Skocz do zawartości

Czego oczekujecie od nowych konsol?


Fenikz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Mr. Blue

Jezu Chryste!

 

Uspokójcie się do cholery z tą "odbierającą klimat gier, złą, obrzydłą i brzydką" multimedialnością konsol! Jak kupujesz Szarlotkę, to też protestujesz, że gratis dostałeś karpatke? Macie za mało: narzekacie, Macie za dużo: narzekacie...

A tak w ogóle, to co ma piernik do wiatraka? Co, ktoś wam wciska płyty DVD na silę, że musisz je na ps3 oglądać?

 

A tam, nie chce mi się nawet odpowiadać na takie głupoty.

Odnośnik do komentarza
Jezu Chryste!

 

Uspokójcie się do cholery z tą "odbierającą klimat gier, złą, obrzydłą i brzydką" multimedialnością konsol! Jak kupujesz Szarlotkę, to też protestujesz, że gratis dostałeś karpatke? Macie za mało: narzekacie, Macie za dużo: narzekacie...

A tak w ogóle, to co ma piernik do wiatraka? Co, ktoś wam wciska płyty DVD na silę, że musisz je na ps3 oglądać?

 

A tam, nie chce mi się nawet odpowiadać na takie głupoty.

 

 

A wiesz chociaż to że za te "dodatkowe opcje" to my płacimy. Oni nam tego gratis nie dają i nie ważne czy nam się to podoba czy nie musimy się z tym pogodzić że jest i mamy za to zapłacić. Znasz takie powiedzenie "Co za dużo to i świnia nie zje" . Tak właśnie stworzyli PS3 i X360 "multimedialne kombajny" które mają po 1000 opcji z których 95% osób nie korzysta. Jak kupuje konsole to interesują mnie tylko gry i to czy pogram w nie przez neta,(pipi) na oglądanie filmów, słuchanie muzyki, siedzenie w Media Centerze i widoku 100 ikonek na ekranie LCD'ka do bóg wie nie wiadomo czego. Konsola szczyciła się kiedyś(chociaźby z ostatniej generacji) prostotą, były proste menu z kilkoma podstawowymi dla gier ustawieniami i tyle, finito, teraz?

Teraz o takim menu można tylko pomarzyć jeśli mowa o stacjonarki, wiesz dlaczego DS święci triumfy? Bo jest genialne w swej prostocie, bo jest konsolą z krwi i kośći, ma to co powinno: świetne gry, które mają feeling jak gry sprzed lat, mają intuicyjne sterowanie oraz posiadają możliwośc grania po sieci i tyle, po co graczowi 500 innych funkcji jakie ma chociaż PSP? Dlatego dalej licze na Nintendo które właśnie trzyma się tej prostoty konsol jak sprzed lat. Bo MS i Sony dążą to stworzenia perfidnej hybrydy między PC a Konsolą.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość Mr. Blue

Człowieku, o co ci chodzi? Złościsz się, że masz więcej opcji, niż twój kolega? Złościsz się, że możesz sobie obejrzeć "Mrocznego Rycerza", a twój kumpel nie? Złościsz się, bo masz połączenie z internetem i dostęp do uaktualnień poprawiających jakość twoich gier?

 

Wskaż mi opcję w ps3, z której nie korzysta 95% osób. Co ty myślisz, że Sony implementowałoby ją, gdyby wiedziało, że nikt z niej korzystać nie będzie?

 

I ostatnie, mówisz, że obsługa konsoli jest dla ciebie za trudna? Że gubisz się w prostocie XMB, czy nowym Dashbordzie Xboxa? No bo przecież, gdy wrzucisz płytkę do napędu, to sama się uruchamia.

 

PS. Trzymasz nadzieję w Nintendo? W NINTENDO?! To przecież ta firma najbardziej odwróciła się od nas, od prawdziwych graczy.

