Skocz do zawartości

FIFA 09


Rekomendowane odpowiedzi

No no od niedawna ja i moja Fifa przezywamy druga mlodosc.Po dluuugim czasie grania i frustracji ze bramki padaja glownie z sam na sam albo podania w uliczke w polu karnym wreszczie opanowalem umiejetnosc strzelania z dystansu i teraz w co drugim meczu siekam takie bramki z poza pola karnego ze hoho...I nie mowie tu o prze(pipi)ach jak Ronaldo,tylko skromnej Lidze Polskiej.

Jestem naprawde godny podziwu dla EA za taki "system" w fifie.W PES juz po 3 meczach walilem bomby z poza pola karnego i siaty jak szlo,tutaj musialem ostro potrenowac,pocwiczyc nachylenie galki,sile strzalu,wysokosc i odpowiedni kat by wreszcie wiedziec jak zaskoczyc bramkarza...ale jaka satysfakcja.

No jeszcze powinni uwzględnić siłę wiatru,fazy księżyca i rok przestępny,żeby dobrze uderzyć np. takim Gerardem zza pola karnego(on na pewno też godzinę myśli jak uderzyć by trafić w bramkę).Ale to ma być w najnowszej części,także spoko.

hahahaha - rozwaliliscie mnie !

W nastepnej edycji oprocz nowych statystyk zawodnikow bedziesz sie laczyl z serwerem astrologicznym i horoskopami, sciagal info dla zawodnikow - biometeo i takie tam:

Gerard - Wenus Ci sprzyja, masz większe szanse na bramke zza pola karnego ;]

Odnośnik do komentarza
mam pytanie... jezeli teraz wykupie adidas live to bedzie do konca obecnego sezonu czy przez nastepny rok ? bo nie wiem czy sie oplaca teraz a darmowego nie mam niestety

 

ALS działa do tego momentu,w którym kończy się liga jaką wybrałeś.Załóżmy wziąłeś ligę X trwającą do 21 maja.Więc ostatnia aktualizacja formy wyjdzie 24 maja 3 dni po kolejce chyba wychodzą,(tak przynajmniej jest na PS3 w przypadku BBVA Liga)

PS:Niech ktoś zrobi petycję pod,którą się podpiszemy o dodanie trybu treningowego jak na PS2 lub PC

Odnośnik do komentarza

witam, szukam osoby dobrze zorientowanej w polskiej scenie online Fifa09 do pomocy w tworzeniu i administrwaniu oficjalnej ligi fifa09 na ESL- Electronic Sport League , najwiekszej na swiecie firmy zajmujacej sie organizowaniem rozgrywek on line, do wspolpracy zadeklarowal sie juz wydawca tej gry EA wiec mozna liczyc na ciekawe nagrody.

zamierzamy skonsolidowac polska scene FiFA w jednym miejscu i dac im mozliwosc sprawdzenia sie z najlepszymi w naszym kraju.

blizsze informacje pod adresem b.ziolk@gmail.com ew gg 9797818

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
witam, szukam osoby dobrze zorientowanej w polskiej scenie online Fifa09 do pomocy w tworzeniu i administrwaniu oficjalnej ligi fifa09 na ESL- Electronic Sport League , najwiekszej na swiecie firmy zajmujacej sie organizowaniem rozgrywek on line, do wspolpracy zadeklarowal sie juz wydawca tej gry EA wiec mozna liczyc na ciekawe nagrody.

zamierzamy skonsolidowac polska scene FiFA w jednym miejscu i dac im mozliwosc sprawdzenia sie z najlepszymi w naszym kraju.

blizsze informacje pod adresem b.ziolk@gmail.com ew gg 9797818

dziekuje i pozdrawiam

 

 

Rozgrywki na obu next- genach czy tylko ps3 ?

