Skocz do zawartości

Czego oczekujecie od nowych konsol?


Fenikz

Rekomendowane odpowiedzi

Geez, a wpadłeś na to, że taki Conan nigdy nie sprzeda się tak jak MGS4?

 

 

Geez,no znowu musze wejść Ci w słowo :)

 

A widziałeś jakie gry okupują pierwsze miejsca sprzedazy w Japonii,popierdółki o budzecie kilkunastokrotnie razy mniejszym od MGS4 .

A żeby nie było że Japonia to specyficzny kraj rzadzacy się swoimi prawami,to podam inny przykład: Guitar Hero w Usa,wygrywajacego z Call of duty 4,czy Assasinem ;)

 

Zresztą,żeby nie wymienić juz legendarnego przykładu Ico. ok,ale jaki z tego wniosek?? prosty-nie ma reguł ;)

 

O jakiej konsoli marzę?

Sprzętowy spadkobierca X-a pierwszego-niezawodna,mocna, a dzięki scenie,taka do tańca i do różańca

Duchowy spadkobierca PSX-a

I żeby miła troszkę zadziorności WII i DS-a ;)

Edytowane przez adi
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tam chciałbym aby standardowy dysk wynosił 1TB(w PS4 i X480?).

Aby z dysku się grało, (BR tylko do przerzucenia gry lub odtworzenia filmu)

I najważniejsze!

Aby GRY BYŁY TAŃSZE!! tak o 50-70zł.

lub żeby się je sciągało przez MarketPlace/PSS.

To tyle!

Może więc gier w polskim języku (nie, nie Viva pinata 3) coś więcej.

I polski XBlive!

Odnośnik do komentarza
Co nie zmienia faktu, ze od sprzedanego egzemplarza producent Conana, dostaje mniej więcej tyle samo, co producent MGS4. Dajmu na to budżet takiego Conana i MGS4 to odpowiednio 5 i 50mln $ (liczby luźne, nie wiem jakie te gry mialy budżety), a producent i tak dostaje tyle samo od sprzedanej kopii. Nikt tu nie myślał, ze producent dostaje 60$ od sprzedanej gry. Weźmy dajmy na to,ze producent dostaje od sprzedanego egzemplarza gry na czysto 15$, to i producent Conana i MGS4 dostają tyle samo od sprzedanej kopii, a róznica w jakości i kosztach produkcji jest inna. Skoro więc koszta produkcji ustalają ceny, to idac tym tropem przy cenie MGS4 60$ Conan powinien kosztować niecałe 47$.

 

Geez, a wpadłeś na to, że taki Conan nigdy nie sprzeda się tak jak MGS4?

Kutwa, offtopa zem zrobił trza dopisać cos na temat :P.

Przede wszystkim to chciałbym dobrych gier, w których dobra nie jest tylko grafika, a coś więcej.

 

Może nawet nie być pełnego 1080p. Niech będzie i 720p, ale niech będzie stałe 60fps. Dobrą grafiką zeby nie była nazywana duża rozdziałka, a wygląd jak najbardziej zbliżony do realnego, bo jak już nieraz pisałem rozdzielczość dla mnie nie stanowi o ladnej grafie. Ładniejsze jest FF7 AC czy FF Spirits Within w 480i niż Crysis w 1080p :), przynajmniej dla mnie :P.

 

Niech zrobia po prostu wyważone sprzęty, w których określone podzespoly nie będą wąskim gardłem. Co z tego, ze Cell jest prawie 2 razy wydajniejszy w jakiś testach od procka w XO, skoro procek w XO do obecnych rzeczy jest zupełnie wystarczający. Jakoś nie widać, zeby PS3 miało lepsze SI, fizykę i inne rzeczy za które jest odpowiedzialny procek. Do tego minimum 4GB ramu i to szybkiego, bądź na dużej szynie. Nie wiem czy zauważyliście, ze GPU z PS3 porównuje się do 7800GTX, ale nikt nie wytknął tu na forum największej różnicy między tymi ukladami. O ile jednostek PS i VS jest tyle samo, to 7800GTX w kompie ma szynę do pamięci 256bit, a RSX marne 128bit, co zmniejsza przepustowość o połowę w stosunku do tak samo taktowanej pamięci 256 bitowej, ale to chyba każdy wie, jak i to, ze to bardzo ogranicza wydajność ;)

 

Omg, jak ja już widzę jak się bierzesz za procesory, to wolę uciekać do schronu :P. Joke, tak na serio, to Cell jest całkowicie wystarczający i znacznie wydajniejszy od Xenona, ale gry pisane z całkowitą myślą o nadchodzą dopiero - Killzone 2 itp. Ponadto, RSX jest wąskim gardłem dla niego. Dobra, nie mam już czasu, idę do roboty. Później coś jeszcze napisze.

