem GTA 4 zapuszczone na Xboxie360 na TV marki Samsung, cóż sam nie mam jeszcze tej części ale póki co z tego co widziałem to woda jest bardzo ładnie zrobiona, ale jeśli miałbym wystawić jej ocenę za grafę jako całość to w skali 1-6 dostałaby w chwili obecnej 4+ . Możliwe że zmienię swoje zdanie gdy grałbym w tą grę dłużej ale póki co mogę dać tylko tyle. No i te stare ,,efekty" z poprzednich części: przenikanie obiektów, doczytywanie się otoczenia (drzewa i budynki ) . No i te odwzorowanie kolorów było jakieś dziwne, może to wina TV i jego ustawień . Jako całość GTA 4 jest bdb grą to nie podlega wątpliwości, ale raczej poczekam jeszcze z dwa miesiące by gra staniała, choć kto wie może jeszcze zmienię zdanie i ją prędzej zakupię...

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze, ze ogolnie kolorystyka w tej czesci mi sie nie za bardzo podoba. Chociaz do lateksowo polyskujacych tekstur chyba juz sie przyzwyczailismy w tej generacji, co? ;] No ale tworzy to pewien dziwny efekt. Dodatkowo za duzo filtrow tam, gdzie ich nie powinno byc, bo niektore ryja banie - np. upojenie alkoholowe :D.

Odnośnik do komentarza
Gość Soul

Po pograniu w grę jakieś 16 h i zrobienie jej przez ten czas na jakieś 30% ,moja wstępna ocena jest następująca 9 - ( grafa 8/8+ ,muzyka 9- ,grywalność 9 ) jest super ale mimo wszystko spodziewałem się czegoś lepszego ( btw żaden ze mnie tam fan GTA)

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Byłem dzisiaj w Bielskim MM i zauważyłem GTA 4 zapuszczone na Xboxie360 na TV marki Samsung, cóż sam nie mam jeszcze tej części ale póki co z tego co widziałem to woda jest bardzo ładnie zrobiona, ale jeśli miałbym wystawić jej ocenę za grafę jako całość to w skali 1-6 dostałaby w chwili obecnej 4+ . Możliwe że zmienię swoje zdanie gdy grałbym w tą grę dłużej ale póki co mogę dać tylko tyle. No i te stare ,,efekty" z poprzednich części: przenikanie obiektów, doczytywanie się otoczenia (drzewa i budynki ) . No i te odwzorowanie kolorów było jakieś dziwne, może to wina TV i jego ustawień . Jako całość GTA 4 jest bdb grą to nie podlega wątpliwości, ale raczej poczekam jeszcze z dwa miesiące by gra staniała, choć kto wie może jeszcze zmienię zdanie i ją prędzej zakupię...

 

 

Jesli to byl oryginalny stand X0 to wyobraz sobie ze te konsole nie sa podpiete w zaden sposób zwiazany z literkami HD ;]

Odnośnik do komentarza
Anyway szybkie pytanie... jak wyglada oznakowanie ulic?

Czy jest na zasadzie 25th 2av czy sa nazwy ulic?

Nazwy ulic.

fatalnie...

 

No, czyli teraz nie pozostaje ci nic innego jak odpuścić sobie tą grę

 

 

New York to duze miasto... Sam Manhattan tez jest dosyc spory. Wiesz dlaczego tylko skonczeni idioci potrafia sie na nim zgubic? Kazda ulica jest oznaczona kolejna cyfra. Jezeli wysiadasz na Penn station i jestes na 32th i 7th i chcesz dojsc na 24th i 4th to po prostu idziesz i nie ma znaczenia czy jestes tam pierwszy raz czy mieszkasz tam na stale. Wyobraz sobie teraz, ze ladujesz teraz na Manhattanie na ulicy Zwirka i Muchomorka i masz dojsc na ulice ZwalonegoGTA...

