Skocz do zawartości

Europa League


Rekomendowane odpowiedzi

W Belgii pewnie mówią to samo. "Klub z Polski, w dodatku z dalszego miejsca - przecież nawet ich mistrz przegrał z Estończykami, więc raczej nie będzie problemów". A Lech nie zrobił nic, żeby powtórzyć poprzedni, udany sezon. Jedno 6-1 z jakimś totalnym słabeuszem wiosny nie czyni.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Oglądałem ten mecz w ramach "sportowego wieczoru" po biegu Husajna i meczu Villarealu. Włączam, i... 10 Lechitów stoi na własnym polu karnym, oblężenie Poznania. Pooglądałem z 5-10 minut i wyłączyłem, nie dało się tego oglądać. Teraz się okazało, że wygrali, no ale nie stawiałbym na awans.

Odnośnik do komentarza

oj duże szczęście Lecha, że to wygrali. Zagrali najsłabszy mecz w pucharach, jaki widziałem w tv, nie licząc wpadki z Norwegami. Coś trener Zieliński chyba niema tylu argumentów co Smuda, bo niektórym piłkarzom ewidentnie bardziej chodzi o nogi niż o wynik, widać dziennikarze wycenili ich po sezonie na zbyt dużo. Nasze dwa talenty Stilic i Lewandowski nadal mnie nie przekonują, że takowy talent posiadają, bo z taką grą, nawet w zespole rywala mieli by problemy z grą w pierwszym składzie. Ten koleś co wszedł za Stilica to już wogóle jakaś padaka. Powinien dostać czerwoną kartke i pauzować z pół sezonu za taki faul. Grał wogóle słabo, podania do najbliższego i chodzenie po boisku ?? U Smudy zszedłby po 20 minutach. Brawo Peszko, brawo Kasprzik, brawo Gancarczyk ( international level, Leo nie rób scen z Krzynówkiem, bierze tego gościa na Irlandie ). Nadal niemogę patrzeć na to, czy Arboleda wybije piłke straci, sfauluje czy strzeli samobója, gra tego gościa przyprawia mnie o ból serca.

 

Tak jak pisałem po losowaniu, to trudny rywal dla Lecha i awans będzie bardzo trudny i rostrzygnie się minimalnym zwycięstwem którejś z drużyn.

 

Gra Lecha mniej mi się podoba niż w poprzednim sezonie mimo dwóch wzmocnień i jednego osłabienia. Brakuje kogoś w środku obok Bandrowskiego, kto zrobiłby różnice, rozegrał, Stilic albo robi komiczne wślizgi, albo leci do przodu i czeka niebardzo wiem na co.

 

 

 

i mam wrażenie, że na polskich trybunach jest organizowany konkurs na najgłupsze przyśpiewki, mam wrażenie że teksty pisze im Kupicha a linie melodyczną Rubik

Edytowane przez przema
Odnośnik do komentarza
Oglądałem ten mecz w ramach "sportowego wieczoru" po biegu Husajna i meczu Villarealu. Włączam, i... 10 Lechitów stoi na własnym polu karnym, oblężenie Poznania. Pooglądałem z 5-10 minut i wyłączyłem, nie dało się tego oglądać. Teraz się okazało, że wygrali, no ale nie stawiałbym na awans.

 

 

Heh... czyli i grali slabo, a wygrali... to chyba jeszcze lepiej. Polskie druzyny w europejskich pucharach zazwyczaj jak graja slabo to dostaja w du.pe, jak graja dobrze to tez w sumie. Czekam na rewanz i kibicuje im zeby przeszli.

 

PS. Ponoc klasowe druzyny poznaje sie po tym, ze jak nie idzie to i tak wygrywaja :P ale trzeba przyznac- wiecej szczescia niz umiejetnosci w tym meczu.

Odnośnik do komentarza

Mecz się ogląda CAŁY a nie tylko 1 połowę. Lech ma niestety tak, że jedną połowę grają a drugą się (pipi)ją ;/ W pierwszej to była porażka, w drugiej wyrównany pojedynek.

 

Co do 'więcej szczęścia niż umiejętności', w 2 połowie to raczej Brugia miała tego szczęścia dużo, bo strzał Garncarczyka był naprawdę dobry i zabrakło 20cm. W ogóle, to był man of the match :)

 

Stilic i Lewandowski nic nie pokazali. Ten pierwszy tak już ma, ten drugi jest po kontuzji i imho grał dziś raczej ze względu na morale drużyny, a nie na dyspozycję. Ogólnie , zapominając o pierwszej połowie powiem, że mecz nie był taki zły. Mocno trzymałem kciuki żeby w tej pierwszej nie stracić bramki, bo wiedziałem, że w drugiej się przebudzą.

