Skocz do zawartości

Czego oczekujecie od nowych konsol?


Fenikz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

od ps4 oczekuje:kazda gra 1080 p,60 fps,3d,zeby 50% gier bylo lokalizowanych,polskie menu (xmb),zeby od razu dostali dobre gry a nie zeby bylo trzeba czekac pół roku,by kazda gra byla od 8 do 10(oceny gier),zeby sie nie psulo,by kosztowala max. 1200 zł.,zeby gry byly do 100 zł, i zeby internet byl jeszcze lepszy

I żeby miała wbudowany młotek abyś mógł się nim walić po głowie. Zapomniałeś o tym napisać ale ja jestem dobry i ci przypomniałem.

 

Co za koleś. :lol:

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieję, że ta generacja się szybko nie skończy, przynajmniej dla ps3 - konsola potencjał ma, a nie chcę wydawać kasy na nowy sprzęt

 

Darmowe rozgrywki sieciowe to podstawa - chcę grać za darmo po sieci, a płatne usługi typu Live mam głęboko w poważaniu i nie rozumiem łatwości z jaką ludzie łykają kit o tym, że aby pograć w lagującej sieci P2P trzeba bulić.

 

Odnośnie większości postów to myślę, że najlepiej by było gdybyście kupili sobie PC i podłączyli pod TV - macie lepszą grafikę, tańsze gry, multimedialność, lokalizacje, mody i co tam jeszcze chcecie.

 

Oczekuję tego, że w końcu producenci gier wypną się na M$ i ich chore pomysły typu Vista, a zaczną wypuszczać gry pisane pod Open GL (lub coś lepszego) - tak aby dało się je odpalić na każdym PC z darmowym, dedykowanym pod gry Linuxem. Wg mnie koncepcja zestandaryzowanego gaming PC jest słuszna, ale tylko gdy na pokładzie jest darmowy, szeroko wspierany OS. To jest właśnie ta jedyna uniwersalna platforma, o której niektórzy marzą i to bez monopolu

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

tym bardziej, ze grafa jest na swietnym poziomie.

 

Liczę że następny Xbox miał na starcie polski LIVE i żeby wszystkie gry śmigały na normalnych serwerach, a nie tylko te porąbanym P2P.

 

Od PS4 liczę na lepszego pada, zeby tylko dali takie spusty jak na X360, albo chociaz tak samo działały.

 

Ogólnie to wolałbym jakieś fajne RPGi jak oblivion i w polskiej wersji, ale to jeszcze w tej generacji dałoby się zrobić...

Odnośnik do komentarza

Wszystkie gry mają wyglądać jak rzeczywistość i w pełni odzwierciedlać to co możemy w każdej chwili zrobić, tu chodzi mi o GTA, chcę wejść do każdego budynku i zrobić wszystko, co sobie zamaże, nawet kupić sobie bilet na marsa, wtedy zwiększyłby mi się szaczun itp.

 

Chcę aby wszystkie gry były maksymalnie dopieszczane, żeby nie wydawali gówna. Oczywiście wszystko ma być jak najtańsze, konsola nie musi wyglądać pięknie, wystarczy aby pięknie pracowała, gry tak samo, mogą mi wydawać w papierkach.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

zeby w ogule nie wyszly :) hehe , troche jest w tym prawdy, bo nie moge sobie wyobrazic co nam moga zaoferowac, skoro miedzy PS2 a PS3 nie bylo znaczacego przeskoku technologicznego(przynajmniej jesli chodzi o grafe), wiec PS4 zaoferuje nam znowu grafe troche lepsza od PS3 ?Ale co jeszcze? Perspektywa FFXV, MGS5, GT6, GTA5 itd ? Jestem ciekaw jaka nazwe bedzie mial kolejny PS , moze PS Final...coś tam:) Taki chwyt marketingowy, zeby podniesc sprzedaz a pozniej zmienia zdanie ze wypuszcza jednak PS5 :) Bo PS4 to brzmi tak troche zbyt standardowo

Edytowane przez Robal_09
Odnośnik do komentarza

Teraz przeskok będzie bardziej widoczny, bo tutaj oprócz oczywistej poprawy ilości poligonów i ostrości tekstur mamy także przejście w HD, co daje o wiele więcej pikseli do obrobienia, na tym moc ucieka.