Tak, wpadłem na to, ze Conan się nie sprzeda jak MGS4, ale wyzej adi się ustosunkował do tego tak, jak ja o tym myślę.

Mi osobiście nie wadzi to, ze crapy kosztują tyle co hity. Jeśli uważam grę za crap, to nie daję zarobić producentowi, proste. Ja podałem po prostu przykład, ze nie koszta produkcji ustalają cenę. Cena jest sugerowana i dobrze, niech se będzie.

Mnie jeśli chodzi o ceny raczej boli to, ze taki Amerykanin płaci za nowość w sklepie tyle co ja za platynę, a ja zarabiam mniej. Najgorszy jest ten przelicznik 1Euro=1dolar, który jest chory. Nowość w Stanach to w przeliczeniu na złotówki raptem 120zł z groszami. Wychodzi nowosć, idę do sklepu i widzę cenę od 199 do 259zł. Fajnie nie. Uważasz takze, ze ceny gier w Polsce są niskie, a piszesz też, ze 60-70 Euro płacisz. U nas sugerowana cena wcale nie jest niższa w sklepach. Nieraz jest wyższa. Do tego na zachodzie, zeby zarobić na jedną grę, wystarczy dzień pracy, nieraz pół. U nas znacznie więcej, ale za to nie mam pretensji i aż tak mi to nie przeszkadza. Do tego producenci gier nic nie mają :). Jak pisałem, mnie dobija tylko ten przelicznik Dolar>Euro, bo zazwyczaj taniej wychodzi sprowadzic grę z USA łącznie z wysyłką, niż kupić ją u nas.

 

To co pisałem na ten temat wyżej, to są moje wnioski po tym co widzę, jeśli się mylę, popraw mnie, możliwe, ze pieprzę głupoty :). Napisałeś, ze Cell jest znacznie wydajniejszy od Xenona, a RSX jest dla niego wąskim gardłem, a niby co ja wyżej pisałem ;). Właśnie, ze RSX i ram są wąskim gardłem i z Cella przez to nic nie wynika. Co do gier pisanych z myślą o Cellu, to z tego co widzialem do tej pory w wymienionym przez Ciebie Killzone 2 nie jest to nic nadzwyczajnego jak dla mnie. O fizyce i SI w tej grze jeszcze nic nie wiemy praktycznie, może Cell wcale na tym polu nic też wspaniałego nie pokaże. To okaże się gdy gra wyjdzie. Puki co, to po tym co widziałem większe wrażenie niż K2 zrobil na mnie Far Cry 2 :).

 

Wymarzony next gen? Najlepiej Ujął to adi :D :

 

O jakiej konsoli marzę?

Sprzętowy spadkobierca X-a pierwszego-niezawodna,mocna, a dzięki scenie,taka do tańca i do różańca

Duchowy spadkobierca PSX-a

I żeby miła troszkę zadziorności WII i DS-a ;)

 

Odnośnik do komentarza
Tak, wpadłem na to, ze Conan się nie sprzeda jak MGS4, ale wyzej adi się ustosunkował do tego tak, jak ja o tym myślę.

Mi osobiście nie wadzi to, ze crapy kosztują tyle co hity. Jeśli uważam grę za crap, to nie daję zarobić producentowi, proste. Ja podałem po prostu przykład, ze nie koszta produkcji ustalają cenę. Cena jest sugerowana i dobrze, niech se będzie.

