Skocz do zawartości

GTA IV - wrażenia, komentarze


Rekomendowane odpowiedzi

Mialem dziwna akcje. Po tym jak bylem pic z Romanem wsiadlem do auta, ale nie pokazalo sie zadne miejsce docelowe gdzie mam go zawiezc, jezdzilem tak bez celu i nie wiedzialem co robic. Dalem Load Game i pozniej zaprosilem Romana na drinka, pozniej juz bylo ok, po wyjsciu z baru pokazala sie kropka na mapie z miejscem do ktorego mam zawiezc Romana. :)

 

Mial ktos cos podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Gra ok, nie jest jakas super (moze przez te misje na poczatku). Graficznie ok ale z jednej strony slabo jak sie popatrzy (masa filtrow, slabe textury)- uszkodzenia aut sa slabe - w poprzednich czesciach wg mnie byly lepsze, wystarczylo by tamte poprawic. Beznadziejny dzwiek pistoletu... Narazie nie zauwazylem jakis tlumow ludzi (jak w AC) gdzie kazdy czym sie zajmuje. Dropy sa jak w kazdym GTA ale o dziwo nie sa one utrudniajace gre. Poza uciekaniem przed policja nie ma innych zajec :/ gdy niechce sie nam robic misji :/. Zobaczymy co sie potoczy dalej, moze nowe mozliwosci sie pojawia bo narazie sucho.

 

8/10 (jak przede to ponownie ocenie, narazie jest to tylko dobra gra, 10 za grafike napewnie nie zasluguje, najwyzej mocne 8 lub 9- bo jest spora roznica miedzy ostatnimi GTA ale ona nie prezentuje sie super extra jak na ng)

 

Tekstury jak na tak wielką grę są bardzo dobre, filtry są potrzebne do maskowania dorysowującego się terenu. Uszkodzenia samochodów są bardzo realistyczne, nie ma już tak, że po lekkim stuknięciu odpada maska. A tłum to już po prostu masakra, każdy czymś się zajmuje (np. gada przez komórkę) i ciężka spotkać dwa takie same modele na jednej ulicy.

Odnośnik do komentarza

Emet - jak ktos napisze zle o GTA to dlatego ze mu sie nie podoba...? LOL, gra jest dobra, grywalna ale kazda gra ma jakies minusy, dla ciebie ten moj minus moze byc zaleta. WY jestescie zawladnieci hypem 4 a ja to wszystko na spokojnie przerabiam. Dzisiaj jak bede gral to sprawdze jeszcze raz uszkodzenia i ponownie cos tu skrobne o nich. Jedynie podobalo mi sie ze kolo sie skrzywilo i bylo troche w karoseri :).

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

Ja nawet tej gry nie tknę kijem ;)

 

Powód?

 

Tnąca się animacja, w poprzednie części grałem tylko na pc. Gdy zobaczyłem jak działa GTA na ps2 i xboxie byłem załamany.

 

Płynność animacji to dla mnie priorytet, jeżeli gra się nawet troszeczkę przycina odpuszczam ją.

 

Z filmików któe widziałem na necie wnioskuje, że nie stety framerate kuleje i to bardzo.

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza
Powód?

 

Tnąca się animacja, w poprzednie części grałem tylko na pc. Gdy zobaczyłem jak działa GTA na ps2 i xboxie byłem załamany.

 

Płynność animacji to dla mnie priorytet, jeżeli gra się nawet troszeczkę przycina odpuszczam ją.

 

Z filmików któe widziałem na necie wnioskuje, że nie stety framerate kuleje i to bardzo.

 

Wez to zaspojleruj, bo cie zaraz entuzjasci zjada.

Edytowane przez komar737
Odnośnik do komentarza
Ja nawet tej gry nie tknę kijem ;)

 

Powód?

 

Tnąca się animacja, w poprzednie części grałem tylko na pc. Gdy zobaczyłem jak działa GTA na ps2 i xboxie byłem załamany.

 

Płynność animacji to dla mnie priorytet, jeżeli gra się nawet troszeczkę przycina odpuszczam ją.

 

Z filmików któe widziałem na necie wnioskuje, że nie stety framerate kuleje i to bardzo.

 

to w jakie Ty gry grasz? bijatyki z 60fpsami? w szachy?