 

Ale zawsze wiele wyobraża sobie niewiadomo co i daje się tym renderom zafascynować. A tak naprawdę będzie trochę mniej kanciasto, lepsze tekstury i może fizyka co lepsza.

Odnośnik do komentarza

Ciekawy temat zasadniczo. Jak gram sobie na X'ie czuję że konsola ma nadal dużo do zaoferowania i wierze że nadal da się z niej dużo wycisnąć. Sony z killzone 2 widać że cały czas podnoszą poprzeczkę jeśli chodzi o grafikę. Chodzi mi oto że jeszcze nie czuję co będę potrzebował od next gena bo dzisiejsze konsole dają mi to co chce.

 

Myślę że w przyszłym roku zobaczymy taki szczyt możliwości tej generacji i zacznie się hype na kolejne maszynki które fajnie jakby pojawiły się w 2011 co myślę że jest mocno prawdopodobne. A co do rozwoju to z takich oczywistych next gen rzeczy to grafika i reszta podobnych bzdetów, ale bardziej by mnie interesował chyba aspekt multiplayer w sensie np. 128 graczy zdobywających plaże w normandi w jakimś nowym call of duty etc. Myślę że po prostu zobaczymy gigantyczną skalę i rozmach w wielu tytułach na który dziś nie pozwala masa rzeczy.

Edytowane przez verthex
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Teraz przeskok będzie bardziej widoczny, bo tutaj oprócz oczywistej poprawy ilości poligonów i ostrości tekstur mamy także przejście w HD, co daje o wiele więcej pikseli do obrobienia, na tym moc ucieka.

 

Ale zawsze wiele wyobraża sobie niewiadomo co i daje się tym renderom zafascynować. A tak naprawdę będzie trochę mniej kanciasto, lepsze tekstury i może fizyka co lepsza.

Amen. W sprawach technicznych dobrze prawisz raven. Zachowujesz zimną głowę podczas gdy inne matoły pieprza na forach i w magazynach growych o natywnych 1080p w 60 klatkach i to jeszcze w tej generacji (już nie powiem na jakim podforum tak pieprzą)tylko dlatego, że twórcy podają te głodne kawałki. Ja wiem, że to niemożliwe a przynajmniej niemożliwe przy takiej ładnej oprawie jaką byśmy chcieli. To samo się tyczy kolejnej generacji, o której tutaj lud sobie dyskutuje.

 

Zapewne gry będa nadal tworzone natywnie w 1280-720 lub rozdzielczościach jej bliskich (np. 1366-768) a wielkość tekstur, jakość shaderów (Next-geny będą zapewne korzystały z dobrodziejstw ShaderModel 4.0 czyli z bibliotek DX10) zostana znacząco poprawione. Gdybym był laikiem liczyłbym na włączanie w grach Antyaliasingu chociaż x2 oraz filtrowania anizotropowego x8 ale wiem, że twórcy rezygnują z tych polepszaczy, bo są najbardziej sprzętożerne. Ponadto stary dobry havok w kolejnej wersji zapewne znów będzie święcił triumfy na konsolach. W końcu już w 2004 roku został wykorzystany z powodzeniem w drugiej części Halo i od tamtego czasu havoka jest pełno w prawie każdej produkcji na konsolę.

 

To tyle mojego wróżenia z fusów ;) A mówiąc całkiem poważnie - chciałbym czasem pogadać na forum o sprawach technicznych z osobami naprawdę znającymi się na rzeczy. Bo niestety przytłaczająca większość forumowiczów wie po prostu gó.wno o technikaliach i nie da się z takimi ludźmi prowadzić rozmowy (nie marząc nawet o tym aby była ona ciekawa).

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Teraz przeskok będzie bardziej widoczny, bo tutaj oprócz oczywistej poprawy ilości poligonów i ostrości tekstur mamy także przejście w HD, co daje o wiele więcej pikseli do obrobienia, na tym moc ucieka.

 

Ale zawsze wiele wyobraża sobie niewiadomo co i daje się tym renderom zafascynować. A tak naprawdę będzie trochę mniej kanciasto, lepsze tekstury i może fizyka co lepsza.