Mnie jeśli chodzi o ceny raczej boli to, ze taki Amerykanin płaci za nowość w sklepie tyle co ja za platynę, a ja zarabiam mniej. Najgorszy jest ten przelicznik 1Euro=1dolar, który jest chory. Nowość w Stanach to w przeliczeniu na złotówki raptem 120zł z groszami. Wychodzi nowosć, idę do sklepu i widzę cenę od 199 do 259zł. Fajnie nie. Uważasz takze, ze ceny gier w Polsce są niskie, a piszesz też, ze 60-70 Euro płacisz. U nas sugerowana cena wcale nie jest niższa w sklepach. Nieraz jest wyższa. Do tego na zachodzie, zeby zarobić na jedną grę, wystarczy dzień pracy, nieraz pół. U nas znacznie więcej, ale za to nie mam pretensji i aż tak mi to nie przeszkadza. Do tego producenci gier nic nie mają :). Jak pisałem, mnie dobija tylko ten przelicznik Dolar>Euro, bo zazwyczaj taniej wychodzi sprowadzic grę z USA łącznie z wysyłką, niż kupić ją u nas.

W porządku, jeżeli chodzi o ceny, to nie ma się o co spierać. Każdy płaci tyle ile go stać. Proponuję zamknąć temat cen, bo ten temat jest trudny i nie prowadzi do niczego :). Chciałem wam tylko uzmysłowić, że ceny tworzenia gier są coraz większe, więc nie liczcie na tańsze gry w następnej generacji :).

To co pisałem na ten temat wyżej, to są moje wnioski po tym co widzę, jeśli się mylę, popraw mnie, możliwe, ze pieprzę głupoty :). Napisałeś, ze Cell jest znacznie wydajniejszy od Xenona, a RSX jest dla niego wąskim gardłem, a niby co ja wyżej pisałem ;). Właśnie, ze RSX i ram są wąskim gardłem i z Cella przez to nic nie wynika. Co do gier pisanych z myślą o Cellu, to z tego co widzialem do tej pory w wymienionym przez Ciebie Killzone 2 nie jest to nic nadzwyczajnego jak dla mnie. O fizyce i SI w tej grze jeszcze nic nie wiemy praktycznie, może Cell wcale na tym polu nic też wspaniałego nie pokaże. To okaże się gdy gra wyjdzie. Puki co, to po tym co widziałem większe wrażenie niż K2 zrobil na mnie Far Cry 2 :).

 

No cóż, jeżeli nie masz konkretnej wiedzy technicznej, to nie możesz za wiele na ten temat powiedzieć. Cell jest niesamowicie wydajnym procesorem, ale jako że wielowątkowość (developerzy dopiero zdołali okiełznać 2 rdzenie) nadal raczkuje, to nie można wykorzystać tego potencjału. Dlatego też mówi się, że Cell jest przyszłościowy - bo jest oparty na wielu rdzeniach. W przyszłości właśnie tak to będzie wyglądać, ale na stuprocentowe wykorzystanie wszystkich rdzeni, to trzeba poczekać do co najmniej 2010-2011 roku. Oczywiście ja nie mówię, że wtedy Cell pokaże moc, czy coś. Już pokazuje i pokazał. Pierwszą gra, która jest faktycznie oparta o możliwości Cella, jest Killzone 2. I wybacz, ale nie dość, że w wielu serwisach KZ2 był po raz kolejny okrzyknięty najładniejszą grą, to w dodatku ma najlepsze animacje dotychczas zrobione - i to jest fakt, a nie moja subiektywna opinia. Zobacz jeszcze ten filmik w HD: http://gamersyde.com/leech_8142_en.html

 

Jeżeli to nie robi wrażenia, to albo jesteś fanboyem czegoś, albo po prostu ślepy :). Nie chcę cię obrażać, ale to już jest jawna ignorancja.

 

Ponadto, mówiłeś o AI i Fizyce, a więc wytłumaczę ci jedną rzecz :) : Sam superwydajny procesor niczego nie zdziała. Potrzebujesz odpowiedniego enginu i narzędzi, aby to wszystko stworzyć. Więc, jeżeli developerzy, korzystają z najnowszych technologii do tworzenia fizyki, to jak mają zaprezentować Cella jako superwydajny procesor, skoro owe narzędzia nie pozwalają na nic więcej? Czemu gry są z roku na rok coraz lepsze, mimo że technologia konsol stoi w miejscu? Bo ma się coraz lepsze silniki, coraz lepsze narzędzia i coraz lepsze technologie. Dzisiaj developerzy są wstanie wycisnąć cuda z PS2. Dlaczego? Ano dlatego, że np. 5 lat temu nie mieli takich technologi, żeby wycisnąć tyle z PS2. Wtedy wykorzystywali maks możliwości, dzisiaj robią to samo, a efekt mamy inny prawda? Skąd myślisz, że się biorą na PS3, gry o technologii rodem z PS2? Właśnie dlatego, że niektórzy developerzy pozostali z technologią w erze PS2, i nie zdołali jeszcze jej przygotować odpowiednio do PS3.