 

wieksza czesc gier potrafi chrupnac, w GTA4 nie uswiadczylem zadnych akcji jak na PC ze zaczyna sie draka i framerate spada do 10 klatek, tu framerate jest praktycznie na stalym poziomie, jak sa jakies spadki to minimalne nie przeszkadzajace w grze

ale jak masz takie wymagania jak opisujesz to tylko mozna Ci współczuć bo z tylu niesamowitych gier musisz rezygnowac :) (cialge grac w szachy to mi by sie znudzilo, "zart")

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Kur.wa nie mam pytań, na to właśnie czekałem, grafika cudna, model jazdy to POEZJA, klimat i fabuła rozpier.dalają i mogę tak kur.wa jeszcze długo wymieniać, 10/10.

 

A najlepsze noce, burze i powolne toczenie się SUVem po ulicach...

 

Aha -

za prostytutki Rockstar mają przesrane!

 

Odnośnik do komentarza

Signap, piszesz, że oprócz uciekania przed psiarnią i misji, nie ma co robić? Łoł, ja mam całkowicie na odwrót, mi nie starcza czasu, żeby wyrobić się w dzień, misje, wypad z kumplem czy babą na miasto, partyjka w bilard, kręgle, jakaś zadyma, wykonywanie dodatkowych misji, lista wozów dla Bruciego, kafejka internetowa, dziwki, i tak mógłbym jeszcze pare linijek.

 

Świetny dla mnie pomysł, wykonywanie misji z radiowozu np. najbardziej poszukiwanych przestępców.

 

Kolejny mistrzowski dla mnie pomysł, robimy jakąś misje, a na drugi dzień, jest ona opisana w wiadomościach w necie, no coś niesamowitego.

 

Szczerze, to już nawet nie mam sił, pisać, że ta gra to absolutny killer, wiedziałem, że będzie bomba, ale i tak gra przerosła wszystko.

 

P.S. Tak jak Emet pisał, też jak cholera brakuje mi terenów wiejskich itd.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza
Gość Soul
Popatrzcie na tekstury podloza podczas deszczu O__o i skaczcie truc dupe o brzydkiej grafie. Jasne fajnie byloby jakby to wygladalo jak GOW, ale tak sie nie da ;)

 

 

Dlatego momentami można dać tej grze 8+ za grafikę ,ale nie 10+ :lol: jest najlepiej jak na GTA ale bądźmy realistami ,momentami jest tragicznie :P Jak na nextgena 8+ to max za grafą ,a reszta to inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza

To ja tez sie postanowilem wypowiedziec,chociaz narazie mam tylko 15% gry ukonczone bo doglebnie ciesze sie smaczkami(siedzenie w kafajce internetowej,przesiadywanie codzien u michelle i wydawanie kasy w strip clubie)

 

Czekajac na GTA 4 mialem naprawde wielki dystans,bo nie przepadalem za seria GTA i lubie ja krytykowac,wytykac co tu jest nie tak.No ale musze to napisac,kur.wa ale zrobili gre!Niesamowita interakcja z otoczeniem,niesamowity ogrom i rozbudowanie,tylu (pipi) to jeszcze w zadnej grze nie widzialem,gra zaskakuje na kazdym kroku.Grafika?cudna.Ci co narzekaja powinni sie zastanowic jak ta gra jest ogromna,ile pracy w to trzeba włożyć i ze nie jest to jakis shooter na ktorym jest kilka mapek,albo racer gdzie mozemy tylko ogladac widoczki.

Jestem niesamowicie zaskoczony,Rockstar dalo takiego kopa w dupe ze ta gra jest warta kazdej zlotoki,KAZDEJ.

Single mode ma niesamowita fabule,wciaga i charyzmatyczne postacie,a co sie dzieje na multi z banda kumpli to nie da sie opisac,miod:)

 

Gra ma oczywiscie swoje minusy i nie mozna powiedziec ze jest "idealna",ale porownujac ja do owszesnych "next genowych" gier,ma wszystko to,czego nie maja inne gry i mysle ze czasami zwolnienie animacji,lub brak tekstur nie powinny na to wplywac bo w ta gre trzeba bylo wlozyc naprawde sporo pracy.

Na tle wszystkich gier ktore mamy do tej pory,gra rzeczywiscie zasluguje na 10,bo jest chyba jedna z najbardziej staranniej wykonanych dzieł.Druga po Gears of War,gra ktora przypomniala mi ze chce mi sie jeszcze grac w gry i moga mnie one wciagnac bez litosci.