Odnośnik do komentarza

Kiedys byl czytnik kart w PS3 oraz cos jeszcze. Nowsze wersje tych rzeczy nie posiadaja jak sie nie myle. Na co komus czytnik skoro na PC mozna sobie wiekszy zrobic uzytek z tych fotek - przeedytowac, nagrac na rw/pendrive'a. Masz aparat/telefon z karta np. sd to i masz czytnik zazwyczaj ;). Niby moge ogladac divx'a, polaczyc sie z PC,itp ale nigdy z tego nie korzystalem gdyz divx obejrze bez problemu na PC bez zabawy w scalanie napisow czy wiekszy pobor mocy dla samego filmu a muzyke to sobie z pena odtwarzam. Konsole do gier a nie do multimedii z mozliwoscia grania

Odnośnik do komentarza

Od następnej generacji oczekiwałbym:

1. Energooszczędności

2. Pracy konsoli (znikoma awaryjność, cicha praca, nie rysowania płyt) na poziomie PS2/PS3

3. Cen nowych gier w przedziale 150-170zł

4. Zabezpieczeń antypirackich, których nie dałoby się złamać

5. Skupieniu się w grach bardziej na trybie single player

6. By konsola nadal była konsolą (cóż za proste życzenie), a nie stawała się drugim pecetem. Po prostu wkładasz płytkę z grą i grasz, żadnych instalek,ściągania patchy (gry mają być dopracowane, a nie że twórcy mają wymówkę w postaci patchy na wypuszczanie niekompletnego,źle działającego produktu na rynek) i innych syfów rodem z PC...

6.Najważniejszy punkt: dobrych, dopracowanych, oryginalnych i z klimatem, a także wymagających gier, bo to co w większości serwują nam dla tej generacji twórcy to obraza myślącego człowieka. Poziom uproszczeń, idiotyzmów w grach tej generacji jest na poziomie gier dla kilkulatków...

Odnośnik do komentarza

Co do ceny gier.

Cena wyjściowa gry jest taka sama na całym świecie. Producent ma jedną cenę dla dystrybutorów (a już na pewno nie ma wpływu kraj pochodzenia).

To, że gra u nas kosztuje 2x więcej, niż w USA, to kwestia kilkukrotnie wyższych podatków.

 

A wracając do tematu.

Konsola ma być tania w pisaniu gier. Chcę wielu nowatorskich gier i nowych firm na rynku.

Dziś tylko największe firmy stać na ryzyko z wypuszczenia oryginalnej gry.

Odnośnik do komentarza
Aby w końcu znikł problem ze słabymi teksturami i aby nowe konsole miały wystarczająco dużo RAMu.

 

... i może stałe 1080p i 60 fps w każdej grze?

 

Czy Wy nie możecie zrozumieć, że RAMu zawsze wystarczy? Że zawsze może być 60 fps i 1080p? Zniszczalność budynków?

 

Wszystko możemy mieć. Należy pamiętać, że moc konsoli jest ograniczona i możemy ją zainwestować różnie: w grafikę, fizykę, zniszczalność. Można dać (oczywiście są to dane wymyślone dla przykładu) 50 % mocy na grafikę i 50 % na fizykę, jak Mercenaries na przykład. Nie za ładna grafika, za to zniszczalne środowisko.

Można dać także 95 % na grafę, jak w GoW, gdzie za dużo fizyki nie ma oraz brak możliwości interakcji z otoczeniem. Albo jak w Virtua Fighter, gdzie modele postaci są obłędne, lecz w sumie konsola musi renderować pole bitwy i dwie postacie.

 

Możemy mieć grę w 1080p, 60 fps, piękną fizyką i zniszczalnością środowiska. Ale nie liczcie na piękną grafikę - programowanie gier to sztuka kompromisu - między grafiką i możliwościami a wydajnością i płynnością.

 

A co do Twojego posta panie Niebieski, też mnie wkur.wia to, że konsola staje się PC. Miło posłuchać muzy podczas gry (na XO i dwóch grach na PS3) lecz denerwują mnie update'y, DLC, to że muszę podłączony by w pełni korzystać z konsoli i ikonek i opcji jest jak na PC. No i zaczynają się zwiechy i błędy, o których kiedyś nikt na konsolach nie śmiał śnić w najgorszych koszmarach. Konsola to prostota - dosyć, że jest jeszcze najważniejszy filar zachowany (choć już się chwieje za sprawą dysków twardych) - na każdej konsoli możemy odpalić wszystkie gry przeznaczone dla niej i na każdej działa tak samo (oprócz Core).

