Skocz do zawartości

Breaking Bad


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

No, w koncu dokonczylem sezon. Ostatnie 3 odcinki miazdza.

 

Jesli chodzi o Walta - zrobil to co musial aby przezyc i tyle. Wlasnie to bylo genialne w tych 3 odcinkach. Ciagle napiecie, wszystko zaczyna calkowicie sie sypac, panika, osaczenie. Naprawde to bylo cos cudownego. Genialnie to zrealizowali, trudno chyba byloby lepiej przedstawic walke o przetrwanie.

 

Jesli chodzi o scene z Gusem to tak samo mialem jak ktos wczesniej pisal, moja pierwsza mysl to "WTF, teraz to przegieli sprawe - przezyl eksplozje i teraz bedzie chodzil z polowa ciala zmasakrowana?", chwile pozniej na szczescie padl.

 

Oprocz tego genialna scena rozwalania meth labu. Strasznie mi sie podobalo jak profesjonalnie Walt z Jessem to przeprowadzili. Naprawde, czapki z glow, pro.

Jak sie oglada serial od poczatku to czlowiek widzi jak te postacie wyewoluowaly. Jesse od malego dila, poprzez troche wiekszego (oraz nieogarnietego cpuna majacego caly czas jakies problemy ze soba) do ogarnietego juz (no, w jakims stopniu przynajmniej XD) czlowieka uzywajacego swojej mozgownicy.

Walt natomiast od totalnego lamusa, nudnego nauczyciela chemii ktory probowal zaczac byc "graczem" do prawdziwego profesjonalisty niczym Gus.

 

Ten serial naprawde jest genialny. Zastanawiam sie tylko co bedzie w kolejnym sezonie, bo wszystkie watki wydaja sie zakonczone, prawde mowiac nie mam zadnego pomyslu na cos trzymajacego sie kupy.

 

edit:

O fuck, totalnie zapomnialem o Mike'u - na pewno to jakas pociagna.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hank, który z pewnością będzie dalej szukał Heisenberga

Niby czemu miałby dalej szukać Heisenberga, skoro był przekonany, że nim był Gus, który już nie żyje. To będzie trochę już na siłę, jak znowu zmieni podejrzanego w tej sprawie.

I też nie wiem czemu mieliby ciągnąć wątek Gusa (jego przeszłość czy tam powiązania z kartelem). Myślę, że ten wątek jest już zamknięty.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że jeśli będzie powrót do przeszłości Gusa, to albo poprzez śledztwo Hanka, albo Mike coś powie.

Natomiast Ted Beneke to chciałbym przypomnieć, że niechcący skręcił sobie kark na własnym dywanie chwilę po tym, jak permanentnie stracił resztą oszczędności White'ów.

No właśnie.

Odnośnik do komentarza

Hank, który z pewnością będzie dalej szukał Heisenberga

Niby czemu miałby dalej szukać Heisenberga, skoro był przekonany, że nim był Gus, który już nie żyje. To będzie trochę już na siłę, jak znowu zmieni podejrzanego w tej sprawie.

I też nie wiem czemu mieliby ciągnąć wątek Gusa (jego przeszłość czy tam powiązania z kartelem). Myślę, że ten wątek jest już zamknięty.

 

w 5 sezonie beda retrospekcje Gusa i Tio Salamanci takze watek kartelowy raczej nie zostal zakmniety.

Odnośnik do komentarza

Wątki się w żadnym wypadku nie skończyły - Hank dalej siedzi w domu z obstawa a morderstwo Gusa tutaj niczego nie rozwiązuje a wręcz przeciwnie - jeśli nie on był potencjalnym zagrożeniem, przez którego Hank siedzi z kolesiami w chacie to w takim razie kto ? (To, że hit na Hanka był od Gusa to my wiemy, tylko Hank nie wie). Jeśli DEA uzna, że to kartel to muszą to jakoś ogarnąć. Do tego trup Teda i nie skończony wątek kontroli skarbowej. Dalej, spalona pralnia/smażalnia mety - na bank Hank do tego wróci a tam imigranci raczej sami z siebie tego bajzlu nie zatuszują więc to kolejna sprawa do rozkminki.Mamy jeszcze Mike'a, który nie będzie zadowolony ze straty pracodawcy i jeszcze kolejna rozkminka dla DEA dlaczego Gus i Tio zostali wysadzeni w powietrze.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

skonczylem wlasnie 4ty sezon i musze powiedziec ze serial co roku traci coraz bardziej na lekkosci i chyba jakosci scenariusza (nie mam na mysli ze jest huyowy)

zakonczenie najslabsze ze wszystkich - totalny happy ending? wyglada to tak jakby scenarzysci chcieli odbic bohaterom 4 lata rzucania klod pod nogi i magicznie niemal rozwiazali ich problemy

poza tym nie podobala mi sie coraz mniejsza wiarygodnosc postaci (nie wszystkich) no i standardowo irytujaca malzonka glownego bohatera

na plus jak zwykle strona techniczna (muzyka!) w tym jeszcze lepsze zdjecia i montaz (naprawde poziom H-wood) no i oczywiscie aktorstwo glownej pary

i chemia miedzy nimi

ogolnie bdb tylko bylo juz lepiej

 

aha nie widze zakonczenia serii w inny sposob niz smierc Walta

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zarowno Golab jak i Masorz maja racje - pierwsza serialu jest powolniejsza (jednak nie nazwalbym tego obnizeniem lotow) natomiast w drugiej akcja nabiera tepa [moze to nie jest dokladnie stosunek 1:1. nie pamietam juz w ktorym odcinku nabiera tempa]

 

Edit:

Hahah, wyszedl zabawny blad - dzieki za zwrocenie uwagi.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...