 

KZ2 korzysta z najnowocześniejszych technologii EDGE. A mimo wszystko, nadal brakuje sporo do wykorzystania wszystkiego co drzemie w PS3.

Odnośnik do komentarza

No ale właśnie mi o to chodzi puki co, to nic nam po Cellu, skoro nic go nie wykorzystuje należycie. Do tego ten nieszczęsny RSX i mała ilość ramu mocno ogranicza sprzet pod względem efektów, rozdzielczosci itd. problemem jest to, ze Cell w PS3, po prostu się marnuje, bo chyba przyznasz, ze RSX jest dosć kiepski jak dla PS3. XO które wyszło rok wcześniej posiada mocniejszy i bardziej zaawansowany GPU. No ale kij w to. Po prostu nic mi jak narazie po mocy Cella, skoro jak narazie nie widzę w grach przewagi nad grami z tańszego XO. Nawet GTA4 chodzi natywnie w wyższej rozdziałce na XO, ponoć z AAx2, a na PS3 bez AA. Jesli się mylę, poprawcie mnie, bo czytałem o tym, a w praniu nie widziałem, bo nie lubię tej gry.

Co do K2, to przyznam, ze gra wygląda świetnie, ale jakoś większe wrażenie robi na mnie Far Cry 2, mam tylko nadzieję, ze oprucz tekstur i rozdziałki nie będzie okrojony w stosunku do wersji PC. Prezentacja z miotaczem ognia zrobila na mnie wrażenie, jak i duże otwarte tereny. Animacja w K2 jest świetna, to fakt :). Co do tych narżedzi do tworzenia fizyki i AI, to wątpię, ze w czasie obecnej generacji powstaną takie, z którymi nie poradziłby sobie również Xenon. Jak to będzie, czas pokaże :)

 

Jeszcze na chwilkę co do cen. Dla mnie jedyną wkurzającą rzecza, która chciałbym, zeby zmienila sie, jest ten przelicznik walutowy. Przez to w Europie płacimy wiecej za to samo o 1/4 niż w Stanach.

 

Od nowych konsol oczekuję świetnych gier, żeby byly ciche i mało awaryjne. Jak to będzie, to leję na podzespoly i wszystkie inne pierdoły :).

Odnośnik do komentarza

Wszyscy mowia jaki to Cell jest boski i by wykorzystac jego cala moc potrzeba nom roku 2010-2011 . A mnie najbardziej boli to , ze gdy pojawi sie ten rok to juz pewnie Microsoft bedzie pokazywal swojego nowego X'a albo juz pojawi sie na rynku ;\

Ja wiem jedno , kiedy pojawi sie nowy X , to napewno go kupie =]

 

A next-genowe konsole powinny miec w standardzie :

 

Kazda gre w 1080p.

Animacja trzymajaca min. stale 30 FPS'ow.

AA min. x2

 

Nie wiem jak was ale mnie szlak trafia kiedy widze pixele na 40'' LCD w grze na 720p ;\

Odnośnik do komentarza
jakie 30? Obecnie gry posiadaja srednio max 30fpsow.. Nastepne konsola musza wyciagac juz 60

Do komfortowego grania wystarczy stałe 30FPS. W niektóych przypadkach jest 60 (COD4). Zawsze gracze marzą o 60FPSach ale nie kumają tego, że od tej ilości FPS jest uzależniona jakośc grafiki w grach. Im więcej FPS chcesz mieć tym bardziej musisz uciąć jakość np. tekstur, shaderów, widoku tzw. LOD, odległości w jakiej pojawiają się postacie, obiekty na ekranie czy ilośc polygonów składających się na jeden model. Reasumując wolę stałe 30FPS i wyciśniecie z konsol ostatnich soków niż 60FPS i gorsza oprawa video.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Wiadomo ale nastepne maszynki moga miec juz niezle bebechy i wiecje RAMU wiec powinna ulec poprawa grafiki jak i fpsow