Odnośnik do komentarza

Ja mam pytania co do ogólnej gry w Fife. Kupiłem w sobote PS3 i prosze o jakieś wskazówki. Na razie gram tylko w menedżerskim, ale jak już będę grał w miare szybko i sprawnie to zaczne w necie. Tyle że to co sobie ustawie to się nie zawsze sprawdza. Np. jak sobie ustawiam dwóch napastników w miare na środku pola karnego to Trezeguet (gram Juve jakby co) schodzi mi do linii a to on powinien czekać w polu karnym na dośrodkowanie a nie Del Piero. Miałem tak ileś razy i troszke to irytuje. Z obroną miałem tak że na lewej stronie przy linii był jeden ze środkowych obrońców a lewego gdzieś wcięło. Potem coś ustawiłem z obroną że bardziej rozszerzona miała być, no nie pamiętam dokładnie, ale coś ogólnie w opcjach poszperałem i było już lepiej z ustawieniem. U Was wszystko gra w tym elemencie? I czy opłaca się obstawiać te pozycje zawodnika (strzałki do ataku i obrony)?

 

Chciałbym też się dowiedzieć o kwestiach technicznych w Fifie, czy były jakieś błędy na gołej wersji (ja jeszcze nie mam kabla do netu i nie mam żadnych patchy) bo dwa razy wczoraj mi się konsola zawiesiła w przypadku: 1 mecz ok, zwiecha, restart, 1 mecz ok i zwiecha. Raz też wyłączył mi się ekran na jakieś 2 sek i wrócił. Dziwne to wszystko i chciałbym się upewnić czy coś z FIfą, czy z samą konsolą bo jeszcze miałem problem z HDMI i czarnym ekranem, choć teraz wszystko działa w porządku. Ja tam się zawsze martwie o nowy sprzęt czy aby nie jest wadliwy nawet jak coś drobnego się pojawi :P

Odnośnik do komentarza

Z tymi patchami jest tak,że generalnie poprawiły wszystko oprócz przywilejów korzyści więc spoko.Co do takty to olej je są s(pipi)one.We własnej taktyce różnica jest jeśli coś zmieniasz załóżmy o 30 punktów(agresja na ten przykład)Jak będziesz miał neta to możesz wysłać zaproszenie i zagramy zobaczysz co trzeba popoprawiać.

Co do wskazówek to graj dużo L1 +X+ :triangle: .Ogólnie dużo z trójkątem i naucz się wykorzystywać sam na sam bo bez tego to się w(pipi)isz.

Edytowane przez blazej10
Odnośnik do komentarza

Ale to że mi TV gaśnie na chwilke i się pojawia to jest błąd gry? Miałem tak 3-4 razy a konsola od soboty, a używana normalnie od niedzieli. Miał ktoś coś takiego? Bo już nie wiem czy to wina gry czy konsoli i się troche niepokoje.

 

Jest jeszcze coś jeszcze. Podczas niektórych meczów zdarzyło mi się, że gra jest jakby prowadzona wolniej. Gra się nie tnie się, ale np. piłka (w górnych podaniach to widać) ma taką jakby poświate, jakby się rozmywa troche. Kamera też idzie za akcją wolniej, jest mniej dynamiczna. I ogólnie całość nie jest tak płynna jak normalnie. I dziwne jest to że to się zmienia podczas meczu i wraca do swojej normalnej płynności. Zdarzało mi się to wtedy kiedy mecze są rozgrywane w cieniu, być może było też raz z samym słońcem. Nie jest to jak mówie jakaś chwilowa przycinka bo to nie żadna pauza a potem leci normalnie, tylko to co opisałem. Można zwyczajnie grać, no ale kiedy mi wraca do właściwej, płynnej rozgrywki to jest różnica i chciałbym się tego pozbyć, więc pytanie brzmi czy jest to po prostu bug Fifki który będzie naprawiony patchem?

Odnośnik do komentarza

W nowej konsoli? Lipa by była...

