Skocz do zawartości

FIFA 09


Rekomendowane odpowiedzi

No no od niedawna ja i moja Fifa przezywamy druga mlodosc.Po dluuugim czasie grania i frustracji ze bramki padaja glownie z sam na sam albo podania w uliczke w polu karnym wreszczie opanowalem umiejetnosc strzelania z dystansu i teraz w co drugim meczu siekam takie bramki z poza pola karnego ze hoho...I nie mowie tu o prze(pipi)ach jak Ronaldo,tylko skromnej Lidze Polskiej.

Jestem naprawde godny podziwu dla EA za taki "system" w fifie.W PES juz po 3 meczach walilem bomby z poza pola karnego i siaty jak szlo,tutaj musialem ostro potrenowac,pocwiczyc nachylenie galki,sile strzalu,wysokosc i odpowiedni kat by wreszcie wiedziec jak zaskoczyc bramkarza...ale jaka satysfakcja.

Odnośnik do komentarza
Wiadomo jak ktos ma lacze 1 mb to moze byc ciezko, dobre lacze do grania to od 4 mb w wzwyz.

What? Nie nie nie, liczy się przede wszystkim upload, bo możesz mieć łącze nawet 20Mbitów i co z tego, jeśli np. wysyłasz (albo Twój oponent) z prędkością 256kbps. Łącze 1Mbit UPLOADU do grania online jest jak najbardziej wystarczające (chociaż nie testowałęm, ale w teorii powinno dawać radę), nawet 512kbps powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
No no od niedawna ja i moja Fifa przezywamy druga mlodosc.Po dluuugim czasie grania i frustracji ze bramki padaja glownie z sam na sam albo podania w uliczke w polu karnym wreszczie opanowalem umiejetnosc strzelania z dystansu i teraz w co drugim meczu siekam takie bramki z poza pola karnego ze hoho...I nie mowie tu o prze(pipi)ach jak Ronaldo,tylko skromnej Lidze Polskiej.

Jestem naprawde godny podziwu dla EA za taki "system" w fifie.W PES juz po 3 meczach walilem bomby z poza pola karnego i siaty jak szlo,tutaj musialem ostro potrenowac,pocwiczyc nachylenie galki,sile strzalu,wysokosc i odpowiedni kat by wreszcie wiedziec jak zaskoczyc bramkarza...ale jaka satysfakcja.

No jeszcze powinni uwzględnić siłę wiatru,fazy księżyca i rok przestępny,żeby dobrze uderzyć np. takim Gerardem zza pola karnego(on na pewno też godzinę myśli jak uderzyć by trafić w bramkę).Ale to ma być w najnowszej części,także spoko.

Odnośnik do komentarza

Klopot w tym ze bramy z daleka w realu to rzadkosc i naprawde wymagaja albo szczescia albo niezwyklych umiejetnosci. FIFA to oddaje a PES to raczej osmiesza... Choc kiedys bylo chyba odwrotnie (choc i tak z daleka latwiej bylo strzelic)...

 

FIFA jest gra skillowa. Daje naprawde ogromna przyjemnosc gdy gra sie z dobrym przeciwnikiem i gdy konstruowanie akcji to nie jest takie hop siup.

Troche czasem szkoda, ze takim Messim nie wchodzi sie w obroncow jak w maslo, ale pewnie gdybym opanowal tricki do perfekcji to dalbym rade.

W PESie tego typu granie jest za latwe. Akcja kopiuje akcje. Nie trzeba skilla tylko troche ogrania. Choc w FIFe gra na kopnij i biegnij w multi tez robi sie nudna, ale czasem mozna spotkac przeciwnika z ktorym gra to rozkosz.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak ludzie moga w ogole narzekac na strzaly w Fifie,albo zbyt duze przyzwyczajenie do PES'a albo nie wiem.No albo graja z asystami na strzaly,wtedy nie ma o czym dyskutowac.Manual oddaje taka swobode w strzalach (ktore sa co prawda bardzo trudne do opanowania ale...) ze wkoncu znalazlem swoja wymarzona gre pilkarska.PES byl dla mnie zawsze troche za "arcadowy",te same patenty na bramke i prawie zawsze gol z kata 45 stopni z poza pola karnego.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W naszej wersji angielskiego po prostu nie ma.

What? o_O Przymierzałem się żeby kupić sobie oryginała i sprawdzić się w końcu online, ale widzę że jednak się chyba wstrzymam. Dla mnie angielski to mus. Polski wydaje mi się taki nienaturalny, a poza tym nie rozumiem tych śmiesznych akronimów opisujących pozycje zawodników.

Odnośnik do komentarza
W naszej wersji angielskiego po prostu nie ma.

What? o_O Przymierzałem się żeby kupić sobie oryginała i sprawdzić się w końcu online, ale widzę że jednak się chyba wstrzymam. Dla mnie angielski to mus. Polski wydaje mi się taki nienaturalny, a poza tym nie rozumiem tych śmiesznych akronimów opisujących pozycje zawodników.

 

W wersji na X0 chyba jest angielski.

 

Akronimy wszedzie sa niezrozumiale (co mnie wpienia na maksa i to wlasciwie chyba najwieksza wada tej produkcji), niezaleznie od wersji jezykowej.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info chłopaki.

 

Akronimy wszedzie sa niezrozumiale (co mnie wpienia na maksa i to wlasciwie chyba najwieksza wada tej produkcji), niezaleznie od wersji jezykowej.

Nie do końca, akurat te angielskie bazują na nazwach, które znam od zawsze, np. ST - striker, FW - forward, DMF - defensive midfielder. Czegokolwiek tak nie znajdę, to zawsze jakoś rozszyfruję. Co innego polskie. W ogóle całe tłumaczenie jakoś mi nie odpowiada. Wersję na PS3 mam w pracy i strasznie niewygodnie porusza mi się po tych menusach (jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi że nie ma angielskiego do wyboru, bo gramy tylko mecze towarzyskie). Ale ja tak mam wszędzie, nawet w komórce nie mogę mieć polskiego, bo często nie rozumiem co autor miał na myśli tłumacząc coś akruat w ten sposób.

Edytowane przez Mlody-San
Odnośnik do komentarza
Nie do końca, akurat te angielskie bazują na nazwach, które znam od zawsze, np. ST - striker, FW - forward, DMF - defensive midfielder.

 

Twoje przyklady to akurat to latwizna.

Co na temat statystyk graczy? Podejrzewam ze faktycznie angielska wersja jest latwiejsza do rozszyfrowania, bo polska jest do tego zenujaca przez sam fakt, ze sa w skrotach bledy ortograficzne - np. schodzacy to "ZCH" (!!!). No i nie ma jednej reguly na skroty...

 

Moze jakis slownik zrobimy z osobami co maja wersje angielska coby dalo sie grac...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...