 

Teraz rewanż w Brugii. Nie będzie to czysta formalność,ale to dobrze, bo będzie dużo emocji.

 

 

@przemo

 

Już raz udowodniłeś swój profesjonalizm, nie kompromituj się po raz drugi. Arboleda przyprawia Cię o ból serca? Brawo, rozumiem mecz oglądałeś za pomocą telegazety ? ;)

Golik faktycznie faulował. Na kartkę. Na szczęście to nie Ty decydujesz o tym, czy go zdyskwalifikują [LOL, żeś pojechał z tym komentarzem XD ]. Ogólnie rozbawił mnie Twój post. Pełen szacun.

 

AAAAAA co do opinii o kibicowaniu, masz rację. Brak trzynastozgłoskowców i poematów. Mało też rozbudowanych, pełnych górnolotnych porównań tekstów. Szkoda że polskie kibicowanie to przyśpiewki zagrzewające do walki i łatwo wpadające w ucho, a nie rozbudowane utwory w stylu Pana Tadeusza. No (pipi)łem. Najpierw humor poprawił mi Peszko, teraz Ty :D

Odnośnik do komentarza

jak widać udowodniłem swój jak to nazywasz profesjonalizm, bo trafnie oceniłem, że Lech będzie miał ogromne kłopoty z Belgami i to się potwierdza. Za chamskie zagrania typu Golika powinny być czerwone kartki i długie pałzowanie, to jest piłka nie karate, Arboleda był jest i będzie niepewnym punktem defensywy Lecha, na 5 akcji 3 ma udane a dwie tragiczne, dwa razy wyszedł z piłką i dwa razy ją stracił poczym poszły groźne kontry. Kto strzelał samobóje i prokurował gole w pucharze uefa poprzedniego sezonu ? Właśnie Arboleda. Przyśpiewki proste zagrzewające do walki są jak najbardziej na miejscu, ale kibice zaczynają wyć jak chórki u Rubika wymyślając coraz to bardziej zawiłe rzeczy, właśnie idą w pana tadeusza. Więc sam się nie kompromituj i nie oglądaj meczu na zCzuba tylko w tv. Sam jesteś zabawny z tym negowaniem mojego zdania, które akurat jest trafne.

Odnośnik do komentarza

Powinny byc orzeczenia sedziowskie po meczu na podstawie powtorek. Takiego Golika powinni na co najmniej 10 meczow zdyskwalifikowac i przypi.eprzyc porzadna kare finansowa. Jak sie nie umie to sie nie krzywdzi innych za to... Mam nadzieje, ze na wyjezdzie jak sie podobnie zachowa to Lech srogo za to zaplaci. No i mam nadzieje ze zawodnik, ktorego zaatakowal nie bedzie mial kontuzji...

 

Przyspiewek nie oceniam - uwazam ze im wiecej i fajniej tym lepiej. Publicznosc Lecha jest najlepsza w kraju. Nie dosc ze wspiera druzyne calym sercem to sie jeszcze swietnie przy tym bawi. Nie dziwota ze chlopaki choc sil nie maja to do konca grac daja rade.

 

Chyba nikt nie ma watpliwosci ze nie wygrala druzyna ZDECYDOWANIE lepsza. Brawa dla Garncarczyka i Peszki.

Co do Arboledy - on jest niezly, zwykle liczono sie z tym, ze nalezy go asekurowac, bo faktycznie jest nieobliczalny. Sa jednak sytuacje w ktorych naprawde jest nieoceniony. Choc wczoraj kilka razy byl po prostu nieodpowiedzialny.

Odnośnik do komentarza

Lech na pewno nie gra tego co w tamtym sezonie. Wg mnie, błędem było zwolnienie Smudy. Może i Lech obsrał się na koniec ligi, ale drużyny Franka mają 'ten' charakter do gry :). Dobrze, że ściągnęli dobrego bramkarza. Kaspirzik jest pewny, dużo widzi, podpowiada obronie. Bardzo dobrze wpływa to na moralne drużyny gdy zawodnicy wiedzą, że w bramce jest pewny punkt. Pamiętam, gdy oglądałem wiosenne mecze Lecha w pucharach, po każdym strzale na bramkę Poznaniaków, bałem się, że Turina odj.ebie jakąś manianę. Dla mnie to właśnie przez niego Lech nie przeszedł Udine.

