Skocz do zawartości

The Hobbit


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałeś po pijaku po raz pierwszy czy masz bilety za darmo?

 

Jedynka mi się podala. I nie mialem nic do tego, że to skok na kasę, jakby lotr był zrobiony po to, żeby rotrwonić środki. Ale kurde, w 2 sie tak wszystko slimaczy, że można zasnąć. Film zaczyna się od spotkania ze smokiem, czyli po 2 godzinach randomowych scen z krasnalami i 20 minutami przed napisami koncowymi

 

6 na 10

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Obejrzalem niedawno 1  czesc,  pomimo tego ze chcialem zbojkotowac ten film ze smiesznych powodow ;] jest ok, jednak jest klimat i magia, moze  i rozciagneli i dodali co nieco, ale hej, hobbit to kiepska ksiazka wiec mieli prawo. Bylo pare kacji ktore w(pipi)ialy (grinding na 3 dreniwanych kladkach pomiedzy dwoma skalami), ale ogolnie bardzo pozytywnie. Jesli Peter wezmie sie za Silmariliona to wtedy powiem ze jest odwazny i bede trzymal kciuki. Bedzie mial co robic do konca zycia.

Odnośnik do komentarza

ja dziś byłem drugi raz, wczesniej na 2D, a tym razem na 3D i 48fps

 

powiem że tym razem bardziej mi sie podobało, wcześniej chyba serio mialem zbyt dużego kaca żeby docenić

 

nadal oczywiscie jest conajmniej kilka scen i wątków ktore są bardzo wkurzające, ale jakoś całą reszte z większą przyjemnością się oglądało, dostrzegłem tez kilka nowych smaczków

 

 

 

jedyne co to 3d i 48fps było znaczną wadą względem poprzedniego seansu

3D - tylko kilka momentów fanie wykorzystało ten efekt, a kompletnie nie warto było męczyć sie 3 godizny w cholernych okularach 3d założonych na zwykłe, i z przyciemnionym obrazem z powodu tych okularów żeby zobaczyć z 5 fanych ujęć

nadal uważam że 3d ogolnie - to strasznie nietrafiony pomysł, a przynajmniej w obecnej formie, gdyby cały film wyskakiwał z ekranu w dobrej jakości i bez okularów to może i by było fanie, ale obecnie to jedynie wkurzające okulary i raptem kilka konkretnych scen, a reszta to taki średniacki efekt że mogło by go nie być

myśle że 3d nabierze sensu dopiero przy porządnych goglach do wirtualnej rzeczywistości - gry i filmy na ekranach ktore wypełniają całe pole widzenia w 3D może być naprawde fajnie, teraz gdy ogląda sie ekran z masą czarnego po bokach (ściany i sufit kina czy pokoju) to efekt jest dobry tylko jesli jakiś element wyskakuje na środku ekranu, wszystkie gałęzie i elementy otoczenia ktore są na pierwszym planie i teoretycznie wychodzą z ekranu ale sa obcięte i zderzają sie z czernią otoczenia - słabo to wygląda. może Imax byłby tutaj rozwiązaniem, albo siadanie w pierwszych rzędach w kinie)

 

48fps też na minus, jak zawsze w tego typunagraniach mialem wrażenie że oglądam teatr telewizji albo telenowele, ten dziwny styl obrazu sie pojawia, wiem to może kwestia przyzwyczajenia do standardowej ilości klatek ale napewno nie była to "lepsza jakość" oglądania. tzn może i technicznie jest ale to dziwne wrażenie "stylu graficznego" telenoweli bardziej przeszkadza niż poprawiona płynność pomaga

 

 

no ale po drugim seansie daje jednak mocne 8/10 , jest dobrze, tylko trzeba przymknąć oko na pare wkurzających bzdetów, nadal jest ten klimat śródziemia i jest fajnie, a przecież sama książka wcale nie jest taka cudowna, i gdyby ją odbierać bez pryzmatu całej twórczości tolkiena - wykreowanego świata i wydarzeń z lotra to książka "hobbit" była by małym dziwakiem dla dzieci z bardzo dziwnie poprowadoznymi postaciami i fabułą (samo dziecinne podejście do krasnoludów które uwielbiam za ich twardość i mroczność powoduje że trudno sie czyta o zgrai wesołkowatych fajtłap)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ja też nie jestem fanem śródziemna, a Lost uważam za jeden z najgorszych serialów dekady. Tylko tyle