To co trzeba z tym do serwisu? A gdybym oddał to oni przyjmą? Bo może być tak, że to z Fify się nie pojawi jak sprawdzą i mi oddadzą, bo wydaje mi się, że nie jest to jakaś typowa usterka którą widać z miejsca jak np. RROD w X360 kiedy konsola pada całkowicie.

Odnośnik do komentarza

Grałem też w Ridge Racer 7 i nic. Jeśli jest coś do czego mógłbym to porównać to to video

oni mają kilka zwolnień w niektórych momentach tyle że grają w necie więc to co innego. Być może nieprecyzyjnie to opisałem, zwłaszcza z tą piłką, lub po prostu to nie jest żaden błąd, a to nie są jakieś zwolnienia tylko normalna gra. Tyle że nie jestem pewien, pleja mam króciutko, aż tak się nie znam na razie. Ale i tak bardziej zastanawia mnie to gaśnięcie ekranu na chwile. Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Ja mam pytania co do ogólnej gry w Fife. Kupiłem w sobote PS3 i prosze o jakieś wskazówki. Na razie gram tylko w menedżerskim, ale jak już będę grał w miare szybko i sprawnie to zaczne w necie. Tyle że to co sobie ustawie to się nie zawsze sprawdza. Np. jak sobie ustawiam dwóch napastników w miare na środku pola karnego to Trezeguet (gram Juve jakby co) schodzi mi do linii a to on powinien czekać w polu karnym na dośrodkowanie a nie Del Piero. Miałem tak ileś razy i troszke to irytuje. Z obroną miałem tak że na lewej stronie przy linii był jeden ze środkowych obrońców a lewego gdzieś wcięło. Potem coś ustawiłem z obroną że bardziej rozszerzona miała być, no nie pamiętam dokładnie, ale coś ogólnie w opcjach poszperałem i było już lepiej z ustawieniem. U Was wszystko gra w tym elemencie? I czy opłaca się obstawiać te pozycje zawodnika (strzałki do ataku i obrony)?

 

Te strzalki wlasnie na pojedynczych graczach to klucz zachowania Twoich zawodnikow. Co wiecej ustawienia na krzyzaku (agresja) powoduja ze zawodnicy bardziej zwracaja uwage na Twoje ustawienia ofensywne - czyli jak dales gosciowi z obrony duzo lub srednio do przodu to przy agresywnej taktyce regularnie pcha sie do przodu, gdy przy zrownowazonej i defensywnej bardziej pilnuje swoich pozycji.

 

Sa tez strzalki zachowan (oprocz ile obrony ile ataku) tam rowniez definiujesz jak Twoj zawodnik sie zachowuje czyli czy idzie bardziej do srodka w ataku czy do przodu czy na skrzydlo, podobnie w obronie.

Na koniec sprawdz czy ten,ktorego masz na szpicy to na pewno w skladzie tak stoi. Czasem fifa podmienia napastnikow jak sie bawisz formacjami...

Odnośnik do komentarza
Ale to że mi TV gaśnie na chwilke i się pojawia to jest błąd gry? Miałem tak 3-4 razy a konsola od soboty, a używana normalnie od niedzieli. Miał ktoś coś takiego? Bo już nie wiem czy to wina gry czy konsoli i się troche niepokoje.

 

Jest jeszcze coś jeszcze. Podczas niektórych meczów zdarzyło mi się, że gra jest jakby prowadzona wolniej. Gra się nie tnie się, ale np. piłka (w górnych podaniach to widać) ma taką jakby poświate, jakby się rozmywa troche. Kamera też idzie za akcją wolniej, jest mniej dynamiczna. I ogólnie całość nie jest tak płynna jak normalnie. I dziwne jest to że to się zmienia podczas meczu i wraca do swojej normalnej płynności. Zdarzało mi się to wtedy kiedy mecze są rozgrywane w cieniu, być może było też raz z samym słońcem. Nie jest to jak mówie jakaś chwilowa przycinka bo to nie żadna pauza a potem leci normalnie, tylko to co opisałem. Można zwyczajnie grać, no ale kiedy mi wraca do właściwej, płynnej rozgrywki to jest różnica i chciałbym się tego pozbyć, więc pytanie brzmi czy jest to po prostu bug Fifki który będzie naprawiony patchem?