Edytowane przez wolek92
Odnośnik do komentarza
Lech na pewno nie gra tego co w tamtym sezonie. Wg mnie, błędem było zwolnienie Smudy. Może i Lech obsrał się na koniec ligi, ale drużyny Franka mają 'ten' charakter do gry :). Dobrze, że ściągnęli dobrego bramkarza. Kaspirzik jest pewny, dużo widzi, podpowiada obronie. Bardzo dobrze wpływa to na moralne drużyny gdy zawodnicy wiedzą, że w bramce jest pewny punkt. Pamiętam, gdy oglądałem wiosenne mecze Lecha w pucharach, po każdym strzale na bramkę Poznaniaków, bałem się, że Turina odj.ebie jakąś manianę. Dla mnie to właśnie przez niego Lech nie przeszedł Udine.

 

 

To ciesz się, że nie oglądałeś meczów kilka lat temu, za czasów Kotora. Wtedy po każdym strzale na bramkę się zamykało oczy, bo nie wiadomo było co wywinie ;)

Turina nie był taki zły, największą jego wadą było to, że nie potrafił łapać piłki i 90% strzałów po prostu piąstkował.

 

Smudy trochę brakuje ale Zieliński jeszcze nie miał okazji pokazać co potrafi zrobić z Lechem. Przejął już w miarę ułożoną drużynę [ skasowali mu "tylko" Murawskiego], a mimo to postanowił zmienić ich styl gry. To wymaga odwagi , mam nadzieję że będzie zbierał za to w przyszłości kudosy.

 

Co do wpływania na morale drużyny, IMHO tak hejtowany tu przez pewnego eksperta Manuel ma na nie większy wpływ. Facet autentycznie żyje meczem i potrafi poderwać Kolejorza do ataku [sam się w niego włączając, często przy tym wypracowując dobre sytuacje , lub [nie daj boRZe dla Naszego specjalisty] -gole. ]. Teraz zaczyna błyszczeć Garncarczyk. Lewy troszkę przygaszony po kontuzji. Zobaczymy co pokaże na Cracovi. No ale to już temat do innego topica ;)

Odnośnik do komentarza

Franciszka to do reprezentacji trzeba dać !

W meczu Lech - Brugge zespół z Belgii był lepszy. Chyba każdy przyzna mi rację. Na nasze szczęście nie wykorzystali sytuacji. Boję się też o ten mecz w Belgii, ale coś mi się wydaję, że Lech da radę. Brugge ma młody zespół i mogą się po prostu obsrać. Gdyby wygrali w Poznaniu 2:0, nawet 1:0 byłoby już pozamiatane, ale mimo wszystko to Lech jest w lepszej sytuacji.

Czekamy : )

Edytowane przez wolek92
Odnośnik do komentarza

Podział na grupy:

 

Grupa A:

1. Ajax Amsterdam

2. Anderlecht Bruksela

3. Dinamo Zagrzeb

4. FC Timisoara

 

Grupa B:

1. Valencia CF

2. OSC Lille

3. Slavia Praga

4. Genoa CFC

 

Grupa C:

1. Hamburger SV

2. Celtic Glasgow

3. Hapoel Tel-Awiw

4. Rapid Wiedeń

 

Grupa D:

1. Sporting Lizbona

2. SC Heerenveen

3. Hertha BSC Berlin

4. FK Ventspils

 

Grupa E:

1. AS Roma

2. FC Basel

3. Fulham Londyn

4. CSKA Sofia

 

Grupa F:

1. Panathinaikos Ateny

2. Galatasaray Stambuł

3. Dinamo Bukareszt

4. Sturm Graz

 

Grupa G:

1. Villarreal

2. Lazio Rzym

3. Levski Sofia

4. FC Salzburg

 

Grupa H:

1. Steaua Bukareszt

2. Fenerbahce Stambuł

3. FC Twente Enschede

4. Sheriff Tiraspol

 

Grupa I:

1. Benfica Lizbona

2. Everton Liverpool

3. AEK Ateny

4. BATE Borysów

 

Grupa J:

1. Szachtar Donieck

2. Club Brugge

3. Partizan Belgrad

4. Toulouse FC

 

Grupa K:

1. PSV Eindhoven

2. FC Kopenhaga

3. Sparta Praga

4. CFR Cluj

 

Grupa L:

1. Werder Brema

2. Austria Wiedeń

3. Athletic Bilbao

4. Nacional Madeira

Odnośnik do komentarza

Będę trzymał kciuki za Celtic by zaszli daleko, bo nowy system rozgrywania kwalifikacji w europejskich pucharach mocno ich skrzywdził - Arsenalowi w IV rundzie eliminacji nie sprostali i teraz pozostaje im jedynie Liga Europejska... W ogóle to grupy jak na LE są całkiem mocne - wiele drużyn spokojnie mogłoby porywalizować w Lidze Mistrzów.

 

I po ubiegłorocznym epizodzie zabrakło polskiej drużyny w fazie grupowej :( ...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...