Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż ostatnio zgłębiłem się w świat kieszonsolek.

 

I zacząłem czytać od zawsze omijany przeze mnie dział pocket.

Oto co zauważyłem:

- Przede wszystkim, bardzo mało miejsca poświęcane jest na te kieszonsolki miejsca w ogóle. Minęły czasy, gdy na gameboye minigierki wymagające trzech zdań, aby je zrecenzować. Dziś na PSP i DS'a wychodzą gry, które czasami są bardziej treściwe niż niektóre produkcje na konsole stacjonarne. A jedna czwarta strony to dobrze na zapowiedź gry nie wystarczy, a recenzji to się sorry, ale nie da napisać.

Chciałbym, aby zwiększono ilość miejsca poświęcanego kieszonkom.

- Przydałyby się konsolometry, w końcu to są pełnoprawne konsole

- Zapowiedzi też byłyby fajne, ale za dużo wymagam, jeśli tylko na Pocketa zacznie się przeznaczać trochę więcej miejsca, to byłoby dobrze, ale zapowiedzi to już w ogóle raj ^^.

 

- NAJGORSZE, co zauważyłem, to zdecydowane faworyzowanie PSP.

Co jak co, często pojawiają się opinie, że faworyzujecie to PS3, to Xboxa 360. Czasami po prostu napalicie się na to, albo na to.

Ale tu po prostu widać, że faworyzujecie PSP.

 

Prosty przykład. God of War Chains of Olympus. Jedna jednostronicowa zapowiedź. Następnie recenzja na TRZY strony. W dziale pocket. Wszystko dla gry, która jest przenośną wersją dwóch poprzednich i po prostu mimo ładnej grafiki, niczym nie zaskakuje. Na dodatek trwa kilka godzin. Nie mówię, że gra zła, ale zaraz przejdę do senda.

W nowym numerze jest recenzja gry na DS'a pt. "The World Ends With You". Jest to świetny wręcz RPG, perełka od Square-Enix, naprawdę oryginalna i długa gra. Ile dostała stron? Jedną. Tyle ile czasami średia gra na PSP. Jedną, powtórzę, JEDNĄ stronę. Tyle, że Kilu dał radę napisać wstęp. I tak nic nie wiadomo z tej gry, jedynie screeny coś mówią. Ale dla mnie ta recenzja jest mało warta, jeśli chciałbym zdecydować na jej podstawie czy kupić ją...

Albo Zelda. WIELKA gra, a dostała stronę recenzji... Przy innych grach na PSP to jest po prostu żałosne. Gra ma śliczną grafikę, to się trzy strony znajdą, jak jest na DS'a, to nie warto tracić miejsca...

 

Myślę, że czas coś zmienić. Słucham waszych wypowiedzi.

Edytowane przez szczurek
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do "faworyzowania", to temat jest poruszany od lat. Wniosek jest zawsze taki, że pismo pisze o tym, co zainteresuje jak największą ilość osób, wskutek czego konsole mniej popularne w Polsce dostają mniej miejsca. No i tak to pewnie pozostanie. Kapitalizm.

Odnośnik do komentarza

No to chu.jowo, bo wiem, że PSP (w Polsce, na świecie DS ogólnie rządzi) jest popularniejsze, ale żeby od razu aż tak chamsko faworyzować tę kosnolę? Na stacjonarkach nie jest tak źle, tu jest masakrycznie :/.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem, grze ktora dostaje maksymalna ocene, nalezy sie dluga i tresciwa recenzja. Co prawda nie zgadzam sie z dyszka dla Zeldy, ale jesli juz taka ocene dostala, to recenzja powinna byc raczej troche dluzsza niz 1 strona. Zreszta w nowym numerze, podobnie wyglada sytuacja z The World Ends With You. Gra jest wspaniala i nie da sie opisac wszystkich jej zalet, majac do dyspozycji 2/3 strony (z czego spora czesc stanowia screeny).

Edytowane przez RoL
Odnośnik do komentarza

Niestety recenzja TWEWY to cała, wielka jedna strona. Z tego to nawet konkretnie nie da się opisać, o czym jest gra. Sam Kilu przyznał, że miejsca brak i o muzyce, grafice i miodności w dwóch zdaniach napisał.