No i znowu palnąłeś głupotę, którą ci ładnie wytłumaczył Gooralesko. ;)

 

Zawsze gracze marzą o 60FPSach ale nie kumają tego, że od tej ilości FPS jest uzależniona jakośc grafiki w grach. Im więcej FPS chcesz mieć tym bardziej musisz uciąć jakość np. tekstur, shaderów, widoku tzw. LOD, odległości w jakiej pojawiają się postacie, obiekty na ekranie czy ilośc polygonów składających się na jeden model. Reasumując wolę stałe 30FPS i wyciśniecie z konsol ostatnich soków niż 60FPS i gorsza oprawa video.

 

Wracając do twoje posta Signap:

 

Wiadomo ale nastepne maszynki moga miec juz niezle bebechy i wiecje RAMU

 

A pan Signap zauważyłeś, że tak jest co generację, i co generację mamy zwykle 30 FPSów, ale coraz lepszą grafikę. Ponadto, PS2 też miało super bebechy, X360 też, za każdym razem tak jest, więc nie kumam o ci biega. To chyba logiczne, że będzie mieć dobre bebechy.

 

A FPSy nie wzrosną, bo znowu jak Gooralesko powiedział, producenci będą się starali wycisnąć maks z konsoli.

 

 

Wszyscy mowia jaki to Cell jest boski i by wykorzystac jego cala moc potrzeba nom roku 2010-2011 . A mnie najbardziej boli to , ze gdy pojawi sie ten rok to juz pewnie Microsoft bedzie pokazywal swojego nowego X'a albo juz pojawi sie na rynku ;\

Ja wiem jedno , kiedy pojawi sie nowy X , to napewno go kupie =]

 

Mam taką teorią, że Sony faktycznie będzie chciało przetrzymać 2 generacje z PS3 - w sensie faktycznie PS3 będzie 10 lat, czyli do 2016 roku. A PS3 będzie mogło śmiało pokonać nowego Xboksa (nie grafika) tylko ceną i biblioteką gier (pamietajcie, że nowy X będzie zaczynał od nowa). Zresztą wystarczy popatrzeć na Wii i PS2. A wracając do teorii, załóżmy że nowy X wyjdzie w 2010 roku. Będzie sobie do 2016 roku, a wtedy sobie spokojnie wyjdzie PS4. Uważam, że PS3 jest przygotowane, aby wytrzymać jeszcze te 8 lat. Z takimi możliwościami z pewnością.

Odnośnik do komentarza

Ja chce...

 

- zeby albo mozna bylo instalowac gry na dysku bez potrzeby trzymania plyty w konsoli, albo mozliwosci wsadzeniu 5 plyt do konsoli co bym tylka ruszac nie musial i plyt zmieniac, albo sciagania gier z netu (wiem, ze po czesci sa to opcje dostepne juz albo beda dostepne w tej generacji, ale ja chce pelnego takiego rozwiazania)

- zeby Sony w koncu zrobilo porzadnego pada, ktory nie tylko karlom bedzie lezal wygodnie na rece

- chce zeby Microsoft powrocil do polityki robienia niesmiertelnych konsol, tak jak to bylo w przypadku X'a. Zadnych RROD

- chce zeby bylo nowe Halo

 

Odnośnik do komentarza

Ale dlaczego mają to robić? Bo masz takie widzimisie, czy po, aby zarobić? Chciałbym ci przypomnieć, że czasy gier hardcorowych ala Quaki i inne Doomy, skończyły się już dawno temu i teraz największy zyski przynoszą konsole dla niedzielnych graczy, z takimi grami.

 

Teraz mnie naszła pewna refleksja - wyobrażacie sobie, jaki sukces by Wii odniosło, gdyby miało grafikę na poziomie X360/PS3? ^_^ Czasem aż się dziwię Nintendo, że tak zmarnowali potencjał Wii.

