Skocz do zawartości

Breaking Bad


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

lol, trochę Ci zeszło z załapaniem tego, albo raczej uciekło z pamięci ile to już razy pogardzał lub manipulował ludźmi, na czele z Jessem, dla swoich celów. Na czele z pozwoleniem, żeby jego laska udusiła się własnymi wymiocinami, co w konsekwencji doprowadziło do katastrofy lotniczej. Tak, Walt jest kawałem kut.asa. Ale może właśnie dlatego jest tak fenomenalnym charakterem.

Odnośnik do komentarza

Stawiam na to, że po wizycie Walta u Sala i dogadaniu sie, kazał jego ochroniarzowi zabrać fiolke podczas przeszukania. To, że otruł dzieciaka to pewniak, prawdopodobnie nawet spisał go na straty i wziął pod uwagę fakt, że mógł umrzeć, no ale poświęcenie dzieciaka aby uratować rodzine to już weszło nawet w nawyk. Potwierdzeniem tego jest motyw z sąsiadką. Dostała by kulkę w drzwiach a Walt by odjechał i rozkminiał dalej skąd wziąć piniondzory.

Odnośnik do komentarza

"We weren’t sure that we would have a fifth season when we were plotting out the end of Season 4. So we wanted to make the end of Season 4 as satisfying and as complete as possible, not knowing what the future would hold. Having said that, there are a couple of big, outstanding questions still in play. But I agree with you, if the show had not gone on past the end of Season 4 – although I’m very happy to say that it indeed will – but if it weren’t to go forward, I think I could be satisfied on some level, by that episode."

 

Vince Gilligan

Odnośnik do komentarza

a mnie final zawiodl

 

 

byl taki Dexterowy, a nie Breaking Badowy...Wszystko sie udalo, zli zostali pokonani, Hank sie nie dowiedzial, i piaty sezon mozna otwierac od zera. Nie tego oczekiwałem po 2 poprzednich morderczych odcinkach. No i scena z Gusem kompletnie nie pasująca do tego ponurego dramatu.

 

 

Nie mniej sezon byl doskonaly!

 

Finał zawiódł? Aż dziw, bo niewiele osób. No ale możesz być faktycznie tym procentem.

 

Scena ze śmiercią pasowała, właśnie była dramatyczna, chyba, że Ciebie to śmieszyło. Mnie zszokowało.

 

 

No ale fajka znikła. I w ogóle co to było, że u Walta jest konwalia? Że to niby on otruł tego dzieciaka? Nie wierzę. Po co w ogóle to zbliżenie? Żeby nam zabić ćwieka. Gus bez połowy głowy wychodzi poprawia krawat i umiera. Taaa.

 

Hym, jakie "Taaa". A kury, która po ścięciu głowy jeszcze śmiga po podwórzu nie widziałeś? Ludzie też tak mają. To się nazywa szok. Znam historię człowieka, który pod wpływem % wracał do domu, dzięki pociągowi stracił rękę i szedł z ręką w ręku tak, aż do domu, gdzie od żony dowiedział się o tym, że nie ma ręki i spojrzał na ubytek... wtedy dopiero zaczął krwawić i zemdlał. Naprawdę. Więc jak najbardziej tak mogłoby się stać.

 

 

Prze w ch.uj.

 

Intryga może nietypowa jak na BB, ale odcinek rozwalił system, pełno genialnych scen, na czele z Waltem w szpitalu pyskujący policjantom trzymając w torebce bombę. Albo bezceremonialnie ryzykujący życiem sąsiadki zamiast swoim. Gus-dwie twarze był makabryczny, zatkało mnie.

I niezmiernie się cieszę, że nie miałem racji co do spekulacji sprzed tygodnia co do tego jak się chłopak zatruł, jednak nadal pozostaje pytanie jak Walt podwędził Jessemu fajkę - może to jednak był ochroniarz Saula.

Zakończenie bez cliffhangera faktycznie jest nietypowe - pewnie to właśnie miał Gilligan na myśli, mówiąc że ma przygotowane zakończenie, które może skończyć serial na tym sezonie. Z niewielkimi przeróbkami właśnie tak mógłby się skończyć serial. No ale jednak pozostaje kilka wątków, które muszą dojść do swojego zwieńczenia, choćby śledztwo Hanka. W sumie to skoro kartel już się rozpadł, Walt po kilku sezonach może wreszcie zacząć myśleć jak z tego wszystkiego się teraz wygrzebać i będzie ciekawie na to popatrzeć, bo i cały przyszły sezon może nabrać dzięki temu tchu i świeżości.

 

True that!

Odnośnik do komentarza

 

5n3ehe.jpg

 

 

 

Ten tydzień wygrał Boardwalk Empire

 

 

Okej, niedługo się przekonam, ale śmiem wątpić. Zakończenie sezonu BB zmiażdżyło. Jak się przekonam i przyznam Ci rację to dam znać :P

 

EDIT:

No Ore, mimo, że Boardwalk także uwielbiam (klimat, prohibicja, mafia!) to Breaking Bad jednak miecie. Momenty Empire miało, ale to nie "to".

Edytowane przez CezaQ
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak w pierwszej sekundzie wyszedł po tym wybuchu i zaczął poprawiać sobie krawat to sobie pomyślałem: "bez jaj, że on wyszedł z tego bez szwanku". Potem się jeszcze przez chwilę bałem, że zrobią z niego Two-Face :P . I jak wcześniej była scena gdy Gus szedł przez parking, to sądziłem, że już wtedy się coś stanie (w końcu ta muzyka trzymająca w napięciu i jeszcze te spowolnienie akcji/czasu). W ogóle to trochę dziwne, że Gus nie kazał cały czas śledzić Waltera (skoro był taki podejrzliwy) i też dziwne skąd ten murzyn wziął się pod komendą policji/DEA. Trochę to naciągane, ale i tak dobry finał.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Generalnie finał taki sobie(oby to nie był prawdziwy finał), chociaż odcinek bardzo fajny. Najlepsza była akcja: Salamanca-Hank, moment( i mina zimnego cHóia), kiedy Jessie powiedział jak to naprawdę było z dzieciakiem. Motyw z sąsiadką to już podchodziło pod hc. O Gusie nie chce mi się gadać, bo fajna postać była, dopóki nie przegiął ze swoją, jak to Tokar ładnie nazwał, przenikliwością. Genialny serial tak ogólnie.

Odnośnik do komentarza

No bez jaj, w poprzednim odcinku Gus popisuje się supermocą odgadywania cudzych zamiarów, a teraz nie widzi sporej bomby przymocowanej do koła wózka inwalidzkiego ?

Two-face jak dla mnie zbyt groteskowy, a przez to śmieszny.

 

Było kilka dobrych motywów w tym odcinku, ale dwa poprzednie epizody nakręcały na większą psychozę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...