Odnośnik do komentarza

więcej str. dla DS'a, doprawdy dobija mnie to kiedy wyjdzie jakis badziew na PSP, a tu recenzja na str. wtf ?

 

I jeszcze : czas gry GoW: mniej niz 5h. (no comment), czas gry zelda TP: ponad 30? jesli nie wiecej. kto tu powinien dostac wiecej str.?

 

dopiero bede sie smial jesli w poradniku pojawi sie opis przejscia gow a nie pojawi sie zeldy TP

Edytowane przez ironspider
Odnośnik do komentarza

Nie oszukujmy się, PSP jest jednak bardziej popularną konsolką. I jeśli pojawi się opis przejścia Zeldy to poradnik zakupi mniej osób niż jeśli będzie tam poradnik do GOW [ teoretyzuję, nie widzę w ogóle powodów do kupowania poradnika XD ].

Odnośnik do komentarza
I jeszcze : czas gry GoW: mniej niz 5h. (no comment), czas gry zelda TP: ponad 30? jesli nie wiecej. kto tu powinien dostac wiecej str.?

No naturalnie dlugosc gry jest wyznacznikiem kluczowym. Wspaniale. Od nastepnego numeru wprowadzamy system - 1 godzina grania - 1 strona recenzji. Kolejne Final Fantasy dostanie caly numer.

Odnośnik do komentarza

BAH? Eeeee śmierdzi fanboystwem jaki nic....... ale mniejsza z tym jak już ludziki od Nintendo nie mogli się bardziej postarać i na DS wychodzą tylko popierdółki, a że zazdrościcie ( chyba) posiadaczom PSP to już nie moja wina. Troche pomyślcie. Jeżeli tak wam już szkoda że to DS jest tak bardzo krzywdzone trzeba było przemyśleć kupno tej kiesoznsolki. Niestety ale trzeba przyznać że DS w Polsce nie ciszy się zbytnim zainteresowaniem - napewno mniejszym niż PSP, a że żyjemy w takim kraju ^^

Odnośnik do komentarza
no tak, wiecej osob ma PSP, ale chodzi mi o to ze jesli wyjdzie jakis hit pokroju GoW, to juz wieeeeelka recenzja, a jak wyszla Zelda(jak dla mnie wielki hit) to miala mniej niz pol str. niby nic, a jednak niektorym sie to niepodoba ;)

To teraz juz miala pol strony? Kilka postow wyzej pisales ze strone. W nastepnej wypowiedzi bedzie cwiartka, potem tylko jakas wzmianka we wstepniaku sciery;). Wielkosc i ilosc recenzji zalezy od list wydawniczych i popularnosci. Ostatnimi czasy Pocket zawiera niemal same recenzje na DS. To jasne, ze dlatego, ze na PSP nic nie wychodzi, ale gdyby sytuacja byla odwrotna - czesc osob nie omieszkala by zrobic burdy z tego powodu.

Edytowane przez KOMODO
Odnośnik do komentarza
Nie oszukujmy się, PSP jest jednak bardziej popularną konsolką. I jeśli pojawi się opis przejścia Zeldy to poradnik zakupi mniej osób niż jeśli będzie tam poradnik do GOW[...]

Są jakieś OFICJALNE statsy (Polska), bo u mnie większość kupli ma właśnie DSa. oczywiście kilku ma też i PSP

Watpie by oficjalne statystyki gdzies sie znajda. DS wszak nie ma swojego przedstawicielstwa w Polsce, co jest typowe dla Nintendo - olewac kraje bidy:). Za to na temat DSa byly oficjalne dane przy okazji Playstation Day. Nie pamietam doklanie ile tam bylo, ale jak na polske - dosc sporo. PSP zawdziecza popularnosc rowniez niekumatym - ludzie kojarze marke i "bajer graficzke". Stety, badz niestety.