Odnośnik do komentarza
Teraz mnie naszła pewna refleksja - wyobrażacie sobie, jaki sukces by Wii odniosło, gdyby miało grafikę na poziomie X360/PS3? ^_^ Czasem aż się dziwię Nintendo, że tak zmarnowali potencjał Wii.

Wii ma być konsolą dla rodzinnych popier.dółek, ma być więc przyjazna w programowaniu - żeby można było tworzyć falę gier. Jak widać się sprawdziło. Wii w pełni wykorzystuje swój potencjał i świetnie poradziło sobie na rynku. Poza tym ma Wii-lota :)

Odnośnik do komentarza
Teraz mnie naszła pewna refleksja - wyobrażacie sobie, jaki sukces by Wii odniosło, gdyby miało grafikę na poziomie X360/PS3? ^_^ Czasem aż się dziwię Nintendo, że tak zmarnowali potencjał Wii.

Wii ma być konsolą dla rodzinnych popier.dółek, ma być więc przyjazna w programowaniu - żeby można było tworzyć falę gier. Jak widać się sprawdziło. Wii w pełni wykorzystuje swój potencjał i świetnie poradziło sobie na rynku. Poza tym ma Wii-lota :)

Nie zrozumiałeś o co mi chodzi :). Mam na myśli to, że Wii było by takie jakie jest, ale miałoby moc obliczeniową na poziomie PS3/X360.

 

Jeżeli chodzi o programowanie i przystępność dla developerów, to akurat X360 lepiej wypada od Wii :).

 

Chodzi mi o to, że grafika by nie przeszkodziła w robieniu "popierdółek". Po prostu wiele ludzi woli kupić X360/PS3 z powodu grafiki. Ale konsola na poziomie X360/PS3 z Willotem, pobiła by wszystko i zmiażdżyła.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Czyli co, niech będzie śliczne, ale źle się steruje czy co?

 

Nie można żądać stałych fpsów od konsoli, bo choćby nie wiadomo jak będzie potężna, to tylko od developera i kontroli danej gry zależy, czy będzie chrupać, czy nie, można zawsze przesadzić z grafiką albo nie zoptymalizować gry.

Odnośnik do komentarza

PS4 lista życzeń:

-szybszy dysk twardy i pojemniejszy w podstawowych wersjach konsol

-więcej ramu

-żadnych przymusowych instalacji na HDD

-przyjaznej dla developerów architektury konsoli

-ogólnie potężnej konsoli jak wyżej napisałem bardziej przyjaznej dla developerów jestem pewien że GTA4 wyglądało by tak samo na x360 jak na ps3 gdyby te łatwiejsze było do ogarnięcia , no chyba że zlecili by to naughty dog ;) , żeby jaj nie było z obniżoną rozdziałką itp

-zmniejszenia czasu oczekiwania na hiciory ( gears of war, gears of war2 a sony jeszcze killzona 2 męczy........)

-kilku hitów z psx ( np: medievil 3 , CTR 2, spyro......)

-nie chciałbym też rzeczy typu skype ,gg, porostu potężnej konsoli do grania która świetnie spełnia swoje zadania

-więcej platformerów ,arcade racerów, przygodówek mniej FPS........

 

nie zmieniłbym XMB bo jest idealny jak dla mnie to tyle

Edytowane przez fredybizkit
Odnośnik do komentarza
Czyli co, niech będzie śliczne, ale źle się steruje czy co?

 

Nie można żądać stałych fpsów od konsoli, bo choćby nie wiadomo jak będzie potężna, to tylko od developera i kontroli danej gry zależy, czy będzie chrupać, czy nie, można zawsze przesadzić z grafiką albo nie zoptymalizować gry.

 

 

Nie chodziło mi o to żeby nie zrobili takiego wii z ps4 i xbox 720 z willotami i grafiką z ps3 i xboxa 360 .

Odnośnik do komentarza
No fajnie by już było jakby doszli do grafiki fotorealistycznej

Wtedy Hollywood i jego gwiazdki mieliby takie dochody jak Micheal Jackson po wydaniu najnowszej płyty, a kina świeciłyby pustkami. :D

Wyobrażasz sobie RE 6 lub MGS6 z taką grafą ? Ja po obłukaniu MGS4 zbierałem szczene z podłogi, a przy takiej grafie to prawdopodobnie zszedłbym na zawał

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...