 

 

Co do zanikajacego obrazu,ratuje cie wymiana kabla,sam osobiscie tak miałem,gdy wymieniłem na inny,(niekoniecznie drozszy),problem został rozwiazany.

Odnośnik do komentarza

Mam oficjalny kabel Playstation. Jeśli obraz zaniknie mi w innych grach to wymienie. Tyle że zanikał mi tylko w Fifie do tej pory. Grałem w RR7 i nic. Mam jeszcze dwie gry z zestawu. Co jeśli tylko w Fifie będzie ten problem? Będzie sens wymieniać? I jeśli tak to może być na ten sam (bo może ten jest wadliwy i te zwolnienia w Fifie, o ile nie są błędem gry, to może są winą kabla bo to on przesyła obraz)? Tyle że jeśli jest wadliwy to w innych grach powinno być to samo. Będę musiał posiedzieć po kilka godzin nad każdą żeby sprawdzić.

 

Sorry za OT.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ludziska pomocy,nie ogarniam troszke tej Fify.Wkurza mnie to ze wszyscy mi odbieraja bez problemu piłke a ja nie moge.Konkretnie chodzi o gre ciałem biegne szybko wciskam LT odpowiedzialny za gre cialem i co ? i nic ,moj zawodnik zaczyna biec jakos dziwnie obok atakujacego ale nie atakuje go cialem.Podczas gdy przeciwnik na chama przepycha sie i zabiera mi gałe.Mam cos jeszcze wdusic oprocz LT ??

Jak zaczac wykorzystywac kornery na swoja korzysc ?? Jakis schemat sprawdzony jesli mozna........ew priv

Thx

Odnośnik do komentarza

To tak -zerwij z przyzwyczajeniami z PES-ów.Na początku też tak miałem z 30 metrów chciałem ładować,kiwałem się.Teraz też to robię,ale jakby to powiedzieć myśląc nie odruchowo.W tej grze nie ma zastawiania się-klepa,klepka,klepunia.Tylko to.Podania na dobieg i jak je wyczujesz to będziesz gość.Co do rożnych-ja nic prawie nie kręcę tylko mocna wrzuta(na PS3 L1+O)i jazda.Nie trzeba mocno naciskać przyciska odpowiedzialnego za strzał-lekkie tapnięcie i dobrze wychylona gałka i luz.

BTW:nie w(pipi)iaj się jak grasz ,w rankingu już się nie znajdziesz raczej więc luz traktu FIFE 09 jako trening przed 10.

Edytowane przez blazej10
Odnośnik do komentarza
Ludziska pomocy,nie ogarniam troszke tej Fify.Wkurza mnie to ze wszyscy mi odbieraja bez problemu piłke a ja nie moge.Konkretnie chodzi o gre ciałem biegne szybko wciskam LT odpowiedzialny za gre cialem i co ? i nic ,moj zawodnik zaczyna biec jakos dziwnie obok atakujacego ale nie atakuje go cialem.Podczas gdy przeciwnik na chama przepycha sie i zabiera mi gałe.Mam cos jeszcze wdusic oprocz LT ??

Jak zaczac wykorzystywac kornery na swoja korzysc ?? Jakis schemat sprawdzony jesli mozna........ew priv

Thx

 

dawaj na live tylko nie pytaj czemu gram tak a nie inaczej. Poniżej 10:0 mnie nie satysfakcjonuje ;)

 

Znowu sobie pogrywam ale to już rekreacyjnie, cisnę dalej w te ci.py z ManU. Sprawdziłem sobie statsy ostatnio - Played: 696 Won: 623 Lost: 73 not bad maderfaker.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...