Skocz do zawartości

Top Speed


Rekomendowane odpowiedzi

to ze w prospekcie pisze ze bedzie 201 to wiesz xdd

 

Golf mojego ojca w prospekcie pisze 189 a na A4 do 215 poszedl ;)

 

 

producenci zanizaja dane a osiagi sa rozne bo kazdy model niby skladany tak samo moze miec inne osiagi ;)

 

 

 

BTW

 

Yacek (AKA CLAU) bylem kurde w tym twoim zakichanym Walbrzychu no ja pipipip jakie drogi :o

tam sei jezdzic nie da moze na seryjnym zawiasie ale ja tak hamowalem ruch w miescie ze ho ho

 

a jak juz dojechalem na Piaskowa Gore (tam gdzie szpital) to taka falda byla na drodze ze miska niezle za(pipi).#@% (az serce boli :( )

Odnośnik do komentarza

W katalogach podaja realna predkosc jaka jest w stanie osiagnac dany sprzet, to co my widzmy na zegarach to predkosc licznikowa ktora jest sporo zawyzona. Z reguly przedzial jest taki - jezeli pojazd jedzie licznikowe 50 km/h to w rzeczywistosci moze to byc predkosc 46-49 km/h (mniej wiecej), przy predkosci 100 km/h moze to byc 92-98 km/h. Ogolnie zasada jest taka ze im wieksza predkosc ktora widzimy na zegarze tym mniejsza realna, przy 200 km realna predkosc to jakies 180 km/h. Tak samo jest z przyspieszeniami, podane w katalogu oznaczaja ze pojazd moze osiagnac takie przyspieszenie jezeli spelnione zostana okreslone warunki.

Odnośnik do komentarza
W katalogach podaja realna predkosc jaka jest w stanie osiagnac dany sprzet, to co my widzmy na zegarach to predkosc licznikowa ktora jest sporo zawyzona. Z reguly przedzial jest taki - jezeli pojazd jedzie licznikowe 50 km/h to w rzeczywistosci moze to byc predkosc 46-49 km/h (mniej wiecej), przy predkosci 100 km/h moze to byc 92-98 km/h. Ogolnie zasada jest taka ze im wieksza predkosc ktora widzimy na zegarze tym mniejsza realna, przy 200 km realna predkosc to jakies 180 km/h. Tak samo jest z przyspieszeniami, podane w katalogu oznaczaja ze pojazd moze osiagnac takie przyspieszenie jezeli spelnione zostana okreslone warunki.

 

Nie jest to do końca prawda. Fotoradary raczej nie kłamią, dzięki nim udało mi się z kolegą sprawdzić prawdziwość wskazań licznika jego pojazdu. Na liczniku było 205km/h, a fotoradar pokazał 207km/h, więc można przyjąć że licznik wskazywał jak najbardziej poprawnie :)

Odnośnik do komentarza
Nie jest to do końca prawda. Fotoradary raczej nie kłamią, dzięki nim udało mi się z kolegą sprawdzić prawdziwość wskazań licznika jego pojazdu. Na liczniku było 205km/h, a fotoradar pokazał 207km/h, więc można przyjąć że licznik wskazywał jak najbardziej poprawnie :)

To tez jest mozliwe, sa firmy ktorych liczniki oklamuja mniej niz reszta, w motocyklach mozna polegac na Hondzie i BMW - wedlug testow maja najmniejsze przeklamania.

Odnośnik do komentarza
W katalogach podaja realna predkosc jaka jest w stanie osiagnac dany sprzet, to co my widzmy na zegarach to predkosc licznikowa ktora jest sporo zawyzona. Z reguly przedzial jest taki - jezeli pojazd jedzie licznikowe 50 km/h to w rzeczywistosci moze to byc predkosc 46-49 km/h (mniej wiecej), przy predkosci 100 km/h moze to byc 92-98 km/h. Ogolnie zasada jest taka ze im wieksza predkosc ktora widzimy na zegarze tym mniejsza realna, przy 200 km realna predkosc to jakies 180 km/h. Tak samo jest z przyspieszeniami, podane w katalogu oznaczaja ze pojazd moze osiagnac takie przyspieszenie jezeli spelnione zostana okreslone warunki.