Odnośnik do komentarza

Exclusive'y to dobra rzecz, konkurencja jest wymagana do rozwoju. Gdyby nie było exclusive'ów, prędzej czy później doprowadziłoby to do monopolu najtańszej konsoli, a monopol to najgorsze co na rynku może być (dla konsumentów oczywiście).

 

Jeszcze jedno: super by było, jak gdyby każda gra miała w standardzie fizykę jak w GTA, dynamiczne oświetlenie jak w Doomie 3. Dało się to zrobić w grach na Xboxa pierwszej generacji, zaimplementować to dziś to pestka.

Odnośnik do komentarza

Od następnej generacji chcę:

- rozsądnego poboru mocy, nie więcej niż 300W (100W mile widziane;p)

-wkładam płytke i gram tyle ma potrafić, nie chce żeby czytała setki formatów zdjęć czy filmów, konsole kupuje po to żeby grać, do całej reszty mam inny sprzęt.

-trwały nośnik danych, ale tu się raczej nic nie zmieni

-darmowe multi :P , na kształt tego na PC, są serwery i ja wybieram na którym chce grać

-instalacja gier ma być tylko dodatkiem

-niezawodność na poziomie DC czy konsol Nintendo

- zabezpieczenia antypirackie których złamanie potrwa przynajmniej pare lat albo nigdy (wiem ,że nie ma szans;p)

-wspaniałych gier które się pamięta latami (ale takie dostaje każda generacja ^_^ )

 

 

Odnośnik do komentarza
-wkładam płytke i gram tyle ma potrafić, nie chce żeby czytała setki formatów zdjęć czy filmów, konsole kupuje po to żeby grać, do całej reszty mam inny sprzęt.

-darmowe multi :P , na kształt tego na PC, są serwery i ja wybieram na którym chce grać

- zabezpieczenia antypirackie których złamanie potrwa przynajmniej pare lat albo nigdy (wiem ,że nie ma szans;p)

A co, boli cie to jak konsola ma wiecej funkcji? Przeciez nikt ci nie kaze z nich korzystac, a dodaja wiele do funkcjonalnosci np czasami mam problemy z PCtem, zdazalo sie, ze nie chcial sie uruchomic, przez pewien czas mialem problemy z dzwiekiem, a dzieki konsoli moglem skorzystac z internetu, obejzec film, czy posluchac muzyki. Trudno tez za kazdym razem odpalac kompa chcac cos przeczytac na necie.

Co do drugiego argumentu - ma to miejsce juz dzisiaj, spojrz na PS3. Premiera miala miejsce bodajze w listopadzie 2006, a konsola do tej pory nie zostala zlamana. Jednak rowniez mam nadzieje, ze postaraja sie z tymi zabezpieczeniami.

Od nastepnej generacji oczekuje:

- znacznego postepu technologicznego (jednak o to nie mam sie co martwic)

- nie scasualowienia rynku, zeby dalej powstawaly gry jak Killzone czy God of War a rynek nie przerzucil sie na jakies "Gotujace Mamy"

- bezawaryjnosci, badz awaryjnosci na bardzo niskim poziomie (mam nadzieje ze sytuacja z X360 sie nie powtorzy)

- zeby serwery multi w konsolowych grach byly stawiane odgornie, zadnego p2p oraz oraz dodatkowo zeby istnialy serwery prywatne (takie jak np. w CS, ze ktos moze sobie wypukic serwer) a stawiane dynamicznie przez samych graczy zeby byly jako takim dodatkiem (np. do sparingu 1vs1)

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Gier, z brakiem pop-upów xD nienawidze jak mi sie przed oczami dogrywa textura, teren czy cokolwiek innego.

rozdziałki full HD we wszystkich grach, ale to pewnie będzie standartem.

masy exclusiwów na platforme którą będe posiadać.

remake starych gier, lub udostępnianie ich na sieci, ale naprawde dużo.

