Skocz do zawartości

Top Speed


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Nie mam prawka jeszcze ale z ojcem(siedział jako pasażer) Audi A4 08r 2.0 d s-linee 180km/h i Fiat Seicento(tak sie to pisze?) 1.1 55Km całe 80km/h :)

gdy dochodziłeś do 180km/h stary cie uszczypnął i się obudziłeś... a miałeś jeszcze tyle luzu w gazie, c'nie? :)

 

 

 

iloled-pam.jpg

Edytowane przez Raiga
Odnośnik do komentarza

Równe 200 km/h Laguną II, 1,9 diesel po wymianie turba. Miało to miejsce na drodze ekspresowej, ale tata dobił do 200 i zwolnił. Był to taki achievement.

Stałe ponad 200 jechaliśmy na Autobahnie w Niemczech tym samym samochodem.

Golf V sprawuje się znacznie gorzej, osiągi ma nieznacznie gorsze, ale diesel jest strasznie głośny. Co prawda na łukach lepiej chodzi, ale nie ma to żadnego wpływu na maksymalną prędkość.

Odnośnik do komentarza

Jakie auto, szeni?

 

Moja Siena 1,2l 75KM na czteroletnich calorocznych oponach wytargalem na obwodnicy Tarnowa niedawno 155km/h - powyzej juz byloby ciezko wiele wiecej cos wycisnac, choc mysle, ze z gorki wiekszej by 165 polecial (jak byl prawie nowy to na tej samej drodze licznikowo bylo 170km/h - czyli tyle, ile podaje producent), gdyz na tych oponach autem zaczelo dosc mocno rzucac na boki, przez co trzeba bylo ciagle kontrowac tor jazdy. Na pewno juz nie bede sie tym wozem tak wyglupial :D

Odnośnik do komentarza
Ten sam co zawsze, slawny Golf IV 1.6.

 

takie 1,6 110 KM to jeszcze nie tragedia. Ale co powiesz na 1,4 75KM ? To jak tamto jest kupa to jak to nazwiemy? Fiflut?

 

Ja póki co doszedłem w tym sezonie do 260. Równo wskazał. Powinien pociągnąć jeszcze trochę. Na YT koleś walił ~272 km/h.

Niestety rzadko dobijam do tej prędkości bo zawsze coś się znajdzie na tej A4. Po za tym przy 240 nie mam zaufania do ludzi na prawym pasie jadących nawet te 140. I tak będzie bolało w razie czego :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

180 wczoraj droga E40 golf III 1.9 TDi Kola stalówki , balony(14"-standard) , kołpak i te sprawy , zimówki lekko już łysawe(do next zimy muszą wystarczyć bo nie mam na letnie) . To już chyba było wszystko na co stać mojego Golfiacza , kiedyś tam spróbuje jeszcze raz na DTŚ w nocy bo czułem że ciut mocy jeszcze jest. Myślę nawet że z górki by 190 poleciał

Odnośnik do komentarza

ostatnio tak z ciekawości porównywałem sobie pomiar z nawigacji z tym na liczniku w samochodzie. 130 wg nawigacji miałem dopiero przy ponad 140 na liczniku, także wasze wyniki tutaj pewnie trzeba w większości mocno zrewidować. tak, jestem świadom, że nigdy ilość km/h na liczniku nie pokrywa się z rzeczywistą, ale nie sądziłem, że to będzie aż taka różnica przy w sumie niewielkiej prędkości.

Edytowane przez Blok
Odnośnik do komentarza

Z tego co czytalem GPS wylicza predkosc dzielac odleglosc miedzy dwoma "punktami pomiaru" na siatce satelity przez czas pokonania tej odleglosci; jest to wiec raczej predkosc usredniona, niz chwilowa i stad te roznice. By pomiar w GPS byl prawdziwy, musialbys wiec jechac przez jakis czas z rowna predkoscia.

Roznica, o ktorej mowisz, jest raczej wyzsza niz margines bledu licznika przy takiej predkosci, ale to w sumie tez zalezy od stanu technicznego, modelu itd.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...