 

Nie jest to do końca prawda. Fotoradary raczej nie kłamią, dzięki nim udało mi się z kolegą sprawdzić prawdziwość wskazań licznika jego pojazdu. Na liczniku było 205km/h, a fotoradar pokazał 207km/h, więc można przyjąć że licznik wskazywał jak najbardziej poprawnie :)

 

Do tego dochodzi kwestia roznicy w predkosci od posiadanej wielkosci kola.

 

 

@Alec: w walbrzychu rzeczywiscie mamy padake z drogami. Szkoda seryjnego zawiasa na nie a co dopiero juz utwardzac i obnizac zwieszenie. Nawet obwodnica do podgorza ktora jezdze do pracy sie sypie bo jest juz popekana. Mozna sie poscigac na strefie ekonomicznej tylko najpierw trzeba wytluc auto i do niej dojechac ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
''Nie jest to do końca prawda...

 

Kolega nadal posiada prawko??? :D

 

Oczywiście że ma. Wyrwał tylko 10pkt karnych i 500zł mandatu. Więcej dać nie mogą, więc nie było sensu się przejmować ;)

 

oj chyba moge dac wiecej na raz, raz ogladalem uwaga pirat na tvn turbo i jechali za takim kolesiem w bmw dobre 30minut dostal 25pkt karnych i 1500zl mandatu, prawko z miejsca zabrali :)

Odnośnik do komentarza
Niestety,czasami trzeba przycisnąc :)

Takie czasy :D

 

nie no wiadomo, ale za "przycisniecie" prawa jazdy raczej nikt nie traci przy jednym podejsciu ;) mowie o takich kolesiach, ktorych pokazuja wlasnie w telewizji, ze na 90 tna ostro ponad 180, wyprzedzaja na trzeciego i jeszcze przy okazji gadaja przez telefon - przy tym pasy obowiazkowo nie zapiete ;)

Odnośnik do komentarza
Niestety,czasami trzeba przycisnąc :)

Takie czasy :D

 

nie no wiadomo, ale za "przycisniecie" prawa jazdy raczej nikt nie traci przy jednym podejsciu ;) mowie o takich kolesiach, ktorych pokazuja wlasnie w telewizji, ze na 90 tna ostro ponad 180, wyprzedzaja na trzeciego i jeszcze przy okazji gadaja przez telefon - przy tym pasy obowiazkowo nie zapiete ;)

Fakt. Nie raz widziałem durni którzy wyprzedzają na zakręcie, lub skrzyżowaniu... raz się uda, za drugim razem też, za trzecim razem jeśli zabijesz siebie to pół biedy, ale jeśli pociągniesz do grobu też innych (pasazer, inny uczestnik ruchu) to już troche niefajnie :/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

ok 80 - maluchem z ogniska po mojej 18-tce w 6 osób...

ok 180 - renault 19 wujka (rozbiliśmy je tego dnia)

ok 270 - BMW M7 V12 (wózek kolegi) na pięknej niemieckiej drodze szybkiego ruchu, żeby autostrady u nas tak wyglądały jak u nich drogi szybkiego ruchu!! przejechaliśmy niemal 50 kilometrów bez żadnych bramek ani zjazdów/rozjazdów cały czas ponad 200km/h (złapał nas patrol :'()

Odnośnik do komentarza
ok 80 - maluchem z ogniska po mojej 18-tce w 6 osób...

ok 180 - renault 19 wujka (rozbiliśmy je tego dnia)

ok 270 - BMW M7 V12 (wózek kolegi) na pięknej niemieckiej drodze szybkiego ruchu, żeby autostrady u nas tak wyglądały jak u nich drogi szybkiego ruchu!! przejechaliśmy niemal 50 kilometrów bez żadnych bramek ani zjazdów/rozjazdów cały czas ponad 200km/h (złapał nas patrol :'()

 

nie odcięło was?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...