Skocz do zawartości

Jaki arcade stick warto kupic?


Gizi

Rekomendowane odpowiedzi

No mam na myśli samą gałkę.

Mocno teraz mi to seimitsu chodzi po głowie. Zwłaszcza, że stosunkowo łatwo o tą gałkę w UK. Tylko, że to jednak ciągle ten sam styl, co Sanwa, a ja bym chciał spróbować czegoś zupełnie innego.

 

A jak się w bijatykach sprawdzają zwykłe HAPPy?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz spróbować czegoś zupełnie innego to może spraw sobie jakiegoś optyka;d?

 

Jak do 3D to imo najlepszy jest kwadrat. Oktagony to jak dla mnie chodzenie na łatwiznę co tylko może się opłacać przy początkach grania na sticku, jak się już z nim oswoisz to rzadko kiedy będziesz korzystał z tych kornerów a późniejszy angaż pozostanie. W ogóle to jaki cudem ześlizgujesz się z kierunków prostych w cornery:P? Może masz za miękkiego sticka:P?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz spróbować czegoś zupełnie innego to może spraw sobie jakiegoś optyka;d?

 

Jak do 3D to imo najlepszy jest kwadrat. Oktagony to jak dla mnie chodzenie na łatwiznę co tylko może się opłacać przy początkach grania na sticku, jak się już z nim oswoisz to rzadko kiedy będziesz korzystał z tych kornerów a późniejszy angaż pozostanie. W ogóle to jaki cudem ześlizgujesz się z kierunków prostych w cornery:P? Może masz za miękkiego sticka:P?

 

Angaż się chyba nie zmieni, a jedynie rzut. Nawet po zdjęciu bramki angaż teoretycznie nie powinien się zmienić. Osobiście i tak bardzo często unikam wychylania tak daleko gałki, by jeździć po bramce.

A ześlizguje mi się normalnie. Stick łapie ukosy trochę wcześniej, niż w kornerach. A jak się sticka trzyma na kolanach, to bardzo łatwo lekko pod kątem gałkę w dół przechylić. Przynajmniej ja tak mam.

Zamówiłem już octagonalną bramkę do sanwy, więc będe mógł porównać. Może trafi to w moje preferencje.

Odnośnik do komentarza

Mój kumpel nie trawi kwadratowej sanwy, a na ośmiokącie gra mu się znacznie lepiej (ja miałem ośmiokąt na początku, ale źle mi się grało i zmieniłem po jakimś czasie na kwadrat, który mam do dzisiaj), więc może i tobie bardziej przypasuje. Chociaż i tak cały czas powtarza, że sanwa < seimitsu ;] Ja grając chwile na sticku seimitsu, którego on dla kogoś tam robił, szczerze mówiąc nie czułem różnicy. Tzn. inaczej mi się grało niż na mojej gałce, ale to różnica nie większa jak pomiędzy pomiędzy dwoma sanwami (grałem na kilku jlf'ach, każdy działał odrobine inaczej). No, ale zagrałem tylko w demo sf2 (nawet nie hd remix) z xbox live, gdzie był tylko Ryj i Guile, więc za dużego doświadczenia z tą gałką nie mam ;]

Edytowane przez Snake.
Odnośnik do komentarza

No i mam oktagonalną bramkę.

Dla mnie osobiście nie ma aż tak dużej różnicy względem kwadratu.

 

Kółka kręci się dla mnie praktycznie tak samo, bo w żadnym wypadku nie jeżdżę po bramce kręcąc okręgi.

W ogóle moim zdaniem na obu bramkach nie da się tak efektywnie grać, bo kręcenie kółek w ten sposób na obu bramkach jest dużo za wolne. Dużo wolniej, niż na padzie. Przynajmniej na Sanwie.

Po prostu taki ruch jest dużo za długi.

Co innego kręcenie kółek przy minimalnym wychyleniu gałki. Jednak w tym wypadku bramka nie robi różnicy, bo jej zwyczajnie nie czuć.

 

Gorzej moim zdaniem octagonal sprawdza się do chargowalnym postaci w bijatykach 2D. Zwłaszcza przy superach, gdzie daje się 4 kornery pod rząd.

Dlatego też właśnie np do SF4 kwadrat wydaje mi się osobiście najlepszą opcją. Niekoniecznie jednak ma to być Sanwa.

 

 

Podoba mi się jednak to łapanie prostych kierunków. Ukosy łapie bardzo mocno i nie mam ani trochę większych trudności względem kwadratu.

Tak więc oktagonalne rozwiązanie wydaje się mieć prawie same zalety.

Jednak muszę dłużej pograć, by zdecydować co bardziej mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 1 rok później...