 

Dlatego tworcy tworzac LC odwzorowujac je z NYC powinni pojsc i tym sladem... po prostu ulatwialoby graczom poruszanie sie.

Odnośnik do komentarza

Straszne, po przeczytaniu twojego argumentu juz nikt nie kupi GTA IV, a osoby, ktore juz je maja sprzedadza lub nawet wyrzuca gre, bo granie w nia nie bedzie juz nigdy takie same jak wczesniej. :D

 

Przeciez to jest gra, a tworcy pewnie nie chcieli az tak wzorowac sie na NY, w pojazdach dostepny jest GPS, ktory prowadzi do kazdego miejsca po sznurku. :)

Co ty tak narzekasz - nie podoba ci sie i nie chcesz kupic tej gry to nie kupuj - nikt nie zmusza, przedtem pisales, ze niewarto kupic GTA IV na jakakolwiek platforme bo ktos tam napisal, ze widzial malego dropa animacji. :D

 

Ja jednak podtrzymuje swoje zdanie i dalej twierdze, ze to jedna z najlepszych gier w jaka gralem do tej pory i jak na ta chwile to z pelnym przekonaniem oceniam GTA IV na 10. :)

 

Napisales:

chcesz powiedziec, ze na PS3 sa dropy animacji? olaboga...

to teraz juz wiem, ze zadna z wersji nie byla ta na ktora chcialbym wydac kase...

Nagla zmiana zdania ?

anyway wersja 360 do mnie leci, bedzie w srode to ocenie ten szmelc.

Tylko miej pozniej odwage sie przyznac jak zagrasz i bedziesz sie swietnie bawil. :D

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

dobra dzieci juz, skonczcie... to, ze pisze o tym co mi sie nie podoba albo co bym zmienil nie jest odwodzeniem kogokolwiek przed kupnem tej gry tylko wyrazaniem opini. Wiem, ze ciezko wam to zrozumiec, ale wlasnie tak jest. I nie jest to tez szukania dziury w calym i czepianie sie... jedni pisza o (pipi)ach ktore im sie podobaly, ja wspomne to co mi sie nie podoba. A jak dostane gre i w nia zagram, to wyraze opinie o calosci.

 

 

Odnośnik do komentarza

Niestety mam widoczne spadki animacji na 60gb kupione jeszcze jak stala za okolo 2499(nie pamietam kiedy to bylo) a u kumpla na x-e jakby mniej cielo. Z tego co zauwazylem jak sie upijesz na ps3 o sa ostrzejsze akcje(wieksze rozmazania i hardcoroeowe blur) na xe az tak mocno tego nie widac po napiciu sie. Mile zaskoczylem sie rozmiarami sejfu do edycij kolekcjonerskiej. Torba mogla byc nieco wieksza(mieli jeszcze miejsce w sejfe) do tego ladnie wykonczona od srodka zolto-zlotym materialem na ktorym znajduja sie male biale loga R*. Minusem jest to ze posiada jedna kieszen i to tylko na rzep(oczywiscie poza glowna "kieszenia" zapinana wzdluz na zamek) Breloczek solidny i dobrze wykonany. Art book prezentuje za malo moim zdaniem kilmatu a za duzo w nim "making of" Plyta z muzyka calkiem niezla chociaz jakos nie moge sie wkrecic w te ziomalskie klimaty i sluchac tego nie grajac.

Odnośnik do komentarza
Gość Soul
Jak dla mnie po kilkunastu godz gry i ok 30% to...

Grafika: 10+!

Udzwiekowienie: 10- (minus, bo dobor muzyki moglby byc nieco lepszy)

Grywalnosc: 10

Ogolem: 10= (mimo swietnego miasta, brakuje mi wiochy jak w SA)

 

Dobrze się czujesz? :lol:

 

Są ładne miejscówki ,no ale bez przesady ;) pomieszczenia są wykonane bardzo słabo.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza
Jak dla mnie po kilkunastu godz gry i ok 30% to...

