Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

1300 - 1400 coś takiego, musisz iść do urzedu celnego, zapłacić akcyze (w zalezności od pojemności, jak powyżej 3.0 to ładnie się płaci, 2.0 to ponad stówe chyba, nie wiem dokładnie, ale do 2.0 jest tanio), urząd skarbowy, przegląd, wydział komunikacji, oc.

 

Wcale nie tak dużo zachodu, tylko na skarbówke trzeba czekać z tydzień conajmniej (przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza

Słuchajta. Sprawa ma się tak. Kupiłem moto. Moto sprowadzone. Mam wszystkie papiery. Dzisiaj zrobiłem przegląd dopuszczeniowy.

Z dokumentów mam:

- dowód z UK + tłumaczenia,

- VAT25,

- umowę kupna i przegląd,

 

Nie zdążyłem go dzisiaj zarejestrować. Wydział tylko do 15

 

Czy jak wykupie ubezpieczenie OC ( krótkoterminowe wezmę ) to mogę legalnie poruszać się motocyklem? Teoretycznie tak... chyba?

 

Help. Bo jutro ma być ładnie a mnie coś strzela

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie, ze to bylo po to, zeby odroznic rajdowke od cywilnego samochody na dojazdowkach rajdow, podczas kiedy auta rajdowe poruszaja sie po lokalnych drogach w normalnycm ruchu ulicznym (dawniej takie auta prawie niczym sie nie roznily od aut cywilnych), ale moge sie mylic, to tylko takie moje przypuszczenie :P

Odnośnik do komentarza

Ostatnio źle się dzieje z moją kropką (czyt. Punto).

Czasem trudno wchodzą biegi i przy wrzucaniu wstecznego słychać zgrzyty. Czym to jest spowodowane?

PIsze czase, bo np mialem tak dwa dni temu- trzeba bylo sie naszarpac przy wrzucaniu biegu, wsteczny równał się krótkiemy zgrzytowi. Ale jezdzilem rowniez i wszystko bylo elegancko, wrecz idealnie. Dzisiaj jednak ojciec zglosil te same problemy, co dwa dni temu.

Odnośnik do komentarza

hehe "kropka" u mnie wolamy na Punto "Chomik"

 

 

a co do problemu:

-wyciek oleju,

-olej ze sporym przebiegiem (raczej malo prawdopodobne bo znam wiele aut co maja ponad 300kkm i olej w skrzyni "z fabryki")

-sprzeglo juz na wykonczeniu (mozna sprobowac podciagnac troche linke [raczej nie masz w chomiku hydraulicznego :P])

-synchronizatory (ale tez watpliwe bo jak pada to jeden, najczesciej 2 biegu)

 

 

ja mysle ze to moze byc sprzeglo, ze juz nie wysprzegla tak jak powinno, moze pomoze drobna regulacja na lince a jak nie to wymiana.. ale sprawdz to dokladnie ;)

Odnośnik do komentarza
Ostatnio źle się dzieje z moją kropką (czyt. Punto).

Czasem trudno wchodzą biegi i przy wrzucaniu wstecznego słychać zgrzyty. Czym to jest spowodowane?

PIsze czase, bo np mialem tak dwa dni temu- trzeba bylo sie naszarpac przy wrzucaniu biegu, wsteczny równał się krótkiemy zgrzytowi. Ale jezdzilem rowniez i wszystko bylo elegancko, wrecz idealnie. Dzisiaj jednak ojciec zglosil te same problemy, co dwa dni temu.

moze oleju w skrzyni nie masz. jesli wszystkie inne biegi wchodza ok, to sprzeglo powinno byc cacy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...