Skocz do zawartości

Lost sezon 5 [spoilery]


Mordechay

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tyle. Ostatnio oglądam 4. sezon, i ogólnie stare odcinki, bo koledzy oglądają. I jak je oglądam, to naprawdę bardziej lubię ten serial. Bo po prostu jest tyle rzeczy, które wydają się robione na pałę, a jednak później się okazuje, że to jest zaplanowane, że ma sens. Ile jest szczegółów niewytłumaczalnych, które później okazują się oczywiste. Świetna rzecz.

 

Co do Jacoba, czteropalczastej statui i dymka, to wydaje mi się, że to raczej będzie kwestia ostatniego sezonu. Claire chyba też nie zobaczymy teraz przez jakiś czas. W tym sezonie poznamy Innych i Richarda, i generalnie całą historię tych wszystkich grup na wyspie. W tej sprawie ten odcinek wiele wyjaśnił, no ale nie wszystko.

 

Abaddon to chyba po prostu jakiś pomagier Widmore'a - teraz jestem pewien, że prędzej czy później zobaczymy, jak przebiegało jego życie, skąd wziął swoich ludzi i tak dalej.

Odnośnik do komentarza

A ta laska to faktycznie mogła być matka Faradaya, a już na pewno babka z kościoła. Podobnie upięte włosy, wiek się zgadza. I Daniel przyglądał się jej, mówił że kogoś mu przypomina ale nie w sensie damsko-męskim. (I na pewno nie chodzi to tą rozłączoną dziewczynę w Szkocji bo ona wyglądała zupełnie inaczej.)

Odnośnik do komentarza

Fani Losta kombinuja, z jakiegos forum:

 

"Po obejrzeniu tego odcinka naszło mnie takie pytanie - czy scenarzyści Losta są na tyle pokręceni, żeby mały Charlie Widmore-Hume i Charles Widmore okazali się jedną i tą samą osobą?"

 

I przywolanie do porzadku:

"Zdecydowanie mało prawdopodobne. Charlie byłby jednocześnie własnym dziadkiem i wnukiem, czyli musiałby spłodzić wlasną matkę, aby móc się urodzić. Charlie to po prostu CHARLIE na pamiątkę Charliego (muzyka)."

 

Fajnie podsumowuje istote serialu.

 

Aha, relacje milosne miedzy Faradayem a Charlotte sa zbyt oczywiste, by dotyczyly stosunkow damsko-meskich. Stawiam, ze Daniel opiekowal sie malym rudzielcem w czasach swojego wczesniejszego pobytu na wyspie, gdy rzadzila Dharma. Charlotte ponoc sie na niej urodzila. I stad ta milosc - bardziej ojcowska. Dziewczyna ma jeszcze ogromna role do odegrania, a sprawa jej znikniecia z wyspy musi sie jakos laczyc z buntem mlodego Widmore'a.

Odnośnik do komentarza

No a kto niby podaje te informacje do mediów, jak nie twórcy? Od kilku sezonów jest tak, że niektóre rzeczy są podawane "na boku", żeby nie mieszać ich do TV, ale żeby fani wiedzieli - np. te filmiki z DHARMA puszczane w sieci bodajże przed 3. sezonem, albo gra video, która rzuciła nieco światła na temat podróży w czasie. To oczywiste, że każdy miłośnik serialu się z tym zapozna i twórcy o tym wiedzą.

Odnośnik do komentarza

Ogqozo, ja wiem, rozumiem i znam tą specyfikę. Zwyczajnie preferuje wizualną drogę pozyskiwania informacji. :P

Ale z tą grą to chyba ciut przesada - widziałem całość na YT bo żal mi na to kasy - nie wydaje się ona wiarygodna, nijak nie odnosi się do serialu. Np. to co było za ścianą z bunkrze i że wejście tam jest tuż obok wejścia głównego... ręce mi opadły jak to pokazali. Ale oczywiście nigdy nie wiadomo. W każdym razie ona z pewnością nie była planowana od początku, tylko wyszło w praniu i to za kasę wydawcy, bo na pewno nie z inicjatywy twórców serialu.

Odnośnik do komentarza

Oby LOST nie konczyl sie jak ta gra video ;/

 

Trochę się pogubiłem w fabule serialu.Skoro Richard jest jednym z hostiles, którzy podobno zamieszkują wyspę od wielu wielu lat, to czemu zadaje się z tymi, którzy przechwycili rozbitków i ekipę Faradaya?

