Skocz do zawartości

FIFA 09


Rekomendowane odpowiedzi

Wypowiem się i ja- fanatyk PES'a (od ISS PRO na "Szaraku"), który ku swemu zaskoczeniu stwierdził, że Fifa O9 zdeklasowała swego odpowiednika ze stajni Konami. Nie zagrałem jeszcze odpowiedniej liczby meczy by OBIEKTYWNIE wypowiedzieć się o niuansach gameplayu (wiem na pewno, że spieprzyli "przywilej korzyści") ale jednego jestem pewien:

 

FIFA 09 jest dużo bardziej grywalna niż jej konkurent!

 

A o to w grach chodzi, prawda?

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem dziwny błąd- mianowicie wybrałem Kakę do trybu treningu. Potem zmieniłem go na Joe Cole'a z Chelsea. Czasami zdarza mi się zobaczyć jednak Kakę w koszulce Chelsea...

 

Nie ma to żadnego wpływu na rozgrywkę, tak tylko pisze :P

Odnośnik do komentarza

Kazuma z tymi znajomymi to wydaje mi sie ze ktos z Was ma zle ustawienia routera.Wiadomo jak ktos ma lacze 1 mb to moze byc ciezko, dobre lacze do grania to od 4 mb w wzwyz.Co do szukania przeciwnika to jest okej, faktycznie czasami sesja wygasa ale jesli nie chcemy grac szybkiego rankingowego meczu to zalozmy lobby albo sami wejdzmy do jakiegos pokoju i po sprawie

Odnośnik do komentarza

Fifa nadal irytuje. Piłka na gumce która ciągnie do bramki jak to już miała w zwyczaju robić w edycji 99'.

 

Fajne, dobre momentami, pograłem od premiery ale rzygam obecnie tymi arkejdem. Nie ma i nie zanosi się na to, żebym znowu jak kiedyś przesiadywał przy piłce tyle czasu. Twórcy jeno skupiają się na online zapominając o reszcie.

Odnośnik do komentarza

Dlatego sprzedałem FIFĘ ^_^ Poczekam sobie na 2010 (swoją drogą - jak się będzie następna część zwać? FIFA10?), może poprawią te błędy, które mnie tak rażą w 09. Póki co mnie do piłeczki nie ciągnie. Ja chcę PESa5 ze zaktualizowanymi składami, dobrym online i podbitą grafą. Niczego więcej nie wymagam.

 

Co do strzałów - BARDZO rzadko widywałem strzały po ziemi. A BARDZO często próbowałem w treningu strzelić po ziemi tak ładnie. Oczywiście mówię o strzałach z dystansu, a nie sam na sam, bo wtedy o taki nietrudno.

Odnośnik do komentarza
Widział ktoś strzał na fife 09 po ziemi zza pola karnego?

Ja w ponad 200 meczach nie uświadczyłem.CAŁY system strzałów w fife jak ssał tak ssie i właśnie on mi ni pozwala czerpać przyjemności z tej gry.(choc fakt,pierwsze kilka h było fajne).

 

Ja sam uderzam czasami z dystansu.To da się zrobić tylko trzeba się przyłożyć i popracować nad strzałami z dystansu.Zresztą kilka stron temu już o tym pisaliśmy.

il capitano:wg mnie ty jesteś zmęczony materiałem.Normalne jest to,że granie kilka miesięcy dzień w dzień po paręnaście meczy nuży się.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, ze nie czytalem forum z godzinke temu zgralbym wam brameczke strzelona po ziemii spoza pola karnego. Strzelilem ja jakies 20 minut temu Xavim jak sobie zagralem jeden meczyk w przerwie pracowania... Wazne to umiec tapnac, a nie nacisnac przycisk strzalu.

 

Duzo zarzutow tutaj do FIFA09 jest nietrafionych.

Chocby opozniona reakcja. Zalezy od pilkarza, refleksu i polozenia pilki. Mozna z pierwszej pilki podac bez zadnego opoznienia (czy chocby przepuscic ja miedzy nogami). Opoznienie wynika z nieopanowania pilki przez pilkarza. Identycznie to wyglada w PESie z tego co pamietam.

 

Mnie tez FIFkA juz nudzi powoli czasem i nawet lekko irytuje. Jednak jest to gra do ktorej najchetniej wracam.

Odnośnik do komentarza

blazej10 być może i tak jest, za szczyla było inaczej. Fifa mnie powaliła w tej edycji ale nie na tyle by sikać z radości. Mamy za to materiał na ten rok w FIFA 2010. Na co liczę cholernie aby EA dopięło swego i nadal stawiało kroki w tym kierunku który obrali od edycji 08.