 

p.s. troche zaluje ze nie mozna zostac kierowca autobusu i jezdzic za kase,te przystanki w librty city tak kusza i az sie o to prosza...eh

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, ze animacja nie jest super plynna, a ktos myslal, ze bedzie 60fps? GTA naprawde jest wspaniala, a ze komus sie nie podoba to normalne przeciez, sprawa gustu i tyle.

Zeratula np. nie rozumiem bo nie podoba/nie ciagnie go do GTA IV, a i tak kupuje by nam powiedziec jakie to GTA jest slabe, a jak to schrzanili sprawe z ulicami ;) Pewnie by wielbil GTA jakby wyszla tylko na trzystaszescdziesiatke ;)

Tak wspanialych widokow nie uswiadczymy nigdzie indziej, tak rozleglej panoramy miasta takze.

Zadna gra "GTA-like" nie bedzie miala tej magii. Zadne Saints row 2 nie dorowna temu tytulowi, a i nie wiadomo czy Mafia II da rade(moze "jedynka" to byl czysty przypadek :twisted2: )

 

Ps. Obie konsole maja wspaniala gre jaka jest GTA IV, wiec przestancie pie***yc o roznicach tylko sie dobrze bawcie. Walke o to, ktora wersja jest lepsza zostawcie "uposledzonym" tj. fanboy'om :P

Odnośnik do komentarza

Niektórzy widzę chcą błysnąć byle czym i jada po grze pisząc takie bzdury że wstyd! Rozumiem że nie wszystkim ta gra musi się podobać ale pisanie że framerate spada i to bardzo bo widział to na jakiś filmikach....faktycznie spada i to nieznacznie jak na ekranie jest tyle obiektów że nie jesteś w stanie policzyć (chodzi o pościg i pięć gwiazdek)! Grafa zła tak? Może nie perfekcyjna ale pokażcie mi druga taką z podobną ilością obiektów i zróżnicowania?!

Wczoraj obejrzałem sobie ponownie GTA III tak dla porównania...żenua ;)

Wiele sie zmieniło od poprzednich części, bardzo wiele! Wystarczy pograć w misję w której eliminuje się kumpli Dimitriego w magazynie by to zrozumieć! Połączono wiele świetnych patentów!

Radzę pograć i dopiero wnioskować!

Odnośnik do komentarza
Hmm mi brakuje:

 

-rowerów

-samolotów

-tłumików na bronie

-tuningu fur

-misji strażą/karetką/taksówką

-wiosek

-misji w której ktoś inny kieruje, a ty strzelasz

-miniguna/miotacza płomieni

-więcej ciuchów

 

chyba tyle :P

 

hmm a skad wiesz ze niema misji w ktorych ktos kieruje a ty strzelasz? przeszedles juz gierke?

 

Odnośnik do komentarza

Znalazłem sposób na uszkodzone save tzn na te które wieszają konsole podczas ładowania na ps3. Potrzebujemy 3 konta z tego uszkodzonego kopiujemy jedynie ten save bez profilu na 2 konto, następnie usuwamy wszystko z profilu 1 i ładujemy grę przechodzimy 1 misje i na łóżku zapisujemy grę na jakiś slot który nie używaliśmy.Wychodzimy do menu kopiujemy nowy save na 3 profil następnie z profilu 1 usuwamy save zostawiamy tylko profil. Z 2 profilu kopiujemy uszkodzony save na profil 1, a na końcu z 3 profilu na pierwszy(kolejność jest ważna ponieważ gra ładuje grę według daty która zmienia się przy kopiowaniu). Gra ładuje się do pierwszej misji następnie z menu po wciśnięciu start ładujemy naszą grę i zapisujemy na innym slocie dla pewności. Mam nadzieje że komuś pomogłem godzinę się z tym bawiłem bo nie widziało mi sie 20h w plecy :)

Odnośnik do komentarza

Na srodkowej wyspie podczas przejazdzek na moc widac juz ostre efekty dorysowywania sie. Na pierwszej wyspie byl lajcik, a teraz dodatkowo jeszcze z kordonem policji na ogonie engine niezle dusi 360ki. Naped BenQ, bez hdd.

 

Ale na pocieszenie jest tak samo jak w GTA3 pod pewnym wzgledem - im dalej, tym cudowniej :D. Tym trudniej sie oderwac od konsoli. Ide grac :].

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...