 

 

i i tak poznałem głupi pysk Kate na pierwszym trailerze

 

ale oczywiście nie każdy chce oglądać trailery, bez obrazy oczywiście

Odnośnik do komentarza

Ja też nie jestem fanem śródziemna, a Lost uważam za jeden z najgorszych serialów dekady. Tylko tyle

 

 

i i tak poznałem głupi pysk Kate na pierwszym trailerze

 

ale oczywiście nie każdy chce oglądać trailery, bez obrazy oczywiście

Nie oglądam serialów, ztailera Lostów nigdy nei widziałem, więc nie wiem kto to jest Kate.

chociaż Hobbita oglądałem więc jej ryło widziaęłm.

Odnośnik do komentarza

Jak bardzo trzeba być nieogarniętym w temacie, żeby teraz się dowiedzieć, że to Kate z Lostów?

 

NIe ogladalem odcinka Lostow, prison break znudzil mnie po 2 sezonie, nie wiem kto to Kejt z Lostow i Hobbita 2 czesci raczej nie rusze, 1 mnie wynudzila podobnie jak trylogia. Jestem nieogarem czy jak to sie teraz szufladkuje?

Odnośnik do komentarza

Nie szufladkuję. Patrzę jako użytkownik forum PSXextime, który wiernie odwiedza dział "filmy". Ja tu piszę, Wy piszecie, znamy się na rzeczy i mówię, że ryj Kate ze średniego serialu w hoiłudzkim filmie  po prostu wkurza

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

 

Jak bardzo trzeba być nieogarniętym w temacie, żeby teraz się dowiedzieć, że to Kate z Lostów?

 

NIe ogladalem odcinka Lostow, prison break znudzil mnie po 2 sezonie, nie wiem kto to Kejt z Lostow i Hobbita 2 czesci raczej nie rusze, 1 mnie wynudzila podobnie jak trylogia. Jestem nieogarem czy jak to sie teraz szufladkuje?

 

Zważywszy na fakt, że masz tak wiele do napisania w temacie  a nie interesujesz się filmem to chyba szufladkuję Cię jako pozera

 

 

 

 

 

sorka za dubbleposta

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wróciłem właśnie z kina i jestem zadowolony. Rzeczywiście bardziej dynamiczna ta część, mnóstwo akcji. Rewelacyjny był spływ w beczkach i widok na portowe miasto. Ostatnie pół godziny również na plus. Kejt gorąca jak nigdy wcześniej. Nie mam zastrzeżeń co do wydłużenia tej krótkiej historyjki. Ogląda się to rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza

no niestety, moj 10 letni brat jak i pewnie wiekszosc dzieciakow z podstawówki i gimbazy była na tym w ramach lekcji albo i prywatnie, a gdyby było od 16 lat to napewno część biletów by odpadła...

 

ale i tak dziwne że pokazali odcinane głowy i strzały wbijane w oko, ale juz krwi nie było wcale

Odnośnik do komentarza

Bo system oceniania jest bez sensu. Pamiętam jak Bruce Willis się kiedyś wypowiadał o szklanej pułapce. Zabijać możesz do woli, ale jak aktor za często będzie wypowiadać fuck, to od razu podnoszą... Co to się dzieje, że za system oceniania biorą się jak zwykle niewłaściwe osoby.

Odnośnik do komentarza

no niestety, moj 10 letni brat jak i pewnie wiekszosc dzieciakow z podstawówki i gimbazy była na tym w ramach lekcji albo i prywatnie, a gdyby było od 16 lat to napewno część biletów by odpadła...

 

ale i tak dziwne że pokazali odcinane głowy i strzały wbijane w oko, ale juz krwi nie było wcale

 

Jakby były flaki, ale bez krwi rating chyba nie powinien iść w górę? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...