Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

byłem wczoraj w maku, myślę sobie i puf zniknąłem

 

ho ho ho

 

 

nie ma nic innego w okolicy, to pojadę do maka i wezmę drwala, już przy wjeździe coś nie halo bo nie ma plakató z ofertą, jest jaki royal, wchodzę do środka i o drwalu ani widu ani słychu, są za to 3 różne royale

z prażoną cebulką i bekonem - chyba im zostało dużo tego gówna po drwalach

wziąłem royala z tym i generalnie royal jak royal, bekon to jest tam sztywny, symboliczny, cienki jak kartka papieru, bardziej wyróżnia się ta cała cebulka - wydałem około 10zł i nie było ani źle ani dobrze, chwilowy głód zaspokojony, kaca moralnego nie było że straciłem kasę więc chyba generalnie plus

Odnośnik do komentarza

kurna przez bizona musze jechać do maka xD

 

royal-bg.jpg

 

podwójny makrojal jest u mnie na podium jeśli chodzi o rzeczy z maka (oprócz niego drwal i bigtasty - niestety tego ostatniego nie widziałem od lat)

 

ale chyba spróbuje tego z cebulą i bekonem, chociaż podówjny to kusząca rzecz. głównie go lubie bo dzięki takiej ilości grubego mięsa jest ono naprawde soczyste i znacznie lepsze niż większość suchych kotletów z maka

Odnośnik do komentarza

bobby burger jest ok? jakis czas temu otworzyli w gdansku i mialem sie wybierac ale w koncu sie nie wybralem. nie podoba mi sie ze to sieciowka i moga nie wkladac wystarczajaco duzo serca w te bulki. jako ze jutro walentynki musze sobie zasadzic jakiegos konkretnego hambuksa i nie moge sie zdecydowac gdzie uderzyc.

Odnośnik do komentarza

nie polecam, jak dla mnie bobby to jeden ze słabszych burgerów z "prawdziwych" burgerowni jakie próbowałem. jest tańszy niż większość ale to odbija sie na jakości, poprostu jest nijaki w smaku, taki troche lepszy fast food. lepiej jednak zapłacić te 5zł i mieć świetnego burgera a nie takie pół środki - jeśli masz wybór to idz gdzie indziej

Odnośnik do komentarza

bobby burger jest ok? jakis czas temu otworzyli w gdansku i mialem sie wybierac ale w koncu sie nie wybralem. nie podoba mi sie ze to sieciowka i moga nie wkladac wystarczajaco duzo serca w te bulki. jako ze jutro walentynki musze sobie zasadzic jakiegos konkretnego hambuksa i nie moge sie zdecydowac gdzie uderzyc.

Burger Stacja na Zaspie, albo Classic w Oliwie. W tym puerwszym nie jadłem, ale znajomi chwalą, a w drugim jadłem i polecam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

bobby burger jest ok? jakis czas temu otworzyli w gdansku i mialem sie wybierac ale w koncu sie nie wybralem. nie podoba mi sie ze to sieciowka i moga nie wkladac wystarczajaco duzo serca w te bulki. jako ze jutro walentynki musze sobie zasadzic jakiegos konkretnego hambuksa i nie moge sie zdecydowac gdzie uderzyc.

Burger Stacja na Zaspie, albo Classic w Oliwie. W tym puerwszym nie jadłem, ale znajomi chwalą, a w drugim jadłem i polecam.

 

 

zapomnialem o tej burger stacji. fajnie ze jest przy skmce czyli po drodze to wstapilem. bardzo dobre, rowniez polecam. co prawda troche sobie zycza, ja sie szarpnalem i wydalem 31zl (20zl burger 'sopot' - mieso, salata, 2x ser, 2x bekon i czipsy, 6zl frytki i 5zl cola) ale warto chociaz bardziej najadalem sie w surfburgerze i to jest nadal dla mnie nr1 w trojmiescie ale chcialem czegos nowego. poza tym ze dobra bulka byla to jeszcze mila obsluga i calkiem fajny lokal, spoko miejscowka.

Odnośnik do komentarza

A ja przy okazji odwiedzin w Warszawie, zostałem zaciągnięty przez znajomych na vegan burgera (trochę lipa, miałem ochotę na prawdziwe mięso) i trafiłem do lokalu krowarzywa. Zamówiłem wariant z cieciorki za 13,50zł z sosem pomidorowym i majonezem. I powiem, że całkiem niezły ten burger, dość spory, ale nie zapycha jak mięso. Podobno burger z dodatkiem trawy cytrynowej (niestety, nadal warzywny) gniecie jaja i jest super.

 

Na uwagę zasługuje też... JADALNY TALERZ. Dostaliśmy burgery, kumpela mówi "talerz też możesz oszamać". Ja mówię "ta, jasne". Zjedliśmy, gadamy, patrzę, a ona odrywa kawałek talerza i faktycznie zaczyna go jeść. Okazuje się, że jest robiony z otrąb pszennych. Mocno sprasowanych, ale faktycznie, da się to przegryźć. Hipsterstwo na maksa, ale całkiem w porządku.

 

Tak wyglądała całość:

 

 

10949025_426743594146098_997815546_n.jpg

Edytowane przez Szwed
Odnośnik do komentarza

Czyżbyś był z Małopolski? :] Tylko tutaj spotkałem się z określeniem "sznycle" na mięso mielone. Sznycel to po mojemu zawsze był "jednolity" kotlet w panierze (z utłuczonego kawałka mięsa).

edit:

up. No to spoko, ja polecam do mielonego jeszcze dodać gotowany ryż i zawinąć w kapustę. Najlepszy przepis na burger!

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

mi jajko pasi, lepiej sie wtedy formuje placki z miesa, jak ktos chce sama wolowine recznie zmielona na miejscu to niech idzie do mumu

teraz mozemy wyliczac ktore burgerownie robia mieso z cebula w srodku a ktore nie, z jajkiem lub bez jajka, smaza na tluszczu albo bez tluszczu, ktore do miesa dodaja sol i pieprz, a ktore posypuja solą i pieprzem miesą na zewnątrz w trakcie lub po smazeniu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...