Odnośnik do komentarza
Sadze ze wycdzi wystarczajaco duzo gier, aby zrobic konsolometry. Mam obydwie konsolki, mniej wiecej po tyle samo gier. Wiem jednak ze na DS wychodzi ich mniej. Nie wolno jednak z tego powodu dawac zawyzone oceny przy konsolometrze DS-owi.

pomijając to, że na PSP przez bieżące kilka miesięcy nie wyjdzie/wyszło nic godnego uwagi :| (po GoW i FFVIICC)

Edytowane przez Fab3r
Odnośnik do komentarza

Co z tego, że PSP jest popularniejsze?

 

To, że jest więcej recenzji na DS'a, to nie jest ani wina PE, ani nasza. Po prostu dostaje dużo więcej gier. A co mają zrobić zgredzi? Sami coś na PSP napisać?

 

Mi tu się rozchodzi o ilość stron. Żal mi dupę ściska jak tytuł na 10- jak Zelda czy genialna gra pt. The World Ends With You dostają po niecałej stronie recenzji (chodzi o to, że 1/4 strony to piguła). A wychodzi God of War, może i hicior, ale chyba dłużej co niektórym zajmie przeczytanie recenzji niż przejście go. Już nawet nie o to chodzi. Chodzi o to, że wszystkie gry na DS'a są traktowane popierdółkowato, a na to nie zasługują.

A tak w ogóle graliście kiedyś na DS'ie...?

 

Popularność mnie mało obchodzi. Bo gdyby tym się kierować, powinniśmy cały czas zajmować się w 80 % PS2.

A, myślałem długo o wyborze kieszonsolki. Na początku miało być PSP, ale gdy dorwałem DS'a w swoje ręce, przetestowałem przez kilka dni... nie żałuję. Nie żałuję ani trochę. Ba, wręcz się cieszę jak cholera :). Mówię to bez ofensywy, ale może warto by przestać wypowiadać się jak fanboje i sprawdzić, co oferuje konkurent, bo obie konsolki się idealnie uzupełniają. PSP to przenośne prawie-PS2, NDS to cała magia Nintendo i wiele innowacyjnych gier. Warto mieć obie, dlatego mój następny cel to... PSP :).

Odnośnik do komentarza
Popularność mnie mało obchodzi. Bo gdyby tym się kierować, powinniśmy cały czas zajmować się w 80 % PS2

 

Nie wiem czym. Może by tak zrecenzować kolejną grę na PS2 na jakieś 8 stron? Albo konwersję jakiejś gry z PSP na 10 stron? W końcu PS2 popularne jest.

 

Rozumiesz o czym mówię? Popularność ma mało do rzeczy, to nie Trend Extreme, dlatego myślę, że troszkę krzywdzące jest poświęcanie grom z PSP tyle miejsca, a grom z DS'a trzy razy mniej.

Odnośnik do komentarza
Popularność mnie mało obchodzi. Bo gdyby tym się kierować, powinniśmy cały czas zajmować się w 80 % PS2

 

Nie wiem czym. Może by tak zrecenzować kolejną grę na PS2 na jakieś 8 stron? Albo konwersję jakiejś gry z PSP na 10 stron? W końcu PS2 popularne jest.

 

Rozumiesz o czym mówię? Popularność ma mało do rzeczy, to nie Trend Extreme, dlatego myślę, że troszkę krzywdzące jest poświęcanie grom z PSP tyle miejsca, a grom z DS'a trzy razy mniej.

Żeby recenzja miała 10 stron musi jeszcze na to zasługiwać. Chyba żartujesz, jeśli obecnie jakaś gra na PS2 zasługuje na więcej niż stronę. Crapiszcza i konwersje z PSP nie widzę jakośc na 10 stronach per gra. Odowołam się do przypadku N-gage'a. W PE nie bylo go praktycznie wcale, a to wlasnie dlatego, ze nie byl popularny. Ciezko bylo dla grastki osob recenzowc wsyztskie wazniejsze pozycje na te platforme. Jasne, przyklad skrajny, ale zasada dzialania ta sama. Nie myslalem o tych beidnych uzytkownikach N-gage ktorzy nigdy nie mogli poczytac o grach na ich zabawke? To krzywdzace. Mogles wtedy krzyczec.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...