Grafika: 10+!

Udzwiekowienie: 10- (minus, bo dobor muzyki moglby byc nieco lepszy)

Grywalnosc: 10

Ogolem: 10= (mimo swietnego miasta, brakuje mi wiochy jak w SA)

 

Dobrze się czujesz? :lol:

 

Są ładne miejscówki ,no ale bez przesady ;) pomieszczenia są wykonane bardzo słabo.

Bardzo dobrze :closedeyes:

GTA IV dołączyło do niewielkiej liczby najładniejszych gier na PS3/X360, które spełniają moje oczekiwania odnośnie oprawy na obecnych konsolach.

Odnośnik do komentarza

Gra ok, nie jest jakas super (moze przez te misje na poczatku). Graficznie ok ale z jednej strony slabo jak sie popatrzy (masa filtrow, slabe textury)- uszkodzenia aut sa slabe - w poprzednich czesciach wg mnie byly lepsze, wystarczylo by tamte poprawic. Beznadziejny dzwiek pistoletu... Narazie nie zauwazylem jakis tlumow ludzi (jak w AC) gdzie kazdy czym sie zajmuje. Dropy sa jak w kazdym GTA ale o dziwo nie sa one utrudniajace gre. Poza uciekaniem przed policja nie ma innych zajec :/ gdy niechce sie nam robic misji :/. Zobaczymy co sie potoczy dalej, moze nowe mozliwosci sie pojawia bo narazie sucho.

 

8/10 (jak przede to ponownie ocenie, narazie jest to tylko dobra gra, 10 za grafike napewnie nie zasluguje, najwyzej mocne 8 lub 9- bo jest spora roznica miedzy ostatnimi GTA ale ona nie prezentuje sie super extra jak na ng)

Edytowane przez signap
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że komuś moze nie podobać się ta gra ale... pisać jakieś farmazony jak np to, ze w poprzednich częściach były lepsze zniszczenia a tu są słabe (tak, o ciebie chodzi signap) to już totalna głupota.

W GTA IV zniszczenia są nie tylko lepsze niz w poprzednich... system zniszczen tu zawarty to jeden z najlepszych jakie widziały gry (nie ma żadnych skryptów i gotowych odkształceń, wszystko jest zależne od uderzenia, można śmiało stwierdzic, że 2 razy nie zobaczy się identycznie zniszczonego auta).

Edytowane przez Emet
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Niestety mam widoczne spadki animacji na 60gb kupione jeszcze jak stala za okolo 2499(nie pamietam kiedy to bylo) a u kumpla na x-e jakby mniej cielo.

 

To dziwne bo znajomy tez kupował PS3 w dniu premiery za 2499zł i u niego gra chodzi płynnie. Oczywiście płynnie jak na GTA4. Spadków nie ma ale ogólnie w mojej opinii framerate jest zbyt niski co mnie się bardzo nie podoba w tej odsłonie.

Edytowane przez Wihajster
Odnośnik do komentarza

Wezcie motor potem kamera cinematic-l3 do slowmotion i postarajcie sie odpalic kamere spod silnika z widokiem na przednie kolo motoru(piekna grafika) Z ciekawostek przy budce z hoddogami ustawcie sie na bezpieczna odleglosc i po stronie podawacza hotdogow na wysokosci jego nog znajdziecie butle z gazem dlalej nie trzeba mowic ;d(odkrylem najezdzajac wozem strazackim) Wydaje mi sie ze ludzie ktorzy sugeruja ze single jest nudny moze po prostu nie umieja angielskiego i tak to sie toczy? ^ ^ Widocznie kazdy inaczej odbiera plynnosc jednak jestem w 100% pewien ze bywaja okresy moze nawet trwajace z 15sek(nic nadzwyczajnego nie robie) kiedy lubi spasc tak na oko do 25fps?

Edytowane przez stabik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...