 

Najlepiej jakby 3 giganci sie połączyli, i stworzyli coś wspólnego, a nie że ja tu cierpieć bede kiedy na ps3 (ktorego nie posiadam) wyjdzie sequel Shadow of the colossus, czy God of war 3 xD no i brak wojen konsolowych.

Odnośnik do komentarza
masy exclusiwów na platforme którą będe posiadać.

 

Najlepiej jakby 3 giganci sie połączyli, i stworzyli coś wspólnego, a nie że ja tu cierpieć bede kiedy na ps3 (ktorego nie posiadam) wyjdzie sequel Shadow of the colossus, czy God of war 3 xD no i brak wojen konsolowych.

 

WYPLUJ TO

 

Uwierzcie mi, nie chcecie, by ktoś zdobył monopol. Po prostu ucierpielibyśmy na tym. Po co się starać, skoro i tak nie ma do kogo równać?

Jest bardzo dobrze jak jest dziś. Dwie w miarę równorzędne platformy oferujące podobne możliwości (nie, The Cell naprawdę nie jest x razy mocniejszy od Xboxa 360, wybaczcie :( ) walczą o rynek. Dzięki temu mamy coraz to więcej usług, coraz lepsze ceny i prześcigających się producentów o wyprodukowanie jak najlepszej gry. Konkurencja jest super.

 

Boli mnie tylko jedno - zgraja debili, którym mama kupiła konsolę (nieważne, czy PS3 czy Xboxa 360 czy Wii czy NES) i teraz ich głównym celem jest przekonać heretyków, że ICH konsola jest najlepsha. Oszukują innych i samych siebie, że Halo3/Killzone 2 to (pipi), że wolą grać na PSN/Xbox Live, że Home jest zaje.biste/gów.niane itd. Po prostu nie czaję, jak można sie ograniczać do TYLKO jednego sprzętu. Nie mówię już nawet materialnie, ale ile osób zachowuje się jakby miało klapki na oczach i ten drugi sprzęt był jakimś wrogiem, którego trzeba zniszczyć. Kupcie/zaakceptujcie drugą konsolę i zajmijcie się sobą :). Nie wiem jak Wy, ale ja się cieszę z KZ2 - będę miał zaje.bistego szpila, kiedy do kumpla pójdę. Nie wiem dlaczego PS3fanboje nie cieszą się (ba, nawet wyklinają i bojkotują) z multiplatformowości FF XIII - przynajmniej w to dzieło zagra więcej osób :).

 

Naprawdę, konkurencja ma być. Proszę tylko wyłączyć fanbojów :evil:.

 

 

Odnośnik do komentarza

Przecież dalej by była konkurencja normalna między twórcami gier. I by się starali robić jak najlepsze gry, bo inni mogliby zrobić lepsze i tyle.

 

To tak, jakbyś mówił, że w świecie filmu nikt się nie stara robić dobrych filmów, bo przecież nie ma konkurencji wśród formatów, każdy film można zobaczyć za pomocą jednego odtwarzacza DVD, więc nie ma konkurencji i można wciskać byle shit. Bez sensu myślenie.

Odnośnik do komentarza
A co do Twojego posta panie Niebieski, też mnie wkur.wia to, że konsola staje się PC. Miło posłuchać muzy podczas gry (na XO i dwóch grach na PS3) lecz denerwują mnie update'y, DLC, to że muszę podłączony by w pełni korzystać z konsoli i ikonek i opcji jest jak na PC. No i zaczynają się zwiechy i błędy, o których kiedyś nikt na konsolach nie śmiał śnić w najgorszych koszmarach. Konsola to prostota - dosyć, że jest jeszcze najważniejszy filar zachowany (choć już się chwieje za sprawą dysków twardych) - na każdej konsoli możemy odpalić wszystkie gry przeznaczone dla niej i na każdej działa tak samo (oprócz Core).

 

lol. Live i ogólnie usługa sieciowa to właśnie nowa jakość, wraz z dlc i patchami (lepiej żeby były zbedne, ale lepiej sciagnac niz grac w zabugowanego crapa). Multimedialnosci jak najbardziej TAK.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...