Da się kupić coś nie tragicznego do 150zeta. Chodzi mi o coś najlepiej pod PS3 i Pieca. Nie jestem jakimś mistrzem i nie potrzebuje pro sprżetu ale chciałbym arcade stick, który się nie rozleci od trzymania. Na allegro są jakieś Mayflashe (http://allegro.pl/profesjonalny-arcade-stick-fighting-ps2-ps3-pc-i1655722832.html ) ale nie wiem czy to nie szmelc.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

A coś uniwersalnego do PC i konsoli? Patrzę po sklepach, to widzę tylko bundle Tekken 6 w miarę znośnej cenie, ale to albo PS3 albo X360. Nie jestem purystą konsolowym, gram także na PC, a gdybym miał się przymierzać na tak duży wydatek, to wolałbym coś co zadziała mi zarówno na blaszaku, jak i na PS3.

 

Mile widziane także ewentualne namiary na dobre i pewne sklepy, poza oczywistymi amazonami itp. W play-asia raz była promocja na jakiś Arcade Stick w miarę przyzwoity, ale za wysyłkę dziada chcieli prawie 100$ o_O.

Odnośnik do komentarza

To działają nadal przejściówki ps2->ps3? Po tym śmiesznym updejcie stick kumpla, który zawsze do mnie przynosił np odmówił posłuszeństwa.

 

Ogólnie za 400zł jesteś w stanie dorwać SF4 TE stick, ten działa z zasady z ps3 i pc, oprócz tego to jeden z najlepszych sticków "sklepowych". Jeśli mniejsza kwota to próbuj to co napisał Di ale wpierw przetestuj czy na 100% zaskoczy.

Odnośnik do komentarza

To działają nadal przejściówki ps2->ps3? Po tym śmiesznym updejcie stick kumpla, który zawsze do mnie przynosił np odmówił posłuszeństwa.

Niektóre działają, niektóre nie. Wbrew pozorom update nie wpłynął na przejściówki typu noname do PC, a niektóre z dedykowanych PS3 przestały działać.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Topic resurrection ;]

 

Planuje zakup jakiegos sticka (mam PS3/PC) + pozniejsza wymiana czesci na inne (jeszcze nie jestem pewien ale prawdopodobnie na balltop seimitsu albo Sanwy). Jakie polecacie?

 

Pare lat temu bylem jeszcze obeznany, zmienilo sie cos ?

Czy madcatz/hori etc. robia w koncu "normalne" sticki czy dalej slabe w ktorych trzeba wymieniac czesci badz budowac calego sticka od nowa?

 

PS: Robi ktos jeszcze wogole customy od zera, czyludzie wola przerabiac jakies madcatz'y, HORI itp?

 

 

PS2: Pamietam jak ludzie zachwalali tego mayflasha za to ze bardzo latwo z niego customa zrobic -> http://www.play-asia.com/paOS-13-71-zl-49-en-70-3d9n.html Nadal aktualne :) ?

Edytowane przez SimonK
Odnośnik do komentarza

Jeśli zaczynasz "zabawę" ze stickiem to od Mayflasha bardziej poleciłbym Ci Datela(http://www.redcoon.p...040113831703552) Bo części są tak samo crapowate,skrzynia ta sama (więc później spokojnie można modować) a ma póki co najlepsze pcb bo kompatybilne z X360/PS3/PC a cena jest dosyć przystępna. Customa od zera raczej na początek nie polecam bo to wydatek rzędu 250zl same części + skrzynia+robocizna. Co do Madcatz'ów to są te gorsze i te lepsze (te lepsze mają standardowe części czyli Sanwa JLF+OBSF 30) a cena waha się między 350-500zł.

Edytowane przez Pitrex
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jasne ze mozna, polecam forum Shoryuken, swietni ludzie, duzo tutoriali a nawet chetni do zrobienia artworkow jak masz jakis pomysl i zero skilla :) Nie wiem jeszcze jak to wydrukowac zeby dzialalo, ale mysle ze do poniedzialku to ogarne (ustawienia, papier itp) i pojde wydrukowac :)

 

 

 

Polecam ponizsze:

 

http://shoryuken.com/forum/index.php?threads/the-stick-art-request-thread-read-the-op.54180

 

http://shoryuken.com/forum/index.php?threads/how-to-add-custom-art-to-your-te-fightstick-and-swap-simple-options.64183/

 

http://driph.com/words/2009/02/howto-add-new-art-to-your-madcatz-fightstick/

 

http://shoryuken.com/forum/index.php?threads/the-new-official-arcade-stick-art-thread-imageboard-instructions-on-first-page.137307/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.