 

Chyba, że hostiles to Ellie, młody Widmore i reszta tej ekipy?

 

Skoro Dharma przybyła na wyspę kilkanaście lat później to dlaczego oni posługuja się łaciną tak jak później dharma?

 

Co w ogóle ci ludzie Alperta z lat 50tych robią na tej wyspie i skąd się wzięli?

Edytowane przez Mordechay
Odnośnik do komentarza
Oby LOST nie konczyl sie jak ta gra video ;/

 

Trochę się pogubiłem w fabule serialu.Skoro Richard jest jednym z hostiles, którzy podobno zamieszkują wyspę od wielu wielu lat, to czemu zadaje się z tymi, którzy przechwycili rozbitków i ekipę Faradaya?

 

Chyba, że hostiles to Ellie, młody Widmore i reszta tej ekipy?

A jakże inaczej.

 

Skoro Dharma przybyła na wyspę kilkanaście lat później to dlaczego oni posługuja się łaciną tak jak później dharma?

DHARMA używała łaciny? Kiedy?

 

Co w ogóle ci ludzie Alperta z lat 50tych robią na tej wyspie i skąd się wzięli?

No to jest dobre pytanie. Myślę, że się niedługo coś o tym dowiemy. Na razie wiemy, że w latach 50. już nazywali tę wyspę "swoją", że część ją później opuściła, że ich szefem jest chyba Jacob, i że poza Richardem - oni się starzeją, chociaż być może oznacza to tyle, że starzeją się tylko poza wyspą.

Odnośnik do komentarza

Ba, mnie zaczął wkręcać sezon dopiero pod koniec 3sez ; p

 

Co do 05x03, naprawdę niezły odcinek. ;] Cały czas mówiłam 'o ku/rwa' bo informacje zawarte w tym odcinku były naprawdę zaskakujące. ;]

 

 

No i ja chcę poznać przepis na eliksir młodości Richarda. Btw. Locke niezłe zagranie z Dżejkobem zrobił. No i to, że Widmore jest Inny - no kur/wa. Czyżby Richard wygnał go z wyspy, bo bał się, że to on przejmie dowodzenie ? Hmm. No i Ciekawe co ma wspólnego matka Daniela z ocaleniem wyspy ;]

 

Odnośnik do komentarza

IMO Richard może ostatecznie okazać się czymś więcej niż tylko człowiekiem.Możliwe,że to nawet jakaś forma Jacoba wg mnie-zawsze wygląda tak samo,był na wyspie od zawsze.W sumie serial już poszedł tak ostro w s-f ,że niczym się nie zdziwie.Aż w szoku jestem z takiego obrotu sprawy,jeszcze z początku twórcy długo się upierali,że wszystko będzie się dało wyjaśnić naukowo

Odnośnik do komentarza
jeszcze z początku twórcy długo się upierali,że wszystko będzie się dało wyjaśnić naukowo

 

 

Czekają pewnie, aż naukowcy wynajdą teorie, które będą pasować do Lost:D

 

Z innej beczułki - ciekawe czy Sawyer i reszta zetkną się z Henrym Gale'm - tak jakoś mi się ta postać przypomniała. Ponadto twórcy mogliby coś podpowiedzieć w kwestii pojawienia się na wyspie Anhony'ego Coopera.

Odnośnik do komentarza

Podróże w czasie da się "wyjaśnić" naukowo... o ile można tak powiedzieć o tym, że istnieją teorie, które zakładają przebieg właśnie taki, jak w serialu. Oczywiście nie są potwierdzone, no ale teorie są. Z reguły nie jest tak, że np. zasady wysuwane przez Daniela są wyssane z palca scenarzysty, któremu akurat taka teoria pasowała do rozwoju akcji. Nie jestem zachwycony przejściem "Lost" na stronę sci-fi, ale jest to robione na dość dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza

W ktoryms tam sezonie Richard byl u malego Lock'a, aby jak samo mowil, sprawdzic czy ma jakies tam zdolnosci. Nie mam jak soblookac tego dlatego pytam. Pamietam ze dal mu jakies tam przedmioty do wyboru i o ile pamietam wybral ten kompas nie? A Richard wyszedl w(pipi)iony. Czemu? Z powodu ze okazalo sie ze Locke z sezonu 5 epizodu 3 mowil prawde? xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...