Skocz do zawartości

FIFA 09


Rekomendowane odpowiedzi

Musze wiecej potrenowac :) a moze mi ktos napisac (ew dac linka do opisu) strategie... tzn kierunki pod jakimi co sie znajduje bo ja nie mam niestety lcd i praktycznie nic nie widze ;)

 

Generalnie pod strzalkami w bok masz bardziej ofensywnie (w prawo) lub bardziej defensywnie (w lewo)

 

Pod strzalka w dol masz szybkie strategie ktore sobie sam ustawiasz w ustawieniach druzyny.

 

 

Pod strzalka w gore masz strategie zachowania druzyny i obrony:

I tak jak pamietam (jestem baaaaaardzo daleko od mojej konsolki) najpierw 1. strzalka w gore i wtedy:

w gore: pulapka ofsajdowa

w lewo: atak drugim skrzydlem (czyli nie tym gdzie teraz mamy pilke)

w prawo: obrona do ataku

w dol: pressing

Odnośnik do komentarza

Ja gram dużo główkami. W Chelsea jest Drogba i Ballack, którzy mają potężne głowy. Praktycznie gole z główek to 90% ogółu jakie robię w FIFie. Skrzydło, dośrodkowanie i bramka :) Jednak nie mogę znieść tego, że gdy wygrywam 2-0, 3-0 konsola daje specjalnie fory przeciwnikowi, mi nie wchodzą główki, jak przejmę piłkę to ona magicznie wylatuje na aut/zawodnika przeciwnika, itp. W(pipi)ia jak cholera :/

Odnośnik do komentarza
moze ktos mi cos podpowiedziec poradzic jak grac skutecznie ? nie mowie tutaj o sposobie na wygrana tylko na to zeby jakos sie prezentowac na boisku... bo mecz wyglada tak ze jak juz odbiore pilke to gdzies 10m za polowa przeciwnika ja trace i tylko czasami uda mi sie jakies podanie na dobieg... pomozcie ;)

Przede wszystkim naucz się wrzutek. Fajnie działają wrzutki takie bardziej z głębi pola - to znaczy ze skrzydła, ale nie na wysokości pola karnego tylko tak parę metrów przed (takie trochę na ukos). Jeśli masz szybkich napastników (albo chociaż jednego) to wytrenuj sobie zagrania 1-2. Ja tak strzelam większość moich bramek (grałem Liverpoolem i Newcastle, teraz nie gram - magisterka).

 

W obronie staraj się zawsze pilnować żeby koleś nie miał jak podać partnerowi i uważaj żeby Cię nie minął. Strzałami zza pola się nie przejmuj - i tak nie wchodzą. Dopiero w polu karnym staraj się nie dopuścić do strzału - to znaczy stój zawsze między piłką a bramką. Tutaj pomocne jest strefowanie (lewy trigger). Uważaj na wrzutki - ja tak tracę większość bramek.

 

Też przesiadłem się na Fifę (w końcu- z początku broniłem zawzięcie PES'a 09) i może aż tak drastycznie źle mi nie idzie ale zupełnie nie siedzą mi strzały z dystansu <_< Ktoś coś poradzi? (gram na PS3)

Mogę poradzić tylko tyle - nie używaj ich bo i tak nie wchodzą (chociaż pierwsze słyszę o podwójnym kwadracie, o którym napisał jeden z poprzedników). No chyba że masz w drużynie jakiegoś Gerrarda, wtedy raz na 20 prób cośtam Ci wpadnie, albo chociaż pooglądasz sobie efektowne parady. Jak już próbujesz, to lepiej z RB.

Odnośnik do komentarza

Co wy tak ciągle na te strzały z dystansu narzekacie? Ja grałem raz z Wallerotem (gość z forum) i było takie założenie, że strzelamy tylko zza pola. Oje.bał mnie głupi żyd jakieś 5:0, a megaciotą jakąś nie jestem i graliśmy zespołami 4-5-gwiazdkowymi. Fakt, że on jest jakimś robotem, ale sposób ma, jaki- nie za bardzo wiem, ale ma na te strzały z dystansu ;) Walcie do niego PMki.

Odnośnik do komentarza

Co do tych strzałów z daleka. Mi jeżeli zagram sobie ze 2 mecze na rozgrzewkę to później w każdym meczu spokojnie można strzelić jakimś cieciom po 3-4 bramki z dystansu na 5-6 prób. Co do tego jak to robię. Hmm... Zawsze biegnę na bramkę tak żeby gość musiał strzelić gorszą w nogą ,bo wtedy robi rogala lepszą nogą :D , można dodać też do takiego strzału RB ale zbyt wielkiej różnicy nie ma. Więcej wam nie powiem :P

Odnośnik do komentarza
Strzałami zza pola się nie przejmuj - i tak nie wchodzą.

 

 

majac takiego goscia jak Eto, Lampi, Gerard i wielu innych to w wielu przypadkach strzal zza pola karnego konczy sie zdobyciem bramki.

 

tak jak wszystko trzeba wytrenowac, dwa razy [] i czasami wcisniety przycisk finezyjnego strzalu

 

Odnośnik do komentarza

Heyka, mam pytanie :)

 

Na bank to juz bylo omawiane, wiec przepraszam za powtarzanie, ale nie chce mi sie przegrzebywac tylu stron by znalezc co mnie interesuje :/. Wiec tak: Czy w tej grze da sie grac cos na wzor ligi mistrzow ??. To znaczy - gram Polska lige (np Lech Poznan) robie transfery itd i ta druzyna zagrac w lm ??. Jesli tak, to super, jesli nie, to nie bedzie mi sie chcialo zaczynac ligi :/. Gry nie mam w domu, ale w kazdej chwili moge pozyczyc od kuzyna (kuzyn nie wie, bo nie gra w to. - stad moje pytanie :)

 

Dzieki za odpowiedz ;)

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

To ze sie nazywa inaczej jest zbyt oczywiste ;). Nie mniej dzieki za info :) - za chcialo mi sie w to grac :D

 

Pytanie - czy w Be a Pro da sie zmienic kamere na jakas bardziej ludzka ??. Bo przez ta domyslna czasami idzie dostac szewskiej pasji... szczegolnie gdy sie jest sam na sam :]. Dzieki za info :)

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
Co mnie najbardziej wkur_wia to brak mozliwości grania na "krzyżaku". Jedenaście lat gry w PESa na krzyżaku właśnie zrobiły swoje i trudno mi się przestawić <_<

 

jak sie nie da ??!! pewnie ze sie da, nie kumam jak mozna grac na galce :huh: wejdz w opcje pada i mozesz sobie wszystkie klawisze przypisac tak jak chcesz

 

Odnośnik do komentarza
Co mnie najbardziej wkur_wia to brak mozliwości grania na "krzyżaku". Jedenaście lat gry w PESa na krzyżaku właśnie zrobiły swoje i trudno mi się przestawić <_<

 

jak sie nie da ??!! pewnie ze sie da, nie kumam jak mozna grac na galce :huh: wejdz w opcje pada i mozesz sobie wszystkie klawisze przypisac tak jak chcesz

 

 

O dzięki, jakoś mi to umkneło (zaćmienie umysłu). Idę sprawdzić, bo przez te cholerne gałki traciłem dużo na precyzji

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...