Amen. W sprawach technicznych dobrze prawisz raven. Zachowujesz zimną głowę podczas gdy inne matoły pieprza na forach i w magazynach growych o natywnych 1080p w 60 klatkach i to jeszcze w tej generacji (już nie powiem na jakim podforum tak pieprzą)tylko dlatego, że twórcy podają te głodne kawałki. Ja wiem, że to niemożliwe a przynajmniej niemożliwe przy takiej ładnej oprawie jaką byśmy chcieli. To samo się tyczy kolejnej generacji, o której tutaj lud sobie dyskutuje.

 

Zapewne gry będa nadal tworzone natywnie w 1280-720 lub rozdzielczościach jej bliskich (np. 1366-768) a wielkość tekstur, jakość shaderów (Next-geny będą zapewne korzystały z dobrodziejstw ShaderModel 4.0 czyli z bibliotek DX10) zostana znacząco poprawione. Gdybym był laikiem liczyłbym na włączanie w grach Antyaliasingu chociaż x2 oraz filtrowania anizotropowego x8 ale wiem, że twórcy rezygnują z tych polepszaczy, bo są najbardziej sprzętożerne. Ponadto stary dobry havok w kolejnej wersji zapewne znów będzie święcił triumfy na konsolach. W końcu już w 2004 roku został wykorzystany z powodzeniem w drugiej części Halo i od tamtego czasu havoka jest pełno w prawie każdej produkcji na konsolę.

 

To tyle mojego wróżenia z fusów ;) A mówiąc całkiem poważnie - chciałbym czasem pogadać na forum o sprawach technicznych z osobami naprawdę znającymi się na rzeczy. Bo niestety przytłaczająca większość forumowiczów wie po prostu gó.wno o technikaliach i nie da się z takimi ludźmi prowadzić rozmowy (nie marząc nawet o tym aby była ona ciekawa).

 

Wiem o co Ci chodzi Gooralesko. Zbyt dużo osób wierzy w techniczną papkę podawaną przez gazety i różne strony. Jak czytam bzdury o KZ2 wykorzystującym xx % PS3 albo o niewykorzystanych pokładach mocy to mnie śmiech bierze :D. Tak samo śmieję się, jak ludzie wierzą w te wszystkie rendery i bullshoty. Najlepiej zrozumieć, że konsole nie mają niewykorzystanej mocy i od pierwszej gry wykorzustuje się ją na maxa. Sztuką jest takie wykorzystanie pary, by nie inwestować jej w nieistotne szczegóły na które nikt nie patrzy, tylko na to, na co każdy zwraca uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Od nowego X'a oczekuje grafiki na poziomie Gears of War 2, ale za to z TOTALNA destrukcja srodowiska :). doslownie 100% realizm :D. Grafika jest na takim poziomie, ktory jest bardzo zadawalajacy (720p w zupelnosci wystarczy). Ale niech zrobia krok milowy jesli chodzi o interaktywnosc ze srodoowiskiem... Owszem - nowy Red Faction rzadzi i dzieli na tym polu... ale tutaj nie ma mpwy o zadnym srodowisku - sam czerwony pyl wokolo - nie ma jak sciac dzrewa, czy ograbic go z lisci :(. Ech, marzenia...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
bo nie moge sobie wyobrazic co nam moga zaoferowac, skoro miedzy PS2 a PS3 nie bylo znaczacego przeskoku technologicznego(przynajmniej jesli chodzi o grafe)

Nie bylo?? Co za bzdury. Masz PS3? Widziales je podlaczone do LCDka? Przeciez roznica w grafice jest kolosalna - wystarczy popatrzec na Killzone i Killzone 2 - przeciez roznica jest nie do opisania.

Ja oczekuje (a w zasadzie mam nadzieje), ze gry nie beda caly czas casualowialy. Jesli chodzi o sfere graficzna - wspolczesne gry w 100% mnie satysfakcjonuja, wiecej oczekiwac moge jedynie 60fpsow w grach z grafika pokroju Killzone 2.

Mam rowniez nadzieje, ze bedzie wychodzilo wiecej gierek spoza gatunku strzelanek - dzisiaj wychodzi ich zdecydowanie za duzo, malo jest RPGow, gier action-adventure itd.

Odnośnik do komentarza

Żeby coś się w końcu ruszyło w temacie interakcji między postaciami, poprawienia AI , fizyki ( nie tylko efektowne wybuchy i latające ciała), odwzorowania faktur materiału, powierzchni, wpływu pogody na świat gry (nie skrypty) a nie jedynie podbijanie rozdzielczości i dodawanie efektów świetlnych i poligonów.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...