Odnośnik do komentarza
kurcze mam problem, chcialem zagrac w 2 osoby na mej konsoli i gdy wlaczylem mecz a drugi gracz tyknol pada gra sie zwiesila.Co moze byc przyczyna ? ciagle tak jest, nie mozna pograc w dwie osoby

 

Strasznie to dziwne.

Nigdy nie mialem problemu tego typu niezaleznie - przed czy po patchach. Co wiecej nigdy mi sie FIFA nie zawiesila...

Moze ostatni soft PS3 cos namieszal?

Oba pady masz aktywne gdy uruchamiasz FIFke? Dzis sprobuje ze swoimi padami czy cos takiego sie dzieje...

 

Figlarz - opoznienia sa sensowne, bo Twoj gracz musi zobaczyc gdzie gra. Na boisku nikt nie widzi z lotu ptaka, dlatego kazdy gracz ma inne opoznienie, zaleznie od refleksu i odnajdywania sie na boisku. Sa gracze, ktorzy zagraja natychmiast i niemal bezblednie (jak Figo czy np. Iniesta) badz tacy, ktorym to zajmuje duzo czasu a i bywa ze nie dograja dokladnie (zdecydowana wiekszosc obroncow).

Co wiecej jest roznica w szybkosci - czy zagrywasz prostopadle (trojkat na PS3) - wtedy opoznienie jest mniejsze ale podanie idzie "w ciemno", czy grasz do nogi (krzyzyk na PS3). To jest oddanie rzeczywistosci na boisku, a nie jakis lag.

Do tego rozegranie z pierwszej pilki (z gornym lewym triggerem wcisnietym) dziala bez opoznien, lecz niekoniecznie jest celne...

I jeszcze jedno: wspomaganie miales wlaczone czy wylaczone w FIFA? To znacznie wplywa na czas reakcji - bo komputer wybiera zawodnika po czasie przycisniecia podania, a nie losowo (jak w PESie...)

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

mi się wydaje,że opóźnienia się tylko wtedy gdy biegniemy sprintem z R1,gdy podajemy bez R1 to jakiś opóźnień nie dostrzegam.

 

Mnie w Fifie bardziej wkurza bardzo trudne strzelanie bramek sprzed pola karnego,trochę zwalone rzuty rożne i często bezsensowne zachowanie obrońców w w wyniku czego przez głupie AI często przeciwnik wychodzi na sam na sam

Odnośnik do komentarza

rzuty rożne zwalone ? też tak pisałem, kiedy niepotrafiłem ich wykonać, a teraz to moja tajna broń, na końcówki meczy. W Fifie wszelkie jak wy to nazywacie opóźnienia są jak najbardziej konieczne by mecz NIE WYGLĄDAŁ JAK ARCADOWE BADZIEJSTWO, czego wy chcielibyście najbardziej. Bo dążenie do perfekcji w grach piłkarskich, to dążenie do arcadu. Czym, że jest gra online dla ciśnieniowców z wszelakich rankingów ? Dążeniem do jak najprostrzego strzelenia gola wykorzystując wszelkie niedociągnięcia gameplayu. Dlatego ja niemam zamiaru grać online, jeno bawić się przy jednej konsoli z ludźmi, którzy będą chcieli konstruować fajne akcje i bawić się przy padzie, a nie mieć tylko jedną myśl - WYGRAĆ - najlepiej nastawiając gre na pewniaki. Dla wszystkich którym fifa nieodpowiada są jak zwykle dwa wyjścia. 1) PRO EVO 2) NIE GRAĆ.

Odnośnik do komentarza
tylko na moim cos sie powalilo

 

Sprobuj miec przylaczone oba pady (lub choc drugi) kablem. Moze kwestia jest rejestrowanie sie kontrolera.

 

Przy okazji testowania padow pogralem sobie x-em do podan (ot tak bez kierunku). Nie ma ale to nie ma zadnego opoznienia gdy gra sie do gracza ktorego zawodnik podajacy widzi. Co wiecej zawodnicy sami graja do zawodnika, ktorego widza (maja przed soba), gdy nie sugerujemy kierunku zagrania.

 

Jesli ktos widzi jakies opoznienia, znaczy ze pilka nozna jest mu gra obca :P

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
rzuty rożne zwalone ? też tak pisałem, kiedy niepotrafiłem ich wykonać, a teraz to moja tajna broń, na końcówki meczy.

Właśnie pisząc to miałem na myśli ,że rzuty rożne są zwalone na tej zasadzie,że jeśli ktoś potrafi je wykonywać i zna sposób to na 100% jego zawodnik wygra pojedynek główkowy i odda strzał na bramkę.Z drużynami takimi jak Chelsea to nawet jak będę stać jak słup w miejscu gdzie wyląduje piłka z rzutu rożnego to i tak zawodnik magicznie mnie przepcha i wygra pojedynek główkowy.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...