Skocz do zawartości

Lost sezon 5 [spoilery]


Mordechay

Rekomendowane odpowiedzi

05x13

 

Spoko odcinek, dużo humoru - wiadomo Hurley (Moja moc jest lepsza od twojej :P). Przyjemnie się oglądało, pare spaw wyjaśniło no i jak zwyke przybyło pytań. Wyznawcy 'co jest w cieniu posągu' przybyli na wyspę z O6, ale czego oni chcą, czy to "nowa" Dharma? Fajne dialogi Hurley'a i Milesa no i historia tego drugiego.

 

05x14 to będzie setny odcinek, licze na coś ciekawego :)

1762341480843732d50cfa8ee5f58573.jpg

 

Namaste

Odnośnik do komentarza

Cieszę się, że wreszcie przybliżono nam postać Milesa. Przez prawie całe dwa sezony nic o nim nie powiedziano, o jego dziwnych zdolnościach. No ale trochę zawód. Liczyłem na coś więcej w tym przypadku, bo pamiętam do dziś, jak zachwycony byłem dialogami w jego pierwszych odcinkach. No i przewidywalna sprawa jego rodziców - wiem, że to ma wyższy cel, że wyspa tak sobie dobiera ludzi, ale ta wszechmocność wyspy nieco mnie onieśmiela. Świat bez zasad nie jest ciekawy.

 

Teraz przerwa, a potem już tylko 3 odcinki. Może to nieuniknione, ale w zasadzie nie odczuwam żadnego napięcia, ciekawości. Owszem, widać, że zaraz wszystko się zawali, ale chyba za mało było czasu, żeby się najpierw z tą nową rzeczywistością Dharmy zżyć. W jednym odcinku dowiadujemy się, że Sawyer i reszta mieszkali przez 3 lata w Dharmaville, a w następnym już zaczynają robić problemy. No i wiadomo, jak to się skończy, bo przecież są w przeszłości. Do tego wątek z Locke'iem z teraźniejszości, który zaburza płynność i w zasadzie możnaby z niego zrobić osobny sezon.

 

Oczywiście jestem ciekaw, co wykombinują na zakończenie sezonu, bo tutaj jak zwykle nie mam pojęcia, co jeszcze można zrobić, żeby wywrócić wszystko do góry nogami.

Odnośnik do komentarza

W jakimś tam filmiku Dharmy, przypadkowo sklonowały sie 2 króliki, mówili zeby je zabrać od siebie bo skutki będą katastrofalne, czy to znaczy że nasi bohaterowie nie mogą sie zbliżyć (dorosły miles do małego milesa) do swoich "siebie" w przeszłości ? tak sobie dumam o...

Edytowane przez Pikol
Odnośnik do komentarza

Widzę, że zdania są podzielone, jak zwykle.

 

Mnie się odcinek bardzo podobał. Kolejne nawiązania do Star Wars (po nazwaniu Hurleya Jabbą, po "numerze z wookiem" itd.), tym razem trochę bardziej rozbudowane. ;) Hugo jest mistrzowskim "comic relief" IMO. Pomysł na napisanie scenariusza ESB i to takie "nerdowe" podejście do nadnaturalnych zdolności postaci ("jesteś zazdrosny, bo moje moce są lepsze") - rewela.

 

Miles pewnie w końcu dogada się z ojcem, opowie mu o wszystkim, co wie, a w efekcie stary pozbędzie się dziecka i żony, co by ich przed czystką uchronić.

Odnośnik do komentarza

Nad czym wy tu ludzie piejecie ? o_O

 

Odcinek jeden ze słabszych w tym sezonie. Owszem, dialogi między Hugo a Milesem wesołe, ale Lost to nie sitcom. Czego nowego dowiedzieliśmy się o Milesie i naturze jego daru z tych flashbacków ? Niewiele, bo pokazania jak został zwerbowany przez Widmora i skąd wzięła się ta nierówna kwota, której żądał w 4 sezonie od Bena, nie traktuję w kategoriach wielkiej rewelacji.

Jedyna ciekawa rzecz to zasugerowanie grubszej roli ludzi od "cienia posągu". Tylko dziwne, że przyjęli odmowę Milesa tak na miękko.

 

Główny wątek tego odcinka to familiada i banał na całego. No sorry, co było ciekawego w tej, wyświechtanej na wszystkie sposoby przez wszelkie filmy i seriale o zabarwieniu familijnym, relacji pod tytułem "niechęć syna do ojca, który zostawił rodzinę" ?

Chyba, że kogoś zszokował fakt, że Chang jest ojcem Milesa, ale to jest akurat news starszy niż sam internet.

 

Cliffhanger słabowity. Przypływają jacyś jajogłowi, jednym z nich okazuje się być Faraday <szok, wstrząs, mój świat się zawalił>

Chyba jednak nie będę się moczył w nocy przez te dwa tygodnie :(

Odnośnik do komentarza

Odcinek bardzo dobry,kolejne zagadki wyjaśnione,nowe się pojawiły.Pewnie ojciec Milesa okaże się ostatecznie świetnym i dobrym człowiekiem,a kłamstwo o tym ,że ich zostawił spowodowana jest ukrywaniem przed światem,że byli kiedyś na wyspie(tata ginie w incydencie,matka z synem uciekają).Nie zdziwiłbym się jakby Miles dostał swoje zdolności od momentu incydentu.

 

Ciekawi mnie kto z Lostowiczów ostatecznie przyczyni się do słynnego incydentu ,który spowodował zachwianie dotychczasowego życia na wyspie.Bo chyba to raczej pewne,że ktoś z bohaterów walnie się do tego przyczyni(stawiam Faradaya ,który będzie chciał jednak zmienić losy i przyszłość jednak ostatecznie przyniesie dla wielu zgubę).Ciekawi mnie też ekipa"cienia posągu"-zostawią ich na finał tego sezonu czy to powolne rozwijanie wątku na 6 sezon?ciekawe....

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Nie wiem co w tym odcinku było takiego genialnego, że sie wszyscy zachwycają. Cliffhanger najgorszy w serii, a sam odcinek o relacjach tata - synek w klimatach 6 zmysłu. No i genialna Kate popisała się inteligencją.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
cliffhanger słabowity. Przypływają jacyś jajogłowi, jednym z nich okazuje się być Faraday <szok, wstrząs, mój świat się zawalił>

Chyba jednak nie będę się moczył w nocy przez te dwa tygodnie sad.gif

 

zwykłe marudzenie bo jak sam odcinek średni tak Hugo + Gwiezdne Wojny i własnie cliffhanger się broniły...

Edytowane przez pearlfan
Odnośnik do komentarza
Uwagaaa, pudelkowy njus z ostatniej chwili: Evangeline Lilly (Kate) jezd w czecim miesioncó cionrzy!!11jeden

 

Ojcem jest niejaki pogromca olifantów i armii mordoru.

 

Ciekawe czy w szóstym sezonie będziemy oglądać kate tylko od piersi w góre.

utna jej glowe, po czym powroci z brzemieniem ciezkich doswiadczen

 

heppened before

Odnośnik do komentarza

W końcu obejrzałem i mi się spodobał. Fajny motyw z problemami z ojcami, jak w 4 sezonie nie znosiłem Milesa, tak w 5 naprawdę się poprawił. Cliffhanger to chyba nawet nie miał być cliffhange.

Odcinek na plus, ale liczę że następne ep zarządzi (a jestem pewien że tak będzie).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...